Jump to content

Do szkoły z zakonnicami?


emilka_cium

Recommended Posts

emilka_cium
Posted

Hmm od jakiegoś czasu, a właściwie od dziś zastanawiam się nad szkołą zamkniętą ((pogimnazjalną)), która prowadzą siostry zakonne.. Mogłabym wiedzieć co Wy o tym myślicie?? Czy ktoś z Was uczęszczał możę do takiej szkoły ;>

(aha i nie sugerujcie się wiekiem :PP )

Link to comment
Posted

ja myślę o tym że to jest głupota iść do takiej szkoły chcesz sobie zmarnowac życie to tam idź źle ci tak jak jest teraz... :twisted:

Link to comment
Posted

A szkoła o jakim profilu to jest?

Bo mi się to wydaje bezprzyszłościowe.

Link to comment
emilka_cium
Posted

hym no jeszcze nie wiem dopiero zastanawiam się nad taką szkołą ;] ale chyba takie liceum poprostu zamknięte (myślę że te zakonnice pomogłyby mi się ulepszyć(chociaż nie jestem zła)) ... ale jeszcze nie wiem nic tak na temat profili wiem jedynie że znajduje sie taka szkoła w pobliżu mojej miejscowości i pomyślałam o niej dziś w kościele ;) ... Nie wiem może to zły pomysł., ale oczywiście jeszcze będę o tym długo myślała ;]

Link to comment
Posted

Nie wytrzymałabym,taka szkoła to nie dla mnie, jakoś nie widziałabym siebie tam :P Myślę,że nawet najtwardsze postanowienia z czasem pękają i po jakimś czasie człowiek fiksuje w takiej atmosferze i pragnie jakiejś odmiany a nie tej pruderyjności i sztywności..może się mylę :wink: a poza tym co kto lubi :wink:

Link to comment
Posted

mam 3 znajomych którzy chodzili do gimnazjum z zakonnicami ale nie bylo ono zamkniete. chłopaka totalnie to zmieniło- na gorsze. w ramach przeciwstawiania sie rygorowi niezle nabroił. ale pewnie mogło sie to zdarzyc i w innej szkole. dziewczyny za to bardzo skupiły sie na nauce. mysle ze nie powinnas tak patrzec na szkołe a dowiedziec sie jaki ma ona poziom, jakie da Ci prespektywy na przyszłosc. zwłaszcza jesli zamierzasz studiowac. uświęcanie sie z zakonnicami moze bedzie ciekawym doswiadczeniem ale jesli nic nie wyniesiesz z tej szkoly jesli chodzi o wiedze?

osobiscie pewnie dostałabym szału ale moze dla Ciebie to dobre rozwiązanie. sama zdecyduj

Link to comment
Posted

Kiedyś zastanawiałam się nad takim liceum i teraz nie wyobrażam sobie chodzenia do takiej szkoły :D

No wiesz to zależy od ciebie, jeśli jesteś osobą wierzącą z serca, to nie powinien to być dla ciebie ogromny problem wytrzymać. Może w przyszłości pójdziesz do zakonu, to na pewno pomoże ci rozeznać drogę. Życzę jasności umysłu przy wyborze :wink:

Link to comment
emilka_cium
Posted

hi no ale skoro nie wytrzymałabym, to nie mogłabym się przenieść później już do innej szkoły- no wiecie, takiej bardziej normalnej ;D Albo jeśli nie wyrabiałabym z nauką... to chyba wtedy mogę , ponieważ ta szkoła ma własnie b. wysoki poziom ;| i to jest przeszkoda ( jak dla mnie( mimo, że nie mam znów takich kiepskich ocen( no tylko nie są wysokie bardzo))) ;/ a tak to bym raczej wytrzymała (chyba)...

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

no czemu nie?

Link to comment
Posted

Kiedyś też o takiej myślałam,ale teraz już chyba mi to przeszło.Jakoś nie wytrzymałabym w takiej,a chyba szybciej nawet zakonnice by mnie wyżuciły ;] Hmm,ale może wprowadziła bym w ich zakonne życie troche dreszczyku :twisted: . Wracając bardziej do tematu , jeśli myślisz że wytrzymasz ogólnie to czemu nie miała byś spróbować ,najwyżej tak jak piszesz mogłabyś zmienic później szkołe. A tym że masz jakieś średnie oceny to chyba nie powinnaś się przejmować bo tam zmobilizowałabys się do nauki.

Link to comment
Posted

ciekawe doświadczenie

wysoki poziom to zaleta

zależy o jakiej osobie mówimy

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Zależy, co się rozumie pod pojęciem "wejścia w konflikt z prawem". Zdarzyło mi się płacić mandaty za przekroczenie prędkości, choć z mojego punktu widzenia były to mandaty "na siłę", gdyż policja była ustawiona w takim miejscu, aby prawdopodobieństwo otrzymania mandatu było wysokie (np. wjazd w teren zabudowany, potem od razu jest ograniczenie do 40 km / h, i przy jeździe + - 50 km / h otrzymuje się mandat). Inna sytuacja to przechodzenie na przejściu dla pieszych na czerwonym świetle (gdzie chociażby w Anglii jest to dozwolone) czy przechodzenie poza przejściem dla pieszych, gdzie w promieniu 300 metrów nie widać żadnego samochodu (ale jednak policja z daleka zauważyła!). Nie uważam, żebym naraził swoje lub innych bezpieczeństwo, ponieważ upewniłem się, że nic nie jedzie i szybko przeszedłem. Natomiast zgodnie z paremią łacińską trzeba respektować prawo: dura lex sed lex. Przypomniała mi się jeszcze inna sytuacja z dróg, a mianowicie ograniczenia nakazane przez znaki drogowe, które są niewspółmierne do tego, co znajduje się na drodze. W moim mieście od jakiegoś czasu na pewnym odcinku ustawione są znaki z ograniczeniem 30 km / h z powodu zajęcia 1 pasa ruchu (z 3 dostępnych), a na remontowanym pasie od kilku miesięcy nic się nie dzieje. Także z punktu widzenia prawa może taki znak jest wymagany, natomiast z logicznego punktu widzenia - nie ma uzasadnienia.
  • Kerosine
   Is it possible that existence is our exile and nothingness our home? Emil Cioran Dziwne, ale zawsze wydawałam się to przeczuwać.
  • types
   Myślałem, że będzie lepiej jak pójdziemy na terapię dla par. W końcu to nasz wspólny problem, może ja coś robię źle?
  • yiliyane
   Cytowanie posta jest na dole:   Jak dla mnie nie dziwne, bo pewne rzeczy mogą być krępujące. Jej zależy na Tobie i nie chce stawiać się w złym świetle, żebyś jej nie odrzucił, a u psychologa, żeby terapia miała sens, trzeba powiedzieć wszystko szczerze. Jeśli chce iść sama, niech idzie.
  • types
   @yiliyane Nie wiem jak tu się cytuje, więc ospiszę bez cytowania. Ona jest dziewicą z tego co mówiła.  Mylisz się, ja jej nie nakłaniam do seksu, gdyby mi powiedziała, ze chce czekać do ślubu to bym zrozumiał, i wytrzymał. Dla mnie sex nie jest najważniejszy. Problemem jest, że ciężko z nią poruszyć takie tematy jak sex. Co tu gadać o sexie, Ona boi się wogóle bliskości. Zależy jej na mnie na pewno, bo sama proponuje spotkania, ale jednak nie możemy, a raczej ona nie może przełamać jakiejś bariery, boi się dotyku, niby coś chce a ciągle się czegoś boi.  Ja chcę z nią iść do psychologa, seksuologa, ale jak sama mówi wstydzi się iść ze mną? Dziwne to.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   4
  3. 3
   intodecay00
   intodecay00
   2
  4. 4
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   2
  5. 5
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  intodecay00
  intodecay00
  15 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  14 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
  wardrum
  wardrum
  9 posts
  Cranche
  Cranche
  7 posts
  patolove
  patolove
  5 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  types
  types
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  65 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  476 posts
  yiliyane
  yiliyane
  455 posts
  wardrum
  wardrum
  159 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up