Sebo

Horrory

118 postów w tym temacie

jakie lubicie najbardziej?? podawajcie tutaj nazwy horrorow później zrobi się ankiete na najlepszy horror.

Mi się najbardziej podobały głównie horrory azjatyckie takie jak The Ring 1 i 2, One Misse Called 1 i 2, Face, Piła 1 i 2 ale to raczej Thriller, Darkness (Ciemność), Blair Witch Project 1 bo 2 do niczego, The Amityville, Omen, Dark Water, The Grudge (Klątwa), Wzrok, Creep, Krzyk większość to raczej nowe horrory bo z klasyki to nie dużo znam, a jak znam to nie pamiętam :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piła 2 , B.W.P 2 księga cieni, amityville, evils city, riding the bullet

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- Ju-On (film telewizyjny, nie wersja kinowa; najlepszy, moim zdaniem, z azjatyckich dokonań kina krwii i grozy)

- Ringu (oczywiście japoński, oglądałem jeszcze przed amerykańską wersją, swoją drogą też całkiem niezłą, więc mam sentyment)

- Evil Dead "Martwe Zło" (cała trylogia, chociaż jedynka najbardziej; świetna mieszanka psychodelicznego humoru z okultystycznym wstawkami)

- Brain Dead "Martwica mózgu" (klasyk gore, pozycja obowiązkowa; zombie, pełzające flaki, kosiarki, tasaki, obdzieranie żywcem ze skóry i inne smaczki... xD )

- In the Mouth of Madness "W paszczy szaleństwa" (niezwykle inspirujący film, razem z głównym bohaterem próbujemy dociec prawdy o pewnym małym spokojnym miasteczku, które tylko na pozór istnieje w powieściach pisarza-mordercy.

- The Thing "Coś" (na stacji polarnej grasuje przybysz z kosmosu mordujący załogę i wkradający się w ciała; wyjątkowo makabryczne ujęcia przemian)

Jak przypomni mi się coś jeszcze to dopiszę :mrgreen:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
B.W.P 2 księga cieni,

boże przecież to było biedne do bólu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sebo chyba ci sie wydaje, nawet niezle, a tak w ogole to z tych co Ty wymieniles i ja, to tak naprawde dobra to byla PI

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ta Księga cieni była marna poprostu i każdy kto widział potwierdzi to, film był raczej jak komedia, próbował zrobić kase na sławie pierwszej części. Marna fabuła, denna muza, słabe aktorstwo.

a reszta to o doope rozcza

hahhaha pewnie założe się, że większośći to nie widziałeś, i tylko bronisz tej swojej komedii ale cóż, każy woli co innego, jedni się pośmiać drudzy pobać, a jeszcze inni nic nie robić

:lol:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piła 2 to jeden z najgorszych filmów minionego roku, jak można to wymieniać jako najlepszy horror tym bardziej iż to horror nie jest... Piła 1 jeszcze jako tako mogła się podobać,ale 2 ...

Omen 1 i 2

The Ring 1 i 2

Egzorcysta

wole klasyke

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dlatego właśnie piłe wymieniłem jako Thriller raczej ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koszmar z ulicy wiązów :D

Uhhh... aah :D:D nie spałam po nim 3 noce i odsypiałam na ławce w szkole jak jasno było heh xP

Oczywiście Egzorcyzmy Emilii Rose (nie jest to horror, lecz dramat) ale wstrząsnął mną i bałam się spać tym bardziej że to wszystko się kiedyś działo.

Egzorcysta i Adwokat diabła ( stosunkowo uważany na thriller)

A do tzw "hały"

zaliczam :

HOSTEL- bez sensowane obcinanie palców i innych kończyn ;/ w ogole nie rusza

Piła 2- kazdy wie o co chodzi w drugiej czesci po obejrzeniu pierwszej ( uwazam czesc pierwsza za nawet dobry horror)

I inne "horrory" które kazdy milosnik strachu filmowego wylacza po 20 minutach

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dracula 2000

Piła

Świat żywych trópów

Straszny film 1, 2, 3 :D :D

Krzyk

Oszukać przeznaczenie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dracula 2000

Królowa Potępionych

Oszukać przeznaczenie 2 i 3 (jedynki nie ogladałem...)

Resitend Evil - domena zła

Blade - wieczny łowca

13 duchów

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie to Zjescie było dosc dosc ale strasznie nie realne dlatego napewni taka niska ocena. Mgla nie straszna ale zrobiona z klasa Piła 1 i 2 Dom 1000 trupow (usmialam sie ale niektore motywy byly niezle)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze ogladalem "Dom woskowych ciał" i "Zejscie" fajne filmy... niby horrory ale czy ja wiem, az takie straszne nie bylo, wg mnie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja chyba już nie mam za bardzo co wymieniać, bo już wszystkie podaliście, które mi się podobaja.

na pewno "koszmar z ulicy..", "krzyk","blade..""krąg", teraz coś kiepsko z dobrymi horrorami, bo każdy taki sam. wszystko na jedno kopyto i nic nie zaskakuje. jesli chodzi o "klątwe", to mocno mnie rozczarowała. spodziewałam sie czegos lepszego. skończył sie za szybko i czułam wielki niedosyt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ostanio miałam przyjemnośc uczestniczyć w maratonie horrorów :D

Pierwszy był The Amityville, potem Ciemność, te były świetne a ostatni mnie rozbroił, zreszta chyba nie tylko mnie bo całą sale - Demon, Historia prawdziwa, to jest horror??

A poztym uweilbiam Zejście, Piła I i II, Oszukać Przeznaczenie I i II (III jest beznadziejne), Omen, Ring, Klątwa, Emily Rose wyłączyłam po 10 minutach :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Efekt motyla" i "Bunkier".Może nie są to typowe horrory ale dobrze działaja na psychike (to lubie :twisted: ) ; a w filmie grozy przeciez o to chodzi...a nawet bym powiedziala przede wszystkim o TO ! ! ! Sztuka jest zrobic film,ktory jest w stanie przestraszyc ale..prawdziwym arcydziełem jest stworzyc film,po ktorego obejrzeniu jeszcze dłuuugo dłuuugo dłuugo czuje się dreszczyk emocji

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gremliny

Statek Widmo

Blair Witch Project (interesująca forma przekazu)

...i możecie mnie wyśmiewać, że lubię film, który nie spotkał się ze zbytnim entuzjazmem, ale...

Hostel- lubię. Bo gustuję w gore. No i typ fabuły, który lubię.

Jak inne sobie przypomnę, to dopiszę >.<

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ogolnie to chcialabym obejrzec jakis dobry horror ktorego mozna by sie naprawde bac;] bo wiekszosc to jest w sumie komiczna;] tzn to zalezy jeszcze od tego jakie kto ma psycho ja np na "teksanskiej masakrze" sie smialam a moja qmpela prawie caly film pod kurtka w kinie siedziala:P hee

ale np polecam "przesladowce" 3ma w napieciu:P chociaz juz go za bardzo nie pamietam bo dosc dawno ogladalam;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja uwielmian horrory to moj ulubiona gatunek filmowy:):)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ring (japoński lepszy, niż amerykański)

Piła (2 cz. niestety nie oglądałem)

Koszmar minionego lata

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piła 1 i 2, Fragile, 28 Dni Później, Oszukać Przeznaczenie, Egzorcysta: Początek

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

The grudge (1,2) - " Ile spotkałeś w swoim życiu historii, które przeniknęły cię do szpiku kości i rezonowały w Tobie na długo po ich wysłuchaniu? Ile filmów potrafiło sprawić, że siedząc wieczorem w swoim fotelu nasłuchiwałeś dziwnych odgłosów dobiegających z przedpokoju? Ilu reżyserów potrafiło pobudzić Twoją wyobraźnię na tyle, aby wciąż kreśliła w twojej wyobraźni wykreowane przez nich wizje? "Klątwie" to wszystko może się udać..."

Evil dead 2 - " Jest to idealne połączenie horroru, czarnego humoru i doskonalej atmosfery grozy. "

Friday the 13th - "Film, dla którego Amerykanie kompletnnie zwariowali. Tak, tak chodzi o fenomenalną produkcję Seana Cunningham'a, która zapoczątkowała niezwykłą kultywowaną po dziś dzień serie. Niektórzy zapaleńcy mierzą nawet czas od premiery "Piątku trzynastego". Bo to rzeczywiście coś wyjątkowego, coś więcej niż zwykły film grozy. "

the shining - "Lśnienie, to niesamowity film w reżyserii Stanleya Kubrica, który po dziś dzień uważany jest za jeden z najlepszych dreszczowców wszechczasów! Twórca m.in. słynnego "Spartakusa" doprowadził wszystko do perfekcji... zdjęcia, dźwięk, praca kamer, gra aktorów, są na wysokim poziomie. "

Nightmare on elm street - "One... two...Freddy's coming for you.

Three... four...Better lock your door.

Five... six...Grab your crucifix.

Seven... eight...Gonna stay up late.

Nine... ten...Never sleep... again "

Texas chainsaw massacre - "Całość posiada niezwykły klimat, który zapewniają elementy zaskoczenia, panująca tu groza, rosnące napięcie, a także muzyka, która pojawia się tylko momentami. Ukazane mordy są wyjątkowo realistyczne, a dzięki unikalnej atmosferze, widz już od samego początku wciągnięty zostaje w wir przerażających zdarzeń, jakie dotykają głównych bohaterów. Podobnie jest z kanibalistyczną rodziną, która na długo zapada w pamięć "

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Koszmar minionego lata", "Koszmar kolejnego lata". Nie wiem dlaczego przypadły mi do gustu. ;p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sebo jeżeli lubisz azjatyckie horrory to proponuję obejrzeć:

The Shutter-Tun i Jane wracając samochodem z przyjęcia z przyjęcia, potrącają dziewczynę przechodzącą przez ulicę. Pod wpływem emocji sprawcy odjeżdżają z miejsca wypadku. Próbując zapomnieć o tragedii para bohaterów powraca do swojego normalnego życia w Bangkoku, tylko że ich życie nie jest takie samo jak dawniej. Nocą Jane prześladują koszmary, a Tun z zawodu fotograf zauważa na swoich zdjęciach widma postaci. Gdy najbliżsi przyjaciele Tun zaczynają po kolei ginąć, bohaterowie uświadamiają sobie, że muszą rozwiązać zagadkę aby sami nie stali się następnymi ofiarami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz