Skocz do zawartości
M-FORUM.PL
nieszczery

Wygląd forum.

Recommended Posts

Feral Thing

Taptalkowi brakuje mnóstwa funkcji i jest niewygodny - na telefonie wolę korzystać z nieprzystosowanej wersji oryginalnej forum co jest wręcz utrudniane wkurzającymi komunikatami o instalacji Taptalka. Nie jest to jednak dla mnie zbyt poważny problem - bardziej interesuje mnie opcja zmiany koloru szaty graficznej forum - czy jest możliwe wprowadzenie czegoś takiego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MatiLysek

Cóż, albo taptalk albo nic ;)

Fajnie się mówi - o ile nad szatą graficzną można pomyśleć (trochę trąci myszką) tak robienie aplikacji mobilnej czy jakiekolwiek zmiany w silniku forum to po prostu kasa, kasa i jeszcze raz kasa ;) A żeby sobie odbić, forum wtedy stanie się nośnikiem reklam. Czyli nie warto :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
krisuuu

Wygląd forum jest przyjazny dla oka, bardzo mi się podoba :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomek3462

Nie jest źle. Według mnie jest czytelne. A to jest najważniejsze. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
_Avalon_
Taptalkowi brakuje mnóstwa funkcji i jest niewygodny - na telefonie wolę korzystać z nieprzystosowanej wersji oryginalnej forum co jest wręcz utrudniane wkurzającymi komunikatami o instalacji Taptalka.

Podpisuje się pod tym obiema rękami, Taptalk dodatkowo jest bardzo niewygodny w użyciu, no ale nie jest to problem da się przeżyć, korzystam z mobilnej przeglądarki i działa .

A odbierając od tematu ja znam parę forum, którzy mają aplikacje.

P.S dopiero zobaczyłam, że wiadomość jest trochę przedawniona, ale i tak dorzucam swoje pięć groszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kacper12

Wygląd jest ok. A co wypowiedzi wyzej to nie chodzi tylko o niewygodnosc taptalka - google bierze pod uwage teraz osiagi strony pod wersją mobilną i bez wspomnianego taptalka te forum straciłoby na pozycjach w google.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mcpol123

Wygląd jest spoko - ale przyszedłem napisać, że na IE8 rozjeżdza mi się czasami na dole stopka, ale rzadko, nie wiem dlaczego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
panu

Moim zdaniem jest ok, ewentualnie można rozbudować poszczególne opcje, na przykład umieścić dodatkowe informacje o użytkowniku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość

Jak dla mnie wygląd forum jest jak najbardziej OK. Kolorystyka fajna, wszystko przejrzyste.

Odbiegając troszkę od tematu- zmieniłabym tylko naliczanie postów w HydePark. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cukierek
1 godzinę temu, Kerosine napisał:

gdzie łatwe cytowanie wypowiedzi innych?

Cytowanie jest genialne! Na żadnym forum takiego nie widziałam, ale mi bardzo pasuje.

Co do kolorystyki, faktycznie mogłoby być bardziej przytulnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cukierek

3 minuty temu, Kerosine napisał:

Poza tym spróbuj usunąć raz wstawiony cytat - sposobu, w jaki się to robi zdecydowanie nie można nazwać intuicyjnym.

Klikasz po prostu backspace?

4 minuty temu, Kerosine napisał:

Brakuje również możliwości dodania kolejnego cytatu podczas edycji posta.

Tego nie próbowałam, bo zwykle cytuję właśnie selektywnie, zaznaczając interesujący fragment i klikając Zacytuj to.

6 minut temu, Kerosine napisał:

Gdybym zaś w pisanej właśnie wypowiedzi chciała wstawić coś przed rozpoczynający ją cytat okazałoby się, że nie jestem w stanie tego zrobić.

Też się da. Jak najedziesz na okno z cytatem, to pojawia Ci się w górnym lewym rogu znacznik, którym możesz zmienić położenie cytatu. Przesuń w dół i dopisz coś na górze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lilla Weneda

* prawdopodobnie trochę wcześnie na wysuwanie przeze mnie takiej propozycji, ale co tam... najwyżej administratorzy zanotują sobie w pamięci, że mają na forum potencjalnego grafika *

Ponieważ z jednej strony widziałam, że kilka tygodni temu miała tu miejsce próba pewnego odświeżenia wyglądu strony*, z drugiej autentycznie widzę potrzebę dokonania zmian, a z trzeciej czuję się trochę (bardzo) niespełniona artystycznie, nieśmiało zapytowuję - czy nie chcielibyście skorzystać z pomocy osoby, która rzeczywiście zna się na grafice i web designie, ma dobry gust oraz byłaby w stanie zaprojektować Wam od podstaw prawdziwie profesjonalną i zachwycająco piękną szatę graficzną? Mam już nawet w głowie pewną jej wizję i mogę przedstawić zarówno jej ogólny zarys, jak i bardziej dopracowane demo.

@Nineku @Gloria @Quba

nieudana jak się domyślam z powodu sprzeciwu głównego administratora, któremu średnio przypadła do gustu twórczość tyleż radosna i spontaniczna, co mimo wszystko rozmijająca się z podstawowymi regułami web designu

• + 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nineku

Pytajmy Glorii, jestem za zmianami +

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lilla Weneda

@Nineku, i co @Gloria na to?

Aby być może pomóc właściwym osobom w podjęciu decyzji, przygotowałam skromne demo palety kolorystycznej (z naciskiem na te słowa, nie patrzcie na drobne różnice w layoucie), jakiej chciałabym użyć:

Demo73d31fd904c92997.png

Ogólnie pomysł mam taki, by przede wszystkim ocieplić nieco (bardzo) forum poprzez zastąpienie obecnej chłodnej i sterylnej bieli śniegu równie spokojnym i neutralnym, a o ileż bardziej przytulnym beżem piasku i kością słoniową. Aby zaś nie było mdło, zrównoważyłabym je wyrazistą ciemną czerwienią* oraz intensywną zielenią w kilku odcieniach (w ilości o wiele większej niż widoczna na przedstawionym zrzucie - bez obaw, wcale nie byłoby aż tak jesiennie, za to miejscami naprawdę leśnie :D ). Gdzieniegdzie pojawiałyby się dodatkowo ożywiające całość rudopomarańczowe akcenty.

Całość byłaby ciepła i przytulna dzięki użytym barwom, a zarazem wciąż nowoczesna dzięki prostym, geometrycznym kształtom i formom wynikającym z szablonu.

którą zresztą główny administrator prawdopodobnie tak czy siak będzie chciał utrzymać, jako że jest to zdaje się "kolor markowy" tego forum - m. in. dlatego nie poszłam w typowo letnie klimaty z błękitem i nadmorską plażą jako inspiracją

• + 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Shady-Lane90

Jak najbardziej jestem za zmianami. Entuzjastycznie podeszłam do odcieni błękitu, ale Admin miał inne zdanie na ten temat.. i cała praca Niny poszła w.. daleko :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz