Incomprehensible

Musicale

Recommended Posts

Co o nich sądzicie? Czy są dla Was interesujące? Jakie oglądaliście?

Nie oglądałam wielu, jednak najbardziej podobał mi się "Moulin Rouge" :). Początkowo myślałam, że za słodkie, ale zmieniłam zdanie ;P.

Co Wy o tym sądzicie?

EDIT: No, właśnie, jeszcze "Romeo i Julia". Ten i "Moulin Rouge" podobały mi się najbardziej ;).

jak dla mnie Moulin Rouge jest rewelacyjny.

wielbie tez Upiora w operze, ale do tego trzeba znosic specficzna muzyke.

tak samo jak do Dreamgirls- ale to nie byl film dla mnie, chociaz dalo sie ogladnac:roll:

ja nie za wiele obejrzałam musicali, ale wg mnie najlepszy jest grease i dirty dancing. aczkolwiek uważam, że dirty dancing 2 jest bardziej zmysłowy.... wolę oglądać dwójkę, ale w jedynce scena końcowa jest cudowna.... moulin rouge nie ogladalam, chciala, ale niestety byłam w tym czasie zajęta, kiedy leciał w tv...

najlepsze lecą na TCM!

"Amerykanin w Paryżu"

"Deszczowa Piosenka"

i wiele, których jednak tytułów nie przytoczę, bo nie pamiętam, ale serdecznie polecam!

"Moulin rouge" fajny, bo śmiesznie się przedstawia ten cały bajkowy kicz i mi osobiście muzyka siębardzo podobała.

Muszę przyznać, że jednak moim faworytem jest "Grease" XD

Ja ten film uwielbiam! po raz pierwszy widziałam w kinie, musiałam potem pójść drugi raz! od razu kupiłam płytę z muzyką, a potem film! ostatnio oglądałam w Wielkanoc. I śmiałam się i wzruszałam jak za pierwszym razem.

ja z musicali oglądałam Metro,Romeo i Julia oraz Chicago. Musicale są super. Mam w domu płyty z piosenkami z musicalów!

Chicago to świetny musical zachęcam do oglądania

Po obejrzeniu "Moulin Rouge" byłam jak zamroczona... Ewan McGregor i ten jego śpiew, na samą myśl mam dreszcze (w sensie pozytywnym).

Musicale są bardzo interesujące, szkoda że w Polsce tak mało w nie inwestują (prawie tyle co nic).

Jesli chodzi o musicale to muszę się przyznać że niewiele ich oglądałam ale najbardziej podobał mi się "Moulin Rouge"... Muzyka była cudowna... Najbardziej podobało mi się wykonanie "El tango de Roxanne"... Lubię też musical "Chicago". A z takich mniej znanych "Wszyscy mówią kocham Cię" W.Allena... Polecam:)

Wszyscy mówią kocham Cię - super klimacik! ale jak to film Woodego Allena to raczej wariacja na temat musicalu i trochę jego wyśmianie niż taki typowy musical. Chicago też świetny!!! mi tam najbardziej bodobał się taniec i stroje.

A tak z innej beczki i trochę z historii kina :) serdecznie polecam film starszy ale już dziś kultowy. HAIR - Milosa Formana

pierwszy raz oglądałam jak miałam chyba 9 lat! i to jest dla mnie mistrzostwo świata! taniec, muzyka, peace&love :) warto!

Nareszcie ktoś, kto lubi Grease ;) Oglądałam ten film co najmniej 100 razy i nie mam dość.

Z innych musicali widziałam Dirty Dancing 1 i 2, Romeo i Julia, Chicago, Cabaret, Moulin Rouge. I fragmenty wielu innych (My fair lady, Fame, Koty) wszystkie z okazji 5 lecia? Teatru Muzycznego Roma, który był wyświetlany w TV. B. chciałabym oglądnąć Metro, ale niestety nie mam takiej możliwości

"Greace" jest swietny,"upiór w operze" tez. "Metro" to mój ulubiony - oglądałam go chyba 100 razy ;) poza tym podoba mi sie "Footloose" i "skrzypek na dachu". miusical, który nie podobał mi sie wcale, albo bardzo mało - "west side story". wiem,ze wiele osób go lubi, ale jak dla mnie byl bezanadziejny...

Niestety wszystkie teatry w czasie wakacji mają przerwę, więc jak na razie moje marzenie o oglądnięciu "Metra" sie nie spełni. Może we wrześniu.

Ostatnio, po długiej przerwie, oglądałam "Romeo i Julia". Jestem zachwycona. szczególnie muzyką i tą atmosferą, która towarzyszy oglądaniu. Mimo tego, ze oglądałam na komputerze.

Czy ktoś wie, gdzie skąd można ściągnąć "Metro"?

[Pozdrawiam :)

O tak... Grease i TEN Travolta w czaarnej ramonesce.... Rrrrr ;)

A tak to Deszczowa piosenkqa, Skrzypek na dachu --->uwielbiam wręcz, no i całkiem mi się podobał Cabaret

A na Upiora w operze to tak się szykuję jak sójka za morze :|

Osobiscie bardzo lubię Musicale,jak narazie oglądałam tylko jeden " RENT" - musical o ludziach chorych na Aids. Jest naprawdę świetny,wzruszający,pouczajacy i ogólne booski.

Polecam bo warto obejrzeć ;)

Bardzo lubię, niestety nie miałam okazji obejrzeć zbyt wielu. Jestem wielką fanką Webbera, a szczególnie jego "The Phantom of the Opera", którego w II klasie podstawówki widziałam w Her Majesty Theatre i od tej chwili nie mogę się od niego uwolnić. Poza tym "Chicago", "Cats" i "Jesus Christ Superstar" ... I właściwie wszystkie inne z tych klasycznych, które zna każdy (czyli te tytuły, które się tu przewijają).

nie wiem czy mozna to nazwac musicalem ale ogromne wrazenie robia na mnie filmy z Bollywood...strasznie podobaja mi sie sceny taneczno- wokalne z tych filmow...:)

Koty - byłam na nim niedawno i jest rewelacyjny...:D

teraz wybieram się na "Akademie Pana Kleksa" i mam nadzieje, ze będzie równie fajny

Uwielbiam musicale, szczególnie cenie sobie te z muzyka Webbera - Upior w operze, niestety ogladalem tylko wersje filmowa tą najnowszą, Koty!! Bylem na orginalnej wersji w Uk - boskie!!

" RENT"

niestety tylko film, ale szykuje się na spektakl :] polska wersja JCHS bardzo przypadła mi do gustu. Chcialbym jeszcze zaliczyc w polskiej wersji jezykowej Romeo i Julie i Metro - ale na to jeszcze mam czas :)

ja nie za wiele obejrzałam musicali, ale wg mnie najlepszy jest grease i dirty dancing. aczkolwiek uważam, że dirty dancing 2 jest bardziej zmysłowy.... wolę oglądać dwójkę, ale w jedynce scena końcowa jest cudowna.... moulin rouge nie ogladalam, chciala, ale niestety byłam w tym czasie zajęta, kiedy leciał w tv...

Zgadzam się z tym co jest napisane wyżej o Dirty Dancing.Ja też wolę oglądać dwójkę, ale jedynka ma piękny koniec.

Obejrzałam również:

*Upiór w operze - cudowny!!!Wspaniała muzyka Andrew Lloyd Webbera i piękna interpretacja w nowszej wersji (Gerald Butler i Emmy Rossum)

*Skrzypek na dachu - piękna opowieść, warto obejrzeć, jednak tytuowy skrzypek to tylko taka 'przykrywka' ;) Smutny pod koniec...

*Dźwięki Muzyki - stary już musical, pewnie trudno dostępny.Długi, ale piękny.

*Greace - co tu dużo mówić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Muzyka bardzo dobra, tylko treść trochę...nudna??Może nie nudna, ale nie ciekawa :lol:

Chyba tyle obejrzałam musicali.Jak sobie jakiś przypomnę to napiszę.

Ogólnie lubię tego typu ekranizacje, można się przy nich zazwyczaj nieźle uśmiać ;-)