riddle

Prostytucja

Recommended Posts

Zauwazylam. To co kobieta mieszkajaca na wsi nie może się zglosic do domu samotnej matki w miescie? I sie poprostu tam przeniesc? To napewno ciezka decyzja, zmienic zycie, wyprowadzic sie, ale lepsze to niz prostytucja.

Moja ciocia uciekla ze wsi, od meza pijaka z 3 dzieci do takiego domu w miescie i wyszla na prosta. Czyli sie da, jak juz mowilam, trzeba przede wszystkim chciec.

Skoro zamierzają zarabiać na życie tak się ośmieszając to trudno.

No nie wiem, czy zarabianie w jakikolwiek na dzieci jest ośmieszaniem się.

Na dzieci moga zarobić chociazby sprzatajac gdzies. One poprostu ida na latwizne. I wytlumaczenie "zarabiam na utrzymanie dzieci" wcale nie jest wytlumaczeniem.

Dla dziecka to chyba hańba.

Można powiedzieć, że matka je zniesławia.

1. Co sądzicie o prostytucji, czy uważacie że w pewnych przypadkach może być usprawiedliwiona

2. Czy uwazacie ze powinna zostac zalegalizowana, jesli tak to dlaczego, jesli nie to rowniez dlaczego

3. Co myslicie o osobach korzystajacych z uslug prostytutek?

I wreszcie;

4. jakie jest wasze zdanie na temat samych "pan do towarzystwa"

1. Prostytucja może być usprawiedliwiona jakimś 1 na 1 000 000 przypadkiem.. Nie wiem np. robi to by mieć pieniądze na leki dla matki..czy dziecka.. czy rodzeństwa.. Ale w innych przypadkach to po prostu dno..

2.Nigdy.. Nie powinna być.. Bo.. to jest niemoralne.. To jest po prostu brak godności.. jakiejkolwiek

3.Nie wyzyci :/ nie mogą sobie znaleźć normalnej kobiety.. albo żona akurat nie ma ochoty..:( Żal mi takich ludzi..:(

4.Kurewki i tyle...:( powinno się je eliminować WSZYSTKIE...

Nikt nie wziął pod uwagę tego, że niektórym taka praca może najzwyczajniej w świecie sprawiać przyjemność.

A to już kwestia własnego sumienia, a nie naszych ocen.

1. Prostytucja może być usprawiedliwiona jakimś 1 na 1 000 000 przypadkiem.. Nie wiem np. robi to by mieć pieniądze na leki dla matki..czy dziecka.. czy rodzeństwa.. Ale w innych przypadkach to po prostu dno..

Jej wybór jej sprawa, nie widze powodu by musiala usprawidliwiac sie przed calym światem.

2.Nigdy.. Nie powinna być.. Bo.. to jest niemoralne.. To jest po prostu brak godności.. jakiejkolwiek

To jej godnosc.

4.Kurewki i tyle...:( powinno się je eliminować WSZYSTKIE...

Wielu stróżów moralności próbowało i efekty jakie sa kazdy widzi - nie ma właściwie żadnych.

Eliminować to powinno sie osoby które zmuszaja do prostytucji i czerpia z tego korzysci finansowe, czyli wszelkiego rodzaju sutenerów alfonsów i tym podobnych.

Prostytutki były, są i będą. Dlatego uważam, że powinno się je zalegalizować. Niech płacą podatek od usług i chodzą na przymusowe badania. Bo skoro i tak tego nie zwalczymy, to czemu by nie korzystać z tego w postaci odprowadzanych pieniędzy?

Niech płacą podatek od usług i chodzą na przymusowe badania.

A myslisz, że one by się do tego stosowaly? bo ja watpie. A co im zrobia? Nadal wszystko bedzie nielegalne, pare nalotow na burdele jedynie moze zrobia, kary naloza i tyle.

Wielu stara się usprawiedliwiać prostytucję. JA nie widzę powodu dla którego miałabym to usprawiedliwiać. Dla dzieci, dla rodziny? Pff, naprawdę nie jest tak trudno o legalną pracę, wystarczy chcieć. Ale usprawiedliwianie jest znacznie łatwiejsze.

Co innego, kiedy prostytucja sprawia danej osobie przyjemność. Wtedy nic mi do tego, bo każdy ma prawo bawić się, jak tylko chce. To kewstia jego głowy, sumienia i rozliczenia z samym sobą.

Nie tak trudno o legalną pracę, hmm.. Z tym to bym się kłóciła. Moja siostra, młoda, z praktyką zawodową, cały rok szukała pracy. Pech? Możliwe, ale trochę zbyt częsty w jej życiu. Potem, już z doświadczeniem - też jej było trudno coś znaleźć.

Jednak nie jestem zdania, że ktoś z roozpaczy powinien natychmiast zająć się prostytucją. Są różne rozwiązania. Jeśli ktoś wybierze właśnie takie - jego sprawa.

[fquote]Nie tak trudno o legalną pracę, hmm.. Z tym to bym się kłóciła. Moja siostra, młoda, z praktyką zawodową, cały rok szukała pracy. Pech? Możliwe, ale trochę zbyt częsty w jej życiu. Potem, już z doświadczeniem - też jej było trudno coś znaleźć. [/fquote]Szukała pracy w zawodzie? Czy patrzyła na wszystkie dostępne oferty? Odrzucała posadę kasjerki czy sprzątaczki czy po prostu nie było takich ofert?

Co do prostytucji.

Usprawiedliwienie? Owszem, prostytucja z przymusu, mam tu na myśli wcześniej wspomniane wywożenie za granicę lub jeżeli komuś sprawia to przyjemność... chociaż szczerze mówiąc nie umiem sobie tego wyobrazić.

Co do legalizacji, to jestem w rozdarciu. (Najprościej ujmując) Z jednej strony, czy legalna czy nie i tak będzie, a tak to przynajmniej byłby z tego pieniądze. Z drugiej strony, legalizacja to w pewnym sensie pozwolenie na to, a to nie wydaje mi się do końca normalne (żeby o moralności nie mówić).

Prostytucja - jestem na NIE. Sprzedawanie swojego ciała, nawet w skrajnej sytuacji niszczy psychikę człowieka tysiąc razy bardziej niż żebranie o chleb na jakiejś ulicy.

jakie jest wasze zdanie na temat samych "pan do towarzystwa"

Dobrze, że dałaś to w cudzysłowie, bo bym się czepiała. Kiedyś, jeszcze kilkadziesiąt lat temu owe panie do towarzystwa szczyciły się pozytywnym zdaniem - określano je raczej damami do towarzystwa, a w Japonii - gejszami. Bogate kobiety o wysokiej pozycji, bywały na przyjęciach razem z możnymi biznesmenami - nie było w tym nic złego.

A teraz?

Agencje towarzyskie, burdel, sex-shopy, telefon 0700... NIE!!!! Wspaniale, że nie ma już tematów tabu, że potrafimy rozmawiać o wszystkim i to wszędzie, ale bez przesady. Ludzie ulegli zezwierzęceniu, nie potrafią panować nad swoimi żądzami, a kobiety wykorzystują fakt, że można również i w ten sposób zarobić. Taka panienka z całą pewnością czuje do siebie po latach obrzydzenie, a przeszłości nie da się wymazać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nawet jeśli potrzebowała pieniędzy dla chorej matki, czy syna... CHOLERA, A CO ZE STANOWISKIEM KOŚCIO

[fquote]1. Co sądzicie o prostytucji, czy uważacie że w pewnych przypadkach może być usprawiedliwiona [/fquote]

''A Ty nie wstydź się dziewczyno ciuchów drugiej kategorii, bo czy warto się sk******* tyko po to by być modnym?'' - Peja

Nie znajduje, żadnego usprawiedliwienia, chyba, że kobieta jest zmuszana do nierządu.

[fquote]2. Czy uwazacie ze powinna zostac zalegalizowana, jesli tak to dlaczego, jesli nie to rowniez dlaczego [/fquote]

Sądzę, że prostytucja powinna być zalegalizowana, bo dlaczego ktoś kto chce sobie pójść na dziwke ma mieć kontakt ze światem przestępczym? Głupota. Poza tym, ludzie korzystający z ich usług nie będą łapać AiDS, gdyż one będą przebadane, a za podatki można np wybudować drogi.

[fquote]3. Co myslicie o osobach korzystajacych z uslug prostytutek? [/fquote]

Są szmatami! Szybki seks zastąpił prawdziwą miłość do kobiety.

[fquote]4. jakie jest wasze zdanie na temat samych "pan do towarzystwa"[/fquote]

Ku**y!

Zdan na temat "pan do towarzystwa" nie mam moze dlatego ze nie mialem z nimi bezposredniego doczynienia a nie mowie mowic o czyms z czym sie osobiscie nie spotkalem.Natomiast jezeli chodzi o legalizacje prostytucji to jestem w 100% na tak. W wiekszosci Krajow Europejskich prostytucja jest legalna takie panie sa zatrudnione jak w normalnej firmie, ich staz pracy liczy im sie do emerytury no i chyba co najwazniejsze musza robic badania okresowe. Dodatkowo nalezy nadmienic ze odprowadzany jest podatek Vat przez co nasz Skarb Panstwowy sie wzbogaci. To chyba wszystkie plusy jakie udalo mi sie znalesc za prostytucja. A minusow nie mam zadncyh bo jak ktos bedzie chcial korzystac z uslug tych Pan to i tak skorzysta

a w Chinach - gejszami.

W Japonii dokładniej ;]

Haha, dzięki ;) Poprawię zaraz - czasem coś z rozpędu napiszę na zasadzie skojarzeń, a to przecież jest różnica, nie? :)

1. Co sądzicie o prostytucji, czy uważacie że w pewnych przypadkach może być usprawiedliwiona

2. Czy uwazacie ze powinna zostac zalegalizowana, jesli tak to dlaczego, jesli nie to rowniez dlaczego

I wreszcie;

ad1. Oczywiście! Jak najbardziej może być usprawiedliwiona. A jakie to przypadki? Ciężko jednoznacznie wskazać. Ale weźmy za przykład kobiety zdeterminowane do roli prostytutki(ciężka sytuacja finansowa-choć to nie do końca powód, porwanie ze zmuszaniem do tego zawodu itp...)

ad2. Uważam iż powinna zostać zalegalizowana bo to i tak niewiele zmieni (dzisiejsze agencje towarzyskie w Polsce i tak działają jak legalne) w kwestii usług... Ale dzięki temu człowiek będzie miał świadomy wybór że to na co się decyduje nie jest już zakazanym owocem (sprzedaje się najlepiej) i najprawdopodobniej agencje stracą aż w końcu umrą śmiercią naturalną.

ad3. Są to osoby zazwyczaj samotne i potrzebujące miłości lub osoby uzależnione od seksu..

ad4. Sprecyzuj pytanie ponieważ "panie do towarzystwa" to nie to samo co prostytutki. A co o Nich myśleć? hmm chyba powstrzymam się od pochopnych osądów....

1. Dla tego "zawodu" nie ma wytłumaczenia, kobieta musi się szanować.

2. Nie, nie, nie ! A dlatego, że jak już wczesniej napisałam kobiety muszą się szanować i to nie jest żadne wyjście z ciężkiej sytuacji.

3. Męskie kurrwy.

4. Żal mi tych kobiet...żałosne.

1. Dla tego "zawodu" nie ma wytłumaczenia, kobieta musi się szanować.

2. Nie, nie, nie ! A dlatego, że jak już wczesniej napisałam kobiety muszą się szanować i to nie jest żadne wyjście z ciężkiej sytuacji.

3. Męskie kurrwy.

4. Żal mi tych kobiet...żałosne.

ad4. A mi zal kobiet również facetów którzy uprawiają przelotny seks traktując się nawzajem jak przedmioty :? Jest to gorsze od prostytucji...

I wreszcie;

1.Ja usprawiedliwiam prostytucję tylko w przypadkach gdzie jest to konieczność np. z braku wykształcenia, braku możliwości normalnej pracy ..

2.Według ,mnie powinna być zalegalizowana .. i tak nie ma sensu branie takich panienek na komisariat i dawanie im grzywny itd.. nie będą miały z czego zapłacić ..

3.Desperaci napaleńcy ludzie bez zasad ..

4.Jeśli muszą robić to co robią .. to niech sobie żyją po swojemu ,przecież nie będę nakazywał komuś jak ma żyć .. :)

I wreszcie;

1. Co mogę sądzić o prostytucji? Nie umiem zrozumieć tych kobiet, które robią to z własnej nieprzymuszonej woli. Co przyjemnego jest w seksie z pierwszą lepszą osobą? Nie no może dla mnie nie ma nic, widocznie dla nich jest. I nie jest dla mnie wytłumaczeniem, że są za to duże pieniądze. Wiem, że pieniądze może i szczęścia nie dają ale pomagają godnie żyć, jednak chyba wolałabym sobie czegoś odpuścić a być z jedną osoba i to właśnie z nią się kochać. Nie dla pieniędzy-po prostu z miłości.

2. Zalegalizowana?...Hmmm nad tym musiałabym się zastanowić no ale w końcu po to jest to forum ;D (już nie pierwszy raz mnie zmusza do myślenia xD) Zalegalizować...hmmm może i tak? Wtedy nie byłoby z tym takiego szumu i problemu. Jednak tylko dla tych, którzy robią to z własnej woli. Choć jednak nie! Gdyż na ulicach zaroiło by się od pań, po których ubiorze już widać, że są lekkich obyczajów.

3. Wydaje mi się, że ich desperacja nie ma granic. I tyle na ten temat.

4. Zdania o nich nie mam a jeśli bym miała nie byłoby zbyt przyjemne. Przerażają mnie osoby , którym nie przeszkadza to co robią (nie mówię tu o tych przymuszonych).

ja uwazam ze to czesc segmentu uslug i powinno to zostac zalegalizowane poniewaz prostytucja i tak i tak bedzie istniec a legalizacja dalaby prostytutka wiecej praw... niektore sa zmuszone do tego zeby byc prosytutkami ze wzgledow finansowych, a niektore np. chca sobie dorobic i skonczyc studia...

Prostytucja jest legalna. Nielegalne jest sutenerstwo i stręczycielstwo.

Każdy musi jakoś zarabiać. Są kobiety, które nie są wykształcone i nie mogą sobie znaleźć żadnej pracy. To co mają robić? Chodzić i żebrać? Moim zdaniem prostytucja to po prostu pewien rodzaj usług. Zresztą, jak tak się zastanowić, to nawet dobrze, że są te "panie do towarzystwa". Są mężczyźni, którzy nie mogą sobie znaleźć partnerki, więc gdy chcą sobie ulżyć, zamiast kogoś zgwałcić, mogą zwrócić się do prostytutek ;P

Co nie oznacza, że chętnie podjęłabym się takiego zajęcia...

Tak na prawdę jakby się uparł można w pewnych przypadkach "usprawiedliwić" prostuujące się kobiety, lecz to pardzo nikły procent przypadków. Można również ją usprawiedliwić, gdy dziewczyna jest do niej zmuszana. Lecz podstawą jest to, żeby kobiety szanowały siebie i swoją godność... :)

uważam że żadna praca nie hańbi, również taka... te kobiety robią to albo dlatego ze muszą albo dlatego ze tak jest najprościej bądź po prostu to lubią. przecież nie wiemy dlaczego pracują tak a nie w innym zawodzie. Są różne sytuacje życiowe i widocznie ich sytuacja zmusiła je do takiego zawodu. Ci którzy korzystają z usług tych pań są niewyżyci lub lubią ryzyko (zakażenia sie chorobą). Również kobiety są narażone na nieprzyjemne sytuacje ( są np.bite i poniżane). Sama nie kwapie sie do takiej roboty ale nigdy nie wiadomo co mnie w życiu spotka.