Kajkaa_

jaki wybrać kierunek? : >

3 posty w tym temacie

mam pytania odnośnie studiów. po pierwsze chciałabym znać wasze opinie nt. filologii angielskiej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. : ] i jak z rekrutacją. z jakich przedmiotów liczy się matura.

oprócz tego chciałabym wiedzieć, czy jest ktoś, kto studiuje bioinformatykę. chciałam zapytać, czy trudny kierunek i w ogóle czego najwięcej trzeba się uczyć. : ) i również, z czego matura.

ostatnie pytanie dotyczy osób, które skończyły studia podyplomowe - zoopsychologię lub tresurę psów. jakie studia wcześniej skończyliście i, czy trudno było na podyplomowych. : >

z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość, ale jestem w tych tematach baardzo ciemna. : p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ostatnie pytanie dotyczy osób, które skończyły studia podyplomowe - zoopsychologię lub tresurę psów. jakie studia wcześniej skończyliście i, czy trudno było na podyplomowych.

Ostatnio z ciekawości przejrzałam ofertę uczelni wyższych w Warszawie i trafiłam na Wyższą Szkołę Zarządzania i Prawa, weszłam w ich ofertę edukacyjną i zobaczyłam, że mają do zaproponowania taki kierunek jak psychologia ze specjalnością stosowana psychologia zwierząt. Brzmi ciekawie, tylko pytanie, co po tym? Wydaje mi się, że po takiej specjalizacji będzie problem ze znalezieniem pracy. Choć jeżeli kogoś interesuje zoologia, na tyle, że chce pogłębiać swoją wiedzę na ten temat, również na płaszczyźnie psychologicznej, to myślę, że to kierunek idealny. Jednak uważam, że dobrze byłoby też mieć jakąś alternatywę, zawsze można podjąć drugi kierunek.

Jeśli chodzi o rekrutacje na filologię angielską, to przejrzałam stronę uczelni, o którą pytałaś.

konkurs świadectw dojrzałości – wyniki

uzyskane na egzaminie maturalnym

(wyniki uzyskane na egzaminie

maturalnym; poziom podstawowy albo

rozszerzony – poziom rozszerzony

premiowany przelicznikiem 2)

z przedmiotu język angielski

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mam pytania odnośnie studiów. po pierwsze chciałabym znać wasze opinie nt. filologii angielskiej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. : ] i jak z rekrutacją. z jakich przedmiotów liczy się matura.

oprócz tego chciałabym wiedzieć, czy jest ktoś, kto studiuje bioinformatykę. chciałam zapytać, czy trudny kierunek i w ogóle czego najwięcej trzeba się uczyć. : ) i również, z czego matura.

ostatnie pytanie dotyczy osób, które skończyły studia podyplomowe - zoopsychologię lub tresurę psów. jakie studia wcześniej skończyliście i, czy trudno było na podyplomowych. : >

z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość, ale jestem w tych tematach baardzo ciemna. : p

Ajd w Częstochowie jest dobrą uczelnią. WArto studiować anglistykę, ale najlepsza tam jest historia, kształci na bardzo wysokim poziomie i ma bardzo ciekawą ofertę specjalizacji. Ma np. specjalizację turystyczną, która przygotowuje do pracy przewodników turystycznych, którzy mogą oprowadzać także po zabytkach. Jest też specjalizacja archiwistyczna która przygotowuje do pracy nie tylko w archiwach czy bibliotekach, ale także rozmaitych biurach i urzędach, także firmach. I nauczycielska, a w końcu dzieciaki do uczenia będą zawsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz