Malinowa_521

aparat. dobry, ale nie lustrzanka!

Recommended Posts

Hej,

potrzebuję rady.

Chcę sobie kupić aparat, żeby robił dobre zdjęcia, nie całekim amatorskie,

ale też nie jakieś super profesjonalne.

Wiem, że tutaj dużo zależy od umiejętności itd.

Zależy mi na dobrym makro i dość dużym zoomie, i żeby przy słabym świetle zdjęcia też wychodziły dobrej jakości.

Co polecacie?

z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

No to też zależy ile masz kaski do wydania. Jeszcze niedawno byłem w posiadaniu Nikona P100 (kosztuje w granicach 1000 złotych) super sprzęcik z bardzo dobrym zoomem, na makro go nie sprawdzałem, ale widziałem zdjęcia w makro wykonane nim i były całkiem dobre. Jeśli miałabyś tyle kaski do wydania to polecam :)

Nikona nie polecam dramatyczny serwis jak coś padnie do długo trzeba szarpać się z serwisem. Mimo tego, że Nikon P100 ma matryce CMOS to na trochę wyższych czułościach ma bardzo duże szumy.

Co do zooma do czego chcesz go używać? Fotografować ptaszki na drzewie?

Mogę zaproponować Samsunga NX5 jest to kompakt z wymienną optyką, rewelacyjna jakość, pełen zakres ustawień ręcznych, ale z podstawowym obiektywem mały zoom.

Panasonic LX5 też mały zoom, ale rewelacyjny sprzęt. Pełen manual, bardzo jasny obiektyw, świetna matryca.

Sony HX1 niedługo będzie następca HX100 świetne matryce, rewelacyjne zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach i duży zoom

Fuji HS10 bardzo dobra matryca CMOS EXR, zoom 30x, pełne ustawienia ręczne nawet z ręcznym ostrzeniem

ten model chyba najbardziej mogę polecić.

Jeśli ma być coś mniejszego to Sony HX5 lub HX7.

Na pewno nie brałbym nic z kompaktów, Nikona i Canona bo ich kompakty nie dorównują konkurencji, a dużo płacisz za samą nazwę. Nie brałbym też Olympusa, Samsunga bo ich kompakty są słabe. Casio, Pentax itp. całkowicie odpadają

ja posiadam canona powershot sx10 is. 10 mpx, 20x zoom

ogólnie sobie chwale.

kupowałam go już jakiś czas temu, rok ma przynajmniej, jeszcze się nie popsuł ;p

a posiadam canona powershot sx10 is.

teraz jest już SX30 ;) po drodze był SX20 ogólnie dobry sprzęt, ale za drogi jak na swoje możliwości

z tego wniosek, że ciebie interesują aparaty fotograficzne cyfrowe z tym, że te lepszej jakości. Jeśli faktycznie nie chcesz lustrzanki, to polecam ci w takim razie Sony DSC-HX9VB. Zoom optyczny x16, cyfrowy x64. Bardzo fajny sprzęt, do tego lekki i poręczny. Cena około 1300zł więc myślę, że da się jakoś przeżyć tym bardziej, że jakość fotek jest naprawdę niezła ;)

Aby już nie robić nowego tematu zapytam się tutaj. Poszukuje dobrego, nowego aparatu cyfrowego do 800 zł. Najważniejsze aby w zestawie była karta pamięci. Aparat powinien posiadać optyczną stabilizację obrazu, z 10Mpix, pokrętło zmiany trybu pracy no i najważniejsze zoom'em optycznym min.12Mpix. Znalazłem SONY DSC-H90B, ale żadnych opinii nie znalazłem.

janek1122, ten sony ma dziadowską matrycę opartą o przetworniki CCD. Dołóż ze 3 stówki i kup sobie bezlusterkowca sony nex 3. Jakość nie dużo gorsza niż w amatorskich lustrzankach, a spora oszczędność wagi i gabarytów.

Jeszcze takie pytanko po co zależy Ci aż tak na zoomie optycznym?

Na wyjazdy w celu fotografowania przyrody, zabytków z daleka. Nie zawsze będzie można podejść do czegoś i sfotografować to. A do 800 zł to jakie poleciłbyś?

ja mam zwykłą cyfrówkę marki sony. robi ładne zdjęcia, czasem później poprawiam w programie, ale generalnie jest zadowolona. do moich prywatnych celow jest wystarczajaca.

Na wyjazdy w celu fotografowania przyrody, zabytków z daleka. Nie zawsze będzie można podejść do czegoś i sfotografować to

Zdajesz sobie sprawę, że do dobrego fotografowania architektury z daleka nadaje się lustrzanka z optyką, która posiada przestawną oś, a nie szajsowny spacer zoom z "ciemnym obiektywem" oraz mizerną matrycą?

W innym przypadku linie budynku będą się "kłaść" i będzie to trzeba poprawiać w jakimś programie do obróbki.

Polecam również zapoznać się zasadami kompozycji oraz kadrowania, ponieważ nawet najlepszy sprzęt nie zrobi porządnego zdjęcia sam :wink:

Co do przyrody, zoom przyda Ci się jedynie do robienia makro, ewentualnie do "ustrzelenia" ptaszka na gałęzi. Jeśli chcesz fotografować przeróżne widoki, landscapy powinieneś zainwestować w obiektyw szerokokątny.

A do 800 zł to jakie poleciłbyś?

Osobiście nie polecę Tobie niczego w tej kwocie, bo nie lubię półśrodków. Chcesz po prostu robić zdjęcia, kup sobie zaawansowanego kompakta i nie zaśmiecaj sobie głowy pierdołami. Chcesz uczyć się fotografii, jara Cię ona, kup sobie na początek porządną bezlusterkową hybrydę, a jeszcze lepiej lustrzankę i nabieraj doświadczenia. Baw się trybem manualnym, a nie tylko auto. Potem ludzie narzekają, że kupili aparat za 3 koła, a robi zdjęcia tylko troszkę lepsze niż kompakt za 5 stówek :mrgreen:

Oczywiście nie musisz brać moich wypowiedzi jako alfę i omegę. Być może nie jestem obiektywny (heh) poprzez kontakt z ludźmi zarabiającymi na fotografii, którzy są już tak zblazowani, że hejtują każdego zooma, którego ogniskowa jest mniejsza niż 130 mm :wink: