zelazny_janusz.

Co byście zmienili w Polsce?

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Piszcie co byście zmienili w Polsce po dojściu do władzy tudzież dostaniu się do sejmu. Możecie też wypisywać wszystkie absurdy, z jakimi się spotkaliście, i wszystko co was denerwuje.

Share this post


Link to post

Ja wprowadziłbym okręgi jednomandatowe, obniżyłbym podatki, podniósł pensje policjantom i strażakom, a dotacje unijne przeznaczyłbym na pomoc początkującym małym przedsiębiorcom, żeby nie musieli zaciągać kredytów.

Share this post


Link to post

Zburzyc i zalesic.

Tu nie chodzi o jakies dzialania dorazne, ze tym zabiore a tym dam. To kwestia stosunku do wladzy. Poki co nie da sie zbudowac sensownie wygladajacego panstwa, na wzor zachodnieuropejski, tkwiac glowa w Czasach Słusznie Minionych.

Takze jeszcze raz - zburzyc i zalesic.

Share this post


Link to post

Naród wymienić! A może tylko głowę uciąć wystarczy? To w końcu w niej tkwi mentalność.

Share this post


Link to post

Zmieniłabym system szkolnictwa, płac i opieki zdrowotnej... Na pewno wszystko to wystarczy, że doszłoby do poziomu, który panuje w UE i już byłoby lepiej:)

Share this post


Link to post

W tym kraju zmiany powinny być od podstaw. Od umieszczenia w więzieniach obecnych polityków, wprowadzeniu kary śmierci i reformy wymiaru sprawiedliwości, po zlikwidowanie NFZ' tu, redukcji etatów wśród lekarzy, wniesienie na wokandę spraw za zbrodnie komunistyczne.

Zamknęłabym granice dla Europy Wschodniej, zwiększyła wiek, w którym ludzie mogą kupować alkohol (do 21 lat), obniżyła rolę Kościoła Katolickiego w kraju.

Share this post


Link to post

Niestety żyjemy w takim kraju gdzie tak naprawdę wszystko nadaje się do częściowej bądź całkowitej zmiany. Co rząd to i nowe niespełnione obietnice...ja bym w pierwszej kolejności zmieniła system opieki zdrowotnej, bo to co się dzieje teraz bardziej przypomina cyrk niż walkę o ludzkie życie. W drugiej kolejności - reforma wymiaru sprawiedliwości. Stanowczo surowsze kary dla przestępców i wprowadzenie kary śmierci.

Share this post


Link to post
zwiększyła wiek, w którym ludzie mogą kupować alkohol (do 21 lat)

Ogólnie wiek pełnoletności zawyżyłabym do tego wieku. Tym samym prawo jazdy i alkohol również.

Share this post


Link to post

DROGI, drogi i jeszcze raz drogi. ja chcę jeździć po drogach a nie po drogich dziurach..

Od umieszczenia w więzieniach obecnych polityków
że na jakiej podstawie?

Share this post


Link to post

Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to zrobić coś ze stanem ulic ;)). Zacząć budować autostrady i drogi ekspresowe ;)). Załatać dziury. Po drugie, należałoby znieść posłom immunitet, ponieważ jest to z lekka nieuczciwe. Bo ja jestem w stanie zrozumieć, że posłowie podejmują ważne decyzje itd., ale mimo wszystko są obywatelami takimi samymi jak my i powinni podlegać tym samym prawom. Do poprawki zalicza się też system opieki zdrowotnej, bo nie jest to normalne, by do lekarza czekało się w kolejce pół roku i więcej.

A rzecz, która mnie najbardziej rozbraja, to kolejne seksafery ;).

Share this post


Link to post
na pomoc początkującym małym przedsiębiorcom

Jaka słodka metafora wyszła niepostrzeżenie :)

-------------------------------------------------------------------------------

Za zadbałabym o oświatę, bo w końcu światli obywatele tworzą dobre państwo. Odpowiednie przygotowywanie nauczycieli (z testami psychologicznymi), aby uniknąć zjawiska z PRL, czyli, ze nauczycielem zostawał imbecyl, ale popierający partię. Dobrzy nauczyciele niosą oświaty kaganek, coraz więcej uczniów rozumie matematykę, więc ten przedmiot na maturze nie budzi kontrowersji. Podniosłabym też rangę matury.

Dobrym pomysłem byłoby utworzenie uczelni, po której jej absolwent na 100% znajdzie pracę. Ale musiałabym jeszcze to przemyśleć.

I, co chyba jest ważniejsze - odcięcie Kościoła od państwa. Kościół ma swoje problemy, więc niech się niech nie zajmuje cudzymi. Poza tym z episkopatem nie ma dyskusji, więc po co bierze się jego zdanie pod uwagę?

Share this post


Link to post
Naród wymienić!

Poza tym, zniosłabym wynagrodzenie pieniężne dla posłów i senatorów, itd. Zlikwidowałabym ZUS, a w zamian dałabym nie wiem co, bo to tylko teoria. Wszystkim komunistom obcięłabym ich niebotyczne emerytury i usunęła z foteli poselskich. Sprywatyzowałabym służbę zdrowia. Wprowadziłabym nowe ustawy dot. rozróżniania wózka czterokołowego od paleciaka i tego, ile uciągnąć może kobieta pracująca.

Skróciłabym okres pracy do 6 godzin dziennie, jak we Francji, bo sama nie wyrabiam (ale to może dlatego, że jestem leniwa jak kot).

Z tych i innych powodów pewnie zginęłabym w nieszczęśliwym wypadku samochodowym przed zaprzysiężeniem na prezzydentową (pomijając fakt że jako pani prezydent nie miałabym szans tego wszystkiego wprowadzić w życie, no ale to tylko teoria).

Share this post


Link to post
Możnaby też wprowadzić ustrój prezydencki, gdzie prezydent ma kompetencje szefa rządu tak jak w USA.
w Polsce nie miałoby to szans, głównie z całkowitego paraliżu gdyby prezydencki rząd nie miał większości w sejmie.

już widzę zmarnowane lata gdybyśmy np. teraz mieli system prezydencki, prezydent czyli głowa państwa i szef rządu z PO, a przyszłoroczne wybory wgrałby PiS.

Chętnie zmieniłbym na daleko idący model kanclerski nawet z likwidacją urzędu prezydenta

Share this post


Link to post
w Polsce nie miałoby to szans, głównie z całkowitego paraliżu gdyby prezydencki rząd nie miał większości w sejmie.

sejm to władza ustawodawcza a rząd i prezydent wykonawcza.

wiec skąd by sie wziąl ten paraliż ?

Share this post


Link to post

Tyle tylko że obecna ordynacja wyborcza, to czyste partyjniactwo. Głosuje sie na partie polityczne, a nie na lokalnych przedstawicieli. Jakby wprowadzić JOW-y, to ten problem by znikł. Ogólnie to w systemie czysto prezydenckim, z parlamentem prezydent ma niewiele wspólnego poza tym, że może zostać przezeń odwołany, i to nie od tak tylko w przypadku złamania prawa przez prezydenta.

Share this post


Link to post

Pierwsze co to zaostrzenie kar.

Obozy pracy zamiast więzień. Trąca hitleryzmem? Słyszałem o przypadkach kiedy jesienią bezdomni dokonywali napadów, byle zimę spędzić w ciepłym więzieniu. Potłukłby taki kamienie od razu byłoby inaczej.

Share this post


Link to post

Wicher .. pewnie jeszcze glosowałes za PIS??

Słyszałem o przypadkach kiedy jesienią bezdomni dokonywali napadów, byle zimę spędzić w ciepłym więzieniu. Potłukłby taki kamienie od razu byłoby inaczej.

Zorganizowanie mejsc pracy w kamieniolomach dla wieźniów sie po prostu nie opłaca ..

dlatego są wiezienia ..

Share this post


Link to post

Jeszcze co mnie wkurza: zwierzęce kupy w parkach, na chodnikach,w piaskownicach, wszędzie. Jak można być tak beznadziejnie głupim, żeby nie posprzątać po swoim psie. To zakrawa o, przepraszam za wyrażenie, skurwysyństwo.

Kandydowałabym do sejmiku wojewódzkiego, żeby postulować o karanie właścicieli o to, że nie umieją wziąć kupy ich ukochanego zwierzaka i wrzucić do kosza.

Share this post


Link to post
Ogólnie to w systemie czysto prezydenckim, z parlamentem prezydent ma niewiele wspólnego poza tym, że może zostać przezeń odwołany, i to nie od tak tylko w przypadku złamania prawa przez prezydenta.
tyle że decyzje wprowadzane są i tak przez ustawy, które muszą przejść przez parlament
sejm to władza ustawodawcza a rząd i prezydent wykonawcza.

wiec skąd by sie wziąl ten paraliż ?

stąd że rząd z prezydentem na czele musi wprowadzać w życie to co parlament przegłosuje, a ustawy rządowe muszą przejść przez parlament.

I tak: prezydent z ministrem finansów stwierdziliby że nie ma rady, trzeba podnieść podatki bo inaczej katastrofa, ale nie mają większości w sejmie bo np. PiS ją ma. I myślisz że wtedy Jarek&spółka przyłożyliby do tego rękę? jasne że nie, żeby później w kampanii im tego nie wypominano..

ostatnio w polityce znalazłem artykuł o najbrzydszych rzeczach w Polsce, to również bym zmienił:

1. Worki ze śmieciami

2. Bałagan urbanistyczny

3. Bazgroły na murach

4. Reklamy na ulicach i budynkach

5. Dworce PKP i tereny kolejowe

6. Psie kupy

7. Grodzenie osiedli

8. Bazary i targowiska

9. Elewacje bloków z wielkiej płyty

10. Domy zwane neogargamelami

11. Gotowe projekty domów z katalogów

12. Siding, czyli plastikowe elewacje

13. Dzikie parkingi

14. Kostka Bauma na chodnikach

15. Kiczowate elementy dekoracyjne, np. plastikowe boćki

Share this post


Link to post
11. Gotowe projekty domów z katalogów

A co masz do tego? :) Nie widzę nic złego w tym, ze ktoś chce gotowy projekt domu. To tak, jakbyś zakazał noszenia ubrań aktualnie modnych, bo to wygląda tandetnie, schematycznie i że to nie wprowadza smaku na ulice.

Człowiek ma prawo do własności, nawet jeśli jest to kolejny domek z kolumienkami :) Czy z nieszczęsnym sidingiem, ale teraz mało kto wybiera ten sposób "upiększania" domu.

Tak samo figurki w ogródkach. Prawda, ohydne to jest, ale na swoim podwórku może postawić krasnale i królewnę Śnieżkę, jeżeli to sprawi, ze poczuje się lepiej.

Ale zgadzam się co do bazgrołów na budynkach. Żeby to chociaż ładne było, a to zwykły napis, najczęściej głoszący, ze chuj komuś w dupę. Te reklamy tez są często przesadzone.

Share this post


Link to post

Władzę - jeden człowiek odpowiada za wszystko. Jeśli coś w państwie się zawali, wiadomo kto ponosi za to winę.

Share this post


Link to post

naaataliaaa06, bez sensu muszą być inne osoby nadzorujące to wszytko państwo to za duża odpowiedzialność dla jednej osoby mieli byśmy winowajce i co dalej z nim zrobić?

Można by było ściągnąć pomysł od Bułgarii, odliczanie ile jeszcze sekund do zmiany światła.

Share this post


Link to post

jak rządzili królowie to państwo nie było takie "duze" w sensie nie było go tak widac w kazdym aspekcie zycia .. nie było NFZu,Z USu i np. NIKu i innych instytucji..

a natalka mądrze pisze chociaz nirvany słucha ;)

; )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now