D@niel

Wiatrówka - rekreacja i sport.

Recommended Posts

Lubicie strzelać? Ja chciałbym się pobawić rekreacyjnie, dlatego zamówiłem sobie turecką Hatsan 90 SGS ze zwykła lunetą 4x20 za 300zł. Ponoć w mniej więcej takiej cenie w gre wchodzą tylko te i używki Slavia. Nie jestem zwolennikiem używanych, więc wziąłem tą nową 4.5mm. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo od rana szukałem opinii i filmów o hatsanach i zazwyczaj je zapaleńcy polecają bo reszta prócz ruskich i norconii to chińskie buble. Ha! Taki bubel kupiłem kuzynowi na 18stke, ale nie wiem jak się spisuje.

Strzelacie na strzelnicach czy otwartym powietrzu? Nie wiem czy głupotą będzie brać ją na działkę gdzie jest trochę ludzi, bo nie wiem czy karają za to. Ponoć ten model ma moc niezłą.

Od czasu do czasu jak wpadnę do ziomka na piwko, to postrzelamy sobie za jego domem. Na działce nie radzę strzelać a zwłaszcza gdzie jest dużo ludzi jak piszesz, bo możesz komuś krzywdę zrobić.

ogólnie dopóki nie zrobisz nikomu krzywdy nie mogą Cię ukarać za strzelanie z wiatrówki. Strzelectwo to bardzo fajny sport, sam z chęcią bym wyskoczył gdzieś w plener postrzelać.

Strzelanie to świetna sprawa ;) Sama chętnie kupiłabym sobie wiatrówkę bądź coś innego. Ale na chwilę obecną mam inne wydatki.

Jednak uważaj gdzie będziesz strzelał, aby nikomu (ani sobie!) krzywdy nie zrobić, albo nie rozzłościć kogoś, coby Ci nie zrobił problemów z tego powodu. :) Bo wiadomo, nie każdemu to się podoba.

Także strzelam ;). Jestem nawet w klubie strzeleckim. Strzelam najczęściej z KBKS lub normalnej wiatrówki 4,5 mm. Tak jak moja przedmówczyni powiedziała, uważaj a to jak strzelasz, bo możesz nie tylko sobie wyrobić krzywdę, ale i innym ;)

Zachęcam wszystkich do tego sportu :)

Mój wujek ma kilka flint to sobie czasem strzelam do puszek, albo kapsli. Fajna sprawa, tylko jak wkładam śruta to zawsze się lękam, że mi paluchy utnie ;d

Lubicie strzelać? Ja chciałbym się pobawić rekreacyjnie, dlatego zamówiłem sobie turecką Hatsan 90 SGS ze zwykła lunetą 4x20 za 300zł. Ponoć w mniej więcej takiej cenie w gre wchodzą tylko te i używki Slavia. Nie jestem zwolennikiem używanych, więc wziąłem tą nową 4.5mm. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo od rana szukałem opinii i filmów o hatsanach i zazwyczaj je zapaleńcy polecają bo reszta prócz ruskich i norconii to chińskie buble. Ha! Taki bubel kupiłem kuzynowi na 18stke, ale nie wiem jak się spisuje.

Strzelacie na strzelnicach czy otwartym powietrzu? Nie wiem czy głupotą będzie brać ją na działkę gdzie jest trochę ludzi, bo nie wiem czy karają za to. Ponoć ten model ma moc niezłą.

Ja bardzo lubię strzelać ale to pewnie dlatego że dopiero zaczynam się bawić w strzelectwo. Ja także kupiłem na początek Hatsana, nie mam co prawda optyki ale może coś dokupię:

http://www.strzel.com.pl/hatsan-125stg-gwintowana-p-205.html

I muszę stwierdzić że jest świetny, bardzo mocny i przy tym precyzyjny. Polecam wszystkim!

Hej, ta lunetka pewnie po 20 strzałach się rozsypała. Jak chcesz coś dobrego do strzelania to zobacz tutaj jest link i lunetkę też możesz sobie dobrać np. Deltę DOC 3-9x40 na pewno będzie długo Ci służyła

postrzelać z kumplami za domem fajna sprawa, ja mam skromną wiatrówkę crosmana (kosztowała k. 500zł) a frajdy co nie miara

Na początek zabawy nie a sensu wydawać jakichś zawrotnych sum na sprzęt. Tak do 700 zł można kupić fajną wiatrówkę i lunetę. Wiadomo że nie będzie to sprzęt zbyt wysokiej klasy, ale do nauki strzelania powinien wystarczyć.

O 28.01.2016 at 17:10, Juicy napisał:

Na początek zabawy nie a sensu wydawać jakichś zawrotnych sum na sprzęt. Tak do 700 zł można kupić fajną wiatrówkę i lunetę. Wiadomo że nie będzie to sprzęt zbyt wysokiej klasy, ale do nauki strzelania powinien wystarczyć.

pewnie, że mozna. w tej cenie to i zestaw z lunetą i kolimatorem by się znalazł.

O 27.11.2015 at 19:50, iincognito napisał:

Super sprawa, można odpocząć od pracy w zaciszu przy strzelaniu w dyche!

nie do końca można strzelać z wiatrówki w terenie zabudowanym. raczej powinno sie to wiązać z wyjazdem na wieś, za miasto i tam odpowiednia strzelnica.

O 8.08.2015 at 09:09, Tamboo napisał:

postrzelać z kumplami za domem fajna sprawa, ja mam skromną wiatrówkę crosmana (kosztowała k. 500zł) a frajdy co nie miara

summit? z lunetą?

oczywiście po każdym i przed każdym użyciem należy konserwować, jak najbardziej warto mieć taki zestaw do konserwacji. w sklepie Ci doradzą przy zakupie

O 22.12.2016 at 11:44, Miralbel napisał:

Jakoś specjalnie trzeba czyścić taką broń? Warto dokupić od razu jakiś zestaw do czyszczenia czy jak to wygląda?

jasne, że tak. Im lepiej będziesz o nią dbał tym dłużej będzie sprawna

O 18.01.2017 at 15:27, Miralbel napisał:

Ale to się jakoś nie różni w zależności od firmy czy broni, uniwersalne są produkty konserwujące?

uniwersalne :)

O 18.01.2017 at 15:27, Miralbel napisał:

Ale to się jakoś nie różni w zależności od firmy czy broni, uniwersalne są produkty konserwujące?

raczej uniwersalne, al jeżeli masz dedykowany zestaw do danej marki to wybierz dedykowany.

O 28.01.2017 at 13:47, Miralbel napisał:

Bawisz się też w takie strzelanie? :D Wydawałoby się, że mało która Pani jest zainteresowana takimi rzeczami

jeśli ktoś nie jest pacyfistą, to gwarantuje, że strzelanie do celu się spodoba. każdej kobiecie :) serio.

taką: <ciach>

rozbierzesz bez problemu i złożysz ponownie wyczyszczoną bez przeszkód, co do takich lepszych 

<ciach>

to już wątpię, więc raczej wybieraj takie dla amatorów, wtedy sam obsłużysz bez problemu.

O 31.01.2017 at 21:10, Miralbel napisał:

Coraz bardziej się przekonuję do zakupu, bo mam gdzie postrzelać, a jak się ciepło zrobić to nic tylko tarcze/puszki i można trenować oko :D

każdy prędzej czy później zechce celować do ruchomych celów...

ale są fajne konstrukcje do tego przeznaczone

Spam, ost/NYC

O 17.04.2011 at 18:51, D@niel napisał:

Lubicie strzelać? 

Tak, uwielbiam strzelać. Mam też własną wiatrówkę (jak dobrze pamiętam nazwę, to chyba Magnum Sport, 4,5 mm). Lubię wyjść z domu, ustawić w bezpiecznym miejscu tarczę i po prostu zrelaksować się właśnie poprzez strzelanie.

Miałam kiedyś okazję strzelać na Śnieżniku w jednostce wojskowej i to dopiero była świetna zabawa :D 

• + 1