cyniczna

Co ostatnio sami ugotowaliście/usmażyliście/upiekliście?

Recommended Posts

Wczoraj upiekłam sernik królewski (z niewielką pomocą dr. oetkera :laugh:).
Wyszedł pyszny :wub: i wygląda zupełnie jak z opakowania :biggrin: .

18309035_1421293277937265_468166640_n.jpg

Łódeczki z ziemniaków w panierce.

zadzwoniłam dziś do mamy, żeby zapytać jak się robi sos pieczarkowy. wyszła zupa. straciłam tylko impulsy.

Doradę pieczoną w solnej skorupie, czyli według jednej z najbardziej polecanych metod przyrządzania morskich ryb (a już z pewnością klasycznej jeśli chodzi o samą doradę). Nie ukrywam, że obawiałam się tego przepisu; dodatkowo mój okaz był ogromny (ponad 600 g!), co niestety skłoniło mnie do użycia zdecydowanie większej ilości soli niż faktycznie była potrzebna (i tym samym zaowocowało znacznym zwiększeniem trudności późniejszego rozkucia utworzonej z niej skorupy) - jednak smakowo zdecydowanie warto było, mięso okazało się dokładnie tak delikatne i soczyste jak miało być. Do tego młode ziemniaczki ugotowane w mundurkach i po obraniu obficie posypane koperkiem plus kefir... pokarm bogów.

Polecam wszystkim miłośnikom ryb i nie tylko, efekt końcowy moim zdaniem zdecydowanie zasługuje na odrobinę wysiłku włożonego w naukę sprawnego przygotowywania i zdejmowania solnej skorupy ^.^

Parę dni temu zrobiłam zupę, co prawda pod dyktando mamy, ale lepszy rydz niż nic :tongue:

Najlepsze na świecie jesienno-niedzielne śniadanie, czyli jajecznicę z kurkami - na niewielkiej ilości oliwy z oliwek i z dodatkiem kilku wiórków klarowanego masła, posypaną drobno pokrojonym szczypiorkiem i podaną z ciemnym chlebem śliwkowym ♥

Upiekłam pokaźnych rozmiarów filet ze szczupaka zalegający od nieprzyzwoicie długiego czasu w moim zamrażalniku - "po mojemu", czyli zawinięty w folię aluminiową i bez dodatku tłuszczu, za to obficie oprószony świeżo zmielonym pieprzem (wariant pierwszy) i przyprawą rybną (wariant drugi), uprzednio oczywiście podzielony na odpowiednich rozmiarów porcje. Na dzisiejszy obiad z ziemniaczkami i jutrzejszy z makaronem, do zachomikowania w lodówce i podzielenia się z rodziną - taaaka to duża ryba była.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Who's Online (See full list)

• krystian1012
  • Recent Status Updates

• Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tu jakaś cywilizacja? 
      · 8 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Wybitny radziecki profesor anatomii Anatolij Jebiedrewienko w 1969 roku odkrył, że oko i dupa połączone są nerwowo.
      Aby dowieść swej tezy potrzebował ochotnika, na którym przeprowadziłby swój eksperyment. Na ochotnika zgłosił się 27-letni Dymitri Starodupcew.
      Eksperyment miał rozwiać wszelkie wątpliwości, gdyż środowisko naukowe wątpiło w śmiałą tezę Jebiedrewienki. I ostatecznie tak też się stało. Najpierw profesor z całej siły uszczypał w pośladek Starodupcewa, któremu z oka niemal natychmiast poleciała łza. Następnie z impetem wsadził mu palce do oczy wskutek czego ochotnik się zesrał.
      · 3 replies
    • Borowy

Borowy

Ej, czemu nie jestem zielony?! 
      · 14 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
      · 0 replies
  • Popular Now

• Shady-Lane90
      Plany na dziś.
      Książka. A potem muzyka, bo tylko przy niej udaje się czasem zasnąć. 
    • Anarchist
      nie moge sie doczekac...
      Nowego etapu w swoim życiu 
    • Shady-Lane90
      Mobbing oraz przeciwdziałanie
      Mobbing w pracy to niestety w wielu miejscach norma. Zdarzyło mi się być ofiarą mobbingu, jednak współpracownicy szybko się przekonali, że ta "nowa, młoda" ma język w gębie i potrafi się odgryźć. Uważam, że jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samemu z takimi zagraniami ze strony "kolegów' z pracy czy też szefostwa, to powinniśmy zwrócić się o pomoc. Oczywiście - podstawą do tego, by ktoś nam uwierzył jest zgromadzenie odpowiednich dowodów. Nagrania dyktafonem są również dopuszczane j
    • Shady-Lane90
      nie moge sie doczekac...
      Kilku spotkań, jakie czekają mnie w tym tygodniu ♥
    • Shady-Lane90
      Jak się czujesz?
      Cudownie, jesiennie. Deszcz, liście lecące z drzew. Naprawdę zaczęłam lubić tę porę roku.