Audrey.

Książki, które chcielibyście przeczytać

Recommended Posts

Nie znalazłam podobnego tematu, a pewnie każdy ma takie pozycje, które bardzo chciałby przeczytać a często nie ma do nich dostępu czy zwyczajnie czasu.

I chciałam się zapytać czy Wy też macie na swojej liście książki których z jakichś powodów nie możecie przeczytać?

Ja od ponad 4 lat zabieram się za książki Oriany Fallaci, ale ciężko zdobyć wszystkie tytuły.

Mnóstwo tego:

- skończyć Mistrza i Małgorzate

- przeczytać wszystko (w miarę możliwości) Kafki

- przeczytać wszystko (możliwości są) Gaimana, Hłaski i chociaż jedną więcej książkę Nabokova

- Alicja w Krainie Czarów

Sporo tego jest, ale dużo książek jest kupionych i czeka.

Ja bym chciał przeczytać resztę książek Sapkowskiego - Trylogię Husycką i zbiory opowiadań. Jak wyjdą to kolejne części 'Trylogii Zdrajcy' Trudi Canavan. A tak poza tym to jest sporo pojedynczych książek na mojej liście. ;)

Ja chciałbym dokończyć czytanie Mistrza i Małgorzaty, ale strasznie mi się nie chce bo nie za bardzo wiem o co kaman. Oprócz tego wszystko co zaczynam czytać, w niedalekiej przyszłości kończę.

Ja chciała bym przeczytać:

książkę "mechaniczny anioł"

Serię "zwiadowcy"

"Sagę o ludziach lodu"

serię "Maximum ride"

i wiele, wiele innych.

'Stowarzyszenie umarłych poetów', tyle na dzień dzisiejszy.

'Stowarzyszenie umarłych poetów'

czytałam to w gimnazjum ;D bardzo ciekawe nie powiem.

osobiście to utknęłam na 17 rozdziale "Granicy" Nałkowskiej i jakoś nie mogę się zabrać do skończenia. jeszcze jest ochota na wciągnięcie wszystkich książek Koontza, ale niestety brak czasu się udziela.

"Smoki Jesiennego Zmierzchu", "Smoki Zimowej Nocy", "Smoki Wiosennego Świtu", "Smoki Letniego Płomienia" - czyli tetralogia Dragonlance. Przymierzam się do kupna pierwszej części.

Metro 2033, wszystkie książki z akcją umieszczoną w uniwersum Warcrafta, resztę z serii Świat Dysku, wszystko Sapkowskiego. Początek listy.

Potop który zaczelam w drugiej liceum i oddalam : D

Komete nad dolina Muminkow, ale jakos nigdy nie mam czasu isc do dzieciecej biblioteki.

Troszke tego jest. A, no i reszte odowiadan o Mikolajku

Chciałabym przeczytać wszystkie ksiażki Margaret Atwood, Anatolija Rybakowa (jeszcze tylko dwie) i Małego przyjaciela Donny Tartt.

Wszystkie książki Agaty Christie. Niestety, jest około 15, które nie są nigdzie dostępne : (

Mnie ostatnio zaintrygowała książka, która nie jest bardzo szeroko dostępna - "Ibis" - po części fantastyka, po części horror, a po części obyczaj (tak piszą w opisie tej książki). Mają ją w goneta.net jako e-book, a ja lubię czytać e-booki:). Myślę, że jeszcze przed lutym sobie kupię.

oj, duuużo tego, nie wiem, czy życia mi wystarczy :wink:

aktualnie mam zamiar się zabrać za kolejne części angelologicznej prozy Kossakowskiej- czyli 2 tomy "Zbieracza burz", próbuję gdzieś dorwać "Dzień tryfidów", "1Q84 1" Murakamiego, "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk, "Klara i półmrok" Somozy, "13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych oraz inne bajki" Leszka Kołakowskiego, "Dialogi filozoficzne" św. Augustyna ( już czekają, zakupione ostatnio), "Czarne oceany" Dukaja...i to tyle przyszło mi na tą chwilę do głowy

Carlos Luiz Zafon Cień wiatru, Pewnej wrześniowej niedzieli Heidi Hassenműller

Crescendo, B.Fitzpatrick *.* książka wyszła dzisiaj i muszę ją jak najszybciej kupić i pochłonąć :mrgreen:

To ja już strasznie czekam na "Zmorojewo", czyli nowy horror Jakuba Żulczyka. Zapowiada się świetnie, do tego super okładka, więc liczę, że będzie naprawdę dobra:)

mam liste 15 książek, które chciałabym przeczytać ale wszystkie są przerażająco nudne i ciężkie, damn

Przymierzam się wciąż do Wojny i pokoju, ale nadal nie mam odwagi. I czasu.

Ostatnio świdruje mi w głowie myśl o Człowieku w żelaznej masce. Musi mi się spodobać - Trzej muszkieterowie mi się przecież podobali.

I jeszcze jedno - książki Pratchetta. Dużo słyszałam, wartałoby wiec do tego sięgnąć.

najpierw to chcialabym miec pewnosc, ze moj zapal nie opadnie nagle w polowie czytania, a potem wzielabym sie za cykl: "piesn lodu i ognia" - george'a r. r. martina. ale ze to z 3000 stron bedzie, a ja mam skleroze do nazwisk i krain geograficznych, to jak raz porzuce, to trza bedzie zaczac od poczatku ;)

chcialabym tez skonczyc kiedys trylogie husycka sapkowskiego. podejsc na razie bylo 2 i najwiekszy sukces to utkwienie na poczatku 3ciego tomu.. bo mi sie zachcialo innych klimatow ;)

i mam jeszcze na liscie z tych dluzszych lektur "mgly avalonu" marion zimmer bradley - kolejne 1300 stron i lek przed utrata zapalu:/

zatem powyzsze czekaja na polce i sie kurza z nadzieja na lepsze jutro.

potem mam jeszcze do przeczytania zaleglosci z pratchetta (chwilowo dyskowe stoja, bo nie mam ochoty na ten klimat. z pozadyskowych zostala jedna rozklejajaca sie a ja mam ostatnio wieczny "dzien ciapy" - wiec profilaktycznie omijam) i blizsze zapoznanie sie z lemem (o ja szalona! w ramach zapoznania kupilam raptem 15 ksiazek i po przeczytaniu 3 zrobilam przerwe, bo mi leb spuchl).

i jeszcze chce "wahadlo foucaulta" umberto eco, ale najpierw musze sobie zapolowac, bo mi sie zachcialo starego wydania w dobrym stanie.

a potem... i tu skoncze, bo szczerze mowiac, to moglabym wymieniac po glebszym zastanowieniu jeszcze z tydzien , a nastepnie po poglebieniu glebokiego zastanowienia kolejne 2 tygodnie itd.

książki Pratchetta. Dużo słyszałam, wartałoby wiec do tego sięgnąć.

Tak, też myślę o nich od dłuższego czasu. Mam nie po drodze do biblioteki niestety.

Wszystkie książki. :D No dobrze, uściślijmy. Wszystkie książki, które choć trochę wieją fantastyką. Ale, żeby to wykonać, musiałabym całkowicie zrezygnować z jakiegokolwiek życia, zamknąć się w jakiejś bibliotece i czytać, czytać, czytać... :D

Mimo wszystko w najbliższej przyszłości chciałabym przeczytać Cmętarz Zwieżąt oraz Diunę i, dzięki Merlinowi, mam już te książki u siebie na półce.

Ja chcialam bym przeczytac Jodi Picoult "Krucha jak lód" i jeszcze wiele innych książek tej autorki. jest świetna piszę trochę obyczajowe trochę dramatyczne a trochę psychologiczne książki.

Szukam tez jak najwięcej książek Barbary Wood i Nicolasa Sparksa

Dużo, dużo.

Zwiadowcy;

Seria Niefortunnych Zdarzeń;

Zmierzch (tak z ciekawości :P),

Felix, Net i Nika;

CHERUB;

Opowieści z Narnii;

Silmarillion;

Coś się kończy, coś się zaczyna;

Szeptem... I wiele innych, ale nie chcę się jeszcze bardziej dołować ;p