Liwia

Szminka czy błyszczyk ?

405 postów w tym temacie

Właśnie może temat i głupi, ale chciałabym się dowiedzieć, czy wolicie się malować szminką czy błyszczykiem... Ja szczerze mówiąc, uwielbiam szminki, a najbardziej takie naturalne, jasne kolory, np brąz, pisakowy, różowy itp...ale błyszczykiem też nie pogardzę... A Szminiki wolę dlatego, ze są trwalsze i moim zdaniem lepsze...Nie trzeba poprawiać co pół godziny tylko trzyma się jakieś 3, 4 bez poprawek(zależy jaka firma)...Pozatym nie lubię, jak usta się błyszczą na kilometr...Wolę taką naturalność, kolor nie rzucający się w oczy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie używam ani szminek, ani błyszczyków... Jak mam coś na twarzy (z wyjątkiem oczu) to mną trzęsie, nienawidzę po prostu być czymś wysmarowana. Ot. A błyszczyków to szczerze nienawidzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sanguis bardzo dobrze Ciebie rozumiem, bo ja mam takie opory co do malowania oczu...Jak mama mi się kazała na wesele pomalować, to robiłam wszystko, aby tego tylko nie zrobić...Poprostu jak mam jakieś cienie, czy tusz na powiekach to mnie szlag trafia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tez raczej nei uzywam tego typu kosmetykow :wink: jak juz cos to pomadke ochronna, albo jakis lekki blyszczyk cienka warstwa ktorej prawie nie widac... wole mocniej podkreslic oczy(czyt. kredka + ew. tusz)

A tak btw to ciekawe czy panow nie denerwuje(mnie by chyba troche draznilo, ale tylko troszeczke) jak sa umazani od babskich blyszczykow, szminek itp :wink: smak blyszczyka chyba nei jest za dobry :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja wolę błyszczyk ale delikatne kolory i używam bardzo rzadko jedynie na jakies okazje bo mój chłopak ich nie znosi. jednak sa niektóre bardzo słodkie w smaku pychota :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja sobie wypisałam z oriflame taką szminkę i wczoraj przyszła przesyłka i jestem z niej naprawdę zadowolna...Wreszcie znalazłam taką szminkę, która w pełni by mi odpowiadała...Visions- frosted pink...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zalezy od sytuacji, szminek i błyszczyków mam pełno. Ale przecież nie wysmaruje sie błyszczykiem o zapachu jakims tak i kolorze wsciekłego rózu do szkoły czy nie wiem tam czym jeszcze. Do szkoły biore taki kolor do ust w pedzelku pierre rene , nie jest drogi a jest swietny, taki blady rózwy i taki w odcieniu ust prawie niewidoczny nie czerwony tylko taka lekko karmelowa ..super. Matka ma ciemne i rzucajace sie w oczy czerwienie tez biore ale wyjscia wieczorem. A co do błyszczyka to za cholere nielubie takich panienek co im błyszczyk skapuje bo ustach i wygladają jakby ledwo co wróciły z agencji towarzystkiej, błyszczyk jak i inne szminiki trzeba umieć nakładać...co za duzo do niezdrowo.. takie dzieci od 10 do 14 roku zycia chca miec jak najwiecej na twarzy wiec na ulicahc sie przekonuje ze nie tylko w tej granicy wieku sa jeszcze i 18 i 20 latki nawet strasze tez...co ciapła błyszczykiem na lewo i prawo..sama uzywam ale nie tak zeby mi sie usta błyszczały jak jupitery :| :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marika no własnie...U mnie w szkole jest też kilka takich dziewczyn, co chcą być taie piękne i śliczne, a wyglądają komicznie...Niedość, że grube, to ubierają się jak jakieś modelki, w obcisłe bluzeczki i spodnie...A do tego tak usta malują, że ten błyszczyk z ust ścieka, a na rzęsach jest tyle tuuszu, nie umiejętnie nałożonego, ze szkoda gadać...I przejdzie przez korytarz taka jedna z drugą jak modelki i się za najważniejsze na świecie uważają...Żałosne!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja tam uzywam blyszczyku, choc i tak rzadko mam czas malowac usta :P szminek nie uzywam w ogole, blyszczyki mi w zupelnosci wystarczaja a najlepiej jakies smakowe i ladnie pachnace ;) wprost uwielbiam jesc blyszczyki z moich ust :D:D:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

lubie sie malowac ale delikatnie troche pudru tusz do rzes ale blyszczyc nie za bardzo nie lubie miec czego na ustach denerwuje mnie to. Choc czasmi gdy mam popekane usta mazne sobie je jakas szminka ochronna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ani szminek ani błyszczyków. Nie lubie, kiedy podczas wiatru, włosy mi sie kleja do ust :/:/ Ogólnie dokładnie to samo co Sanguis:

Nie używam ani szminek, ani błyszczyków... Jak mam coś na twarzy (z wyjątkiem oczu) to mną trzęsie, nienawidzę po prostu być czymś wysmarowana. Ot. A błyszczyków to szczerze nienawidzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mięciutkie i nie spierzchnięte;)

IMO pomadka;) ew. błyszczyk ale szminkom mówimy nie... a potem kołnierzyki kolorowe:/ A numer telefonu i tak wole w palma wpisać:) niż na koszulę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak szminka to tylko ochronna, bezbarwna albo jasnorózowa.

jak błyszczyk to smakowy, najczęściej bezbarwny ewentualnie różowawy ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja lubie blyszczyk ale nie szminke no chyba ze ochronna... najczesciej uzywam tuszu do rzes, ale bez przesady [ nie nawidze jak rzesy sie sklejaja] a kropnie jest jak blyszczyk plywa na ustach... to obleśne...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja szczerze mówiąc, uwielbiam szminki

nie lubię, jak usta się błyszczą na kilometr

dokładnie tak samo mysle, bo ostatnio tez mam zajawke na szminki, za błyszczykami raczej nie przepadam... :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja polecam bardzo gorąco jedyną rzecz jaką z Avonu zamawiam - generalnie nie za bardzo lubię ich kosmetyki - ale mają błyszczyk Glazewear - trzeba brać jak najjaśniejsze kolory - jest super, nawet dość trwały jak na błyszczyk, pięknie wygładza usta, ładnie się świeci, neistety lekko brudzi. Ale naprawdę - mam dużo błyszczyków Loreala, Lancomy i innych co na prezenty podostawałam i i tak ten jest de best :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szminek nie używam, błyszczyków też nie oprocz jednego z Avonu, który nie koloryzuje ust. No i schładza. Bardzo fajny. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[fquote=Cherry]ja lubie i to i to, ale chyba bardziej blyszczyk, fajnie sie blyszczy...[/fquote]

A ja widzialem reklame... gdzie szminki sie "blyszcza"" Czo tu sie k...kroi?? NMie rozumiem tego juz... blyszczyk ma sie blyszczec o_O

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz