mały92

Czym jeździcie ? :)

266 postów w tym temacie

@Mya i tak za 10 - 15 lat ulegnie biodegradacji, szczególnie jeśli Mazda w dalszym ciągu kontynuuje swoją niechlubną tradycję z autami, które zaczynają rdzewieć już w salonie :D. Blacha w nich jest tak cienka, że maska ugina się jak ścianka puszki po piwie. Zbadałem organoleptycznie na kilku różnych egzemplarzach Mazd z roczników 2010 -2015. Bardzo lubię tę markę, ba sam jeżdżę Mazdą, ale to co odpieprzają z blachami i ich zabezpieczeniem to dramat. Polecam wykupić kartę stałego klienta u dobrego blacharza i lakiernika, bo lakier też miękki i rysuje się od samego patrzenia ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godzin temu, Mr.Wolf napisał:

Zaskoczyłeś mnie. Wiele czytałam o Mazdach i z różnymi się opiniami spotkałam, ale nie ze rdzewieją. Wiele mówi się, że rdza to przypadłość BMW, ale i tak ludzie tą marke kochają. Mnie zaciekawiła ta nowa mazda3 przez technologię i oszczedność. Skoro tak bardzo auto może byc nowoczesne myślisz, że nie poradziliby sobie ze rdzewieniem? :)

ps: Jak zrobić tak ładnie oznaczenie uzytkownika jak Ty to zrobiłes? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BMW rdzewieją, bo zazwyczaj są odwijane z drzew po konkretnych dzwonach przez rodowitych Niemców, czyli Turków :D. Bezwypadkowe BMW praktycznie nie rdzewieje. Salonowa, bezwypadkowa Mazda 6 rocznik 2009 mojego znajomka ma już purchle na tylnych nadkolach, a po otwarciu maski elementy metalowe na których zamontowany jest silnik są rude. Ciężko wyrokować co stanie się z najnowszą generacją, bo te auta są jeszcze za młode, ale drogowcy podczas zimy już zadbają o odpowiednie warunki do testów :D. Tu nie chodzi o to, że producenci aut nie mogą poradzić sobie z problemem rdzewienia aut. Oni celowo robią je tak, że w dłuższym okresie użytkowania mają się psuć w taki sposób, by ich naprawa była ekonomicznie nieopłacalna. Ty jako konsument masz auto traktować jak pralkę. Pochodzi kilka lat, zaczyna się sypać, wywalasz ją/oddajesz w rozliczenie i bierzesz kolejne padło do ujeżdżania. Jako właściciel Mazdy już powoli muszę myśleć o zmianie tylnych drzwi z obu stron, bo rudzielec zaczyna tańczyć jak szalony, a niedługo sąsiedzi będą dzwonić na policję, bo w nocy chrupanie budzi im dzieci :D.

Na plus dla marki, Mazda podeszła do tematu silników (przynajmniej benzynowych) trochę inaczej, niż większość producentów, bo olała dodawanie turbin do silników od kosiarek do trawy i pozostała przy sporych pojemnościach silnika rzędu 2-2,5 litra, zwiększając w nich stopień sprężania. Polepszyła się dzięki temu sprawność energetyczna całego procesu, ale nie będę tutaj rzucał inżynierskimi mądrościami. Fakt jest taki, że mimo fajnych cyferek w katalogu w porównaniu do konkurencji, benzynowa Mazda wydaje się deczko "mułowata", ponieważ charakterystyka pracy i przebieg momentu obrotowego jest inny, niż w doładowanych silnikach. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Mr.Wolf mam Cię! :D

Co do Mazdy to powiem Ci, że jeśli chodzi o starsze modele i rdzewienie to cięzko mi się do tego odnieść, bo sama nie miałam nigdy Mazdy. Ojciec kiedyś miał, ale zupełnie nie przypominam sobie problemu zdzewienia. 

Co do "mułowatości", bo to mnie uderzyło najbardziej to miałam okazję się tą Mazdą3 przejechać i na pewno nie moge powiedzież, że jest mułowata. Stanowczo to auto ma kopa i nie słychac przy tym ssania paliwa na potęgę :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:D. Ogólnie auto nie jest mułowate, ale sprawia takie wrażenie zaraz po przejażdżce autami konkurencyjnych marek. Jeśli mówimy o benzynie to w Mazdzie są wolnossące silniki, które w sposób dość liniowy rozwijają swoją moc i moment obrotowy. Konkurencja poszła w uturbienie silników i tam czuć większego kopa. Przejedź się nowym golfem 1,8 tsi, a później Mazdą o zbliżonych osiągach na papierku. Wtedy zrozumiesz o czym mówię ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stanowczo nie nie jestem za uturbinianiem. Miałam focusa z turbiną i niestety trochę mu się paliło ;) Jak słyszałam jak się załacza to od razu myślałam jak klikam pin na stacji tankując :) Ta Mazda3 ma być autem przyszłości. Ma być oszczędne, szybkie, zwrotne i ma nie niszczyć środowiska jak jego konkurenci innych marek. Szybkośc ma osiągać dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, więc to też plus. No i jest system i-stop :P

Haha jakby ojciec przeczytał co ja o autach pisze to chyba byłby dumny :P 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, Mya napisał:

Haha jakby ojciec przeczytał co ja o autach pisze to chyba byłby dumny :P

Tylko w wypadku gdyby był CEO Mazdy :D. Te auto nie jest ani lepsze, ani gorsze od konkurencji. Nie posiada niczego, czego nie miałaby konkurencja w tym segmencie. Jest natomiast świetne pod względem wizualnym. Znikam z tematu, Ciao :*

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałam jeszcze do niedawna mazdę 6 i powiem tyle - nigdy więcej. Mazda z 2011 roku, z silnikiem 2,5l 170 km - porażka. Awaryjny, drogie naprawy no i oczywiście rdza. Teraz mam Mondeo MK5 i nie zamienię go póki co na żadne inne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej :) ja jestem w posiadaniu Hondy. Super komfort. Polecam każdemu. Z tym że szukam dobrego i zaufanego serwisu, z którego mógłbym korzystać. Znajomi polecają mi firmę Wyszomirski. Słyszeliście może? Orientowałem się, że od lat są na rynku, mają bardzo bogaty pakiet usług i stawiają na rozwój. Zajrzyjcie na [url=http://www.blswyszomirski.pl/pl/samochody.html]naprawy bezgotowkowe warszawa i dajcie znać co sądzicie i czy korzystaliście :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do pracy i w tygodniu 

Vectra C 3.2 V6 

1488885148-960-x-472px-12118645_90395401

Na weekendy i łądną pogodę 

VW Golf VI

1488885148-960-x-639px-12112426_90967334

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Punto 1.9 jtd 80 KM rok 2000

Spalanie jest po prostu bajeczne w tym aucie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

S3 8L i dla jasności, bo tego nienawidzę - NIE A3 tylko S3. ;) Ale długo na nie zbierałem, oczywiście jest to seria (225km), ale jak tylko znowu znajdą się luźne fundusze, to coś się pokombinuje...  ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, proszę się zalogować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się teraz