• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

martusia232

O lubieniu i nie lubieniu siebie...

Recommended Posts

Tak jak w temacie chciałam zapytać czy lubicie siebie? Czy akceptujecie się w 100%? I wogóle co rozumiecie pod słowami: "kocham siebie" czy też "lubie siebie"? Może czasem łatwiej jest polubić a nawet pokochać i zaakceptować kogoś obecego niż samego siebie?

ja siebie akceptuje w 100%.

Duzo ludzi mi mówi ze jestem narcyzem w sobie zapatrzonym :P [mają racje :P]

Podobny temat już był.

"kocham siebie" czy też "lubie siebie"

Akceptuję siebie taką jaką jestem. Jestem tylko człowiekiem, nie boginią, nie wróżką. Jestem sobą, a to jaka jestem mi pasuje. Jeśli widzę w sobie jakąś wadę zmieniam to.

chciałam zapytać czy lubicie siebie?

Lubimy siebie, chociaż ostatnio bardzo się na sobie zawiodłam. Okazało się, że potrafię być żałosna. Ale każdy popełnia błędy.

[ Dodano: Sob Kwi 21, 2007 13:50 ]

Duzo ludzi mi mówi ze jestem narcyzem w sobie zapatrzonym Razz [mają racje Razz]

mi też.

;o

Hmmm Bardzo często używam stwierdzenia "kocham siebie " mam go na portfelu , kiedyś na piórniku. Ale on nie ma nic wspólnego z własna akceptacja.

Nie umiem jednoznacznie stwierdzić "tak, akceptuje sie" . Pod względem wygładu , zmieniam zdanie z szybkością światła . Nie wybijam sie z pośród wielu kobiet które chciałyby zrzucić tu i tam, a gdzie indziej pozmieniać…

Co do mojej postawy wiem ze mam mnóstwo wad , jestem idealna.

Wniosek: Jestem z stanie pogodzić sie z własną osoba ale ciągłe chce ja ulepszać.

Luie swoje wnetrze.

Wygladu nie znosze.

Może czasem łatwiej jest polubić a nawet pokochać i zaakceptować kogoś obecego niż samego siebie?

Z pewnoscia.

Widzę że sporo osob lubi siebie, wiec może jakieś rady dotyczace zarówno zaakceptowania własnego charakteru jak i wyglądu?

nie akceptuje siebie takiego jaki jestem ;) i to sie raczej nie zmieni ;)

Lubię siebie.

Bo nauczyłam się akceptować swoje wady. Są rzeczy, których nie da się zmienić, lub zmienią sie same, z biegiem czasu.

Staram się i nie mam sobie nic do zarzucenia ;)

"Kocham siebie"

... to jakoś mi nie pasuje.

Ale

"Lubię siebie"

... jak najbardziej.

Pewne moje wady mnie wkurzają, ale staram się albo z nimi walczyć albo je zaakceptować.

Dobrze mi ze sobą. Staram sie żyć tak, żeby niczego nie żałować, nie wstydzić się czegoś, co zrobiłam. I najczęściej się udaje.

Bardzo lubię swoje ciało.

Nigdy nie dążyłam do bycia "najpopularniejszą laską turnusu" ale zawsze wszyscy mnie akceptowali, lubili, ja lubię wszystkich... Ot tak zwyczajnie ;)

Lubię siebie.

ja siebie też lubię, a jak mnie coś wkurza to staram sie to w miarę możliwości zmieniać ;)

Wszystko tak ogolnie podajecie! Może jakieś szczegóły? W jaki sposob te wady akceptujecie albo z nimi walczycie?

1 stopień do zmiany to uświadomienie sobie wady :P

np. miałam tendencje do czestego dołowania się i szukania dziury w całym, :P uświadomiłam sobie, że cos jest nie tak i zaczęłam z tym walczyć, np. zajmować myśli jakimiś przyjemnymi wspomnieniami, albo myślami o czymś przyjemnym co mnie czeka w najbliższym czasie. Przestałam się nad soba użalać, zajęłam się pozytywnym mysleniem i wychodzi mi to na zdrówko ;)

teraz podejmuję walkę z moją nerwowością i wszystkim co z nią w moim przypadku związane :P

Też się dołowałam ;)

Pewnego dnia uświadomiłam sobie, że to nie ma sensu bo i tak nic tym nie zmienie. Każdego dnia szukałam jakiejś jednej myśli przewodniej- pozytywnej oczywiście ;) I przestałam, co wyszło mi na dobre :]

takie "więcej nie będe" przydaje się też w innych sytuacjach np. w walce z nawykami [obgryzanie paznokci lub coś innego] ;)

Ogólnie mam mały problem z samooceną. ale z roku na rok bywa lepiej.Nie powiedzialabym nigdy ze "kocham siebie". ale tak-chyba juz lubie.

Nie mam problemu ze swoim charakterem i sposobem bycia-moze czasem coś takiego wyjdzie ale wiem ze potrafie sobie poradzic i pracowan nad soba.

jeszce nie do konca lubie swój wygląd. ale akceptuje go i chyba coraz mi blizej do "zadowolenia". Biorąc rzecz na rozum- nie ma problemu. niestety czasem gdzies w srodku słysze glos- jesteś głupia, beznadziejna, brzydka, jestes nieudacznikiem. i teraz cała sztuka by nie pozwolic zeby te głosy mnie zdominowały. staram sie

[fquote=martusia232]Wszystko tak ogolnie podajecie! Może jakieś szczegóły? W jaki sposob te wady akceptujecie albo z nimi walczycie?[/fquote]

nie pokazujemy ich innym :roll:

ogolnie Lubie siebie bardzo, ale jak juz zadrosnikowi przystalo- mogloby byc jeszcze lepiej

Jeżeli ktoś powtarza, że kocha siebię, to moim zdaniem to brzmi troszkę egoistycznie :P

Ja oceniam siebię na 99,9%.. bo jest kilka rzczy, których nie znoszę u siebie :P Ale.. ogólnie, to lubie swoją osobę :)

ja bardzo, bardzo siebie lubie.. :) mam kilka wad- które nie przeszkadzają mi, ani mojemu towarzystku z którym przebywam na codzien- wiec z charakteru kce :) być sobą...

No i ja mam problem. Bo jestem dwiema osobami w jednej.

Mam wiele kompleksów, mnóstwo wręcz...

Ale z drugiej strony śmiało głoszę wszem i wobec swoje zdanie...

Ludzie twierdzą, że jestem zakochana w sobie a inni, że jestem zakompleksiona. I czasem sobie myśle "Jesteś genialna! ;O NIKT nie napisałby takiego wiersza", a raz "Jesteś nikim, siedzisz tylko przed komputerem".

To trudne ;D.

Chyba lubię siebie, chociaż dostrzeganie w sobie kolejnych wad czasem mnie dobija. Z drugiej strony motywuje do rozwoju.

[fquote]Może czasem łatwiej jest polubić a nawet pokochać i zaakceptować kogoś obecego niż samego siebie?

[/fquote]

Może tak, ale dopóki nie zaakceptuje się samego siebie, nie można tak naprawdę być w jakimkolwiek związku - nie ważne, czy to przyjaźń czy miłość, bo zawsze będą się pojawiać jakieś wątpliwości typu: "Nie zasługuję na niego/nią", "Jestem beznadziejna, na pewno mnie zdradza". Wszystko musi się opierać na samoakceptacji, więc od niej trzeba zacząć.

Poza tym ludziom, którzy lubią siebie, łatwiej przychodzi radzenie sobie z problemami w życiu.

Może tak, ale dopóki nie zaakceptuje się samego siebie, nie można tak naprawdę być w jakimkolwiek związku - nie ważne, czy to przyjaźń czy miłość, bo zawsze będą się pojawiać jakieś wątpliwości typu: "Nie zasługuję na niego/nią", "Jestem beznadziejna, na pewno mnie zdradza". Wszystko musi się opierać na samoakceptacji, więc od niej trzeba zacząć.

.

Ale ta ukochana osoba moze miec tez niesamowity wpływ na znalezienie własnej wartosci.

Podoba mi się mój charakter, dużo osób mnie lubi, więc pod tym względem musze być ok ;) Ale nie lubie swojego wygladu :/

[fquote]Ale ta ukochana osoba moze miec tez niesamowity wpływ na znalezienie własnej wartosci.[/fquote]

Nie powiedziałam, że nie. Przecież tylko zaznaczyłam, że najpierw trzeba pokochać siebie, żeby móc naprawdę i szczerze kochać innych ;).

Nie jestem narcyzem, ani też pogrążony w samokrytyce, akceptuje siebie w pełni. Co do stwierdzenia "kochać siebie" dla mnie to trochę przesadyzm, już lepsze jest "lubić siebie" i czasami denerwują mnie osoby samokrytyczne.

[fquote=martusia232]Może czasem łatwiej jest polubić a nawet pokochać i zaakceptować kogoś obecego niż samego siebie?[/fquote]

z pokochaniem na pewno, ale mi łatwiej zaakceptować siebie niż kogoś obcego.