Sign in to follow this  
Followers0
Krakowiak.

egzamin gimnazjalny 2012 - nowa podstawa programowa

Recommended Posts

Moze byc trudniejszy albo łatwiejszy ale przypuszczam ze bd trudniejszy bo oni z ta nowa podstawą zawsze cos wymysla ;]

Zawsze jak jest nowa podstawa, to 1 egzamin jest prostszy, żeby nie było problemów, że trudniejszy bo zmiana. Coś za często te zmiany podstaw programowych;/

z humanistycznego będą osobno punkty z polskiego, wosu , historii

z matematyczno -przyrodniczego osobno punkty będą z geografii, biologi, matematyki, fizyki, chemii

jęśli chodzi o językowy to nie wiem

Według mnie jeżeli chodzi o ten egzamin konkretnie to świetna sprawa.

Wybierasz się na profil np. mat-fiz to liczą Ci się tylko punkty rekrutacyjne z mat i fiz. Nie musisz zamartwiać się innymi przedmiotami. I nie ma potem żalu, że ktoś nie dostał się do szkoły na profil humanistyczny, bo zawalił mat-przyr.

Pewnie będzie łatwiejszy, bo to pierwszy raz nowa forma egzaminu, dopiero potem dadzą czadu.

Chciałabym pisać ten egzamin w takiej formie, dużo prościej będzie.

A jak będzie z punktacją? Ogólnie za test można było do tej pory dostać chyba 100 punktów, a teraz, kiedy części będzie więcej, to jak? Ilość punktów do zdobycia się zwiększy?

Będzie po prostu tak, że do każdej części trzeba przystąpić, każda jest na 50 pkt, a szkoła będzie brała pod uwagę polski + 2 przedmioty w zaleznosci od klasy, czyli na 150 pkt

"z humanistycznego będą osobno punkty z polskiego, wosu , historii

z matematyczno -przyrodniczego osobno punkty będą z geografii, biologi, matematyki, fizyki, chemii

jęśli chodzi o językowy to nie wiem"

Jeżeli mowa o egzaminie z języków obcych, to uczeń wybiera sam czy chce pisać z angielskiego ( i tutaj poziom trudności zalezy od tego do jakiej grupy chodzi dany uczeń , czy do podstawowej czy do zaawansowanej) , niemieckiego, czy rosyjskiego (i z tych dwóch języków testy będą na poziomio podstawowym). Także można wybrać z 3 języków. Co do punktacji nie wiem jaka jest.

...Także można wybrać z 3 języków...

Z tego co nam pani mówiła, wybór języków jest większy, jednak aby mieć test np. z języka francuskiego, trzeba było dany język mieć w podstawówce. Nie wiem natomiast co z językami, które doszły w gimnazjum... Czy będzie można mieć z nich test czy też nie. Jednak najczęstszymi językami są właśnie angielski, rosyjski i niemiecki, więc pewnie z nich większość uczniów będzie zdawać. A co do angielskiego. Tego sama nie rozumiem, ale coś tak jeszcze wspominali, że niezależnie od grupy uczniowie będą pisali test z angielskiego podstawowy, jak i rozszerzony. :?

No tak. Ale teraz to ogólnie wszystko powalili. Np. te głupie projekty w których trzeba brać udział, żeby zdać. To jest głupota. :( :ble:

Jeżeli mowa o egzaminie z języków obcych, to uczeń wybiera sam czy chce pisać z angielskiego ( i tutaj poziom trudności zalezy od tego do jakiej grupy chodzi dany uczeń , czy do podstawowej czy do zaawansowanej) , niemieckiego, czy rosyjskiego (i z tych dwóch języków testy będą na poziomio podstawowym).

Prawda jest taka, że teraz też teoretycznie tak jest, ale nikt się tym nie przejmuje ;)

Tego sama nie rozumiem, ale coś tak jeszcze wspominali, że niezależnie od grupy uczniowie będą pisali test z angielskiego podstawowy, jak i rozszerzony. :?

A ja słyszałam z kolei, że jeżeli uczeń uczył się danego języka od podstawówki (nie ważne, w jakiej był grupie), to na egzaminie gimnazjalnym będzie miał obowiązek przystąpić do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Z maturą też tak ma chyba być.

No tak. Ale teraz to ogólnie wszystko powalili. Np. te głupie projekty w których trzeba brać udział, żeby zdać. To jest głupota. :( :ble:

Tak, niech dowalą nam jeszcze więcej. Na szczęście mam już ten projekt za sobą. :D

A ja słyszałam z kolei, że jeżeli uczeń uczył się danego języka od podstawówki (nie ważne, w jakiej był grupie), to na egzaminie gimnazjalnym będzie miał obowiązek przystąpić do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Z maturą też tak ma chyba być.

Dzisiaj podpytałam się dokładniej i ma być właśnie tak jak piszesz. ;) Czyli, jeśli dany język miało się w podstawówce to test jest rozszerzony, jeśli natomiast doszedł on w gimnazjum, test jest na poziomie podstawowym. Co do matury to nic nie wiem. Cóż, ale i tak będzie pewnie jeszcze kilkanaście zmian odnoście tych testów. ;)

Ja też już dwa projekty mam za sobą. :D Na szczęście. :)

A ja dzisiaj rozmawiałam z moim panem od rosyjskiego i on nam pokazał tekst , który przysłało ministerstwo jako przykład zadań , które mogą pojawić się na egzaminie. I nawet pan powiedział, że jeżeli to jest poziom podstawowy,to żeby to rozwiązać to trzeba się conajmniej 5 lat uczyć. :? Także już chyba łatwiej rozszerzony angielski pisać. :)

Ja narazie rosyjski lubię. Ale to chyba dlatego, że mam zaje*bistego nauczyciela. ;) Ale podejrzewam , że jak się zmieni szkoła i nauczyciel to też rosyjski przestane lubić. ; )

Co prawda chodzę już do liceum i nauczycielem od matematyki jest pani , która też pracuję w gimnazjum i tam też uczy matematyki. Rozmawialiśmy o maturze , która już w przyszłym roku itd , że trudno jest zdać matmę itp , a pani powiedziała ,że teraz to trudniej mają gimnazjaliści zdać egzamin gimnazjalny niż maturzyści maturę. xd

Bądźcie dobrej myśli wszystko będzie okej ! ;D

Mam nadzieję, że będzie prosty, bo z reguły pierwsze testy po reformach są prostsze. Z tego co wiem test ma wyglądać tak, że osobny test będzie z matematyki w którym max. do zdobycia będzie 40 punktów. Osobny będzie arkusz dla przedmiotów przyrodniczych z których będzie można uzyskać również max. 40 punktów- po 10 punktów z biologii, fizyki, geografii i chemii. Z polskiego tak jak z matematyki będzie osobny arkusz i co gorsza mają się pojawić szczegółowe pytania związane ze wszystkimi przerobionymi lekturami. Będzie również osobny arkusz dla historii z wos'em i od tego rocznika po raz pierwszy wyniki z angielskiego brane są pod uwagę w rekrutacjach do liceów. Testy nadal będą trwały trzy dni, aczkolwiek czas pracy będzie wydłużony, no bo więcej pytań. Aż się boję, że mi się mózg przegrzeje...

Hmm stwierdzam, ze rocznik 95` jest chyba najlepszym rocznikiem :P

Nie mamy tego głupiego rozdzielenia na egzaminie gimnazjalnym :P A poza tym np. u mnie w Liceum są kierunki których już dla rocznika 96` nie będzie :P

Także Dzięki rodzice :D

Taaa w moim przypadku wystarczyło się urodzić kilka dni wcześniej i byłabym rocznikiem 95.

Nie musiałabym brać udziału w tej maskaradzie.

Moim zdaniem nowa podstawa programowa jest całkowicie zbędna.

I nie chodzi tylko o sam egzamin ale choćby o książki.

Porównując te które przeznaczone są do nowej podstawy, a te ze starej mogę stwierdzić,że nie różnią się praktycznie niczym innym jak numerami stron.

Taaa w moim przypadku wystarczyło się urodzić kilka dni wcześniej i byłabym rocznikiem 95.

Nie musiałabym brać udziału w tej maskaradzie.

Ja również. Teoretycznie miałam się urodzić przed Gwiazdką, a tu już połowa stycznie minęła i nic... Z tymże u mnie wcześniejsze narodziny rozwiązałyby o wiele więcej problemów niż tylko ten przeklęty egzamin!

No ale... Jeszcze sama nie wiem co o nim, myśleć. Naprawdę mam ogromny mętlik w głowie, żeby to chociaż było więcej pewniejszych informacji. W tym roku muszę się ostro wziąć do powtórek, jak na razie biorę udział w kilku konkursach kuratoryjnych. Może to mnie uratuję, choć to wątpliwa nadzieja.

Jedyne czego jestem pewna, to przeczucia, że egzamin będzie piekielnie trudny.

Dla mnie ten egzamin to poprostu śmieszne. Te szychy z ministerstwa jakby się zabrały do tego egzaminu,to nawet 50% by nie napisali : o Z tego co słyszałam mają wprowadzić również ustne - współczuję.

Uf jak dobrze że gimnazjum mam już dawno za sobą :)

Słyszałam o tych reformach ale wydaje mi się że nie macie się czym stresować. Wasze testy z pewnością będą bardzo łatwe skoro w takiej formie pojawią się po raz pierwszy. Wiem to z własnego doświadczenia. My byliśmy pierwszym rocznikiem który pisał testy z jęz obcych i te testy były banalne.

wedlug mnie to dobrze. z tych przedmiotw z ktorych jestes lepsza/y mozesz sobie po prostu nadrobic :) jednak nie mysle zeby ten nowy egzamin byl 'hitem', raczej to cos w stylu mundurkow, ktore po roku wycofali :)

haha, ja załapałem się jako ostatni rocznik na te stare egzaminy jestem z tego rad :devil: No a szczerze mówiąc z kolegów i koleżanek o rok młodszych się śmieje żartobliwie :)

No ale powodzenia, bo łatwo nie będzie. Mała matura przed wami.

Hah, narzekać możemy, jednak to i tak niczego nie zmieni. Najbardziej jednak idiotyczna jest przerwa podczas egzaminu, która prawdopodobnie ma trwać 45 minut. Większość osób i tak będzie się stresować całym tym egzaminem, a oni wciskają coś takiego? Jak dla mnie, bezsensu. =='

Nie wspominając o tym całym podziale przedmiotów... Aż coś mi w żołądku ściska jak o tym pomyślę, oddzielna matematyka... Co do angielskiego, o zdawaniu ustnym jeszcze nic nie wspominali, przynajmniej u mnie. Jak to będzie? Zobaczymy.

Poza tym, podobno za rok i tak mają zamiar znowu zmienić egzamin... =='

Więc teraz ja Was oświecę, wszystkimi informacjami jakie udało mi się zdobyć od nauczycieli, i które są PEWNE. ;3

Test będzie podzielony tak jak pisano wyżej. Ale jest też czas,

Przedmioty przyrodnicze - 60 minut

Przerwa - 45 minut

Matma - 90 minut.

Taki sam wzór z humanistyką.

Później

Język obcy, te co doszły w gim to na podst. poziom. Te co były w podstawówce, to na rozszerzony. Wszystko.

Punktacja - procentowa.

I tu jest dużo tłumaczenia. Gdyż to idzie tak. Podam przykład. Jest na przykład fizyka. 10 zadań (przykładowo, nie na pewno). I za 10 zadań jest 100%. Czyli jak zrobisz 3 dobrze to masz 30%. Ma to ułatwić wybór profilu. Bo na przykład nie dostaniesz się na bio-chemie, gdzie będziesz mieć 20% z biologii. xX To niemożliwe i wykluczone.

Trudność testu, prawdopodobnie ma być łatwy. Jeśli ktoś się systematycznie uczy i nie ma braków, to z łatwością sobie poradzi.

Co do projektów. Ja mam zaliczonych aż 3 z klasy drugiej. I teraz jestem już w 4 w klasie trzeciej. A więc u mnie z projektami nie jest tragicznie. x3

No i na koniec. Niech rocznik '96 weźmie się w garść i pokaże, że jesteśmy coś warci. xD Wiem jestem dziwny. ^^

EDIT: Co do tego ustnego, to jest nieprawdą. Nic o tym nie wiadomo. I na razie tego nie wprowadzają, bo to bardziej stresuje niż test. A więc nie obawiać się. : D

Witam . Co do tego nauczyciela , to też się uczę J. rosyjskiego i też mam zajebistego nauczyciela :devil: Po prostu , ten język był uczony dawno . Później była długa przerwa bo w modzie był niemiecki i to są ludzie starej daty . Nie raz śmieszą nas ich zachowania :D bo nie zdają sobie sprawy że zachowują się jak skończeni idioci :D

/Post nie na temat. Ylx.

Hah, narzekać możemy, jednak to i tak niczego nie zmieni.
No właśnie, dlatego nie ma co przeżywać, tylko wziąć się do pracy. Na pewno nie dadzą Wam nic, czego nie było. Chociaż przyznam, że zaskoczyła mnie ta ogromna zmiana - dowiedziałam się tego dopiero od brata, ponieważ i on w tym roku zmierzy się z tym. Może w ten sposób chcą Was jakoś do matury przygotowywać? Kto ich tam wie. :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

• Who's Online (See full list)

• alegoria
    • Filip
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 2 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
      Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
      W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
      W godzinie – nieskończoność czasu.
      ["how the universe ends is how it begins"]
      · 0 replies
    • Kerosine
      czasami mam wrażenie, że..
      ... będąc obdarzoną - podobnie jak reszta ludzi - zmysłem wzroku pozwalającym na jakże znaną i swojską percepcję świata w zakresie światła widzialnego dodatkowo widzę jeszcze skrawek nadfioletu. Tak, to jest metafora.
    • yiliyane
      Książka, którą aktualnie czytasz
      Troy Denning - Niezwyciężony
    • yiliyane
      Burza wokół ostatniej działalności aktywistów LGBT i reakcji władz
      Myślę, że to jest bardzo nieodpowiedni moment, żeby organizować jakiekolwiek zgromadzenia. Póki nie ma przepisów prawnych odbierających osobom nieheteronormatywnym podstawowe prawa człowieka (np. gdyby w prawie polskim pojawiło się dopuszczenie stosowania przemocy, więzienia i/lub izolowania takich osób ze względu na ich nieheteronormatywność), póty nie walczą oni o prawa, a o przywileje. A walkę o przywileje warto zostawić na czas, kiedy pandemii już nie będzie. Nie tylko dlatego, że zgromadzen
    • Kalafior_Grozy
      O czym teraz myślisz?
      Smartfony powinny z poziomu software'u uniemożliwiać kręcenie filmów w pionie automatycznie obracając kadr o 90 stopni.
    • Kalafior_Grozy
      Wasz ostatni zakup.
      Dwa śpiwory typu "mumia" i zajebiście mocna latarka typu "szperacz", która świeci tak mocno, że z 8 piętra w nocy mogę liczyć psie gówna na trawniku. No genialna jest ^^