cyniczna

Co ostatnio sami ugotowaliście/usmażyliście/upiekliście?

Recommended Posts

Wczoraj upiekłam sernik królewski (z niewielką pomocą dr. oetkera :laugh:).
Wyszedł pyszny :wub: i wygląda zupełnie jak z opakowania :biggrin: .

18309035_1421293277937265_468166640_n.jpg

zadzwoniłam dziś do mamy, żeby zapytać jak się robi sos pieczarkowy. wyszła zupa. straciłam tylko impulsy.

Doradę pieczoną w solnej skorupie, czyli według jednej z najbardziej polecanych metod przyrządzania morskich ryb (a już z pewnością klasycznej jeśli chodzi o samą doradę). Nie ukrywam, że obawiałam się tego przepisu; dodatkowo mój okaz był ogromny (ponad 600 g!), co niestety skłoniło mnie do użycia zdecydowanie większej ilości soli niż faktycznie była potrzebna (i tym samym zaowocowało znacznym zwiększeniem trudności późniejszego rozkucia utworzonej z niej skorupy) - jednak smakowo zdecydowanie warto było, mięso okazało się dokładnie tak delikatne i soczyste jak miało być. Do tego młode ziemniaczki ugotowane w mundurkach i po obraniu obficie posypane koperkiem plus kefir... pokarm bogów.

Polecam wszystkim miłośnikom ryb i nie tylko, efekt końcowy moim zdaniem zdecydowanie zasługuje na odrobinę wysiłku włożonego w naukę sprawnego przygotowywania i zdejmowania solnej skorupy ^.^

Najlepsze na świecie jesienno-niedzielne śniadanie, czyli jajecznicę z kurkami - na niewielkiej ilości oliwy z oliwek i z dodatkiem kilku wiórków klarowanego masła, posypaną drobno pokrojonym szczypiorkiem i podaną z ciemnym chlebem śliwkowym ♥

Upiekłam pokaźnych rozmiarów filet ze szczupaka zalegający od nieprzyzwoicie długiego czasu w moim zamrażalniku - "po mojemu", czyli zawinięty w folię aluminiową i bez dodatku tłuszczu, za to obficie oprószony świeżo zmielonym pieprzem (wariant pierwszy) i przyprawą rybną (wariant drugi), uprzednio oczywiście podzielony na odpowiednich rozmiarów porcje. Na dzisiejszy obiad z ziemniaczkami i jutrzejszy z makaronem, do zachomikowania w lodówce i podzielenia się z rodziną - taaaka to duża ryba była.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Who's Online (See full list)

• BiałyKruk
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Filip

Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
      · 9 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

"Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
      · 4 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 9 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
      I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
      · 3 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
      · 0 replies
    • Komunista
      A Jezusowi Kazali Spać
      ja słucham
    • Kerosine
      Witam serdecznie
      Witaj  Kojarzę Cię z wypowiedzi w jednym z tematów kilka tygodni temu, fajnie, że postanowiłeś nie ograniczyć swojej aktywności jedynie do niego i zamierzasz bardziej rozgościć się na forum. Wymienisz konkretne tytuły? Jaki wąż [i jaki piesek]? Na wypadek gdybyś chciał pochwalić się zdjęciami swojego zwierzyńca teraz lub w przyszłości - https://m-forum.pl/topic/161-nasze-zwierzaki-d/ =)
    • BiałyKruk
      Witam serdecznie
      Witam wszystkich Na wstępie zacytuję fragment książki pt. "W pośpiechu" autorstwa Tadeusza Konwickiego "Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju." W tym celu założyłem konto na tym forum. Jakiś czas temu przeszedłem poważną operację. Od tego czasu trochę posmutniałem i ucichłem. Lubie dobre filmy i seriale w szczególności fantastykę. Próbuje też czytać książki, ale trudno
    • Kerosine
      Moje brzydkie nawyki :]
      Skubanie i zdzieranie spierzchniętego [lub nie] naskórka z warg. Paskudny samą esencją paskudności [zaledwie próba wyobrażenia sobie owej czynności wywołuje prawdopodobnie niemiły dreszczyk], nierzadko bolesny oraz będący przyczyną zarówno wydatnego ubytku na urodzie, jak i podejrzewam znacznej części dziwnych spojrzeń rzucanych mi przez przechodniów - mimo to sprawiający na tyle dziwnej i perwersyjnej wręcz satysfakcji, że gdy już na nowo wpadnę w ciąg długimi tygodniami potrafię omijać szeroki
    • Rozgoryczona23
      Zerwane zaręczyny przez rodzinę
      A ja wciąż jeszcze kocham jego..