Jump to content

Dlaczego tak szybko tracą dziewictwo?

Jusztyna

Recommended Posts

Posted

Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego często na innych forach powtarza się problem i temat:

Mam 13 lat i już TO robiłam!

lub

Pomocy.. jestem 14-latką w ciązy!!

A ja sie nie dziwie, że jest tego coraz więcej, bo skoro czyta to jakaś 13 latka i widzi taki co drugi temat to nie wiem czy można to tak nazwać.. presja?

Myśli, że i na nią kolej bo rówieśnice już to robiły?

Jak myslicie, dlaczego?

Posted

takie czasy lecz nie ulegajmy presji, że teraz wszyscy to robią, bo zawsze się bzykanko w młodym wieku i bzyka się i będzie bzykać. Duża część jest wstrzemięźliwa seksualnie tylko o nich się nie mówi. I pamiętajmny, że gdybyśmy żyli w 300 lat temu to 13 letnie dziewczyny wychodziły za mąż w tym wieku.

Posted
Dlaczego tak szybko tracą dziewictwo?

A ja myślę, że to też kwestia wychowania, poziomu rodziców, przyjaciół, środowiska, w którym się dorasta, kształtuje światopogląd.

Wśród moich znajomych zupełnie nie widzę takiego problemu. Jeśli ktoś uprawia seks to nie ma wokół tego żadnych dylematów i wątpliwości bo jest dorosłym, odpowiedzialnym człowiekiem, świadomym swoich decyzji.

13-14latki uprawiające seks to dla mnie cały czas patologia. I chociaż wiem, że każdy ma prawo/ wolną wolę/ dojrzewa w swoim tempie/ nic-mi-do-tego - zdania nie zmienię.

Posted

Bestia ma racje

To raczej nie dlatego, że takie czasy. Ja uważam, że gdyby nie było o tym tak głośno, to by sie nie powtarzało...

Głośno jest takze teraz o aborcji.. I 14-latka ma być matką?

Bo sie z kimś przespała nie dlatego, że była gotowa, a dlatego, że inni to robili?

Posted

a to tez przez to ze wszedzie sie o tym pisze i ze tez moze ciagnac do toeg z kwesti przyjmenosci i uczucia :)

Posted
ale rewolucja informacyjna która zaszała nagle a myśmy nie byli przygotowani jest głównym winowajcą.
- i nawet dobrze, że nie jesteśmy przygotowani bo za 20 lat jak ludzie oswoją się z techniką to nie będzie moim zdaniem prawdziwej miłości tylko wirtualne cyberki.
Kultura nam się jednak w Europie tak bardzo zobrazkowała, dostęp do informacji jest tak szybki, że człowiek się gubi. Jest to normalne.
- nie jest to wcale, aż takie powszechne, bo jakoś z wszystkich moich znajomych, którzy mają do 20 lat tylko jeden uprawiał seks. Jak się ma coś w głowie to nie tak prosto jest poddać się presji.
Posted

dlatego, że uważam że po 20 jest się już raczej dojrzałym do podjęcia seksu, a mówię o wszystkich znajomych nawet tych 12 letnich. Zgadzam się, że późna inicjacja nie musi znaczyć czy się ma w głowie czy nie ale jakiś wpływ jednak ma i po drugie nie dokonuję graduacji ludzi na lepszych i gorszych, bo kazdy odpowiada za siebie i mnie to nie obchodzi czy ktoś się kocha czy nie.

dziewczyna39
Posted
ale rewolucja informacyjna która zaszała nagle a myśmy nie byli przygotowani jest głównym winowajcą.
- i nawet dobrze, że nie jesteśmy przygotowani bo za 20 lat jak ludzie oswoją się z techniką to nie będzie moim zdaniem prawdziwej miłości tylko wirtualne cyberki.

hah, dobrze powiedziane, ale czy to takie zle. przynajmniej ludzie sie nie oceniaja po wygladzie :wink:

co do tematu to, no coz po prostu coraz wiecej o tym mowia. a z reszta, "rozwija sie" antykoncepcja, media szaleja, a nastolatkowie sugeruja sie zdaniem znajomych. takie czasy

Posted
Wychyl nieco głowę z kręgu twoich znajomych

Nie mam z tym problemu...

i zobacz jak częstym jest to zjawisko.

... widzę. I to mnie właśnie przeraża.

Ale wiem, że więcej jest normalnych, inteligentnych młodych ludzi na poziomie. Po prostu te wszystkie prostaczki i głupawe puste panienki robią wokół siebie więcej zamieszania i są bardziej widoczne.

Posted

to jest wybór każdej dziewczyny. Gdybym taką znała, na pewno odradzałabym jej współżycie, ale przecież to nie ja ponoszę konsekwencje(trochę to samolubne), a dziewczyny robią to albo dla chłopaka albo ponieważ nie chcą być ostatnimi w towarzystwie, które straciły dziewictwo(słyszałam o takich dwunastoletnich dziewczynach). Tak, to głupie, tudne do zrozumienia, ale taki jest świat i dopóki sama się tak nie zachowuję, wiem, że mnie to nie dotyczy i nic nie poradzę.

Posted
Kobieteria, nazywaj sobie patologią co chcesz. Jednak nie zdziw się gdy kiedyś staniesz w tłumie ludzi i ta patologia uderzy cię w czoło. Wychyl nieco głowę z kręgu twoich znajomych i zobacz jak częstym jest to zjawisko. Poziom poziomem, ale rewolucja informacyjna która zaszała nagle a myśmy nie byli przygotowani jest głównym winowajcą.

Tylko krowa zdania nie zmienia.

Przepraszam i nawet jesli uderzy czoło to co? mamy sie na to zgodzic i przyjąć nową normę?

Tez obracam sie w srodowisku gdzie problem ten jest raczej uznawany za patologie i oglądany jest z daleka-bo jakos dziwnym trafem sie nie zdarza. i nie sadze zebym zyła pod specjalnym kloszem. moze takie załozenie ze nasze( tu daje przykład swojego i Kobieterii) srodowiska są jakies niedopasowane jest błedne. moze to przezywające jak to mówissz rewolucje informacyjną, nowoczesne i niesamowicie hop-do-przodu pokolenie jest tak naprawde nie na miejscu?

rozumiem ze nie wiekiem sie ocenia, ze to nie moja sprawa etc ale dla mnie dziewczynka ledwo koncząca podstwówke natomiast niesamowicie doświadczona seksualnie jest jakimś wybrykiem. ( z chłopcem podobnie ale to nie on bedzie chodził z brzuchem dlatego teraz tej kwestii nie podejmuje)

krową nie jestem ale w tej sprawie zdania nie zmienie bo sama miałam tyle lat i z perspektywy czasu wiem ze jest sie wtedy jeszce dzieckiem.

powołujesz sie na cywilizacje w których 14 latki są matkami- ale jeszcze niedawno bylo to oburzające. teraz sami dążymy do tej samej tendencji? po co? dlaczego?

Posted

Były takie tematy.

W Polsce jeszcze nie jest tak źle. Oglądałam chwilę MTV "Date my mom" czy coś w tym stylu. Ludzie są chorzy. Matka dziewczyny poszła na randkę z facetem dla córki (o to zresztą chodzi w tym durnym programie) i licytowała się z nim które z nich straciło wcześniej cnotę.

Mama dziewczyny: Jak wcześnie przeszedłeś inicjację seksualną?

Chłopak: wcześnie, nie chcesz wiedzieć.

Mama: zapewniam Cię, że chcę. Na pewno nie tak wcześnie jak moja córka.

Chłopak: Ja 15.

Mama: Ha! moja córka jest o wiele lepsza... 13.

Chłopak: a Ty?

Mama: A ja 14. Córeczka mnie pobiła.

:shock:

Posted

[fquote]Mama dziewczyny: Jak wcześnie przeszedłeś inicjację seksualną?

Chłopak: wcześnie, nie chcesz wiedzieć.

Mama: zapewniam Cię, że chcę. Na pewno nie tak wcześnie jak moja córka.

Chłopak: Ja 15.

Mama: Ha! moja córka jest o wiele lepsza... 13.

Chłopak: a Ty?

Mama: A ja 14. Córeczka mnie pobiła. [/fquote]

uśmiałam się :D

może w Polsce nie jest źle, ale z każdym rokiem robi się coraz gorzej. Zastanawiam się tylko, ile dziewczyn jest naprawdę zadowolonych z utraty dziewictwa.

Posted

W Polsce jeszcze nie jest tak źle. Oglądałam chwilę MTV "Date my mom" czy coś w tym stylu. (...):

moze i tak-nie znam statystyk. ale nawet jesli, to wzorce z jakich mają czerpać nastolatki są fantastyczne. naprawde cudnie :roll:

Posted

No nieźle. Można by było oskarżyć rodziców o wychowanie, dopilnowanie i bycie wzorem patrząc na ten program. Ale jezeli dziecko CHCE to zrobić to i tak zrobi, więc do końca upilnowac się nie da bo nie uwiąrze się na łańcuszku. Wielki wpływ na charatker mają także znajomi

Więc już sama nie wiem, czy one [13-14] chcą w ten sposób pokazać, ze są dorosłe? Zaimponowac komuś? :shock:

Posted

[fquote=Jusztyna]sama nie wiem, czy one [13-14] chcą w ten sposób pokazać, ze są dorosłe? Zaimponowac komuś?[/fquote]

nie wiem, niby mam te 14 lat, ale nie chcę udowadniać, że jestem dorosła, bo i tak nie jestem :|

ciekawe, czy tu na forum są dziewczyny, które w tym wieku straciły dziewictwo? Jestem ciekawa, jaka jest ich opinia.

Posted

Więc już sama nie wiem, czy one [13-14] chcą w ten sposób pokazać, ze są dorosłe? Zaimponowac komuś? :shock:

dla mnei nie potrafią po prostu zapanować nad hormonami i jak zwierzątka z rujką wypinają tyłek. wersja z imponowaniem w jakims stopniu moze tez

moze troche zbyt brutalnie to ujełam ale oprócz zawartosci majtek przydaje sie troche inteligencji i instynktu samozachowawczego

Ps. są wyjątki (wg mnie potwierdzające regułe) które jednak byly gotowe. chce to zaznaczyc. ale tak, uogulniając jestem na nie.

Posted

Właśnie, najczęściej jest tak, że one chcą udowodnić to jakie są dorosłe, pff moim zdaniem to właśnie świadczy o ich niedojrzałości :? :roll:

Jelly Jumper
Posted

o seksie mowi sie teraz praktycznjie wszedzie. w reklamach w tv, w gazetach w teledyskach itd. zacheca sie sie do tego, naklania, jest to pewnien rodzaj seksu. kiedys bylo to bardziej intymna sfera...czasy sie zmieniaja, ludzie takze. poza tym nie ukrywajmy ze faceci coraz szybciej oczekuja od nas coraz wiecej.Loly zgadzam sie z toba, u nas na prawde nie jest jeszcze najgorzej.

Posted

Swoja droga czy wiecie ze tylko 8 % procent kobiet przed 17 rokiem zycia jest w stanie w pełni odczuc doznania seksualne?;p

btw czy naprawde jest tak duzo gorzej to nie wiem, wiem natomiast, że na pewno mówi sie o tym duzo głośniej niz kiedyś. Do tego mamy neta gdzie wiele osob wygaduje sie z roznych problemow o których w tgz realu sie mniej mowi.

Posted

Ja myślę, że ponad 90% z tego to zwykła ściema...

Posted

Ja myślę, że ponad 90% z tego to zwykła ściema...

No może trochę przesadziłeś, no ale większa część zmyśla.

A w ogóle jak już uprawiają seks w tak młodym wieku to ciekawe z kim? Bo uprawianie seksu z taką młodą dziewczyna sprawiałoby mi obrzydzenie. :shock:

Posted

na pewno zmyślają chcą sie tylko popisać lub dowiedzieć coś o seksie... nich sie dzieci bzykają a my później sie dziwimy że dzieci rodzą dzieci czym ci ludzie nas jeszcze zadziwią??? :twisted:

Posted

Przeraża mnie to, jak czasem leci w telewizji jakiś program, o dzieciach rodzących dzieci. Oglądałam kiedyś na TVN "Rozmowy w toku" i był właśnie poruszony temat, kiedy to 14 dziewczyna ukrywała ciąże przed matką do 7 miesiąca :shock: urodziła to dziecko, a mając 17 lat zaszła w ciąże po raz drugi :shock:

Dziwi mnie to jak 13 letnia dziewczyna może być gotowa psychicznie na taki krok jak seks? Przecież to jest jeszcze dziecko :?

Posted

13 lat..... przecież to nawet nie jest w pełni dojrzałe fizycznie, niektórym się jeszcze miesiączka nie pojawia w tym wieku...

Myślę, że teraz dziewczyny coraz częściej znajdują sobie nieodpowiedzialnych starszych facetów, którzy jednak mają swoje potrzeby do zaspokojenia... i to może być jeden z czynników który sprawia że dziewczyny tak wcześnie przestają być dziewicami, potem zachodzą w ciążę i na forach pojawiają sie tematy typu "aborcja" albo "jak poronić??", potem rodzą sie niechciane dzieci, a rodzice swoich dzieci które maja dziecko nie są w 7 niebie, potem kłótnie, ewentualnie domy dziecka.. i tak patologiczne koło sie zamyka... od 14-latki w ciąży po jej dziecko w domu dziecka.