Jump to content

Alkohol = Rodzina

Luna

Recommended Posts

Posted

życie to niestety nie bajka, czasami jest kolorowo... lecz gdy w grę wchodzi nadużywanie alkoholu... kolorowy świat zmienia się w ponurą i ciemną rzeczywistość. Tak jest u mnie w rodzinie. Rodzice pija, dlatego mieszkam z dziadkami... małe pocieszenie ponieważ dziadek też jest alkoholikiem. Tylko babcia nie pije. Lecz nie mam w niej oparcia, ponieważ załamana, ciągle tata (jej syn) wywija jakieś problemy a dziadek często wraca do domu pijany. Od 3 lat jestem samodzielna, wszystko sama załatwiam, szkołę itp. Myślicie pewnie, a gdzie reszta rodziny? jest ale tylko słyszę z ich ust 'współczuje Ci' ale nie pomagają. Mam dwoje przyjaciół i jak tylko mogą to mnie wspierają. W moim życiu jedna osoba dla której żyje, to mój narzeczony. Jesteśmy od siebie oddaleni o 300km ale pomaga mi jak może. Moi rodzice gdy jeszcze nie popadli w taki alkoholizm pomagali mi i dzięki temu mam dom za Poznaniem do którego się za rok wyprowadzę i będę szczęśliwa z moim przyszłym mężem.

Z całego serca, nie życzę Wam takiej rodziny. Alkohol zmienia ludzi, zmienia życie !!

Posted

hmm,skądś znam podobną historię[niestety z autopsji],to co napisze nie bedzie ocieszające,mnie zwaliło z nóg jak to usłyszałam,brzmiało to tak: W życiu skarbie licz wyłącznie na siebie. i jak się okazało później osoba ,która mi to napisała miała rację,bo moja najukochansza i the most important person in my life poprostu mnie zostawiła,to dopiero była załamka.Co śmieszniejsze po tym fakcie myśl o tym że mam patologiczna rodzinkę wydała mi się błacha[heh]. No cóż tak już bywa. 3maj sie i pozdr.

Posted

ty masz przynajmniej gdzie sie wyprowadzic ;)

zartuje bo naprawde nie wiem co powiedziec.

w kazdym razie rozumiem. z doswiadczenia. jeszcze trache wytrzymaj.masz przynajmniej perspektywe dalszego szczesliwego zycia. mozesz sie z tego wyrwac

martusia232
Posted

To można powiedziec że masz dopbra sytuacje w porównaniu do innych, którzy też żyja w takiej rodzinei jak twoja. Ale czy wyprowadzenie się do Poznania załatwi sprawę? Nie będziesz tęsknić za rodzicami? Oni na pewn bardzo Cię kochają. A co będzie jeśli juz bedziesz miała swoje własne dzieci i beda chciały poznac dziadków? Może warto pomóc jakoś rodzicom?

Posted

Próbowałam pomoc rodzicom, lecz oni te pomoc odrzucali. A Poznań to nie tylko mój Skrbek ale także marzenie- studia w tym pięknym mieście. Będę wracać do domu na weekendy co jakiś czas, ale nie często. Pomogli mi wybudować domu za Poznaniem i jestem im wdzięczna. Ale tego im nigdy nie zapomnę, że nie mam prawdziwej rodziny.

Posted

Luna wielu ludzi jest w podobnej sytuacji :/ No i moja obecna dziewczyna też w bardzo podobnej.

Mimo że ma 19 lat mieszka z dziadkami. Jej rodzice są po rozwodzie no i jak wiadomo też dużo pili. Wspieram moja dziewczynę jak mogę bo przez wiele lat wmawiano jej że jest niepotrzebna i wiele ludzi ja zraniło.

Szacunek dla Ciebie Luna że masz marzenia i się niepoddajesz tak jak nie którzy ludzi. Życzę Ci powodzenia w życiu ;)

martusia232
Posted

Luna a nie próbowałaś się dowiedzieć dlaczego twoi rodzice pija? Przecież musi być jakiś powód i sposób aby im pomóc. Z tego co piszesz to zawdzięczasz im dużo. Starali Ci się zapewnic w miare normalne zycie skoro woleli abys mieszkala z dziadkami. I sadze ze jeszcze przed tym jak zaczeli pic to nie tylko wybudowali Ci mieszkanie w Poznaniu ale i pewnie mialas normalne dziecinstwo. Ja bym sie na twoim miejscu starala pomoc rodzicom.

Posted

martusia232, ale wiesz, alkoholik jest cholernie i chorobliwie uparty. nie ma nic prócz alkoholu. moze i ocknie sie na chwile. ale poza tym twierdzi ze nie ma żadnego problemu i problem ma ten komu picie nie pasuje. bez dobrej woli rodziców, dopóki sami nie przejrzą na oczy i nie zrozumieją jaka krzywde robią otoczeniu praktycznie nie da sie nic poradzic.

martusia232
Posted

mystery zgadzam się z Tobą, słyszałam też że alkoholik musi zejść na samo "dno" żeby zrozumiał swoje błędy. Ale czy wtedy nie jest dla niego za późno?! Przecież któregoś zimowego dnia wracając do domu może być aż tak pjany że wyląduje w krzakach i tam umrze z zimna. Moim zdaniem tacy ludzie potrzebują pomocy i wielu alkoholików jak już przestanie pic żyje normalnie. Niektórzy nie są w stanie sami poradzić sobie z problemami i tym nałogiem i sadze że obowiązkiem ich bliskich jest udzielenie im pomocy.

Posted

martusia232 oni nie oddali mnie do dziadków, sama do nich poszłam i babcia mnie poparła i już tak zostało. Dzieciństwo miałam takie że całymi dniami siedziałam u przyjaciela i to jego rodzice mnie wychowywali a od momentu kiedy zamieszkałam z dziadkami, rodzice byli zazdrośni i gdy tylko tacie udało się rozwinąć firmę wybudował mi dom. Rozmawiałam z nimi wiele razy ale tata ciągle powtarza że lubi pić, a mama zmienia temat

Posted

a konkretnie gdzie ten dom za poznaniem? ;> jesli wolno spytac ;>

Posted
a konkretnie gdzie ten dom za poznaniem? ;> jesli wolno spytac ;>

na wsi, Charzewo :)

Posted
Moim zdaniem tacy ludzie potrzebują pomocy i

jasne ze potrzebują tylko oni sami powinni zrozumieć że jej potrzebują. Na siłę nie da się nikomu pomóc.

Luna uważam że jesteś naprawdę WIELKA!!! niejeden na twoim miejscu powtórzyłby tą patologię. Życzę Ci abyś stworzyła swoją własną rodzinę w której w końcu będziesz szczęśliwa.

Posted

bachula dziękuję i obiecuję, że moje dzieci nie będą tak cierpiały jak ja.

Posted
Moim zdaniem tacy ludzie potrzebują pomocy i

jasne ze potrzebują tylko oni sami powinni zrozumieć że jej potrzebują. Na siłę nie da się nikomu pomóc.

dokładnie to miałam na mysli.

Luna- teraz bedziesz zyc na własny rachunek. nie odwracaj sie od rodziców ale zyj po swojemu i nie popełniaj ich błedów.

nie bądz córka alkocholików. bądz Luną.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Love20
      @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
    • Gloria
      Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
    • Gloria
      Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
    • Gloria
      Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
    • Love20
      Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine