zelazny_janusz.

Co byście zmienili w Polsce?

Recommended Posts

Aleś się uparł na tą Nirvanę... :P

tylko sie drocze z tobą natalka :P

Przez setki lat tworzyliśmy wszytko co teraz mamy żeby wrócić do początku? :)

jakie setki lat ??

demokracja to kilka smutnych lat historii starozytnej grecji i wiek XX ..

naturalne jest ze jakies plemie, kraj ma przywódce ..

Panie, drogi..

I ja osobiście wymieniłabym wszystkich niemiłych urzędników i kasjerki. Niestety ostatnimi czasu zauważyłam, że tacy przodują, co mnie osobiście mało się podoba. I to nie ja marudzę, tylko oni;p

No i wszystko co dotychczas zostało już wymienione.

11. Gotowe projekty domów z katalogów

A co masz do tego? :) Nie widzę nic złego w tym, ze ktoś chce gotowy projekt domu.

przytoczyłem wszystkie 15punktów z artykułu bez selekcji. gotowe projekty mnie nie ziębią ani też nie grzeją ;)

Władzę - jeden człowiek odpowiada za wszystko.
zasadniczo premier/przywódca zwycięskiej partii ponosi odpowiedzialność polityczną.

Władzę - jeden człowiek odpowiada za wszystko.
zasadniczo premier/przywódca zwycięskiej partii ponosi odpowiedzialność polityczną.

a kto ponosi odpowiedzialność za to że z każdym rokiem w Polsce rośnie dług publiczny i jak ta odpowiedzialność wygląda ?

System kanclerski prowadzi do takiej samej, ciemnej dupy jak prezydencki. Lepsze to od parlamentarnego, ale i tak do ideału daleko. Chyba najlepszy jest system szwajcarski. Ale to nie ta mentalność. Nie ten chory tłum.

Piracie. Lista jest świetna, tylko za 90% nie odpowiada i nie powinno odpowiadać państwo a lokalne społeczności. Problem właśnie tkwi w nich, a pochodzi to z czasu, kiedy państwo za dużo miało do powiedzenia ;)

A kicz na ulicach to zmora. Zwłaszcza ją widać w Tatrach. Przecież Zakopane to żadna stolica. To otchłań, kiczu, wrzasku, smrodu, chamstwa i Polactwa.

System kanclerski prowadzi do takiej samej, ciemnej dupy jak prezydencki. Lepsze to od parlamentarnego, ale i tak do ideału daleko. Chyba najlepszy jest system szwajcarski. Ale to nie ta mentalność. Nie ten chory tłum.

System szwajcarski kompletnie by się w Polsce nie sprawdził. Ogólnie uważam, że demokracja bezpośrednia jest najgorszą możliwą formą demokracji, bo ważne decyzje podejmuje motłoch. Po to wybiera się przedstawicieli, wykształconych i światłych (przynajmniej teoretycznie:P) żeby oni podejmowali ważne decyzje pamiętając o swoich wyborcach. No chyba że będą mogli głosować wyłącznie ci, którzy przeszli test IQ, egzamin z wiedzy o społeczeństwie, albo politologii i zapłacili za głos chociażby symboliczną dychę.

System szwajcarski kompletnie by się w Polsce nie sprawdził. Ogólnie uważam, że demokracja bezpośrednia jest najgorszą możliwą formą demokracji, bo ważne decyzje podejmuje motłoch. Po to wybiera się przedstawicieli, wykształconych i światłych (przynajmniej teoretycznie:P) żeby oni podejmowali ważne decyzje pamiętając o swoich wyborcach. No chyba że będą mogli głosować wyłącznie ci, którzy przeszli test IQ, egzamin z wiedzy o społeczeństwie, albo politologii i zapłacili za głos chociażby symboliczną dychę.

Toteż piszę, że nie ta mentalność. Nie da się też ukryć, że lepszej metody aktywizacji społeczeństwa nie ma. 90% ludzi ma serdecznie w dupie liberalizm, konserwatyzm, politykę. Ich bardziej interesuje otwarcie gazowni. O dziwo w Szwajcarii się sprawdza. Niestety tylko tam. Gdzie indziej raczej nie może ;)

a kto ponosi odpowiedzialność za to że z każdym rokiem w Polsce rośnie dług publiczny i jak ta odpowiedzialność wygląda ?
też premier bo to on jest odpowiedzialny za ministra finansów który obrał taką politykę finansową. tyle że dług publiczny zależy od kilku czynników, nie tylko polityków
Piracie. Lista jest świetna, tylko za 90% nie odpowiada i nie powinno odpowiadać państwo a lokalne społeczności.
a czy ja mówię że to państwa wina? ;) nie zmienia to faktu, że większość rzeczy z listy mi się nie podoba w Polsce

jedyne czego bym chciała, to odsunąć Tuska a zarazem całe PO od władzy (tylko wybór z pozostałych nie jest za ciekawy)

Jeszcze co mnie wkurza: zwierzęce kupy w parkach, na chodnikach,w piaskownicach, wszędzie. Jak można być tak beznadziejnie głupim, żeby nie posprzątać po swoim psie. To zakrawa o, przepraszam za wyrażenie, skurwysyństwo.

Kandydowałabym do sejmiku wojewódzkiego, żeby postulować o karanie właścicieli o to, że nie umieją wziąć kupy ich ukochanego zwierzaka i wrzucić do kosza.

mam tylko pytanie do Ciebie, czy masz może psa ?

jak masz, to może próbowałaś kiedyś sprzątnąć jego kupę, np. rozwolnienie czy coś ?

uwierz, że np. ja z dość delikatnym żołądkiem, udekorowałabym jeszcze tą kupę tym co wcześniej zjadłam ;]

a poza tym kupy, zazwyczaj się szybko rozkładają, piaskownice są ogrodzone, więc o co tyle krzyku ? grunt , że psy są w kagańcach i na smyczach, więc nie zrobią krzywdy .

Nazwę kraju, aby była bardziej adekwatna ;p Na Wolskę ofc ;p No i wprowadziłbym dyktaturę, byłby spokój w polityce i nie byłoby krzyków "PiS to debile" i "PO to fuje", tylko "nasza władza jest najzajebistsza na świecie" ;

A szczerze? Nie da się tego kraju zmienić, on się zapadnie za może 15-20 lat ;p

Aszli69, tworzyliśmy? w ostatnich 250 latach to praktycznie ciągle ktoś nami kierował...

Jeszcze co mnie wkurza: zwierzęce kupy w parkach, na chodnikach,w piaskownicach, wszędzie. Jak można być tak beznadziejnie głupim, żeby nie posprzątać po swoim psie. To zakrawa o, przepraszam za wyrażenie, skurwysyństwo.

Sugerujesz, że ci którzy nie sprzątają po swoich psach są beznadziejnie głupi? Głupia to jest chęć, żeby wszystko było idealnie piękne, czyściutkie, etc. Jakbyśmy sprzątali po swoich psach, to czym by się żywiły muchy? .Pozatym nie wiem czy wiesz, że do piaskownic to częściej srają koty...

System szwajcarski kompletnie by się w Polsce nie sprawdził.

Co mozna skwitowac tylko slowami "niestety".

Co do psich kup - na duzych terenach zielonych w miastach, typu jakies parki itd. - nie widze problemu, niech sra ile wlezie, niech szuka szczesliwie najdorodniejszego buka czy klonu by tam przykucnac i na moment sie zatrzymac. Niech biega od jednego krzaku do drugiego, a ilosc owych krzakow niech przyprawia go o taki bol glowy, ze z braku zdecydowania ktory to wybrac, zesra sie na srodku trawnika. Wszystko jednak bedzie wtedy w porzadku.

Ale niech juz odpuszcza sobie place zabaw i przede wszystkim chodniki do jasnej cholery!!!!! Toz to obok przepiekny krzak sobie rosnie, niechze tam sobie Burek zalatwi co ma zalatwic, a nie tam gdzie ja sobie spacerek lubie urzadzic. Poranny slalom po bulki nie nalezy do przyjemnosci.

mentalność bym zmienił...jakoś kraje skandynawskie były w jeszcze gorszej sytuacji gospodarczej i jakoś teraz sobie radzą (np.Dania,Szwecja,Norwegia).

Tylko dzięki uczciwości w szeregach politycznych można myśleć o lepszym życiu, a nie wyskoczy ci koleś na stołek prezesa w energetyce, a z zawodu jest byłym wojskowym...i zawiść chciałbym wyplewić

jakoś kraje skandynawskie były w jeszcze gorszej sytuacji gospodarczej i jakoś teraz sobie radzą (np.Dania,Szwecja,Norwegia).

Farciarze jada troche na naturze (glownie Norwegia), ale i zdrowego rozsadku odmowic im nie mozna.

Cos jest w tych krajach nordyckich... fakt ze np. Islandia sie troszke ostatnio sypie, ale co jakis ranking rajow na Ziemii to musza byc na szczycie. A tuz za nimi caly P. Skandynawski...

Zdecydowanie prawo! W naszym kraju panuje kompletna dezorganizacje i bezczeszczenie tego słowa.Sprawy, które mogą się teoretycznie skończyć w bardzo krótkim czasie trwają po kilka lat.Zmienić Konstytucję, jednoznacznie ustalając kompetencje Rady Ministrów, Prezydenta i Premiera, aby uniknąć sporów pomiędzy poszczególnymi organami. Jednoznacznie określić czy jest system kanclerski czy prezydencki.Następnie podatki.Zniósłbym podatek dochodowy oraz akcyzę, za to zwiększyłbym VAT do 26-27%, wprowadziłbym podatek katastralny, który zastąpił by podatek od majątku, rolny i leśny (płaciłoby się od wartości a nie powierzchni). Ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne pozostałyby nadal obligatoryjne natomiast wprowadziłbym konkurencję stosunku do NFZ,ZUS. KRUS połączyłbym z ZUSEM - chodzi wyłącznie o połączenie instytucji. Bogatym rolnikom nakazałbym płacić wszystkie składki ubezpieczeń, zus dla przedsiębiorców progresywny bez kwoty minimalnej, która zabija mikroprzedsiębiorczość w tym kraju.W polityce krajowej oddzieliłbym całkowicie IPN oraz religię od polityki natomiast w polityce zagranicznej, ściślejsza współpraca gospodarcza oraz zagraniczna z Rosją, zacieśnianie więzi z UE, chłodna przyjaźń z USA (dajemy siebie tylko jeśli są wymierne korzyści, anie niepewne ochłapy).Edukacja-bezpłatne obowiązkowe przedszkola, wprowadzenie płatności za studia (opłaty są, przyznawane są nieoprocentowane kredyty, jeśli masz dobre wyniki to splata kredytu po studiach jest umarzana), faworyzacja kierunków technicznych i ścisłych, odtworzenie szkolnictwa zawodowego i technicznego. Zwiększenie nakładów na naukę.

mam tylko pytanie do Ciebie, czy masz może psa ?

Otóż mam i kupy po nim sprzątałam, gdy pojechałam z nim do miasta.

jak masz, to może próbowałaś kiedyś sprzątnąć jego kupę, np. rozwolnienie czy coś ?

Co to za tłumaczenie? Wystarczy karmić psa odpowiednio, to nie ma biegunki.

Niektórych cofa na myśl o zwykłej, twardej kupce, co można ją zawinąć w chusteczkę i po kupie, ale to wcale nie rozgrzesza. Jak się ma psa to trzeba mieć świadomość, że sra. Jak nie pasuje, tonależy pomyśleć o zamianie psa na maskotkę.

poza tym kupy, zazwyczaj się szybko rozkładają

Na chodniku? W piasku? Jakoś nie zauważyłam. No chyba, ze deszcz pójdzie, to się trochę rozmyje, fakt... :|

piaskownice są ogrodzone

Te nowe. Z resztą i tak właścicielom psów grodzenia nie przeszkadzają. Psom też.

więc o co tyle krzyku ?

O to, ze psie kupy są siedliskiem wielu bakterii i innych świństw, którymi mogą zarazić się dzieci w piaskownicy.

O to, że w końcu to gówna i nie upiększają krajobrazu.

Wyobrażasz jakby to było, gdyby ludzie robili kupę gdzie chcieli? Bo w koncu to tylko kupka iw końcu nie zabił człowieka, co nie?

Głupia to jest chęć, żeby wszystko było idealnie piękne, czyściutkie, etc.

Nie widzę w tym nic głupiego.

akbyśmy sprzątali po swoich psach, to czym by się żywiły muchy?

Wiesz, kiedy zamiast samochodów były powozy konne, była naprawdę olbrzymia populacja wróbli, która żywiła się końskimi odchodami (a było ich wtedy na drogach mnóstwo). Gdy na ulice zaczęły wjeżdżać samochody, wróbli zaczynało być coraz mniej.

W naszych czasach wróbli jest całkiem sporo. Dlatego uważam tez, że zmniejszenie populacji muchy nie będzie dla nas zauważalne.

Pozatym nie wiem czy wiesz, że do piaskownic to częściej srają koty...

Sprawa tyczy się również kotów, fretek i innych wyprowadzanych zwierząt.

Zmniejszyć liczbe miejsc w rządzie o jakies 70%, pijaków i nierobów siłą do pracy zagonić, nawet pogrozić więzieniem i co najważniejsze usamodzielnić się głównie odejść do typu państwa religijnego, państwo powinno być kierowane przez urzędników państwowych a nie przez księży.

a nie wyskoczy ci koleś na stołek prezesa w energetyce, a z zawodu jest byłym wojskowym...

Często tak jest w państwowych przedsiębiorstwach. Stawia się na ważnych stanowiskach byłych wojskowych, kolesi z partii etc. Dlatego nigdy się nie dziwie, że o państwowych przedsiębiorstwach opowiada się kawały.

Catwoman tak ogólnie to chodzi o to, że mam psa, nigdy po nim nie sprzątam i ani myśle dotykać jego kupy i dotknęło mnie że takich jak ja nazywasz skurwysynami. Jeżeli mój pies narobi gdzieś na trawnik, to posprzątam tylko i wyłącznie jak ktoś sobie tego zażyczy i pokaże mi akt własności tego trawnika. Tak samo zachowam się jak jakiś pies nasra na mój trawnik. Natomiast od czyszczenia terenów niczyich czyli publicznych powinny być odpowiednie służby -> w końcu gdzie się podziewa 70% mojej wypłaty? Chociaż możnaby zaangażować do tego straż miejską. Wielcy kozacy i panowie świata jak gadają z babciami handlującymi na bazarze pietruszką, albo jak ktoś przejdzie na czerwonym świetle- a jak 5 dresów trepuje delikwenta w parku wieczorem (sam widziałem) to nawet nie zwolnią radiowozem. Do czegoś by się w końcu przydali.

zelazny_janusz., śmieci też wypieprzasz na ulicę, bo są służby, które posprzątają?

Krew mnie zalewa, jak widzę psa wypinającego się na chodniku.

Na szczęście wszystkie kampanie antykupowe odniosly spory sukces, bo bardzo dużo ludzi, nawet starszych, sprzata po swoich sierściuchach. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie to przeważająca większość, jednak ludzie tacy jak ty sprawiają, że szczęśliwa przyszłość, w której po wyjściu z domu nie będę musiała robić slalomu po chodniku, staje pod znakiem zapytania.

Ja bym zmienił przepełnione wiezienia w zakłady przymusowej pracy, no wiecie, kopanie kanałów, budowa dróg itp. Bo o ile wiem, obecnie na utrzymanie przestępcy dają więcej pieniędzy niż ludziom w emeryturach czy rentach i dla Mnie to jest po prostu chore. Ogólnie zaostrzyłbym prawo, które teraz sprzyja przestępcom, zamiast ich karcić, wprowadziłbym politykę prorodzinną, zreformowałbym NFZ, ale to wszystko marzenia ściętej...

dotknęło mnie że takich jak ja nazywasz skurwysynami

Takie zachowanie nazwałam skurwysyństwem. O takich ludziach napisałam, ze jak mogą być tak beznadziejnie głupi.

Jeżeli mój pies narobi gdzieś na trawnik, to posprzątam tylko i wyłącznie jak ktoś sobie tego zażyczy i pokaże mi akt własności tego trawnika

Wygląda mi to na myślenie peerelowskie - nie moje, nie twoje, znaczy że niczyje i że można to niszczyć.

Może zmienisz zdanie, jak będziesz miał dzieci i któreż z nich znajdzie "glinkę" w piaskownicy czy na ulicy.

Jeżeli ułatwimy sobie nawzajem życie, tj. jeżeli posprzątasz po swoim psie i wrzucisz do specjalnego kosza na tego typu odpady, to odpowiednie służby je wywiozą.

Niestety w moim mieście takich koszy nie ma, co uważam za skandal. W Zakopanem widziałam, ale kupy były wszędzie, ale nie w koszu.

Dlaczego 'tacy jak ja'? Ja tam nie jestem żaden złośliwy cham, nie chodzę z premedytacją wypróżnić psa tam gdzie inni robią sobie pikniki. Jak już zdarzy się, że mój pies narobi w takie miejsce, to trudno. Ma do tego takie samo prawo jak ci od pikników bo teren jest niczyj. Nie można nikogo dyskryminować- równie dobrze mogę żądać od piknikowiczów żeby spieprzali bo mój pies chce się załatwić.

Może zmienisz zdanie, jak będziesz miał dzieci i któreż z nich znajdzie "glinkę" w piaskownicy czy na ulicy.

W życiu nie widziałem psa paskudzącego w piaskownicy, a takich na moim osiedlu jest 4. Kota, fretki, borsuka, etc. - nie posiadam.

Zmieniłbym ustrój polityczny.

Nie mówię, o wprowadzaniu jakiegoś totalitaryzmu, monarchii, ale...

Spójrzmy prawdzie w oczy. Musimy wybierać mniejsze zło, spomiędzy PiS i PO. Jeśli ktoś chce w polityce coś osiągnąć, dojść jakoś do władzy, musi wstąpić do jednej z tych partii, a nawet jeśli ma słuszne ideały, to tam już go utemperują.

Spójrzmy na rząd - Słowo, którym można by go opisać, to NIEKOMPETENCJA. Dać się zastraszyć rozszalałemu motłochowi (w dodatku podstarzałych ludzi) to kompromitacja na całej linii. Na ochronę meczów czy jakiś parad i pochodów jest mnóstwo policji do zabezpieczenia, a tu nie mogą nawet gazu użyć, bo zostaną zwyzywani od "morderców" ? Nasza policja radzi sobie z bandami kiboli, rozpracowuje gangi, walczy z mafią, policjanci narażają życie w walce z kryminalistami, a nie potrafią rozgonić motłochu starych ludzi ? Jasne, niech sobie pokrzyczą, że chcą krzyż dla "Mjasta", ale to co oni robią, to jest terroryzm, w dodatku upolityczniony.

To jeden z wielu przypadków niekompetencji rządzących. Z mojego zakresu zainteresowań też mogę dać parę przykładów.

- MON. Jako przykład niech posłuży ukochane US and A. Tam, w ministerstwie obrony znajduje się wielu wojskowych, którzy znają się na tym co robią. A u nas ? Minister Bogdan Klich. Z wykształcenia psycholog. Wiem, że nie powinno się źle mówić o zmarłych, ale Ś.P. minister Szczygło to już był największą możliwą pomyłką.

- Obecny prezydent Bronisław Komorowski. W trakcie wyborów miał wiele wpadek, ale mnie osobiście zbulwersowała jego odpowiedź na krytykę wystawioną przez byłego dowódcę GROM-u dot. stanu Wojska Polskiego. Bronisław Komorowski stwierdził, że "twórca GROM nigdy nie był i nie jest żołnierzem". Komandosi wystosowali list z żądaniem publicznych przeprosin dla dowódcy i ich samych, ponieważ poczuli się tak samo urażeni.

Powiedział to człowiek, który nigdy w życiu nie był w wojsku, a będąc ministrem obrony narodowej obniżył pensję GROM-owcom i usunął wiele etatów w tej jednostce, co doprowadziło do odejście ok. 200 członków tej formacji. Wyszkolenie jednego komandosa to kilka milionów złotych. W takiej sytuacji wszystko to idzie na marne.

Z mojego punktu widzenia, władza, nie posiadająca poparcia armii nie ma szans na utrzymanie w niej wysokiego morale. Co za tym idzie ? W razie napaści na nasz kraj może wybuchnąć dezorientacja, chaos, a w efekcie tego powtórka z roku 1939.

Więc jeśli chcecie znać moje zdanie, Polsce przydałby się zdrowy autorytaryzm. Nie mam na myśli odebrania nam praw obywatelskich, tylko ograniczenie ilości rządzących i ich niektórych przywilejów. Oczywiście, każdy powinien mieć własne poglądy i prawo do ich wyrażania, ale jakie by one nie były - nie może on nimi terroryzować innych ludzi. Władza powinna być silna, ale sprawiedliwa. W moim odczuciu, obecnie brakuje i jednego i drugiego.

UWAGA ! Nie popieram PiS ;).

Tak jak w temacie. Piszcie co byście zmienili w Polsce po dojściu do władzy tudzież dostaniu się do sejmu. Możecie też wypisywać wszystkie absurdy, z jakimi się spotkaliście, i wszystko co was denerwuje.

Sporo bym zmieniła i nie wiem czy jestem w stanie wszystko wymienić. Chyba łatwiej jest wstrzymać Słońce, ruszyć Ziemię, niż do tych naszych fanatyków dotrzeć. Ale spróbuję to wszystko zebrać.

1. Tolerancja dla innych nacji, wyznań, upodobań, zdania innego człowieka, homoseksualistów. Nie patrzenie poprzez określony pryzmat typu: kolor skóry, pochodzenie.

2. Chciałabym, żeby Polacy zaczęli więcej słuchać drugiego człowieka, a nie tylko przepychać się, wrzeszczeć, wyzywać od antysemitów {patrz: Akcja Krzyż}.

3. I żeby ludzie publiczni przestali robić z Boga pośmiewiska, czy tam Matki Boskiej, whatever... {Patrz: Wojciech Cejrowski, Kuba Wojewódzki, którzy noszą wizerunki na koszulkach ze świętością}

4. Propagowanie zdrowego stylu życia, budowanie więcej obiektów sportowych, miejsc, gdzie można się rozerwać, nie tylko poprzez picie piwska i wódki...

5. Więcej kanałów, które propagowałyby rozmowy o seksie, nie chodzi mi o rozebrane kobiety, tylko o pogadanki na temat antykoncepcji i szczegółów z tym związanych.

6. No i polityka... Na miły Bóg, muszą oni robić tyle hałasu o byle co? Politycy powinni być nie powodem do śmiechu, a autorytetem.

7. Młodzi ludzie szukają pracy a nie potrafią jej znaleźć, nawet jeśli skończyli ileś tam kursów, fakultetów, kierunków studiów, to mogą co najwyżej robić w myjni samochodowej, w sklepie jako sprzedawczyni i podawać sałatę i robić inne rzeczy, które nie są związane z jej wyuczoną profesją. Czy tak powinno być? To kolejny punkt do zmiany.

8. Jeszcze o pracy. Dlaczego osoby po 40.-stce są zwalniani, mimo że są dobrzy i inni mogliby się od nich uczyć na rzecz młodszych od nich?

9. Podatki. Nie chcę ich płacić i przyczyniać się do tego, że Tusk ma nowy samochód.

10. Kościół nie powinien się wtrącać do spraw typu aborcja, eutanazja, in- vitro. O tym powinien decydować rząd. Jeśli taki Rydzyk ma być dla Polaków autorytetem, mimo że wszyscy znamy jego zapalczywość i postępki, a sam ma czelność pouczać innych i straszyć nie wiadomo czym, to ja dziękuję za taki wzór.

11. Lepsze szkolnictwo. Polscy uczniowie wiedzą wprawdzie sporo teoretycznych rzeczy, ale czy będą potrafili zapłacić PITa czy wypłacić pieniądze z banku? Dlaczego mają nam do końca wciskać do głowy coś, co nam się nie przyda?

12. Jeszcze o szkolnictwie. Gimnazjum powinno być zniesione, gdyż młodzież naraża się na dodatkowy stres w związku ze zmianą otoczenia. Właśnie w okresie gimnazjum nastolatkom odbija, a dorośli są bezradni. Ale z tym łączy się sporo spraw technicznych...

13. Surowsze kary więzienne. Dlaczego ktoś kto zgwałcił kobietę, zamordował, itd. ma wychodzić na warunkowym? Czy to jest sprawiedliwe? Nie!

14. Młodzież wybrałaby jakie przedmioty go interesują i na jakie chce chodzić. Jeśli nie chce zostać fizykiem, profesorem matematyki, to po co mu te przedmioty? Niech nie będzie ścigany za to, że nie chce uczęszczać na te lekcje, tylko np. na polski, historię. Niech nie będzie obowiązkowe dla humanisty chodzenie na nudne lekcje chemii i analogicznie ze ścisłowcem.

15. Religia powinna być zniesiona. Zamiast niej - etyka, w której młodzież uczyłaby się nie tylko o chrześcijaństwie, a gadki- szmatki o Jezusie i Jego cierpieniu zastąpione by były czytaniem wersetów z Koranu czy dyskusją na temat rzeczy niesamowitych, takich jak np. stygmaty, egzorcyzmy.

16. Książki trzymane by były w specjalnych szafkach, co byśmy sobie nie robili garba już za młodu z powodu ciężkich tornistrów. Nauczyciele często nie informują czy na następną lekcję potrzebna będzie książka, czy tylko zeszyt, czy w ogóle nic. A tak to wszystkie rzeczy byłyby na miejscu.

17. Zamiast twardych ławek, nauczyciel mógłby zabierać uczniów powiedzmy raz w tygodniu na lekcję w plener. Lekcja byłaby typowa, z tym że na powietrzu. Kto lubi w słoneczny dzień kisić się w klasie?

18. Smaczniejsze jedzenie w stołówkach.

19. No i oczywiście... sama obecność stołówek i świetlic obowiązkowo w każdej w szkole {w moim liceum nie ma}.

20. Wyższe wynagrodzenie za stypendium.

21. Lepsza opieka nad kobietami w ciąży, przebywającymi w szpitalu.

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę. :roll:

11. Lepsze szkolnictwo. Polscy uczniowie wiedzą wprawdzie sporo teoretycznych rzeczy, ale czy będą potrafili zapłacić PITa czy wypłacić pieniądze z banku? Dlaczego mają nam do końca wciskać do głowy coś, co nam się nie przyda?

12. Jeszcze o szkolnictwie. Gimnazjum powinno być zniesione, gdyż młodzież naraża się na dodatkowy stres w związku ze zmianą otoczenia. Właśnie w okresie gimnazjum nastolatkom odbija, a dorośli są bezradni. Ale z tym łączy się sporo spraw technicznych...

14. Młodzież wybrałaby jakie przedmioty go interesują i na jakie chce chodzić. Jeśli nie chce zostać fizykiem, profesorem matematyki, to po co mu te przedmioty? Niech nie będzie ścigany za to, że nie chce uczęszczać na te lekcje, tylko np. na polski, historię. Niech nie będzie obowiązkowe dla humanisty chodzenie na nudne lekcje chemii i analogicznie ze ścisłowcem.

15. Religia powinna być zniesiona. Zamiast niej - etyka, w której młodzież uczyłaby się nie tylko o chrześcijaństwie, a gadki- szmatki o Jezusie i Jego cierpieniu zastąpione by były czytaniem wersetów z Koranu czy dyskusją na temat rzeczy niesamowitych, takich jak np. stygmaty, egzorcyzmy.

16. Książki trzymane by były w specjalnych szafkach, co byśmy sobie nie robili garba już za młodu z powodu ciężkich tornistrów. Nauczyciele często nie informują czy na następną lekcję potrzebna będzie książka, czy tylko zeszyt, czy w ogóle nic. A tak to wszystkie rzeczy byłyby na miejscu.

17. Zamiast twardych ławek, nauczyciel mógłby zabierać uczniów powiedzmy raz w tygodniu na lekcję w plener. Lekcja byłaby typowa, z tym że na powietrzu. Kto lubi w słoneczny dzień kisić się w klasie?

18. Smaczniejsze jedzenie w stołówkach.

19. No i oczywiście... sama obecność stołówek i świetlic obowiązkowo w każdej w szkole {w moim liceum nie ma}.

20. Wyższe wynagrodzenie za stypendium.

Vivat prywatna edukacja! :wink: