xxAneSxx

tabletki HYDROXYZINUM VP

8 postów w tym temacie

witam od 3 dni biore po 30 mg przed pÓjsciem spac ,

lecz na drugi dzien po wstaniu czuje sie jak nacpana (oszolomiona)

mam takie objawy jak :

- nudności, ból i zawroty głowy,pocenie sie

-koszmary nocne, niepokój nocny,zaburzenia pamieci

-podwójne widzenie i niepewny chód.

i ogolnie czuje sie dziwnie... czy to sa objawy przedawkowania?

czy jezeli bym przestala je brac jutro by te objawy minely ? ( lek podobno dziala od 6-8 h wiec jutro juz nie powinno byc )

pilnuj ortografii. następnym razem poleci ost. // Lisz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmniejsz dawke,i zobacz jak się wtedy czujesz na następny dzień,lub idź do lekarza, powiedz o swoich objawach,powinien Ci zapisać jakaś alternatywe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dopuszczalna dawka to 50mg dziennie więc nie przedawkowałaś. to normalne, że po nich tak się czujesz, ale to mija po kilku dniach. mogłaś zacząć od 10mg to byś tak tego nie odczuła. Jeżeli przez ten pierwszy tydzien dalej tak będzie to idz po inne tabletki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto skutki uboczne:

Może wystąpić: suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, nadmierne pocenie się, senność, ból i zawroty głowy, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, nadwrażliwość, zatrzymanie moczu, zaburzenia akomodacji, pogorszenie funkcji poznawczych u pacjentów w podeszłym wieku.

Następnym razem zajrzyj w pierwszej kolejności do ulotki.

Odczuwasz po prostu skutki uboczne tych tabletek.

Jeżeli przez ten pierwszy tydzien dalej tak będzie to idz po inne tabletki.

To dobra rada.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te tabletki, które zazywasz należą do najmocniejszych z tego rodzaju. Nie wiem czy warto faszerować się taką dawką leku jeżeli już widać tak wiele skutków ubocznych. Może spróbuj zmniejszyć dawkę albo najlepiej narazie zmienić te leki na jakieś słabsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ulotka, ulotka, ulotka - trzeba nauczyć się czytać. Tam masz wszystko opisane, tak skutki uboczne, objawy niepożądane jak i wszelkie inne reakcje czy zalecenie oraz dawkowanie.

Jeżeli te objawy będą się nasilać albo nie będą się zmniejszać przez jakiś tydzień to idź do lekarza i powiedz, że źle się po nich czujesz i nie możesz przez nie funkcjonować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brałam kiedyś HYDROXYZINUM tyle, że w syropie . Usypia to fakt i bardzo łatwo idzie się uzależnić . Chyba masz skutki uboczne tego . Najczęściej mijają po kilku dniach brania. Jeśli b. źle się czujesz - spróbuj to odstawić . Pójść do innego lekarza czy coś i temu zaradzić .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierniczę, ludzie wiem że wy piszecie to w dobrej wierze ale... no brak słów na te wasze rady.

Zmniejsz dawke,i zobacz jak się wtedy czujesz na następny dzień.
mogłaś zacząć od 10mg to byś tak tego nie odczuła. Jeżeli przez ten pierwszy tydzien dalej tak będzie to idz po inne tabletki.

Jest to lek na receptę i jako taki został on na pewno zapisany przez lekarza, który też ustalił dawkowanie. Nie wolno samemu robić takich praktyk i prób na własną rękę (z dawką) tylko od razu trzeba wrócić do lekarza! Wzięła 30, za Twoją radą weźmie jutro 10, pojutrze 20, za trzy dni znowu 10, a stężenie leku we krwi będzie szaleć. Czy wiecie, że niektórych leków nie wolno odstawiać gwałtownie po przyjęciu nawet w przypadku działań niepożądanych?

dopuszczalna dawka to 50mg dziennie więc nie przedawkowałaś

Nie wiem co tam jest w ulotce, ale literatura fachowa (FPVIII) nie podaje dawki maksymalnej dla podania doustnego hydroksyzyny. Podaje jedynie dawkę zalecaną i jest to 25 mg, ewentualne 50 mg i to dla osoby o masie ciała 70 kg, domyślam się że autorka posta waży mniej.

Te tabletki, które zazywasz należą do najmocniejszych z tego rodzaju.

A skąd jest taka rewelacja?? Po pierwsze hydroksyzyna jest jedynym stosowanym anksjolotykiem z grupy piperazyny więc trudno mówić że jest najsilniejsza z tego rodzaju, a jeśli mówisz o anksjolitykach ogólnie to jest to akurat najbardziej bezpieczna grupa ze wszystkich leków uspokajających (mowa o lekach syntetycznych).

Ulotka, ulotka, ulotka - trzeba nauczyć się czytać. Tam masz wszystko opisane, tak skutki uboczne, objawy niepożądane jak i wszelkie inne reakcje czy zalecenie oraz dawkowanie.

Jeżeli te objawy będą się nasilać albo nie będą się zmniejszać przez jakiś tydzień to idź do lekarza i powiedz, że źle się po nich czujesz i nie możesz przez nie funkcjonować.

Chyba jedyna rozsądna rada jaka się tu pojawiła. W razie działań niepożądanych trzeba iść do lekarza i nie pytać o nic na żadnym forum, bo jeszcze kłopoty będą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Ostatnie aktualizacje statusu

• zartyzartami  »  Nineku

yy prowokacja bo co??? 
      · 5 odpowiedzi
    • evances  »  Kamineko

Żyje czy nie żyje?! 
      · 0 odpowiedzi
    • Piotrz

"Są takie piękne chwile, w których nawet najbardziej lewicowych polskich komentatorów rzeczywistości krew zalewa od realizacji ich własnych poglądów. Na przykład jak dziewczyna z Polski walczy i oczywiście przegrywa walkę o medal olimpijski z mężczyzną z RPA, który uważa się za kobietę".
      · 1 odpowiedź
    • evances

Panie i panowie
      Są tacy co stają na głowie
      Tak jakby wszyscy byli w zmowie
      Do czasu aż sobie jeden z drugim uzmysłowi
      Jacy oni wszyscy są małostkowi
      Aż rzygać się chce
      Ten kto to wie kurwa
      Życie upstrzone jak gołębim gównem
      Bulwar
      Zrobi tak jak ja
      Pójdzie własną drogą
      Prócz cienia
      Nie ma ze mną nikogo
      · 3 odpowiedzi
    • Borowy

Znalazłem dziś przez przypadek coś co nazywa się witarianizm i jak rozumiem, weganizm, wegetarianizm itp. to przy tym odpadam.

· 7 odpowiedzi