nieszczery

Wygląd forum.

445 postów w tym temacie

Z początku myślałem, że coś mi padło, internet oszalał, albo karta graficzna umiera. Jednak nie - jak się okazuje to jest właśnie nowa szata graficzna. Czy to żart?

Poprzednia szata wyodrębniała to forum spośród całej reszty. Była inna i niepowtarzalna, a to? Te kolory, foldery, to wszystko jest jakieś mdłe, brzydkie i... zimne. Forum wygląda jakby jego tematyką była jakaś mało popularna gra komputerowa.

To tak zostanie?

Proponuję przedstawić swoje opinie na temat nowego wyglądu.

Moim zdaniem poprzednia szata graficzna po zmianie koloru na czarny to byłoby mistrzostwo świata. W resztę bym nie ingerował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dzisiaj włączyłam i odeszłam od komputera po chwili wracam, patrzę i robię wielkie oczy. Jaka zmiana! ;o

Nie powiem, że wygląda źle bo wygląda całkiem całkiem, jednak

Poprzednia szata wyodrębniała to forum spośród całej reszty. Była inna i niepowtarzalna, a to?
no właśnie. Przypomina mi masę innych forum w internecie. Tych niestety mało popularnych.

Wydaje mi się, albo powiem tak, poprzednia szafa graficzna była dla mnie bardziej przejrzysta. Lepiej mi się przeglądało forum, było bardziej zwarte ;'<

jestem tu po to by dac rady ludziom i aby oni mi dawali rady.

Ciul z wygladem. :D

Masz rację, po to właśnie jest to forum. Jednak na forum jest coraz mniej użytkowników i czymś należałoby ich przyciągnąć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszymy się, że zmieniłbyś szatę graficzną na bardziej przygnębiającą. Jednak stara szata miała dobrze dobrane kolory i czarny nie był nikomu potrzebny. A nowa? Mówi się trudno, ja już się przyzwyczaiłem. Poza tym jaki jest sens tego tematu? Jest temat w którym toczy się już cała dyskusja w tej sprawie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to jest tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia, wg mnie 2, góra 3 tygodnie i raczej nikt już nie chciałby z powrotem starego stylu.

Idźmy trochę do przodu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyglądałam mniej więcej tak :shock: kiedy tu weszłam : )

Nie lubię narzekać, kiedy nic nie robię, bo domyślam się ile to kogoś kosztowało pracy i czasu. Więc powiem tylko, że mi się średnio podoba, ale jak mówi Pirat to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem nie jest to przyzwyczajenie. Jest kilka złych rzeczy, które trzeba zmienić, póki się do nich nie przyzwyczaimy. Wypiszmy co nie pasuje, żeby dać znać ludziom którzy mogą coś z tym zrobić. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Z początku myślałem, że coś mi padło, internet oszalał, albo karta graficzna umiera. Jednak nie - jak się okazuje to jest właśnie nowa szata graficzna.

Ja też. Z czasem nowa szata nie będzie już na nikim robić wrażenia. Nie sądzę, aby ktoś zrezygnował z korzystania z forum tylko dlatego, że zmienił się jego wygląd. Z pewnością stworzenie tego wszystkiego wymagało mnóstwo czasu i pracy, choć mi podoba się to...średnio. Tak, jak napisała Hard Candy, ja też nie lubię narzekać, gdy sama nic nie zrobiłam, ale wcześniej, moim zdaniem, było świetnie.

Moim zdaniem poprzednia szata graficzna po zmianie koloru na czarny to byłoby mistrzostwo świata. W resztę bym nie ingerował.

Nie. Czerwony kolor jest jak najbardziej odpowiedni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pirat, raczej ta szata forum wygląda jakby forum sie cofało. Jeśli to ma przyciągać nowych to wątpię. No i nie ma komentarzy i w profilu jest coś takiego z datami i wygląda to dość nieestetycznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

komentarze będą, spokojnie, nie wszystko naraz.

a swoją drogą, pamiętam ilu ludziom nie pasowały komentarze w profilu (entuzjastą też nie byłem) a teraz się ludzie ich domagają. moc przyzwyczajenia ;d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę to wymaga roboty. Mam nadzieję, że już niedługo. Może się przyzwyczaję, ale jak wchodzę w profil to mi się nie podoba. Wszystko poodzielane i tam jest takie coś co się nazywa Aktywność miesiącami. Jest to trochę nie estetyczne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gówno a nie kwestia przyzwyczajenia, do przodu można iść ale w dobrym kierunku. Forum jest nieczytelne, brzydkie i męczy oczy. Dziękuje i do niezbyt szybkiego zobaczenia, nie mam zamiaru się przyzwyczajać do takiego czegoś.

I chciałem dodać prostą rzecz - miło by było jeśli stara skórka byłaby jako opcja. To nie jest zbyt trudne, więc chyba nie powinno być z tym kłopotu. Chyba, że w ramach unowocześniania wyznajecie zasadę "zero alternatyw".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

moim zdaniem: ludzie, wyluzujcie. dajcie czas grafikom / adminom na poprawienie tego, co jest niedopracowane. piszcie co Wam się nie podoba, czego brakuje, co być zmienione czy poprawione - po to chyba miał być ten temat (a nie po to, by się kłócić i pokazywać, jak bardzo nam się coś nie podoba).

jestem za tym, żeby pogodzić się z nowym motywem i spróbować go udoskonalić razem z ludźmi, którzy mogą coś zmienić. nic nie da Wasze biadolenie, że jest źle, be, fu i do niczego, bo jest nowe i nie mogę się przyzwyczaić.

sama teraz obserwuję nowy wygląd, szukam tego, co mi nie pasuje i w najbliższym czasie pewnie gdzieś zgłoszę swoje uwagi ;D

edit: a jeżeli ktoś odchodzi z forum przez "wystrój" to chyba trochę mija się z celem udzielania jakiegokolwiek tutaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
i tam jest takie coś co się nazywa Aktywność miesiącami. Jest to trochę nie estetyczne

Ale jak sie w to jakas ladna tabelke ulozy to czemu nie? Fajnie sobie swoje czy czyjes statystyki poogladac.

Mi sie tam podobuje...Ale jesli jest to wersja "beta", to znaczy ze jeszcze ktos ma zamiar przy tym pogrzebac to taka mala prosba - fajnie byloby, gdyby odnosnik "nowe posty", znajdowal sie na kazdej podstronie, podobnie jak to jest z "zobacz swoje posty".

Podoba mi sie taki motyw, ze w czasie przegladnia forum incognito i zalogowaniu sie na konkretnej podstronie, konkretnego tematu czy dyskusji, nie zostaje cofniety na glowna, tylko wracam do tego wlasnie tematu i juz moge odpowiadac - zdecydowanie na plus. Podobnie jak zmiana sposobu wyswietlania czasu napisania postu z godziny na "iles tam minut/godzin temu". Szczegolnie przy tych dziwacznych ustawieniach czasu na forum.

Na minus? "Online" i zielona chmurka troszke daja po oczach i sa jak wyjate z innej bajki. Choragiewka byla ciekawsza, mozna ja jakos unowoczesnic i zastapic to zielone niewiadomoco.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kisioł, to nie jest żadne wytłumaczenie. Jeśli strona się zmienia to powinna to robić w dobrą stronę, nie złą.

Oczywiście, że zmieniło się w dobrą stronę. Forum jest odświeżone, o wiele bardziej estetyczne. Styl był wcześniej pokazany braci moderatorskiej i nie pojawiły się głosy typu: "Fuj, obleśne, won, tamto było słit" - ekipa wie, że trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń i przyzwyczaić się do nowego. Nie zgadzam się też z opiniami, że teraz forum się nie wyróżnia na tle innych. Jestem webmasterem od kilku ładnych lat i takich rozwiązań nie widziałem nigdzie.

Co ciekawe, wszyscy nagle zapomnieli, że poprzedni styl był o wiele zbyt wąski, a czerwone, intensywne tło wypalało oczy. Kiedy wprowadzaliśmy poprzedni styl, pojawiły się głosy, że się kojarzy ze stronami o tematyce "XXX". Jak uważasz - powinniśmy wówczas rzucić się do zbędnej pracy, by zniwelować to skojarzenie?

Quba pospieszył się z wstawieniem nowego stylu, ale to nic - poprawimy jeszcze kilka rzeczy i będzie cacy. A Wam gwarantuję, że się przyzwyczaicie i stary styl już nie będzie taki pociągający. Zresztą, przy zestawieniu obu stylów obok siebie, nowy wygrywa zdecydowanie. Tak twierdzą nie tylko moi znajomi graficy, ale też znajomi niezwiązani z tym fachem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co mogę dodać od siebie:

1. Przy głównym logo fajne były te ludziki. Bardzo chętnie widziałabym je z powrotem, bo były niesamowicie sympatyczne : )

2. Kiedy wchodzę w zakładkę 'zobacz swoje posty' i przeglądam tematy wszystko się zlewa. Fajnie i czytelnie byłoby, gdyby między tematami był taki cieniutki czerwony pasek jaki jest z boku.

3. "Witamy na M-Forum, Hard Candy. :)" w tym zmieniłabym czcionkę, bo nie pasuje do żadnej innej na stronie.

4. Zdecydowanym plusem jest ludzik na samym dole, bardzo mi się podoba.

5. Troszeczkę za mało jest dla mnie wyróżniony napis 'zobacz swoje posty' w porównaniu do trzech wielgachnych przycisków nad nim.

6. Podoba mi się, że dopiero jak najadę na post to pojawiają mi się opcje cytuj, edytuj itp. To jest bardzo estetyczne i ułatwia odbiór czytającemu.

Tyle moich opinii, naprawdę nie jest źle (ja już w sumie nawet nie pamiętam dokładnie jak wyglądała tamta szata graficzna!).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zresztą, przy zestawieniu obu stylów obok siebie, nowy wygrywa zdecydowanie. Tak twierdzą nie tylko moi znajomi graficy, ale też znajomi niezwiązani z tym fachem.

Jeśli to nie oni użytkują to forum to ich opinia raczej powinna nas ziębić.

Co ciekawe, wszyscy nagle zapomnieli, że poprzedni styl był o wiele zbyt wąski, a czerwone, intensywne tło wypalało oczy.

Był wąski i przez to bardziej czytelny. Ja mam malutki ekranik laptopa a i tak muszę rzucać gałkami ocznymi po całym świecie żeby przeczytać jedno zdanie - co będzie jak odwiedzę forum na monitorze z rozdzielczością panoramiczną? Tyle w tym dobrego, że chat wygląda lepiej (szerszy).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
co będzie jak odwiedzę forum na monitorze z rozdzielczością panoramiczną?

Będziesz mniej rzucał gałami, bo szerokość forum jest stała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi się podoba.

Zwłaszcza duże okno odpowiedzi, kolory nie są tak rażące jak poprzednio.

Ale moglibyście dodać jakieś delikatne oddzielenie centrum strony od reszty np hmm....1pixelowe poziome linie, bo faktycznie brakuje delikatnego oddzielenia foregroundu od backgroundu :)

respect za prace :):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz