Van Helsing

Nintendo DS- Warto ją kupić ?

Recommended Posts

Witam czy warto kupić Nintendo DS ? podobno mało gier jest w Polsce ale ja chciałem do tego jeszcze dokupić R4 dzięki któremu będę mógł wrzucać gry z kompa

mam Nintendo DS i jestem zadowolona. co prawda gry kupowałam w Irlandii ale z tego co widziałam na Allegro jest sporo do kupienia ;)

nie wolisz psp? 10xrazy lepsza grafa to chyba wystarczający powód oczywiście nie mówię o tym najnowszym bo tam nawet plytek nie masz gdzie włożyc no i cena, ja mam 3004 i jestem zadowolony

Psp już umiera, Sony prawdopodobnie ma już w rękawie psp2, więc nie ma co kupować Psp. Ogólnie zależy w jaki typ gier chcesz grać, na DSa jest dużo świetnych platformówek, rpgów no i fakty są takie, że konsola nintendo, aktualnie bije na głowę konsolę psp, jeśli chodzi o ilość sprzedawanych konsol i gier. Ja bym się ogólnie wstrzymał z kupnem i poczekał na nowego 3DSa i na nowe Psp ; )

10xrazy lepsza grafa to chyba wystarczający powód

typowe podejście polaka. Nie liczy się tylko grafika. Nintendo ma dużo większą grywalność. Nie bez powodu jest najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie.

gdzie włożyc no i cena
jaka cena? PSP GO kosztuje od 599zł do 699zł czyli tyle ile zwykłe zestawy PSP 3004 w sklepach.

Dziękuje za porady jednak zdecyduje się na Nintendo DS własnie z powodu grywalności i takich gier jak Legend of Zelda czy Contra no i wielu innych gier.Mam jeszcze tylko jedno pytanie ktoś się orientuje ile kosztuje nowe Nintendo DS :?:

Dziękuje za porady jednak zdecyduje się na Nintendo DS własnie z powodu grywalności i takich gier jak Legend of Zelda czy Contra no i wielu innych gier.Mam jeszcze tylko jedno pytanie ktoś się orientuje ile kosztuje nowe Nintendo DS :?:

Możesz taniej kupić refurba na Amazonie (czyli DS'a po gruntownej naprawie i wymianie obudowy).

Cena jest uzależniona od tego jakiego DS-a chcesz kupić. Jest Classic, Lite, DSi, DSi XL. Ja za swojego Lite'a dałem 330zł.

Odradzam R4, gdyż to jest stary programator i wielu gier może nie obsłużyć. Lepszy będzie Acekard 2 (do DSi 2i) z softem AKAIO.

DS jest super konsolką :) Castlevania to seria gier, w którą trzeba zagrać :) Tak samo FF :) Podpisuję się nogami i rękami pod postem rsx78. Nic więcej nie trzeba dopisywać :)

nie wolisz psp? 10xrazy lepsza grafa to chyba wystarczający powód oczywiście nie mówię o tym najnowszym bo tam nawet plytek nie masz gdzie włożyc no i cena, ja mam 3004 i jestem zadowolony

Grafika to wystarczający powód... ludzie, umrzyjcie, błagam was

Bierz Nintendo, jest naprawdę wiele dobrych gier, RPG-ów, gier logicznych a dziwadła typu wyścigówek ponoć też można znaleźć.

No i Scribblenauts <3

Sama niestety nie posiadam, ale planuję kupić DS'a. (Skoro wyszedł 3DS, jest cień szansy, że DS Lite chociaż odrobinę stanieje)... Nie tylko ze względu na samą konsolę, ale na gry. Legend of Zelda, Pokemony, Professor Layton to tylko ułamek tych godnych polecenia :P Po wizycie koleżanki z DS'em dobitnie się przekonałam, że gra na emulatorach to nie to samo...

Miałem DS'a.

Jak dla mnie to konsola dla fanów mangi w większości.

Dla siebie znalazłem może z 5 wartych uwagi tytułów.

Dotykowy ekran nie jest w stanie nadrobić wszystkiego.

Może zabrzmi ironicznie, ale z perspektywy czasu, kiedy pozbyłem się już i DS'a i PSP to przewagą Nintendo było to, że gry zajmowały po paręnaście a nie paręset mega :lol:

3DS rządzi, ale wydanie wersji XL bez wbudowanego drugiego circle pada (analoga) i jakiś żart. Ponoć zamierzają wydać Circle Pad Pro XL, czyli dostawkę z drugim circle padem. Z normalnym 3DSem wygląda to tak:

nintendo-3ds-circle-pad.jpg

Jak widać, nie najlepiej to wygląda, a rozmiary zestawu konsola + dostawka są o wiele zbyt duże. Teraz sytuacja się powtarza, tylko ze znacznie większą konsolą.

Btw - firma NYKO wydała własny CCP - nie tylko nie wymaga baterii, ale posiada też akumulator, który trzykrotnie wydłuża długość grania. No i wygląd jest całkiem, całkiem:

nyko_power_grip_pro.jpg

Żeby nie było, że off-top - DS Lite w dobrym stanie, z oryginalną ładowarką za 200 zł powinien być kupowany bez mrugnięcia okiem - polecam każdemu. Osobiście swojego DSa kupiłem za 60 zł, bo miał uszkodzony górny ekran. Wymieniłem ekran i w ten sposób wyłożyłem na całość ok. 120 zł.

http://www.dealextreme.com/c/nintendo-ds-604 - na tej stronie jest sama Chińszczyzna, ale można tam dostać sporo zamiennych elementów, a dowożą do Polski wszystko za fri. Warto czytać opinie kupujących. Od siebie powiem, że odradzam kupowanie tych ładowarek - to totalny crap, w dodatku kupa sprzedawców ładowarek do DS na Allegro ma swój złom z tego samego źródła, co Deal Extreme.

Każdemu kto by się zastanawiał na chwilę obecną nad konsolką - Warto. W szczególności, jeżeli chodzi o wydanie XL 3DS, zabawa gwarantowana na długie godziny. System 3D w tym DS przechodzi sam siebie, grywalność leci do przodu, twórcy gwarantują cały czas nowe, świetne tytuły. Można się naprawdę dobrze bawić.