Yvonne

Jak o siebie dbacie w ciągu dnia ?

Recommended Posts

Niewiele się zmieniło w mojej rutynie dnia.

Staram się regularnie dbać o siebie i skrupulatnie wykonywać wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Jednak najczęściej wszystko zależy od mojego samopoczucia i wolnego czasu.

Na ogół rano biorę prysznic używając peelingu myjącego. Gdy mam więcej czasu stosuję balsam. Do twarzy używam żelu, toniku oraz kremu. Jest to mój punkt numer jeden jeżeli chodzi o poranną pielęgnację. Przemywam ją schłodzoną wodą różaną.

Jeżeli mam bardzo opuchniętą twarz to na ogół wcześniej wykonuję masaż kostkami lodu.

Wieczór zwykle poświęcam na odrobinę relaksu. Wykonuję masaż ciała szorstką gąbką. Nakładam oliwkę oraz balsamy. Co kilka dni stosuję także bańki chińskie. Nie zasnę póki nie nakremuję stóp i rąk wiedząc, że miałam na to czas.

Włosy myję co dwa dni. W zależności od potrzeby nakładam dodatkowo na nie kompres, bądź maskę odżywczą.

Co tydzień nakładam maseczkę z zielonej glinki z mikrodermabrazją. Maseczkę peel off. Peeling gruboziarnisty, bądź borowinowy. Staram się także używać soli oczyszczającej.

Raz w miesiącu farbuję włosy. Reguluję brwi. Przyciemniam je henną. Chodzę na manicure i pedicure.

Nie chcę jednak, by było to tylko powierzchowne dbanie o siebie. Tym bardziej, że nigdy nie miałam zbyt wiele cierpliwości do zabiegów pielęgnacyjnych.

Piję wodę. Ziołowe herbaty. Odżywiam się zdrowo. Kilka razy w tygodniu jeżdżę konno. Czasem chodzę na basen. Spaceruję. Należę do osób bardzo leniwych. Dlatego najczęściej stale walczę z samą sobą, by nie zagubić tych nawyków.

I najważniejsze- każdego dnia staram się zrobić coś dla siebie. A konkretnie zadbać o swoje samopoczucie. Nawet jeżeli mają być to tylko drobne rzeczy w postaci kubka kakao, przeczytania książki przed snem, czy obejrzenia ulubionego serialu.

W ciągu dnia raczej nie mam czasu, żeby o siebie jakoś szczególnie dbać, ale nadrabiam w weekendy. Wtedy sporo czasu poświęcam na włosy i stopy. Nakładam maskę na włosy i chodzę w niej tak długo jak tylko mogę. Używam montibello, kupiłam w sklepie fryzjerskim

Rano biorę szybki prysznic, myję twarz żelem i oczyszczam tonikiem, myję zęby, używam antyperspirantu, oraz wcieram krem w dłonie i paznokcie, i oczywiście szczotkuję włosy. W weekendy i inne wolne dni dodatkowo wcieram w całe ciało balsam.

W ciągu dnia przede wszystkim staram się dbać od siebie od wewnątrz zdrowo się odżywiając, pijąc odpowiednie ilości wody, jakieś ziółka.

Wieczorem robię demakijaż, oczyszczam i nawilżam twarz, myję się pod prysznicem, robię peeling stóp, następnie nakładam na nie krem, wklepuję w ciało balsam, myję zęby. Wcieram tonik w skórę głowy przy okazji wykonując delikatny masaż. Co 2-3 dni myję włosy (raz w tygodniu - olejowanie, szampon, maska, płukanka ze skrzypu i/lub pokrzywy, serum na końcówki, pozostałe mycia - szampon, odżywka, płukanki, serum na końce). Raz w tygodniu robię peeling całego ciała i nakładam maskę na twarz. Przed sem szczotkuję włosy.

codziennie rano: prysznic, balsamowanie ciała, później myję twarz, przemywam tonikiem i zaczynam robić makijaż. Standardowo po śniadaniu myję zęby. Skórę głowy traktuję specjalną wcierką. Ciało pryskam perfumami i stosuję antyperspirant.

po południu: poprawiam makijaż, myję zęby po posiłkach, odświeżam okolice intymne, w razie potrzeby znowu używam antyperspirantu i perfum.

codziennie wieczorem: demakijaż mleczkiem Nivea, mycie twarzy, przecieranie tonikiem. Następnie jest prysznic. Przed snem kremuję twarz, nakładam punktowo maść na wypryski, kremuję dłonie i natłuszczam usta. Włosy znowu nacieram wcierką.

w tygodniu: peeling twarzy/maseczka, manicure/pedicure, depilacja ciała, maluję brwi henną, myję włosy co 2-3 dni, stosuję maski do włosów/odżywki, nie suszę włosów ani nie prostuję, co mycie nakładam na włosy olejek min. na 1h, max. cała noc.

Z ćwiczeń to kiedyś były z płyt w domu, biegałam. Teraz staram się dużo spacerować, czasami zrobię jakieś lekkie ćwiczenia, no i chodzę na aerobik 1,5h co dwa tygodnie.

Chyba wsio ;-)

Jak wracam po pracy i uczelni, to jedyne o czym marzę, to sen ;p co nie znaczy, ze nie dbam o siebie w ogóle... standardowe zabiegi rano i wieczorem...raz na tydzien, jak mi sie uda, jakas maseczka relaksacyjna, peeling na dłonie i stopy. zimą wezmę się za jakieś brzuszki, bo rower będę musiała do piwnicy odstawić...

Pomijając prysznic i mycie zębów i inne podstawowe czynności: używam kosmetyków do twarzy z różnych serii. Mam tonik, żel, maskę, peeling i kilka innych. Do tego używam też całkiem dobrego kremu matującego. I to by było na tyle.

Dużo zależy od tego czy mam czas, czy muszę biegać po domu jak szalona, bo za późno wstanę. Pierwsza rzecz to mycie zębów, bo źle się czuję z nocną nieświeżością. Następnie używam toniku z wody ryżowej i żelu do mycia twarzy. Nakładam krem na twarz i na ciało. Jak już wszystko jest cacy, to się maluję. Wieczorem zmywam makijaż, kąpię się, znowu używam toniku, żelu do mycia twarzy i kremu. Staram się codziennie ćwiczyć na kręgosłup, bo mam lekką skoliozę. Ja mam ochotę to pompki też porobię, bo mam dość słabe ręce. Staram się regulować brwi od czasu do czasu, maluję paznokcie jak mam czas.

Uwielbiam eksperymentować z różnego rodzaju zabiegami kosmetycznymi. Ostatnio zdecydowałam się na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie robiłam tego oczywiście na własną rękę tylko w wyspecjalizowanym gabinecie dermatologicznym. Jeśli ktoś chce wypróbować tą metodę to gorąco zachęcam ;) Ja robiłam zabieg w Gabinecie Bella w Warszawie.

W ciągu dnia raczej nie ma na to czasu.

Chyba że mowa będzie o wybieraniu nóg zamiast tramwaju czy samochodu ;)

i picie dużej ilości wody

Natomiast dla urody mam czas rano i wieczorem, kiedy mam trochę luzu

Pierwsze co robię, to myję zęby. Później, po nocy, myję twarz żelem, po osuszeniu skóry przecieram jeszcze tonikiem, a po wyschnięciu wklepuję krem nawilżający. Albo się maluję albo nie i tak już zostawiam do wieczora. Wieczorem zawsze kąpiel albo prysznic, to zależy, podczas czego golę nogi, bo włoski rosną mi dosyć szybko, są ciemne i widoczne, dlatego też muszę to robić codziennie. Potem z twarzą robię to samo, co rano, a w całe ciało wcieram jakiś balsam, to też zależnie od nastroju, jaki zapach będzie mi akurat pasował. I zęby. Czasami zamiast balsamu używam olejku Babydream fur mama, bo świetnie nawilża mi skórę i potem jest taka przyjemna w dotyku. Peeling całego ciała raz, dwa razy w tygodniu, z twarzą to samo. A, przed umyciem się jeszcze zawsze ćwiczenia na brzuch, pośladki i ramiona. Tak się do nich przyzwyczaiłam, że od pół roku nie wyobrażam sobie ich nie zrobić. To, co miało zostać zrzucone czy uwypuklone, zostało już zrobione, ale teraz tymi lekkimi ćwiczeniami podtrzymuję efekt ;)

Dzień zwykle zaczynam od szybkiego prysznica, przemycia twarzy ciepłą wodą a później tonikiem, umycia zębów. Ostatnio również mycie włosów "przeniosłam" z wieczora na rano. Jakoś wygodniej mi jest je myć właśnie po wstaniu z łóżka, pomimo, że jestem przez to zmuszona do częstszego stosowania suszarki, to nie narzekam, bo moje włosy po tym naprawdę lepiej się później, w ciągu dnia, prezentują.

W ciągu dnia, kiedy jestem w nieustannym ruchu, nie mam zbyt wiele czasu na żadne zabiegi, dlatego dbam o siebie głównie od wewnątrz (odpowiednia ilość płynów i zdrowa, zbilansowana dieta), staram się dziennie znaleźć chociaż chwilkę na jakąkolwiek aktywność fizyczną. W zależności od pory roku, czasu jaki mogę na to przeznaczyć i mojego nastroju, są to albo biegi, rower, pływanie, zajęcia fitness, tenis, bądź szybkie ćwiczenia w domu.

Wieczorem zaczynam od oczyszczenia twarzy żelem, od czasu do czasu robię peeling, później smaruję twarz olejkiem arganowym, z drzewa herbacianego lub kremem. Podczas wieczornej kąpieli używam delikatnego peelingu, następnie nakładam na całe ciało balsam, smaruję stopy i dłonie kremem z mocznikiem, myję zęby i wskakuję do łóżka.

Doszłam do leniwej wersji dbania o sobie. Rano myję twarz żelem, psikam wodą termalną, nakładam krem z filtrem i czasem krem nawilżający. Potem albo nakładam makijaż albo nie - zależy od dalszego planu dnia. Jeśli nie robią makijażu od razu bo wychodzę popołudniu, powtarzam ww. czynności i dopiero nakładam makijaż.

Włosy staram się ogarnąć na dwa sposoby - albo nadają się do zostawienia rozpuszczonych albo nie i zostaje związanie (częstsza opcja). Psikam lakierem lub sypie na nie proszek utrwalający i związuje w jakimś nieładzie.

W ciągu dnia nakładam często krem na ręce i to tyle typowego dbania w ciągu dnia. Staram się robić wszystko aby ani makijaż ani włosy nie wymagały poprawek i najczęściej się to sprawdza.

Wieczorem spędzam ze 40 minut w łazience i ciągle zastanawiam się czemu. Makijaż zmywam żelem przed kąpielą. Co drugi dzień nakładam maseczkę z kurkumy (jeśli pamiętam), po zmyciu jej dopiero kąpiel. W czasie 20 minut czekania albo nic nie robię (oddaje łazienkę partnerowi) albo np. zmyję odżywkę z paznokci i pomaluje na nowo. Po kąpieli (i myciu włosów) szczotkuje ciało na sucho i nakładam balsam. Następnie spryskuję twarz wodą termalną, osuszam i nakładam krem na noc. Potem dochodzę do włosów - spryskuję Jantarem, nakładam aloes (albo jakiś krem na loki), czeszę je i zwijam w kok. Potem smaruje rzęsy i brwi olejem rycynowym. Na koniec zęby. Przed wejściem do łóżka jeszcze krem na ręce i balsam na usta.

Nie mam raczej dni, w których robię coś więcej. Owszem, dochodzi jeszcze regulowanie brwi czy pedicure/manicure ale to są czynności z doskoku i nie mam określonych dni i czasu kiedy to robię.

Nie ćwiczę. Mam to ciągle w planach ale brakuje mi butów. Chcę zacząć biegać ale jakoś ciężko mi się rozstać z pieniędzmi by kupić buty. Innych ćwiczeń nie mam ochoty wdrażać. Mam pewne pomysły ale one kosztują a bezrobotny to sobie może tylko pomarzyć.

Dietę dalej trzymam dość dobrą. Nie jadam wszystkiego co popadnie, nic gotowego z paczek/słoików, mięso ograniczyłam, zmieniłam kilka nawyków i jest naprawdę dobrze.

Wszystko zalezy od dnia oraz miejsca, w ktorym jestem. Niemniej moj styl zycia oraz wrodzone lenistwo, skutecznie uniemozliwiaja mi wprowadzenie okreslonych rytualow pielegnacyjnych. Teoretycznie kazdy poranek zaczynam od prysznica. Staram sie regularnie nakladac olej kokosowy lub nawilzajacy balsam. Twarz myje czarnym mydlem, przemywam plynem micelearnym i obowiozkowo nakladam krem z filtrem. O ile pamietam. Nie maluje sie, wlosy zwykle musze miec zwiazane. Krem do rak nosze codziennie w torebce, lecz nie uzywam. Natomiast staram sie co jakis czas spryskac twarz woda termalna. Wieczorem nakladam na cialo olej kokosowy, na twarz arganowy. Nie pamietam kiedy ostatni raz uzywalam maski na wlosy. Zreszta na twarz takze nie, chociaz obiecuje sobie, ze znow wroce do regularnego stosowania glinki. Raz na jakis czas w salonie wykonuje manicure, pedicure i wszystkiego rodzaju depilacje. W ciagu tygodnia naprawde odzywiam sie zdrowo, ekologicznie, nie pale, pije duzy wody. Od miesiaca planuje zakup karnetu na silownie. Tak naprawde to wszystko pozniej jest wina weekendow. To czas, w ktorym zarywam noce, jem pizze od 3 nad ranem i zapominam o istnieniu balsamow do ciala, poniewaz zwykle musze wziac blyskawiczny prysznic. Po cichu obwiniam te dobre geny, moze gdyby naprawde byloby zle, to znalazlabym wiecej motywacji. Poza tym wciaz mam nadzieje, ze pewnego dnia nie tylko zaczne sie malowac, ale tak zmobilizuje sie do cierpliwego wykonywania zabiegow.

Poza dbaniem o zbilansowaną dietę i raz w tygodniu basen, to dla mnie podstawą codziennej pielęgnacji jest makijaż i oczyszczanie twarzy, zwłaszcza, że mam suchą cerę i wrażliwą. Testowałam wiele sposób i obecnie stosuję tylko delikatne mleczka do cery wrażliwej i co odkryłam u siebie, dużo lepsze zamiast wacików są patyczki kosmetyczne, ja używam Tami MyCare z Hebe, są delikatniejsze i nie rozwarstwiają się. Czy ktoś jeszcze używa do demakijażu patyczki kosmetyczne?

tez myślę o tym by teraz jeszcze bardziej o siebie zaczać dbać. W końcu do wiosny pasuje jakoś wyglądać.Nawet zastanawiałam sie czy nie zakupić sobie regenerum do rzęs. Bo zauważyłam, ze wcale nie wyglądają tak jak bym chciała. Po za tym postawie na diete i większa aktywność fizyczną.

Wstawianie linków jest możliwe dopiero od 50 postów. Usuwam // Kero

Zazwyczaj rano przed szkołą odwiedzam siłownie, taka szybka godzinka. Bieganko rozbudzenie się. Szybki prysznic. Maluję oczy tylko tuszem, podkład i w drogę! Wieczorem nakładam czasem jakąś maseczkę lub inne specyfiki. W weekend natomiast potrafię siedzieć przed wyjściem nawet 2 godziny. Wtedy idzie w ruch wszystko co się tylko da. :roll:

Nie jestem fanką spędzania godzin w łazience :) Rano wystarcza mi 15 min - prosty makijaż i prysznic. jedynie wychodząc na imprezę spędzam więcej czasu. Wieczorem kremowanie twarzy,a wcześniej bardzo dokładne zmycie makijażu i moja skóra nie wymaga niczego więcej :)

Rano przemywam twarz wodą, w ciągu dnia też, jeżeli się spocę. Wieczorem oczywiście kąpiel z myciem włosów. Twarz myję ponownie, tym razem pianką. Jeżeli skóra robi się mocno przesuszona, że aż swędzi - kremuję. I w zasadzie to tyle. Nie stosuję jakichś szczególnych zabiegów, i tak nie pomogą :lol:

Rano szybkie mycie, ogarniecie wygladu itd., po pracy/wieczorem jakis prysznic, nakremowanie twarzy kremami ujędrniajacymi i przeciwzmarszczkowymi, jakies maseczki na wlosy itd.

Z rana myję włosy (raz w tygodniu nakładam maseczkę, najczęściej w weekend bo mam na to czas), twarz i jeśli mam czas nakładam szybki makijaż. Gdzieś tam w ciągu dnia kremuję dłonie. Natomiast wieczorem biorę prysznic, czasem robię maseczkę na twarz, i jeśli nie zapomnę o istnieniu balsamu to go użyję. To chyba tyle, innych specjalnych zabiegów nie robię :P

Codziennie myj włosy, używaj kremu do rąk, a wieczorem nakładam koreańską maskę na twarz. Używam stąd masek Nip https://shopy.pl/, są super fajne, doskonale nawilżają moją skórę