hanako60

Jaki jest wasz codzienny makijaż ?

Recommended Posts

O 8.03.2017 at 10:40, agatka86 napisał:

też się zastanawiałam nad makijażem permanentnym brwi, ale szukam polecanego miejsca, poszukam sobie opinii o tym salonie Magic Visage bo też nie chcę iść w ciemno do pierwszego lepszego miejsca. 

Agatka86, ja się zdecydowałam. Dość mam już tego malowania brwi. Umów się na konsultację do Pani Estery z Magic Visage. Ja już byłam i powiem Ci, że jestem zachwycona podejściem. Pani Estera wszystko mi wytłumaczyła, zrobiła makijaż próbny i umówiłam się już na permanentny po świętach. Muszę trochę kasy uzbierać :-) Daj znać czy byłaś i jak Ci się podobało.

a nie wiedziałam, że mogę się umówić na konsultacje tylko jak idę to od razu muszę zrobić makijaż, czyli wygląda to bardzo profesjonalnie, zadzwonię do salonu i postaram się umówić jeszcze przed świętami na zabieg. 

Jeśli chodzi o codzienny makijaż to ogranicza u mnie się on do czegoś matującego i pudru. Nie przywiązuję do niego dużej wagi, bo zwykle czuję się równie dobrze z nim jak i bez.

Tak na marginesie, nie rozumiem też fenomenu rzęs - malowania ich, czy też sztucznych. Po prostu dla mnie to wręcz nie przyjemne. Nie ważne czy pomaluję je sama niezdarnie, czy nawet zrobi to znajoma która zajmuje się makijażem profesjonalnie to jakoś nie mogę się do tego przekonać. Ale to takie moje dziwactwo.

O 19.03.2017 at 10:31, agatka86 napisał:

zadzwonię do salonu i postaram się umówić jeszcze przed świętami na zabieg. 

Jakbyś zrobiła jeszcze przed świętami, to koniecznie daj znać ;-) Powiesz mi jak wrażenia. Trochę boję się bólu ale Pani Estera mnie nieco uspokoiła. Pewnie po pierwszych 5 minutach nie będę już zwracać na to uwagi. Trzymam kciuki!

ja jestem umówiona na zabieg w przyszły poniedziałek, po konsultacjach u Estery w Magic Visage tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że to bardzo fajne miejsce, a Estera jest super osobą. 

9 godzin temu, agatka86 napisał:

ja jestem umówiona na zabieg w przyszły poniedziałek, po konsultacjach u Estery w Magic Visage tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że to bardzo fajne miejsce, a Estera jest super osobą. 

Super :-) Zazdroszczę, że będziesz miała taki fajny prezent na święta. Wierzę w wiedzę i umiejętności Pani Estery i na pewno wyjdzie tak jak chciałaś. Czekam na dalsze wieści i trzymam kciuki ;-)

Stosuję wyłącznie puder - o ile w ogóle się maluję. Pełniejszy makijaż nie jest mi potrzebny - raz, że zwraca zbytnio na mnie uwagę, a dwa, że wyglądam w nim dość dziwnie, że tak to ujmę. Może jak będę około trzydziestki nie będę wyglądać tak karykaturalnie w makijażu.

Nie maluję się [choć teoretycznie powinnam, a już na pewno na make-upie zyskałyby moje wybitnie pozbawione wyrazu i przyzwoitej oprawy oczy].

Nie robię tego jednak, bo:

• moja w większym stopniu niż u innych ludzi wyczulona na bodźce dotykowe skóra sprawia, że dosłownie czuję obecność i ciężar wszystkich nałożonych na nią specyfików [podobnie zresztą mam od dłuższego czasu z paznokciami i nakładanym na nie lakierem];
  • w ciągu dnia często dotykam twarzy dłońmi [ma ona kontakt także z ubraniem], pocieram / ocieram oczy, skubię przy wargach i wykonuję wiele innych podobnych czynności, a to nie wpływa pozytywnie ani na trwałość makijażu, ani na mój własny komfort;
  • brak "wyczucia" i prawidłowej oceny własnych rysów twarzy [element lub pochodna prozopagnozji zapewne] sprawia, że trudno mi się poprawnie i rzeczywiście ładnie - co oznacza przede wszystkim nieprzesadnie - umalować;
  • wstając przez większą część tygodnia w okolicach czwartej rano i mając mniej więcej godzinę na przygotowanie się do wyjścia wolę przeznaczyć ten czas na wykonanie w spokojnym, nieśpiesznym tempie podstawowych zabiegów higienicznych, naszykowanie sobie śniadania czy po prostu odpoczynek przed pracą niż pacykowanie się [aczkolwiek szczerze podziwiam te spośród swoich koleżanek, którym chce się to robić i które już o tak wczesnej porze potrafią wyglądać jak z reklamy];
  • trochę szkoda mi kasy akurat na kosmetyki i przybory do makijażu rotfl.gif
  • po prostu nie jestem typem kobiety lubiącej spędzać czas przed lustrem [choć zarazem równie daleko mi do chłopczycy - swą kobiecość o wiele bardziej lubię jednak zaznaczać strojem czy fryzurą].

Zdecydowanie stawiam na stonowane kolory kiedy robię makijaż. Nie cierpię soczystych kolorów cieni do powiek. Lubuję się w beżach i brązach. Jeśli chodzi o róż do policzków, to stawiam na kosmetyk mający lekko brzoskwiniowy kolor. Co do ust - tutaj lubię zaszaleć, posiadam więc całkiem sporą kolekcję pomadek w różnych odcieniach.