Jump to content

Lewica czy prawica.

Lach

Recommended Posts

Głównym celem lewicy jest zniwelowanie warstw społecznych

Ojej, ale Ci nagadano... Ale w taki sposób teraz straszy się socjalizmem. A socjalizm to nic innego, jak inwestowanie w potencjał ludzki. Pomaganie ludziom rozwijać się jest dobrem nadrzędnym. Oczywiście trzeba także umieć pomagać (nie ryba, a wędka), ale to trochę inny temat. Dzieci, które nie maja bogatych rodziców także mają mieć szansę na rozwój.

Jeżeli nie chcesz się dokładać do państwa, zawsze możesz wyjechać tam, gdzie nikt Ci nic nie zabierze.

100 % prawica. Jestem zdecydowanym zwolennikiem prawicy, a w szczególności ONR-Obozu Narodowo-Radykalnego

ONR jest bandą oszołomów między nami i nie widzę w ich postulatach niczego sensowniejszego.

Głównym celem lewicy jest zniwelowanie warstw społecznych

Ojej, ale Ci nagadano...

Jojciu gdzie? Wszak wszędzie piszę że lewica to zło i wynalazek debili którzy nie mają szans na zostanie kapitalistami. Jak to Korwin-Mikke powiedział:

Generalnie ustroje wyglądają tak:

– Maoizm: mam trzy krowy; rząd zabiera wszystkie, zabija i mięso dzieli po równo.

– Komunizm: mam trzy krowy; rząd zabiera je do kołchozu, gdzie zdychają.

– Narodowy socjalizm: mam trzy krowy; rząd zabiera dwie i zamienia je na armaty.

– Faszyzm: mam trzy krowy; rząd ustanawia cenę maksymalną na mleko, a krowy każe zakolczykować, bym ich nielegalnie nie zjadł.

– Socjalizm: mam trzy krowy; rząd odbiera mi pod przymusem mleko, które potem mogę kupić w państwowym sklepie na kartki.

– Socjaldemokracja: mam trzy krowy; rząd skupuje ode mnie mleko i rozdaje za darmo w szkołach, gdzie dzieci wylewają je do zlewu.

– Państwo opiekuńcze: mam trzy krowy; muszę sprzedać jedną, by starczyło na badania weterynaryjne i podatki od dwóch pozostałych.

– Eurosocjalizm: mam trzy krowy; rząd każe mi zabić jedną, bo krów jest za dużo – i drugą, bo krowa sąsiada jest chora na pryszczycę.

– Kapitalizm: mam trzy krowy; sprzedaję jedną i kupuję byka!

Głównym celem lewicy jest zniwelowanie warstw społecznych czyli zabrać bogatemu zarobione 10 tysięcy i dać 3 tysiące biednemu 1 bogatemu i 6 tysięcy zachować dla siebie. Jak to nie tak jest?
upraszczasz. lewica to nie jest czerwony urzędnik państwowy, który wchodzi ci do domu, wyjmuje pieniądze ze skarpety i zabiera połowę, po czym idzie to twojego biedniejszego sąsiada, który jest nierobem bo lubi nic nie robić i daje mu połowę twojej pensji. lewica to między innymi podatki progresywne, większe wydatki państwa na opiekę socjalną, na takie rzeczy jak służba zdrowia (narzekasz na nią jak każdy, ale gdyby państwo było całkowicie liberalne nie miałbyś jej wcale, wątpię byś w tej kwestii chciał zamienić się z Amerykaninem), różnego rodzaju ulgi itd itd.

Nie jestem za lewicą, bardziej skłaniam się ku konserwatywnemu liberalizmowi ale trzeba na rzeczy patrzeć w miarę obiektywnie a nie straszyć, że "lewaki dziełem szatana" i tym podobne bzdety..

. Jak to Korwin-Mikke powiedział:

facepalm.jpg

Głównym celem lewicy jest zniwelowanie warstw społecznych czyli zabrać bogatemu zarobione 10 tysięcy i dać 3 tysiące biednemu 1 bogatemu i 6 tysięcy zachować dla siebie. Jak to nie tak jest?

upraszczasz. lewica to nie jest czerwony urzędnik państwowy, który wchodzi ci do domu, wyjmuje pieniądze ze skarpety i zabiera połowę, po czym idzie to twojego biedniejszego sąsiada, który jest nierobem bo lubi nic nie robić i daje mu połowę twojej pensji.

Przykro mi ale lewica właśnie coś takiego zakłada.

Uważam że opieka zdrowotna powinna być całkowicie prywatna a nie w systemie totalitarnym jaki jest teraz.

Uważam że opieka zdrowotna powinna być całkowicie prywatna a nie w systemie totalitarnym jaki jest teraz.

To zdanie nie ma sensu.

Poza tym współczuje mieszkania w państwie totalitarnym, choć jak widać, wolność słowa jeszcze jaka taka jest, skoro można napisać każdą bzdurę która ci wpadnie do głowy.

Co do tematu, to nie lubię skrajności, obie strony mają dużo do zaoferowania, dużo do odrzucenia. Obu też w Polsce brak konstruktywnego zdecydowania i siły. Boją się być "za bardzo" w którąś strone, poza może PiSem, który wyruszył na osobliwą krucjatę przeciw wszystkim (choć właciwie polityke zagubil gdzies po drodze), oraz moim ukochanym Korwinem, który jest skrajnie za bardzo we wszystkich kwestiach, ale przynajmniej nie zależy mu za bardzo na wprowadzaniu ich w życie :)

edit: o, nawet mam avatar pod kolor wypowiedzi ^^

To zdanie nie ma sensu.

Poza tym współczuje mieszkania w państwie totalitarnym, choć jak widać, wolność słowa jeszcze jaka taka jest, skoro można napisać każdą bzdurę która ci wpadnie do głowy.

Obecnie każdy człowiek musi się ubezpieczyć co jest sprzeczne z konstytucją która mówi jasno o tym że mój majątek jest moją sprawą. Jeśli państwo mnie zmusza do płacenia jakiejś firmie grubych pieniędzy za usługi których nie chcę to jest działanie państwa totalitarnego.

Jeśli państwo mnie zmusza do płacenia jakiejś firmie grubych pieniędzy za usługi których nie chcę to jest działanie państwa totalitarnego.

Jadam surową marchewkę co jest działaniem typowym dla królika, czy to czyni mnie królikiem?

komunizm. lewica to nie tylko komuniści. to tak jakby powiedzieć, że prawica to tylko i wyłącznie faszyści. wpierw naucz się pojęć, później zacznij się wypowiadać, bo studiowanie biblii jaką jest święty Janusz Korwin z bożej łaski Mikke niestety nie wystarcza..

Obecnie każdy człowiek musi się ubezpieczyć co jest sprzeczne z konstytucją która mówi jasno o tym że mój majątek jest moją sprawą.

Proponuje przeczytać konstytucję, a nie przyjmować na słowo co mówią JKM i jemu podobni.

Art. 67.

Obywatel ma prawo do zabezpieczenia społecznego w razie niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zakres i formy zabezpieczenia społecznego określa ustawa.

Art. 84.

Każdy jest obowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków, określonych w ustawie.

Jeśli państwo mnie zmusza do płacenia jakiejś firmie grubych pieniędzy za usługi których nie chcę to jest działanie państwa totalitarnego.

Widać że zupełnie nie rozumiesz na czym polegają różnice pomiędzy państwami demokratycznymi, autorytarnymi i totalitarnymi.

TERAZPolska
komunizm. lewica to nie tylko komuniści. to tak jakby powiedzieć, że prawica to tylko i wyłącznie faszyści. wpierw naucz się pojęć, później zacznij się wypowiadać, bo studiowanie biblii jaką jest święty Janusz Korwin z bożej łaski Mikke niestety nie wystarcza..

Gospodarczo faszyzm jest lewicowy.

Tradycyjnie to liberalizm był lewicą, a wszelki państwowy etatyzm i kontrola to prawica (za Rothbardem) ;]

Podział lewica-prawica ma sens wyłącznie na podstawie światopoglądowej.

Jadam surową marchewkę co jest działaniem typowym dla królika, czy to czyni mnie królikiem?

Jadanie surowych marchwi nie. Ale jeśli zaczniesz kopać nory i składać nory możesz się uznawać za pełnoprawnego człowieka o zachowaniach królika.

Nie popieram Korwina Mikkego w wielu sprawach. Jednak każda lewica zakłada zniwelowanie warstw społecznych.

Art. 67.

Obywatel ma prawo do zabezpieczenia społecznego w razie niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zakres i formy zabezpieczenia społecznego określa ustawa.

Prawo. Nie obowiązek. Mamy taką możliwość nie mus.

Art. 84.

Każdy jest obowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków, określonych w ustawie.

Na NFZ nie płacimy podatków tylko składki. Składka to coś innego. Poza tym chyba nie uważacie że obecny system NFZ się sprawdza...

czytaj ze zrozumieniem "świadczeń publicznych w tym podatków" czyli podatki to tylko jedne ze świadczeń.

NFZ może by się sprawdzał gdyby więcej pieniedzy było, Dlaczego sądzisz że likwidacja przymusu ubezpieczeniowego przyniosła by poprawe?

Bo ja myślę że jedyną poprawą była by ta odczuta nie przez tych którzy tej poprawy oczekują tylko tych dla których jest to obojętne.

Wszak wszędzie piszę że lewica to zło i wynalazek debili którzy nie mają szans na zostanie kapitalistami.

Ale to nie Ty sam na to wpadłeś. Nawet wiem, kogo sie naczytałeś

Jak to Korwin-Mikke powiedział:

...

Niestety pan Korwin-Mikke rozpowiada utopijne wizje, ale są w opozycji do tego, co ogólnie4 się mówi, to gawiedź sika ze szczęścia.

Rozwiniesz? Ale proszę, nie cytuj Mikkego.

Jednak każda lewica zakłada zniwelowanie warstw społecznych.

Oj, nie! Socjalizm zakłada wyrównywanie szans, czyli że nie tylko dzieci bogaczy mają szanse na edukację. Dziecko nie jest winne temu, że rodzice piją i nie chcą łożyć na naukę.

wolnaczeczenia
Niestety pan Korwin-Mikke rozpowiada utopijne wizje, ale są w opozycji do tego, co ogólnie4 się mówi, to gawiedź sika ze szczęścia.
Gawiedź sika ze szczęścia, bo jego wywody są stuprocentowo logiczne i podparte liczbami/faktami, a nie 'obietnicami' albo pięknymi hasłami.

Podzielam w dużej części zdanie zdanie Jarema.

I owszem - np. jakiś oszołom z Krytyki Politycznej, która skądinąd deklaruje się jako 'lewicowa' uważa, że doskonałym krokiem w 'wyrównywaniu szans' byłoby 'pomieszanie' biednych z normalnymi i zamożnymi, nieuków ze zdolnymi, etc. To kompletne przeciwieństwo mojego poglądu na tę kwestię. Uważam, że OWSZEM, oczywiście, 'powinniśmy poprawiać' poziom życia każdej z klasy społecznych, jednak każdy ma swoje miejsce, i nienormalne jest zacieranie oczywistych różnic pomiędzy ludźmi.

• 2 months later...
socjalizm to nic innego, jak inwestowanie w potencjał ludzki

Jak socjalizm chce inwestować w potencjał ludzki zabierając ludziom maksymalną ilość funduszy w podatkach?

lewica to między innymi podatki progresywne, większe wydatki państwa na opiekę socjalną, na takie rzeczy jak służba zdrowia (narzekasz na nią jak każdy, ale gdyby państwo było całkowicie liberalne nie miałbyś jej wcale, wątpię byś w tej kwestii chciał zamienić się z Amerykaninem), różnego rodzaju ulgi itd itd.

Czyli zabieranie pieniędzy ludziom, a potem ich rozdawnictwo? Nie lepiej byłoby, gdyby ludzie sami decydowali co chcą mieć, ściślej - sami sobie kupowali? A jak ktoś jest leń lub pijak i pracy nie ma, to zasłużenie cierpi za swoje lenistwo i głupotę. Jest wolny - jest, wybrał lenistwo - ponosi odpowiedzialność. Taka jest naturalna kolej rzeczy.

Art. 67.

Właśnie - ma prawo. Państwo za to nie ma prawa zmuszać obywatela do ubezpieczania się.

Ja uważam że podatki powinny być minimalne(wojsko, podstawowa administracja, drogi i straż pożarna i policja.), większość przepisów bym posłał do piekła, dał człowiekowi tyle wolności ile tylko można nie zabierając jej innym. Zalegalizowałbym wszystkie używki, łatwy dostęp do broni, jednocześnie jestem za monarchią.

Czyli zabieranie pieniędzy ludziom, a potem ich rozdawnictwo? Nie lepiej byłoby, gdyby ludzie sami decydowali co chcą mieć, ściślej - sami sobie kupowali?
jasne, że lepiej, nawet logiczniej by tak było. Ale...

Weźmy np. ubezpieczenia. ludzie mają w naturze "jakoś-to-będzie-wnictwo", przypadłość przez którą człowiek myśli, że coś się złego dzieje ale jego to nie dotyczy. I tak, przestano by odprowadzać część pensji na obowiązkowe ubezpieczenie i zostawiono by to ludziom, niech sami decydują gdzie jak chcą się ubezpieczyć. Wszystko pięknie, ale idę o zakład, że większość naszego społeczeństwa by się nie ubezpieczała. No bo pensja za niska, ubezpieczenia za drogie itd itd.

- No ale konkurencja nie pozwoliłaby żeby cena ubezpieczeń byłaby zbyt wysoka, to przecież wolny rynek - powiesz.

Cena to ostatnia rzecz jaką przedsiębiorstwa walczą o klienta. Wpierw jest szereg czynników poza cenowych, zdarzają się monopole, zmowy itd.

Wystarczy popatrzeć na to jak wygląda to w Stanach.

A jak ktoś jest leń lub pijak i pracy nie ma, to zasłużenie cierpi za swoje lenistwo i głupotę. Jest wolny - jest, wybrał lenistwo - ponosi odpowiedzialność. Taka jest naturalna kolej rzeczy.
Też niedawno myślałem, że generalnie ludzie dzielą się na dwa typy: ludzie z kasą którym się udało, i pijacy żyjący na nasz koszt.

Ale między białym a czarnym jest jeszcze parę innych kolorów, rzekłbym że nawet jest ich dużo.

Życie to nie akademicki podręcznik, w którym wszystko jest ładnie opisane, i wszystko jest w odpowiednim rozdziale.

Nie każdy bezrobotny to pijak, który miga się od pracy i jeszcze dostaje za to pieniądze.

Co np. z ludźmi, którzy przez zmiany w strukturze gospodarki nie mogą znaleźć pracy? nie lepiej zainwestować w nich szkoląc ich, wysyłając na kursy, żeby później znaleźli pracę, zarabiali pieniądze, odprowadzali podatki?

Są ludzie, którzy założyli własny biznes, świetnie im się powodzi, aż pewnego dnia jego biznes bankrutuje, bo np. koło jego sklepu wybudowała się biedrona. I co, na stos z nim?

Ale żeby nie było, że sądzę iż każdy bezrobotny jest cacy i nie ma alkoholików. Szczerze mówiąc do nich jakoś pomoc państwowa w jakimś dużym stopniu nie dociera. Raz przez nieudolność administracji, dwa przez brak zainteresowania ze strony żulopijaków. więc nie dramatyzowałbym.

większość przepisów bym posłał do piekła
ja też. tylko jest mały problem, bo jeden przepis wiąże się z kilkoma innymi, tamte inne z jeszcze innymi itd itd.

łatwo jest powiedzieć, że zlikwidować te przepisy, tamte, ale trzeba niestety też patrzeć na to z szerszej perspektywy, że często nie jest to kwestia wykreślenia kilku zdań.

łatwy dostęp do broni
niech się pozabijają..
jednocześnie jestem za monarchią.
po kiego ona?
Weźmy np. ubezpieczenia. ludzie mają w naturze "jakoś-to-będzie-wnictwo", przypadłość przez którą człowiek myśli, że coś się złego dzieje ale jego to nie dotyczy. I tak, przestano by odprowadzać część pensji na obowiązkowe ubezpieczenie i zostawiono by to ludziom, niech sami decydują gdzie jak chcą się ubezpieczyć. Wszystko pięknie, ale idę o zakład, że większość naszego społeczeństwa by się nie ubezpieczała.

Mogliby uczyć się na błędach swoich poprzedników.

Co np. z ludźmi, którzy przez zmiany w strukturze gospodarki nie mogą znaleźć pracy?

Zawsze można poprosić kogoś o pomoc finansową, w zamian za drobną robotę. Czemu poprzez pracę rozumiesz tylko "etat"?

Odśnieżać też jakoś nie ma kto.

niech się pozabijają..

Kto ma zabić ten i tak zabije. Teraz broń ma tylko policja i przestępcy, a szary obywatel nijak może się obronić. W sytuacji kiedy chociaż połowa społeczeństwa miałaby przy sobie broń to każdy rozsądny bandyta nie zaatakowałby nikogo.

po kiego ona?

Monarchia może nie jest tym, czego potrzeba w dzisiejszych czasach, ale na pewno jest lepsza od panującego teraz ustroju. Obecny jest zawsze głupi, a król może trafić się mądry.

Gawiedź sika ze szczęścia, bo jego wywody są stuprocentowo logiczne i podparte liczbami/faktami, a nie 'obietnicami' albo pięknymi hasłami.

Wiesz ja tam widziałem jakieś liczby, ale nigdzie nie widziałem uzasadnienia dla tych liczb.

Co do logiczności to nie wyklucza ona oderwania od rzeczywistyości a tym cechują się wywody JKM.

I owszem - np. jakiś oszołom z Krytyki Politycznej, która skądinąd deklaruje się jako 'lewicowa' uważa, że doskonałym krokiem w 'wyrównywaniu szans' byłoby 'pomieszanie' biednych z normalnymi i zamożnymi, nieuków ze zdolnymi, etc. To kompletne przeciwieństwo mojego poglądu na tę kwestię.

Cóz ja od poglądów wole jednak badania ktore wskazują że najlepszy system szkolnictwa był w byłej NRD, a obecnie wzorowany na niej system fiński (czyli system NRD minus nieakceptowalne metody). Te systemy zakładają mieszanie dzieci zdolnych i mniej zdolnych, oraz dyscyplinę bez ktorej taki system znacznie gorzej.

A ja przeciwnikiem. Co z tego że łatwiej znaleźć odpowiedzialnych gdy żadnej odpowiedzialności wyegzekwować się nie da?

Króla zawsze można otruć ;)