amcia

Portfele

Recommended Posts

wcześniej używałam tego portfela:

david-jones-portfel-z-firmy-el-forrest-581926-.jpg

ogólnie byłam z niego zadowolona, ale bardzo irytowało mnie to, że pieniądze papierowe są z jednej strony a monety z drugiej, więc po miesiącach poszukiwań (ten za drogi, ten za brzydki, ten za duży a tamten za mały) zdecydowałam się na ten:

portfel.jpg

i uważam, że jest cudowny <3 to była miłość od pierwszego wejrzenia

Lubię proste portfele bez zbędnych udziwnień. Powinien być nie za duży - nie za mały. Cenię sobie wygodną kieszonkę na drobniaczki i miejsce "z folijką" na zdjęcia. Chciałabym kupić sobie taki zwykły, jednolity skórzany portfel, jednak na razie szkoda mi pieniędzy na taką inwestycję. : P

Obecnie mam portfelik z house'a, który ostro mi się podoba. ^o^

1.jpg?screen

Kiedyś w ogóle nie przywiązywałam wagi do tego, w czym noszę pieniądze i dokumenty, przez długi czas więc miałam mały, prosty skórzany portfelik, który dostałam od mamy. Kiedy jednak zmieniłam w dużym stopniu styl ubierania się, przyszedł również czas na wymianę portfela. Nie miałam za wiele czasu na poszukiwania, a i zakupy nie były wtedy moją mocną stroną, więc zdecydowałam się na ten:

a5j5p5.jpg

Mam go od roku bodajże. Ostał się w sklepie sam jeden biedaczek i tak smutno na mnie patrzył, że musiałam go przygarnąć.

Zasadniczo mam dwa portfele, jeden "główny" i drugi "zapasowy", używane na zmianę przez pewien (dość długi) okres; do czasu, aż uznam, że styl dotychczasowego przejadł mi się i pora na miłą odmianę :)

Pierwszy ["główny", używany obecnie] to prawdziwy portfelowy kombajn; słusznych rozmiarów (przede wszystkim jeśli idzie o grubość) i takiej też wagi. Na jego wyposażenie składają się dwie osobne części przeznaczone na bilon [główna, z zapięciem portmonetkowym i dodatkowa, z zapięciem na zamek błyskawiczny], z których każda podzielona jest rzecz jasna na dwie przegródki; część przeznaczona na banknoty z dwiema przegródkami "otwartymi", o swobodnym dostępie oraz jedną ukrytą, zapinaną na zamek błyskawiczny; część na karty bankowe i dokumenty (trzy przewidziane miejsca); przestrzeń na własne zdjęcie i jeszcze jedna dodatkowa kieszonka dowolnego użytku, w której osobiście przechowuję swe karty biblioteczne. Cały portfel wykonany jest z grubej, lakierowanej i wytłaczanej we wzór wężowej skórki sztucznej skóry posiadającej najwspanialszy na świecie, zaj*bisty odcień ciemnego bursztynu, mieniący się cudownymi refleksami w zależności od kąta, pod jakim pada nań światło ♥ To typowo elegancki i reprezentacyjny portfel.

Drugi portfelik jest już, zgodnie z nazwą, zdecydowanie mniejszy i bardziej kompaktowy oraz utrzymany w swobodniejszym, "casualowym" stylu. Wykonany jest z gładkiej, sztucznej skóry w jednolicie czerwonym kolorze, z jedynym ozdobnikiem w postaci wytłoczonego w rogu niewielkiego logo. Prosty i bezpretensjonalny, używam go gdy chcę odrobinę odpocząć od nieco teatralnego i "oficjalnego" wizerunku swego głównego portfela :)

[Wrzuciłabym zdjęcia obu portfeli, ale jak wiadomo mam lodówkę zamiast aparatu]

Nie używam portfela. Upycham wszystko po kieszeniach. Buntowników (za to, że nie chcieli współpracować i wejść grzecznie do kieszeni) wrzucam do torby. (Tak. Jestem kobietą.)

EDIT

A przynajmniej byłam, kiedy ostatni raz sprawdzałam.

Mój portfel musi być przede wszystkim duży oraz praktyczny. Trzymam w nim wszystkie swoje dokumenty.

Portfel? Duży, skórzany i czerwony. Najlepiej z dużą ilością kieszonek, miejscem na zdjęcie i takim starodawnym zapięciem. :twisted:

Portfel? Duży, skórzany i czerwony. Najlepiej z dużą ilością kieszonek, miejscem na zdjęcie i takim starodawnym zapięciem. :twisted:

I oczywiście wypełniony gotówką :P)

Mój portfel jest duży, pikowany i różowy z mordką Hello Kitty. :) Mam w nim bardzo dużo (często nie potrzebnych) rzeczy zaczynając od saszetek zapachowych, po przez plastry, tabletki, paragony (często nie potrzebne), zdjęcia... no i oczywiście na dokumentach i pieniądzach kończąc. :D Po mimo tego, że jest stary i troszkę zniszczony to bardzo go lubię i nie mam zamiaru kupować nowego. ;)

Ja też noszę w portfelu mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, setki paragonów na przykład :), ale kiedyś robiąc porządki w nim, znalazłam zakamuflowaną gotówkę :)

Mam dwa.

Jeden - słusznych rozmiarów, bo jest w nim niemal wszystko, nie mieści mi się do "uczelnianej" torebki. (niestety, książki, narzędzia i ubrania zajmują mi masę miejsca). Lubię go za kolor - czerwony i miejsce na zdjęcia drogich osób. to, że mieści niemal wszystko jest naprawdę ekstra. Noszę w nim plastry, tabletki, czasem nawet biżu. Dostałam go od brata pod choinkę i mam do niego duży sentyment :)

Drugi - malutki. w kształcie kwadracika. 2 boki zszyte, reszta - zamek. Cudowna fluozieleń. Noszę go codziennie. Karta, drobna gotówka, legitymacja i tyle :) Malusi, poręczny i akurat do codziennej, wypchanej torebki.

IMG_3081-768x576.jpg

IMG_3085-768x576.jpg

IMG_3082-768x576.jpg

IMG_3117-768x576.jpg

Mój aktualny, towarzyszący mi już od kilku miesięcy. Kobiecy, elegancki i cudownie klasyczny, a przy tym niezwykle funkcjonalny - bez problemu mieści obie moje karty płatnicze, kredytową, cztery lojalnościowe [nie... pięć!] i biblioteczną, pozwalając jeszcze upchać wizytówki :D Żałuję jedynie, że kieszonka na bilon nie jest podzielona na przegródki. Od egzemplarza ze zdjęcia różni się innym wzorem podszewki we wspomnianej sekcji, sam model jest jednak identyczny. Z prawdziwej skóry i zdecydowanie stanowiący dobry przykład słynnej niemieckiej jakości =)

Edited by Kerosine

Od mniej więcej roku mam taki portfel:

image.png.f7f36a9e77a6bfca62d0828a16658f6d.png

Ma kilka przegródek, w tym na bilon i na dokumenty. Jak na osobę, która nie nosi zbyt dużej ilości gotówki, jest jak najbardziej wystarczający. Kupiłam go w Housie za ok. 30 zł.

Mała aktualizacja: ponieważ przy wszelkiego rodzaju płatnościach tak często, jak tylko mogę posługuję się kartami [w tym lojalnościowymi] i bardzo nie lubię korzystać z gotówki [mam natomiast skłonność do chomikowania różnego rodzaju wizytówek], doszłam do wniosku, że o wiele lepiej niż tradycyjny portfel sprawdzi się w moim przypadku specjalne etui w formie książeczki przeznaczone na karty właśnie. Model pochodzi z tej samej linii, co mój poprzedni portfel, a jego budowa sprawia, że wciąż można w nim nosić pojedyncze banknoty i monety :) 

i-eleganckie-etui-na-karty-wizytowki-skora-lakierowana-czerwony.jpgEtui-Na-Karty-Dokumenty-JENNIFER-JONES-Wizytownik-Pionowy-Z-Zapieciem-Skora-Naturalna-Lakierowana_%5B37530%5D_1200.jpg