Sebo

Horrory

118 postów w tym temacie

1) Martwa cisza

2) Hotel zła

3) Ostatnia zima

4) The Messengers

5) Oko

6) Lustra

7) Siedem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem gorliwym wyznawca kiczowatego "Egzorcysty". Kocham absolutnie za wszystko i mimo wszystko.

Dalekim lukiem omijam wszelaki gore typu Pila, Hostel.

Blair Witch? Pomysl bardzo ciekawy, brawa sie naleza, ale sam film - nuuuda. W tym temacie wole nie tak dawny "Paranormal Activity".

Do tego cos hisssszpanskiego - Sierociniec plus REC

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie najlepsze są te z 1920,1930 roku. Gabinet doktora Calighari.lub. Horrory japońskie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatnio oglądany horror, po którym naprawdę się bałam to [rec].
'Rec' był głupi i śmieszny zarazem. Nie było momentu w którym moje ciało drgnęło choć na chwilę. Zupełnie nie trzymał w napięciu. Fabuła prosta, banalna. Horror dla dzieci.

Natomiast do mojej listy: 'The Ring', 'Widmo' i 'Dark Water' dodaję 'Siłę strachu'.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie najstraszniejsze byly: Ring->Szosty zmysl->Inni->1408->Blair Witch.

Widzialam duzo, ale jednak w tym gatunku nie ma czegos takiego jak ukryte i nieznane perelki;x dobre filmy wychodza na wierzch, bo jest ich malo.

Klatwa pewnie straszna, ale przez caly film smialam sie z pierwszej sceny, bo glowny bohater cholernie zabawnie wypadl z okna :mrgreen: nigdy nie zapomne tego filmu, chociaz dla mnie to bardziej komedia. i to fantastycznie sparodiowana w Scary movie. Lsnienie zaczynalam pare razy, ale ksiazka mnie wsytarczajaco wystraszyla;x

Teraz te mniej straszne, ale bardzo dobre moim zdaniem: Egzorcyzmy Emily Rose, to chyba moja subiektywna ocena, ale jest. Mgla- uwielbiam, chociaz mozna ogladac bez towarzysza spokojnie. Swit Zywych trupow ktos wymienil, to jest komedia przebrana za film grozy (; na szczescie nie dalam sie nabrac i dlateg swietnie sie bawilam. Na pierwszej czesci Pily sie balam jeszcze, bardzo fajna:) reszta to powielanie schematu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ring, rec, lustra, gothika, teksańska masakra piłą mechaniczną, dom woskowych cial, na pół tak . ; D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dracula

The Evil Dead

Carrie

King Kong

Re Animator

Hallowen

Alien

Black Christmas

Freaks

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens

Psycho

Night of the Living Dead

The Haunting

The Birds

Friday the 13th

Braindead

Phantasm

Dawn of the Dead

An American Werewolf in London

Scream

Jaws

The Descent

The Fly

The Phantom of the Opera

The Wolf Man

The Texas Chain Saw Massacre

Bride of Frankenstein

The Innocents

Village of the Damned

Creature from the Black Lagoon

The Shining

The Thing from Another World

A Nightmare on Elm Street

The Mummy

The Howling

28 Days Later...

Rosemary's Baby

Tenebre

Rec]

Cat People

The Fly

White Zombie

1932

The Hills Have Eyes

What Ever Happened to Baby Jane?

The Exorcist

Hellraiser

Ginger Snaps

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931

The Omen

One angielskie ale najlepsze:_)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z horrorów preferuje: Gothike, Oszukac przeznaczenie, "DEmon historia...", "Egzorcyzmy Emily Rose"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Filmweb mówi mi, iż obejrzałam 177 horrorów, ale wydaje mi się, że więcej. Niestety łączna średnia ocen, która wynosi 4,94 mówi sama za siebie. Mało było takich, które naprawdę mnie poruszyły. Mam słabość do tych azjatyckich jak Klątwa czy Krąg albo Widmo. W tamtym roku zaskoczył mnie film Obecność, naprawdę nie sądziłam, ze z tych nowych produkcji coś może okazać się dobre.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobry horror, to taki, który będzie straszył nie tylko cichymi scenami z narastającym uderzeniem dźwięku, ale będzie wpływał na psychikę widza. Coś jak skończenie bardzo dobrego filmu, który pozostaje w głowie, lecz z negatywnym wpływem. Niewiele takich horrorów widziałem, ale w sposób jaki przedstawiłem własną wizję mogę wyróżnić: El Orfanato, Tajlandzki Shutter i np. Pierwszy Egzorcysta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dobry horror, to taki, który będzie straszył nie tylko cichymi scenami z narastającym uderzeniem dźwięku, ale będzie wpływał na psychikę widza.

No tak, ale ten "worek" w "Grze wstępnej" robi swoje - podskakujemy na fotelu na prawdę bardzo wysoko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowsze horrory gdzie co chwila coś wyskakuje, jest pełno wrzasku i albo wątek paranormalny, albo bezsensowny rozlew krwi - nie są na moje nerwy. Jestem strachliwą, ciepłą bułą, która oglądając coś takiego częściej ma zamknięte niż otwarte oczy. W podstawówce, czy w gimnazjum naoglądałam się "Koszmaru z Ulicy Wiązów" i "Piły", które dobrze wspominam. Podobały mi się. Jigsaw jest nadal w kolejce cosplayów koniecznie do zrobienia. Z innych horrorów, które mimo mojej niechęci do rozrywki przy filmach z tego gatunku, można wymienić "Sierotę" i "Kronikę Opętania". Przez drugą pozycje nadal mam awersje do ciem (tak to się odmienia?).

Ulubiony horror-nie-horror to "The Faculty" (1998), czy jak polska wersja tytułu głosi "Oni". To jeden z moich ulubionych filmów w ogóle.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłam ostatnio na Babie Jadze. Pomimo tego, że nie jestem fanką straszną tego gatunku, to mile spędziłam czas. Bardziej chyba do oglądania w kinie niż w domku

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście nie lubię slasherów(które w tym temacie przeważają), bo zwyczajnie mnie nudzą. Z tego wyłączam "Koszmar minionego lata", który może najlepszym filmem nie jest ale jakoś tak go lubię. 

Największe wrażenie zrobiły na mnie: "Lustra", "Przypadek 39", "Blair Witch Project", "Lśnienie"(chociaż ogólnie lubię ekranizacje książek Kinga) i niezapomniana "Droga śmierci".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz