Ashy

Jaki serial ostatnio oglądaliście ?

Recommended Posts

Grace i Frankie, spokojne, nieco przesłodzone, ale nie wymaga myślenia. Wchodzi we mnie, jak dobry Kagor Blagodatny.

Dobra, drugie podejście do Mindhuntera na Netflixie. Ciekawy temat, ale ostatnio chyba nie byłam w nastroju na takie klimaty i przerwałam po 3 odcinku.

"Fleabag". Przyznaję po obejrzeniu skromnych sześciu odcinków, które wyszły - coś w tym jest. Coś świeżego. Niezręczny humor i frustracja przeplatają się, zdaje się, bez większego sensu - być może celem łatwego utożsamienia się, a co za tym idzie poprawienia sobie samopoczucia, myślałam z początku (w sumie to nie działało, bo jednak dziewczyna choć zadłużona, to swoją byle jaką kawiarnię ma, choć samotna, to ma tę swoją robo-siostrą, z którą w pewnym stopniu znajduje porozumienie; no i mieszka w Londynie). Im dalej, tym ciekawiej, ładnie odzierana jest Fleabag z głupstewek na rzecz nieznośnej do zaakceptowania prawdy.

Obejrzałabym więcej, bo nie umiem już oglądać większości rzeczy.

Ozark skończone, próba zebrania się za Gwiazdę Szeryfa, pomimo świetnej roli Tima Rotha, czegoś w tym serialu brakło niestety- przerwany po trzecim odcinku.

Zapuściwszy sobie wczoraj wieczorem trochę od niechcenia (choć tak naprawdę już dawno miałam zamiar zapoznać się z niesławną pierwszą polską telenowelą historyczną, także dlatego, że nic tak mnie nie zachęca do obejrzenia jakiejś produkcji jak negatywne recenzje mniej lub bardziej domorosłych krytyków) pierwszy odcinek "Korony królów" koniec końców spędziłam w świecie średniowiecza resztę dnia i wszystko wskazuje na to, że dziś będzie powtórka.

Ach, prawie przypomniały mi się czasy, gdy namiętnie wypożyczałam z biblioteki romanse historyczne bynajmniej nie dlatego, że "romanse", tylko właśnie ponieważ "historyczne".

O 2.02.2018 at 13:27, Absurdalny Widelec napisał:

Dobra, drugie podejście do Mindhuntera na Netflixie. Ciekawy temat, ale ostatnio chyba nie byłam w nastroju na takie klimaty i przerwałam po 3 odcinku.

Mam dokładnie to samo z tym serialem - jestem ciekawy tematu, ale nie umiem skupić się na oglądaniu.

Teraz zabrałem się za Sense 8. Cały czas trzyma w napięciu ale trochę boję się końca sezonu, bo akcja rozkręca się wolno, a zostało mi tylko kilka odcinków.

Ja oglądam "Once upon a time" 6 sezon. W międzyczasie zdążyłam też obejrzeć 1 sezon Lucyfera, który bardzo mi się spodobał. Mam jeszcze zamiar zabrać się za grę o tron, ale to jak skończę ten pierwszy, żeby za dużo na raz nie oglądać :D 

Trawka- Główna bohaterka o sarnich oczach denerwuje, sprawia, że zamiast postaci która ma siłę prowadzić narkobiznes i wychowywać dwóch synów, mamy kogoś pogubionego, który sam nie wie, jakie decyzje podejmować.

Dam szansę jeszcze kilka odcinków.

Opowieści podręcznej.

Kiedy słyszałem o nim pierwszy raz jakoś nie porwała mnie ta historia jednak teraz czekam na każdy kolejny odcinek. Jest mroczny, tłamszący klimat strachu. Dobre zdjęcia. W miarę oglądania sama historia dodatkowo wcale nie wydaje się taka niemożliwa jak to może się w pierwszej chwili wydawać. Warto.

"Patrick Melrose" - ciekawy serial. Pierwsza seria trochę nudne, ale potem serial zaciska.

Gwiezdne Wojny: Wojny klonów. Obejrzałam połowę pierwszego sezonu i nie jestem w stanie zdzierżyć dalej tego serialu. Odcinki są nudne, a karykaturalna grafika aż kole mnie w oczy. Nie rozumiem zachwytu nad tym serialem. Zdecydowanie bardziej wolę Rebeliantów, nawet jeśli część odcinków była zwykłymi zapychaczami. Może moja niechęć do Wojen klonów wynika też z faktu, że nie lubię tego okresu w historii Gwiezdnych Wojen, w przeciwieństwie do ery Imperium/Rebelii, którą uwielbiam. Tak czy siak, nie jestem w stanie przymusić się, żeby oglądać dalej ten serial. Absolutnie nic mnie w nim nie porywa. I nawet jeżeli niektórzy twierdzą, że od piątego sezonu TCW zaczyna wgniatać w fotel, to nie jest to w stanie sprawić, żebym miała ochotę katować się przez cztery pierwsze sezony.

Wczoraj i przedwczoraj [głównie jednak wczoraj] zaliczyłam maraton siódmej serii "Gry o tron" i było to absolutnie boskie doświadczenie. Pogrążenie się w świecie dowolnego serialu z definicji jest znakomitym sposobem na choćby chwilowe zapomnienie o rzeczywistości, ale pogrążenie się w świecie serialu fantasy [dobrego fantasy!] - wprost niezrównanym. Chciałabym smocze jajo.

O 6.07.2018 at 19:40, Malwina2002 napisał:

"Opowieść podręcznej" - jeden z moim zdaniem lepszych seriali ostatnich lat.

Zdecydowanie na mojej liście must watch, tak samo jak "Insatiable" i "13 Powodów".

13-reasons-why-affiche_us.jpg

Prawdopodobnie najlepszy sposób na spędzenie ostatnich tygodni przed przymusową - mam nadzieję, że tymczasową i mimo wszystko niezbyt długą - rozłąką z Netflixem.

Drugi sezon American Crime Story - jeszcze lepszy niż pierwszy. Tylko trzeba się nastawić na historię o morderstwie i mordercy, a nie o samej ofierze.

W sumie to chyba Dark ale mnie jakoś wyjątkowo nie porwał, natomiast chciałem napisać o Peaky Blinders bo to genialna seria. Stranger Things jest przez wszystkich wyróżniany za klimat i realia, a moim zdaniem, w tym aspekcie może czyścić buty braciom Shelby'm. Pierwsza połowa XX wieku w Anglii, oczywiście boski brytyjski akcent, nieśmiertelne "Tommy, focking, Shelby", te kaszkiety i ciuchy, niezapomniany soundtrack, przerysowany Adrien Brody w czwartym sezonie, seks, przemoc, whisky, mafia - chyba nie trzeba zachęcać.

Czarnobyl - 10/10. Rzeczywiście świetny, szczególnie odcinek drugi i piąty.

Czarnobyl

Zwykle pisząc na temat tego co oglądałem stosuję specyficzne poczucie humoru, które chyba tylko według mnie nosi znamiona "zabawnego". Tym razem tego nie zrobię. Przede wszystkim ze względu na ludzi, którzy zginęli i nadal giną w wyniku tej tragedii.

Do tej pory o Czarnobylu oglądałem jedynie filmy dokumentalne gdyż wszystkie te "Reaktory Strachu" i inne takie produkcje to była według mnie satyra i to dość niskich lotów. HBO stanęło na wysokości zadania. Stworzyli coś co równie dobrze jak filmy dokumentalne oddaje realia tamtych dni. Osobiście według mnie zabrakło scen budowy sarkofagu i serial śmiało mógł mieć 6 odcinków, ale szanuję to czego dokonali producenci.

Są pewne rozbieżności między serialem a tym co się tam działo (m.in. stworzona jedna fikcyjna postać). Jest na ten temat kilka filmików na YT, ale ich lekturę zostawię sobie na inną okazję.

Żarłem kolejne odcinki jak małpa kit. Jeden po drugim i nie żałuję ani nanosekundy tego czasu.

Kto nie oglądał - POLECAM.

Warto.

Spoiler

W ramach ciekawostki dodam, że pewna partia zabawek pt: "Wilk łapie jajka" posiadała wbudowany dozymetr.

http://promieniowanie.blogspot.com/2017/07/gra-elektroniczna-z-dozymetrem-dbgb-06i.html