Jump to content

Co byście zmienili w Polsce?

zelazny_janusz.

Recommended Posts

Autor tych zmian to chyba był na konsultacjach w KRLD

Nie obrażaj KRLD :wink: .

Rewizja i rewindykacja granicy wschodniej, restytucja ziem południowych Kresów Wschodnich - polskie ziemie południowych Kresów Wschodnich z Lwowem muszą wrócić do Polski (!), bez względu na jakiekolwiek wcześniejsze (nielegalne, zdradzieckie i zbrodnicze) ustalenia i umowy międzynarodowe.

Nigdy nie zrozumiem, co tak poniektórych do tych Kresów ciągnie. Teren zabiedzony z walącą się infrastrukturą i znikomą mniejszością polską ma być potem dotowany przez lata ? Mało mamy jeszcze do zrobienia w ramach naszych obecnych granic ? ;)

Nigdy nie zrozumiem, co tak poniektórych do tych Kresów ciągnie. Teren zabiedzony z walącą się infrastrukturą i znikomą mniejszością polską ma być potem dotowany przez lata ? Mało mamy jeszcze do zrobienia w ramach naszych obecnych granic ? ;)

No bo i Lwów i Wilno i Poland stronk...

Też przestałem ogarniać po co ludzie chcą tych kresów i tworzenia się Polski "C". Jeśli komuś marzy się wycieczka po miastach II RP to można to zrobić i w tej chwili bez większych problemów. Już nie mówię nawet o tym, że tych Kresów nikt nam po prostu nie odda, a "sięgnięcie ich" nie wydaje się specjalnie mądre.

VI. Zaostrzyć prawo karne, przywrócić "karę śmierci", za zdradę, zbrodnie i tak zwane "afery gospodarcze" - grabież majatku narodowego, karać najwyższym wyrokiem, bez możliwości odwołania, czy przedawnienia

Pomysł rewelka, lecz z tymi przestępstwami gospodarczymi bym uważał. Nie jest to coś w stylu zabicia kilku osób itp, więc trudno w tej sferze zaaprobować karę śmierci. Za jakieś nagięcia i wielkie grabieże osób wysoko postawionych wystarczyłoby karanie wysokimi wyrokami pozbawienia wolności + przejęcie majątku tej osoby na rzecz państwa.

W zasadzie nie tylko w kwestii gospodarki jest to nie do przyjęcia, o "braku odwołania" nie wspominając.

XI. Unieważnić i zdelegalizować wszelkie porozumienia, umowy, transakcje, sprzedaże, prywatyzacje niezgodne z polskim interesem narodowym

XII. Zdelegalizować na zawsze, uznać za przestępcze i zbrodnicze wszelkie organizacje, partie, fundacje działające na szkodę polskiego interesu narodowego i państwa polskiego - komunistyczne, socjaldemokratyczne, lewicowe, nazistowskie, masońskie itd.

Za dużo fantastyki, za mało wiedzy. Obecnie raczej na scenie politycznej nie ma nazistów, no może prócz jakichś osobników z Ruchu Narodowego. Partia komunistyczna działa i ją bym w ogóle zdelegalizował za przekłamywanie historii, oszczerstwa i głupotę , ale nie mają ciągotek do totalitaryzmu. Na siłe SLD i TRJP bym zostawił, bo to jakiś miły dodatek do tych błaznów, ale oczywiście warto by prześledzić przeszłość działaczy SLD oraz karalność [p]osłów od Palikota.

Biedni autorzy podręczników do historii :)

Poza tym akurat partie ludowe i socjalistyczne były jak dotąd tymi które działały na korzyść interesu narodowego w przeciwieństwie w przeciwieństwie do tradycyjnych, konserwatywnych i artystokratycznych popłuczyn które ten nardód uciskały.

Przekłamywanie historii? Na tej zasadzie należałoby pozamykać większość wydawnictw które mają cokolwiek wspólnego z podręcznikami do historii :)

Swoją drogą śmiesznie mówić o delegalizacji lewicy i komunistów w kraju gdzie wszystkie mainstreamowe partie są dogmatycznie wolnorynkowe.

Swoją drogą co to jest "polski interes narodowy", "bądź polska racja stanu", bo mam dziwne wrażenie że jakieś bujdy i fantazje i inne choroby o religijnym podłożu.

XIII. Zdelegalizować, zlikwidować i pod groźbą ciężkiej kary zabronić wszelkiej wrogiej, antypolskiej, antynarodowej, antykatolickiej propagandy

To jest w sumie zabawne. Bo organizacja katolicka powinna być zlikwidowana jako ta działająca na szkodę polskiej racji stanu : )

XXI. Nawiązać bliską współpracę i prowadzić politykę zbliżania i otwarcia, ze wszystkimi państwami narodów słowiańskich, słowian zachodnich: Czesi i Słowacy (i my-Polacy), słowian południowych: Słoweńcy, Serbowie i Chorwaci, Macedończycy i Bułgarzy, słowian wschodnich: Ukraińcy, Białorusini - po uprzednim uregulowaniu granic, (wyłączając Rosję, aż do czasu całkowitego odrzucenia komunizmu, zadośćuczynienia i nawrócenia), a także z Irlandią, Portugalią, Włochami, Hiszpanią, Meksykiem, Argentyną, Brazylią, Peru, Chile itd.

Wszystko fajnie tylko, że jakaś tam "słowiańskość" to kiepska podstawa.

Ukraińcy? Wedle badań w kontekście II WŚ polacy wspominają ich gorzej niż niemców i ruskich. I to śmieszne myślenie nie uwzględniające takiego problematycznego faktu, że te państwa mogłybby w ogóle nie być chętne to takich sojuszy, zwłąszcza w kontekście "regulacji granic".

Już prędzej my musielibyśmy wpierw zaakceptować zastosowanie lustrzanych propozycji wobec Polskich mniejszosci w tych krajach, czyli dać ich wyrzucić z ich domów, albo przymusowo np. zlitwinizować

XXII. Rewizja i rewindykacja granicy wschodniej, restytucja ziem południowych Kresów Wschodnich - polskie ziemie południowych Kresów Wschodnich z Lwowem muszą wrócić do Polski (!), bez względu na jakiekolwiek wcześniejsze (nielegalne, zdradzieckie i zbrodnicze) ustalenia i umowy międzynarodowe.

To jest raczej niemożliwe, więc... ekhm. Ziemie ze Lwowem, Wilnem, Brześciem, Stanisławowem i Grodnem to ziemie polskie i szkoda, że je nam odebrano. De facto decyzja zmiany granic Polski dot. zabrania kresów wschodnich były niezgodne z takimi aktami, jak Karta Atlantycka i umowa sojusznicza z GB. No, a nie mówiąc już o ziemiach zabranych w czasie rozbiorów...

Państwo Polskie też kiedyś komuś je odebrało, dlaczego więc twierdzić, że powinny wrócić? Poza tym powinno to również dać Niemcom prawo do "ziem odzyskanych", czy prus wschodnich. Ktoś powie przegrana wojna, ale czy Polska jakąś wygrała? : )

V. Ustanowić równe prawa, obowiązki i przywileje dla wszystkich obywateli, (wszyscy są równi i nie ma "równiejszych") i legalnie zamieszkujących osób, bez wyróżniania na tak zwane "mniejszości", itp.

Wobec wielu powyższych punktów to ta równość i praworządność brzmi jak całkiem kiepski kawał :)

Też przestałem ogarniać po co ludzie chcą tych kresów i tworzenia się Polski "C". Jeśli komuś marzy się wycieczka po miastach II RP to można to zrobić i w tej chwili bez większych problemów. Już nie mówię nawet o tym, że tych Kresów nikt nam po prostu nie odda, a "sięgnięcie ich" nie wydaje się specjalnie mądre.

No bo co innego teraz, kiedy nie jest to opłacalne, ale inna sprawa mieć jakieś pretensje terytorialne na przyszłość...;)

• 1 year later...

Wszystko....

Obniżyłbym bardzo podatki,zacząłbym od prywatyzacji szkół,przedszkoli,wprowadziłbym laicyzm i sekularyzm oraz oddzieliłbym mocno kościół katolicki od państwa jak jak jest we Francji czy Czechach.

Zalegalizowałbym eutanazje,małżeństwa tej samej płci,częściowo marihuanę(tylko w celach medycznych),wprowadziłbym zakaz parad równości i marszów niepodległości.

Niektórych prawicowych oszołomów powsadzałbym do więzienia lub wysłał do Iraku czy Rosji.

Ograniczyłbym imigracje ludności muzułmańskiej(trzeba wprowadzić kontrolę by nie urodzić nasion fanatyzmu religijnego).

Zlikwidowałbym ZUS,KRUS i inne socjalistyczne wyzyskiwacze.

Pieniądze obecnie przeznaczane z funduszy państwa na kościół, większą część podzieliłabym pomiędzy zabytki historyczne, ośrodki kulturalne i promowanie turystyki.

Pieniądze obecnie przeznaczane z funduszy państwa na kościół, większą część podzieliłabym pomiędzy zabytki historyczne, ośrodki kulturalne i promowanie turystyki.

Lepiej spożytkowane byłby w służbie zdrowie, choć prawdopodobnie i to zostałoby zaprzepaszczone. Mając możliwość skupiłbym się na reformie struktur NFZ.

Obniżyłbym bardzo podatki

Więc nie miałbyś czym pokryć większości Twoich reform. Chyba, że sprywatyzujemy rząd, bo jest to idealne remedium dla wszystkiego.

Ja wręcz przeciwnie niektóre sektory bym znacjonalizował, chociażby przemysł farmaceutyczny. Choć w obliczu konkurencji byłoby to cholernie trudne.

Obniżyłbym bardzo podatki
Przed obniżeniem dochodów należy wpierw obniżyć wydatki. Zatem nim ruszysz na walkę z podatkami, spójrz na istniejące zobowiązania finansowe państwa. Aczkolwiek popieram niskie podatki.
,wprowadziłbym zakaz parad równości i marszów niepodległości.
Liberał i takie rzeczy.
Zlikwidowałbym ZUS,KRUS i inne socjalistyczne wyzyskiwacze.
I zastąpił innymi instytucjami, czy w ogóle zlikwidował ubezpieczenia społeczne?
Więc nie miałbyś czym pokryć większości Twoich reform. Chyba, że sprywatyzujemy rząd, bo jest to idealne remedium dla wszystkiego.

Ja wręcz przeciwnie niektóre sektory bym znacjonalizował, chociażby przemysł farmaceutyczny. Choć w obliczu konkurencji byłoby to cholernie trudne.

Dlaczego nie miałbym czym pokryć swoich reform?Sugerujesz że Singapur czy Szwajcaria także nie mają czym pokryć swoich reform?

Co do służby zdrowia to akurat nie znacjonalizowałbym ani przemysłu farmaceutycznego.

Zaś szkolnictwo,miejsca pracy sprywatyzowałbym.

Przed obniżeniem dochodów należy wpierw obniżyć wydatki. Zatem nim ruszysz na walkę z podatkami, spójrz na istniejące zobowiązania finansowe państwa. Aczkolwiek popieram niskie podatki.

Właśnie dlatego trzeba zminimalizować do minimum podatki,popatrz na Singapur czy Szwajcarię.

Liberał i takie rzeczy.

Widzę że ty nie widzisz różnicy między lewicowcem a liberałem.

Po co są potrzebne te parady równości czy niepodległości?One tylko ośmieszają państwo i ludzi.

Normalny homoseksualista nie umaluje się na tęczowo,nie założy damskich ubrań czy nie będzie paradował nago na ulicach miastach by pokazać swoją "seksualność".Takie parady tylko pogrążają sytuacje LGBT.

Podobnie jest z marszami niepodległości,po co państwu zniszczone i zbojkotowane ulice?

Przecież te marsze to nie jest patriotyzm lecz wandalizm i to powinno być karalne tak samo jak parady równości.

I zastąpił innymi instytucjami, czy w ogóle zlikwidował ubezpieczenia społeczne?

Nie zastąpiłbym ale zlikwidowałbym obowiązek płacenia na ZUS,KRUS,ponieważ obywatele nie są osobami upośledzonymi i mają prawo robić ze swoimi pieniędzmi co chcą.

Oczywiście jeśli ktoś ufa państwu i nie umie sam odłożyć pieniędzy dla siebie na starość to nikt mu nie zabroni ale to powinno być dobrowolne a nie obowiązkowe.

Stare przysłowie to potwierdza "Jak sobie pościelisz,tak się wyśpisz na starość ;)"

Dlaczego nie miałbym czym pokryć swoich reform?Sugerujesz że Singapur czy Szwajcaria także nie mają czym pokryć swoich reform?

Gdzieś przeczytałem, że nie jesteś zwolennikiem Korwina, ale popełniłaś ten sam błąd. Dajesz rozwiązanie i przykłady, ale nie masz planu, aby je oba powiązać i zrealizować w naszym kraju.

Gdzieś przeczytałem, że nie jesteś zwolennikiem Korwina, ale popełniłaś ten sam błąd. Dajesz rozwiązanie i przykłady, ale nie masz planu, aby je oba powiązać i zrealizować w naszym kraju.

Po 1 nie jestem kobietą lecz mężczyzną.Nawet jest napisane to na moim profilu a mój avatar to logo Francji.

Po 2 tak,to prawda że nie jestem zwolennikiem Korwina.

Po 3 ciężko jest utworzyć jakikolwiek plan skoro większość społeczeństwa głosuje na PiS i boi się zmian.

W każdym razie na prawdę sądzisz że jednostka(tu na forum) może coś zmienić w kraju?Dopóki lud nie weźnie się w garść,nie otworzy oczów na rzeczywistość to ciężko cokolwiek mówić o jakichkolwiek reformach.

Właśnie dlatego trzeba zminimalizować do minimum podatki
Dopiero po zminimalizowaniu wydatków.
Widzę że ty nie widzisz różnicy między lewicowcem a liberałem.
Przecież liberalizm obyczajowy to jedno z haseł lewicy.
Po co są potrzebne te parady równości czy niepodległości?One tylko ośmieszają państwo i ludzi.
Potrzebne są po to by móc realizować wolność jednostki do zrzeszania się. To jest jedna z zasad demokracji, ty jako osoba obyczajowo liberalna powinieneś być ostatnim, kto chciałaby tę wolność ograniczać czy wręcz zabraniać.
Nie zastąpiłbym ale zlikwidowałbym obowiązek płacenia na ZUS,KRUS
W Polsce jest teraz ponad 7 mln emerytów i rencistów. Obecnie wpłacane składki są na bieżąco wypłacane tym ludziom. Co z nimi gdy nagle tych składek nie było?
Dopóki lud nie weźnie się w garść,nie otworzy oczów na rzeczywistość to ciężko cokolwiek mówić o jakichkolwiek reformach.
Dopóki ludzie będą zachwycać się hasłami nie patrząc zarazem na konsekwencje jakie za sobą niosą, wtedy istotnie nie można mówić o reformach.

Po 1 nie jestem kobietą lecz mężczyzną.Nawet jest napisane to na moim profilu a mój avatar to logo Francji.

Po 2 tak,to prawda że nie jestem zwolennikiem Korwina.

Po 3 ciężko jest utworzyć jakikolwiek plan skoro większość społeczeństwa głosuje na PiS i boi się zmian.

W każdym razie na prawdę sądzisz że jednostka(tu na forum) może coś zmienić w kraju?Dopóki lud nie weźnie się w garść,nie otworzy oczów na rzeczywistość to ciężko cokolwiek mówić o jakichkolwiek reformach.

Ad. 1 Jedna pomyłka, mimo użycia początkowo odpowiedniej formy, spokojnie. A z tym logo to nie gadaj, nigdy bym się nie domyślił.

Ad. 3 Serio? Brak planu działań złożyć na opozycję, zresztą nie wymagam od Ciebie kompleksowego planu działania, ale realnej i rzetelnej oceny.

Wprowadźmy akap, bo będzie dobrze i ludzie będą mieli wystarczająco pieniędzy na wszystko, w ogóle będzie super, tak po prostu to się nie może nie udać.

Widzisz punkt A i punkt B, ale droga jest dla Ciebie nieznana, jednak jesteś pewien, że bez problemu dotrzesz z jednego na drugi.

Przecież liberalizm obyczajowy to jedno z haseł lewicy.

Tu akurat popełniasz błąd,ponieważ liberalizm jest mieszanką prawicy i lewicy.

Lewica radykalna głosi że religia powinna być wyeliminowana z państwa i powinien panować ateizm państwowy jak to było w Albanii oraz jak to jest w Korei Północnej.

Zaś liberalizm głosi laickość i wolność religii,liberalizm chce by każda religia była traktowana po równo oraz żeby żadna nie była promowana.

Kolejnym argumentem są imigranci,lewicy widzi że muzułmanie nie chcą się integrować a nadal daje im wysoki socjal i chce ich w europejskim społeczeństwie,zaś liberalizm zgadza się na imigrację ale z ograniczeniami.Liberalizm mówi że muzułmanie muszą dostosować się do norm europejskich a jeśli nie będę to należy deportować takie osoby.

Potrzebne są po to by móc realizować wolność jednostki do zrzeszania się. To jest jedna z zasad demokracji, ty jako osoba obyczajowo liberalna powinieneś być ostatnim, kto chciałaby tę wolność ograniczać czy wręcz zabraniać.

Wydaje mi się że ty chyba nie znasz zbyt historii powstania liberalizmu.Ja absolutnie jestem przeciwnikiem demokracji,ponieważ uważam że owy ustrój jest niesprawiedliwy i socjalistyczny.

Jestem za republiką parlamentarno-gabinetową.

Liberalizm tak na prawdę narodził się w czasach Rewolucji Francuskiej,gdy Rewolucjoniści walczyli o wolność społeczeństwa i obalenia monarchii absolutnej oraz ustanowienia republiki.

Czyli idąc twoim tokiem myślenia,toż w takim razie może powstać stowarzyszenie pedofilów bądź terrorystów?

W Polsce jest teraz ponad 7 mln emerytów i rencistów. Obecnie wpłacane składki są na bieżąco wypłacane tym ludziom. Co z nimi gdy nagle tych składek nie było?

A co kot ma do wiatraka?Dalej będą wypłacane,nigdzie nie pisałem by odciąć ludziom,którzy zarabiali całe życie i płacili ZUS-y.Ja pisałem,że jeśli jednostka X nie umie korzystać z pieniędzy to będzie miała ZUS zaś jednostka Y jeśli umie korzystać to indywidualnie zapewni sobie byt na stare lata.

Dopóki ludzie będą zachwycać się hasłami nie patrząc zarazem na konsekwencje jakie za sobą niosą, wtedy istotnie nie można mówić o reformach.

Każde reformy mają większe lub mniejsze konsekwencje.Trzeba zawsze wybrać to "mniejsze zło".

Nie da się stworzyć idealnego ustroju,bo wiadomo że to kończy się utopią i nędzą....

-- Dodano 29 Lip 2015, 20:11: --

Ad. 1 Jedna pomyłka, mimo użycia początkowo odpowiedniej formy, spokojnie. A z tym logo to nie gadaj, nigdy bym się nie domyślił.

Ad. 3 Serio? Brak planu działań złożyć na opozycję, zresztą nie wymagam od Ciebie kompleksowego planu działania, ale realnej i rzetelnej oceny.

Wprowadźmy akap, bo będzie dobrze i ludzie będą mieli wystarczająco pieniędzy na wszystko, w ogóle będzie super, tak po prostu to się nie może nie udać.

Widzisz punkt A i punkt B, ale droga jest dla Ciebie nieznana, jednak jesteś pewien, że bez problemu dotrzesz z jednego na drugi.

Zawsze jest ryzyko,nigdzie nie napisałem że wszystko uda się i życie będzie jak w bajce.

Wiadomo że nie da się stworzyć idealnego ustroju,bo zawsze kończy się to utopią.

Ale jeśli mam wybierać czy pozostać w planie X(tym co teraz jest) czy wybrać plan Y(nowy plan,nowe zmiany) to wybrałbym plan Y.

Zawsze jest ryzyko że coś może się nie powieść ale gdyby nie było tego ryzyka to nie byłoby mowy o jakichkolwiek zmianach w Polsce.

Tu akurat popełniasz błąd,ponieważ liberalizm jest mieszanką prawicy i lewicy.
Czy moje zdanie miało wydźwięk liberalizm społeczny wywodzi się z lewicy i tylko z nią może być utożsamiany? Chyba przyznasz, że liberalizm obyczajowy gości częściej w poglądach środowisk lewicowych niż prawicowych gdzie generalnie większe wzięcie ma konserwatyzm światopoglądowy.
Wydaje mi się że ty chyba nie znasz zbyt historii powstania liberalizmu.
Przerabiałem doktryny polityczne, także znam aż zanadto.
Ja absolutnie jestem przeciwnikiem demokracji,ponieważ uważam że owy ustrój jest niesprawiedliwy
Niesprawiedliwy bo?
Jestem za republiką parlamentarno-gabinetową.
Przeciwnik demokracji chce parlamentu?
Czyli idąc twoim tokiem myślenia,toż w takim razie może powstać stowarzyszenie pedofilów bądź terrorystów?
Ręce opadają. Czy homoseksualizm jest zabroniony przez prawo? Czy patriotyzm jest zabroniony przez prawo? Ewentualnie ten tzw. marsz niepodległości można byłoby podciągnąć nie pod terroryzm ale pod jakieś zorganizowane zgromadzenie zadymiarzy i zastosować prewencję. Wolałbym jednak, żeby zamiast zabraniać na wszelki wypadek policja radziła sobie z zabezpieczeniem miasta i wyłapywaniem tych idiotów w takim stopniu, że odechciałoby im się niszczenia wszystkiego dookoła.
A co kot ma do wiatraka?Dalej będą wypłacane,nigdzie nie pisałem by odciąć ludziom,którzy zarabiali całe życie i płacili ZUS-y.
Ma całkiem sporo. Składki, które ja teraz płacę są odkładane na mnie jako wirtualny zapis, ale fizycznie idą na dzisiejszych emerytów. Jeśli będą dobrowolne to mało kto będzie odkładał bo niska pensja, bo mam jeszcze czas- w konsekwencji ta pula, z której wypłacane są dziś świadczenia drastycznie by zmalała. Jeśli będziesz chciał przejść z systemu solidarności międzypokoleniowej na kapitałowy to jedno pokolenie zostaje bez środków.
Niesprawiedliwy bo?

A czy w Polsce prawo jest sprawiedliwe?

Parlament głosuje czyli jakaś jednostka ludzi(mniejszość) decyduje nad funkcjonowaniem większości,

Przeciwnik demokracji chce parlamentu?

Tak,chcę takiej drugiej Szwajcarii gdzie ludzie wybierają co chcą a czego nie chcą ;)

W Szwajcarii to lud wybiera i głosuje w referendach niżeli politycy,którzy mają małe pojęcie o życiu czy wiedzy politycznej.

Ręce opadają. Czy homoseksualizm jest zabroniony przez prawo? Czy patriotyzm jest zabroniony przez prawo? Ewentualnie ten tzw. marsz niepodległości można byłoby podciągnąć nie pod terroryzm ale pod jakieś zorganizowane zgromadzenie zadymiarzy i zastosować prewencję. Wolałbym jednak, żeby zamiast zabraniać na wszelki wypadek policja radziła sobie z zabezpieczeniem miasta i wyłapywaniem tych idiotów w takim stopniu, że odechciałoby im się niszczenia wszystkiego dookoła.

Dokładnie,ręce opadają.

Czy ja napisałem gdziekolwiek że homoseksualizm jest zabroniony?

Od kiedy dla ciebie patriotyzm,wandalizm oraz nacjonalizm jest jednością?

Ja bym wolał żeby były małżeństwa jednopłciowe i wtedy nikt nie narzekałby i parady byłby nonsensem.

Parady głównie są dlatego żeby homoseksualiści walczyli o swoje prawa ale źle to robią.

Ubieranie się jak klaun,makijaż na całym ciele,nagość jest czymś niedorzecznym.

Sądzę,że parady nie mają żadnego sensu i tylko ośmieszają i prowokują dyskryminację owych osób,dlatego trzeba zakazać je by owe osoby nie były dyskryminowane i żeby im dobrze się żyło.

Przecież policja wyłapuje ich a oni ciągle to robią,sądzę że kary pozbawienia wolności nauczy ich co nieco niżeli łapanki,które nic nie wniosą.

Ma całkiem sporo. Składki, które ja teraz płacę są odkładane na mnie jako wirtualny zapis, ale fizycznie idą na dzisiejszych emerytów. Jeśli będą dobrowolne to mało kto będzie odkładał bo niska pensja, bo mam jeszcze czas- w konsekwencji ta pula, z której wypłacane są dziś świadczenia drastycznie by zmalała. Jeśli będziesz chciał przejść z systemu solidarności międzypokoleniowej na kapitałowy to jedno pokolenie zostaje bez środków.

Dlatego,trzeba dać wybór.

To już twój problem że ufasz państwu,które da ci na starość pensje miesięczną niżeli indywidualnie odkładać.

Pisałem to już wcześniej że masz wybór albo dajesz państwu pieniądze i ufasz im że cię nie oszukają albo sam odkładasz swoje pieniądze tak by wystarczyłyby ci do końca życia.

Każdy jest kowalem swojego losu,każdy ma wolną wolę i własny wybór.

A czy w Polsce prawo jest sprawiedliwe?
Można zadać jeszcze ogólniejsze pytanie czy życie jest sprawiedliwe?
Parlament głosuje czyli jakaś jednostka ludzi(mniejszość) decyduje nad funkcjonowaniem większości
Ta grupa jest wybierana przez społeczeństwo (większość), a jeśli temu społeczeństwu nie spodoba się jakie decyzje grupa podejmuje to w następnych wyborach większość może wybrać sobie innych przedstawicieli. Mechanizm sam w sobie jest dobry, można kwestionować sposób jego wykorzystania.
Tak,chcę takiej drugiej Szwajcarii gdzie ludzie wybierają co chcą a czego nie chcą
Szwajcaria jest krajem demokratycznym z silną demokracją bezpośrednią. Ale ty jesteś przecież przeciwnikiem demokracji (i mimo tego chcesz parlamentu).
Czy ja napisałem gdziekolwiek że homoseksualizm jest zabroniony?
A czy ja napisałem, że tak napisałeś? Wczytaj się jeszcze raz w moją wypowiedź. Stwierdziłeś, że skoro nie jestem za zakazaniem parad równości to idąc moim tokiem myślenia powinno się pozwalać na stowarzyszenia pedofilów i terrorystów w imię wolności zrzeszania się. Jest to bzdurny wniosek, który można wyciągnąć jeśli nie dostrzega się różnicy między osobami dziwnie się przebierającymi i krzyczącymi o równości (legalne), a osobami których zachowania są karalne.
Od kiedy dla ciebie patriotyzm,wandalizm oraz nacjonalizm jest jednością?
<żart> od 11 listopada żart>
Ja bym wolał żeby były małżeństwa jednopłciowe i wtedy nikt nie narzekałby i parady byłby nonsensem.

Parady głównie są dlatego żeby homoseksualiści walczyli o swoje prawa ale źle to robią.

W krajach gdzie homomałżeństwa są legalne parady nadal są organizowane. Może dlatego, że wiele osób idzie tam by się rozerwać.
Sądzę,że parady nie mają żadnego sensu
gdyby nie miały to nikt by na nie nie chodził.
Dlatego,trzeba dać wybór.

To już twój problem że ufasz państwu,które da ci na starość pensje miesięczną niżeli indywidualnie odkładać.

Pisałem to już wcześniej że masz wybór albo dajesz państwu pieniądze i ufasz im że cię nie oszukają albo sam odkładasz swoje pieniądze tak by wystarczyłyby ci do końca życia.

Obecne pokolenie emerytów nie ma żadnego wyboru. Jeśli teraz zamieniłbyś system 7 mln osób zostaje bez środków, które im się należą. I nie piszę tego bo ufam ZUSowi, że zapewni mi emeryturę wyższą niż moja pensja. Piszę to by uświadomić tobie jaka realnie byłaby konsekwencja zmiany obecnego modelu. Ja sam wolałbym model kapitałowy.

Można zadać jeszcze ogólniejsze pytanie czy życie jest sprawiedliwe?

A może tylko ciągle zadawać bezpodstawną krytykę?

Nie trzeba być wybitnie inteligentnym by zauważyć,że prawo w Polsce kuleje.

Począwszy od wyroków sądowych aż reformy...

Skoro studiujesz politologię(bądź kierunek związanych z polityką) powinieneś wiedzieć jakie jest prawo w Polsce.

Ta grupa jest wybierana przez społeczeństwo (większość), a jeśli temu społeczeństwu nie spodoba się jakie decyzje grupa podejmuje to w następnych wyborach większość może wybrać sobie innych przedstawicieli. Mechanizm sam w sobie jest dobry, można kwestionować sposób jego wykorzystania.

Tak?68 procent Polaków jest za eutanazją,toż czemu nadal jest nielegalna?

Szwajcaria jest krajem demokratycznym z silną demokracją bezpośrednią. Ale ty jesteś przecież przeciwnikiem demokracji (i mimo tego chcesz parlamentu).

Hmm doprawdy?Szwajcaria jest REPUBLIKĄ PARLAMENTARNO-KOMITETOWĄ a typ państwa federacyjny.

Szwajcaria jest w połowie demokracją a raczej federacyjną demokracją zaś Polską ową demokracją nie jest.

A czy ja napisałem, że tak napisałeś? Wczytaj się jeszcze raz w moją wypowiedź. Stwierdziłeś, że skoro nie jestem za zakazaniem parad równości to idąc moim tokiem myślenia powinno się pozwalać na stowarzyszenia pedofilów i terrorystów w imię wolności zrzeszania się. Jest to bzdurny wniosek, który można wyciągnąć jeśli nie dostrzega się różnicy między osobami dziwnie się przebierającymi i krzyczącymi o równości (legalne), a osobami których zachowania są karalne.

Tak wywnioskowałem po twojej wypowiedzi.

Bzdurny?Skoro mówisz o wolności zrzeszania się,toż czemu im zabronisz?Parady też robią zamieszanie oraz zachowują się karygodnie.To jak dziecko 4-letnie zobaczy takich ludzi przebranych za nie wiadomo co,toż twoim zdaniem nie będzie miało lekko skrzywionej psychiki?

W krajach gdzie homomałżeństwa są legalne parady nadal są organizowane. Może dlatego, że wiele osób idzie tam by się rozerwać.

Tyle,że tam społeczeństwo jest bardzo tolerancyjne i nie przeszkadza większości to.Zaś jeśli większości przeszkadzają parady to sprawa idzie już innym torem,nie uważasz?

Poza tym skoro już tak bardzo chcą parad to czemu nie zorganizują to w jakimś budynku jak na przykład organizowane są konwenty?Mi by nie przeszkadzało jeśli parady byłyby organizowane w strefie prywatnej.

gdyby nie miały to nikt by na nie nie chodził.

To jakim mają w takim razie sens?

Obecne pokolenie emerytów nie ma żadnego wyboru. Jeśli teraz zamieniłbyś system 7 mln osób zostaje bez środków, które im się należą. I nie piszę tego bo ufam ZUSowi, że zapewni mi emeryturę wyższą niż moja pensja. Piszę to by uświadomić tobie jaka realnie byłaby konsekwencja zmiany obecnego modelu. Ja sam wolałbym model kapitałowy.

Nadal mieliby wypłacaną emeryturę.Politycy i rząd na wiele bzdury wydają miliardy pieniędzy m.in kościół,religia w szkole,budowy świątyń gdzie na to idzie aż parę miliardów złotych,dlatego gdyby nie wydawaliby tyle pieniędzy to emeryci mieliby z czego żyć.

Pisałem również,że jestem za laicyzmem i sekularyzmem.

Poza tym jest zawsze druga opcja,emigracja.

W innych państwach nie musisz płacić obowiązkowo ZUS-u więc czemu nie wyemigrujesz?

Strangelove

Muszę cię zmartwić liczbami, rocznie na wypłatę emerytur i rent przeznacza się ~210mld zł, fundusz kościelny to raptem jakieś 95 mln zł. Ponoć koszt katechezy w szkołach to 1,2mld zł także wciąż mało. Jak zauważył Kilbill, problem polega na tym, że zmian nie dokonuje się w próżni

Muszę cię zmartwić liczbami, rocznie na wypłatę emerytur i rent przeznacza się ~210mld zł, fundusz kościelny to raptem jakieś 95 mln zł. Ponoć koszt katechezy w szkołach to 1,2mld zł także wciąż mało. Jak zauważył Kilbill, problem polega na tym, że zmian nie dokonuje się w próżni

"Ponoć" aha czyli nie wiesz ile przeznacza się a wypowiadasz się.

Akurat więcej niż 1,2 mld zł.W dodatku dolicz jeszcze różne uroczystości kościelne,konkordat itp.

Poza tym czytaj uważnie,ponieważ napisałem "między innymi(m.in)" więc są jeszcze inne absurdalne wydatki na przykład: zasiłki,wspieranie integracji na którą bardzo dużo pieniędzy idzie.

Nie trzeba być wybitnie inteligentnym by zauważyć,że prawo w Polsce kuleje.

Ale odrobiny inteligencji potrzeba by zobaczyć co konkretnie kuleje, zrozumieć dlaczego tak jest i czy

faktycznie jest tak, że wszystko jest źle.

Począwszy od wyroków sądowych

Ja wiem, że osoba która przeczyta nagłówek pisany przez dziennikarza, którego mniej od stanu faktycznego obchodzi nakład jest mądrzejsza od sędziego. Wiem także, że z takiego artykułu można dowiedzieć się więcej i lepiej ocenić całą sytuację niż z akt sprawy czy z uzasadnienia wyroku.

Skoro studiujesz politologię(bądź kierunek związanych z polityką) powinieneś wiedzieć jakie jest prawo w Polsce.

Studiuję prawo i wiem, że nie znam całego prawa tak dogłębnie bym czuł się kompetentny by stwierdzić, że wszystkie gałęzie prawa, wszystkie ustawy i przepisy w Polsce są złe.

Tak?68 procent Polaków jest za eutanazją,toż czemu nadal jest nielegalna?

1. posługujesz się argumentem demokratycznym, a jesteś przeciwnikiem demokracji

2. Jak powiedziałem mechanizm jest dobry, różne są sposoby z jego korzystania. Jeśli tej większości bardzo by zależało to zebraliby podpisy o rozpisanie referendum, wywarliby tym presję na polityków i taka zmiana byłaby możliwa. Problemem jest inicjatywa w społeczeństwie.

Hmm doprawdy?Szwajcaria jest REPUBLIKĄ PARLAMENTARNO-KOMITETOWĄ a typ państwa federacyjny.

Szwajcaria jest w połowie demokracją a raczej federacyjną demokracją zaś Polską ową demokracją nie jest.

A co to za radosna twórczość.

Jeśli państwo jest republiką to nie znaczy, że nie może być krajem demokratycznym, wręcz przeciwnie. Republika to ustrój państwa (obok monarchii). Demokracja to forma sprawowania władzy, reżim (obok np. totalitaryzmu). Federacja to forma organizacji państwa (obok państwa unitarnego).

Szwajcaria jest republiką bo występuje kadencyjność sprawowania urzędów, nie ma tam króla. Jest federacją bo kantony mają dużą autonomię. Jest w końcu demokracją (nie żadną półdemokracją) bo naród (suweren) sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli (którzy zasiadają w parlamencie, instytucji na wskroś demokratycznej), a także wielokrotnie w sposób bezpośredni w referendach.

Naprawdę chcesz mi powiedzieć, że europejski kraj z długą i silną tradycją demokracji bezpośredniej nie jest krajem demokratycznym?

Czego was na tym wosie uczą.

Bzdurny?Skoro mówisz o wolności zrzeszania się,toż czemu im zabronisz?

Bo pedofilia i terroryzm jest zabroniony, homoseksualizm nie. Jeśli nie widzisz różnicy między jednymi a drugimi to nie mam co dalej ciągnąć tego wątku.

Poza tym skoro już tak bardzo chcą parad to czemu nie zorganizują to w jakimś budynku jak na przykład organizowane są konwenty?Mi by nie przeszkadzało jeśli parady byłyby organizowane w strefie prywatnej.

Najlepiej w piwnicy. Gdzieś za granicą.

To jakim mają w takim razie sens?

Nie wiem, nie byłem na żadnej. Proponuję ci pójść kiedyś na paradę i przeprowadzić sondę. Tylko zamknij oczy bo tam są sami nadzy zboczeńcy z dildami na czołach.

Nadal mieliby wypłacaną emeryturę.Politycy i rząd na wiele bzdury wydają miliardy pieniędzy m.in kościół,religia w szkole,budowy świątyń gdzie na to idzie aż parę miliardów złotych,dlatego gdyby nie wydawaliby tyle pieniędzy to emeryci mieliby z czego żyć.

Wspomnianych 200 miliardów z tego nie będzie. System emerytalny to strasznie droga zabawa.

W innych państwach nie musisz płacić obowiązkowo ZUS-u więc czemu nie wyemigrujesz?
A czemu miałbym? Dobrze mi tutaj póki co.
Ja wiem, że osoba która przeczyta nagłówek pisany przez dziennikarza, którego mniej od stanu faktycznego obchodzi nakład jest mądrzejsza od sędziego. Wiem także, że z takiego artykułu można dowiedzieć się więcej i lepiej ocenić całą sytuację niż z akt sprawy czy z uzasadnienia wyroku.

Doprawdy?Muszę cię rozczarować ale moja znajoma jest sędziną i opowiadała mi o różnych aktach sprawy i wyrokach więc co nieco wiem jak prawo w Polsce się ma.

1. posługujesz się argumentem demokratycznym, a jesteś przeciwnikiem demokracji

2. Jak powiedziałem mechanizm jest dobry, różne są sposoby z jego korzystania. Jeśli tej większości bardzo by zależało to zebraliby podpisy o rozpisanie referendum, wywarliby tym presję na polityków i taka zmiana byłaby możliwa. Problemem jest inicjatywa w społeczeństwie.

Obracam szachownicę po prostu.

Wątpię,skoro politycy są kukiełkami Watykanu to niezbyt wiele zdziałaliby....

W dodatku podpisy były ale zostały odrzucone.

A co to za radosna twórczość.

Jeśli państwo jest republiką to nie znaczy, że nie może być krajem demokratycznym, wręcz przeciwnie. Republika to ustrój państwa (obok monarchii). Demokracja to forma sprawowania władzy, reżim (obok np. totalitaryzmu). Federacja to forma organizacji państwa (obok państwa unitarnego).

Szwajcaria jest republiką bo występuje kadencyjność sprawowania urzędów, nie ma tam króla. Jest federacją bo kantony mają dużą autonomię. Jest w końcu demokracją (nie żadną półdemokracją) bo naród (suweren) sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli (którzy zasiadają w parlamencie, instytucji na wskroś demokratycznej), a także wielokrotnie w sposób bezpośredni w referendach.

Naprawdę chcesz mi powiedzieć, że europejski kraj z długą i silną tradycją demokracji bezpośredniej nie jest krajem demokratycznym?

Czego was na tym wosie uczą.

Wybacz ale jestem w klasie biologiczno-chemicznej więc wos mi odpadł i wcale nie muszę mieć 4h dziennie wosu by znać i umieć zagadnienia polityczne.

Ale czego akurat was na tym prawie uczą skoro wiedza nikła?

Twierdzisz,że Szwajcaria jest w 100 procentach demokracją i pewnie posługujesz się wiedzą z wikipedii oraz map geopolitycznych.

Według tych map Chiny,Singapur,Korea Północna również są demokracją.

Teraz pokaż mi w tych państwach jakąkolwiek demokracje.

W sumie już pokazałeś swoją wiedzę na temat polityki na Dalekim Wschodzie mówiąc,że w Korei Północnej jest wolność religii.

Nie,w Korei Północnej nie istnieje wolności religii,Korea Północna jest państwem ateistycznym,za posiadanie Biblii,Koranu grozi kara śmierci.

Sławna feministka i demokratka Róża Luksemburg powiedziała „Nie ma prawdziwego socjalizmu bez demokracji, tak jak nie ma prawdziwej demokracji bez socjalizmu