Jump to content

Czy wszyscy muszą być tacy sami?

Molly

Recommended Posts

Posted

Dlaczego większość młodzieży jest taka nietolerancyjna? Dlaczego nie akceptujemy ludzi, którzy są inni niż my? Nie są źli, nic złego nie zrobili, są tylko inni niż wszyscy. Inaczej się ubierają, zachowują, nie potrafią się odnaleźć czy może po prostu są chorzy? Czy tylko dlatego ich nie akceptujemy?

Do mojej klasy chodzi chora dziewczyna (ma wodogłowie) i większość ludzi się z niej smieje. Rozumiecie takie zachowanie? Ja nie. Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawa co zrobiliby na jej miejscu... Gdyby ich ktoś tak potraktował...

Pomyślmy też o tym jakie życie byłoby nudne gdybysmy wszyscy byli tacy sami...

Tolerancja i wyrozumiałość mają swoje granice. Podobnie jest gdy ktoś stara się być zanadto orginalny...

Z pewnoscia każdy z nas powinien sie zastanowić: czy ja tych granic nie naruszam ?

Posted
Dlaczego większość młodzieży jest taka nietolerancyjna? Dlaczego nie akceptujemy ludzi, którzy są inni niż my? Nie są źli, nic złego nie zrobili, są tylko inni niż wszyscy. Inaczej się ubierają, zachowują, nie potrafią się odnaleźć czy może po prostu są chorzy? Czy tylko dlatego ich nie akceptujemy?

Do mojej klasy chodzi chora dziewczyna (ma wodogłowie) i większość ludzi się z niej smieje. Rozumiecie takie zachowanie? Ja nie. Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawa co zrobiliby na jej miejscu... Gdyby ich ktoś tak potraktował...

Tolerancja i wyrozumiałość mają swoje granice. Podobnie jest gdy ktoś stara się być zanadto orginalny...

Z pewnoscia każdy z nas powinien sie zastanowić: czy ja tych granic nie naruszam ?

Ta większość to zwierzęta :? Ja nie toleruję tylko chamstwa... :roll: Odmienność powinna być zaletą, a nie wadą (chodzi o np. afro, strój metala) tacy ludzie powinni wzbudzać zainteresowanie, a nie pożenowanie. :roll:

Posted

bardzo dobry temat.

Do mojej klasy chodzi chłopak który choruje na autyzm. Nie jest to jakiś straszny przypadek. Uczy sie normalnie i jest taki jak wszyscy tylko troche inaczej reaguje na pewne rzeczy. Kilku chłopaków z mojej klasy (wszyscy zachowują sie jak stado dzikich pawianów na wybiegu) strasznie mu dokucza. Nie pomaga gadanie... Kilka razy sprawa była u nauczycieli ale ci jakoś nie potrafią nic z tym zrobić i sprawa ucicha... Chłopak jest dalej poniżany i nikt nie umie mu pomóc. To jest okropne

[ Dodano: Sob Mar 31, 2007 13:14 ]

a i jeszcze jedno. Ja mam rude długie krecone włosy. Teraz są ok ale jak byłam młodsza to nie mogłam znieść jak mówili do mnie "ruda"

Teraz je polubilam i myślę że są moim atutem. Poradziłam sobie bo doroslam ale kiedys to było dla mnie okropne

Posted

Ja również nie potrafię zrozumieć zachowania niektórych. To, że ktoś jest chory, ma inny styl lub coś nie znaczy, że nie jest równy każdemu z nas. Nikt nie powinnien się wywyższać i wyśmiewać z innych osób, a szczególnie z takich, którzy są chorzy i jednak potrzebują bardziej pomocy i kogoś kto pomoże niż kogoś kto na każdym kroku będzie z niego drwić i wyśmiewać.

Odmienność powinna być zaletą, a nie wadą

Ciekawe sposób myślenia :)

Posted

wyśmiewanie się w ludzi chorych, lub innych niż reszta jest chore, jednak są tacy, którzy wyróżniają sie i uważają sie za lepszych od innych, to właśnie jest to co mnie osobiście niesamowicie denerwuje... znam parę takich osób... i muszę powiedzieć, że niejeden z nich zachowuje sie właśnie jak by był chory psychicznie a jest i z takich sam sie śmieje :)

z tych chorych nie umiem się śmiać, ale to pewnie dlatego, że miałem okazje poznać takich ludzi już kiedy byłem mały i jest to dla mnie normalne... nigdy nie zachowywałem sie w stosunku do nich jak to zwykłych kolegów/koleżanek ale nie widzę powodu gnębienia ich.

A problem poruszony raczej dotyczy dzieci, trochę młodszych od większości z forumowiczów, czyli takich w wieku szkoły podstawowej... w końcu to właśnie dzieci są okrutne :(

Posted

zgadzam sei z Molly.Mlodziez a ogolnie cale spoleczenstwo polskie jest malo tolerancyjne..j Ludzie juz nie tylko smieja si e z chorych ludzi ale takze z tych ktorzy sa inaczej ubrani i maja tzw. inny styl...W koncu nie kazdy chce wygladac jak pol miasta ale za to modnie , mnie to nie bawi jak zaloze bluzke ktora nosi cale moje miasto.Ja staram sie z nikogo nie smiac,choc nie ukrywam niektore przypadki sa skrajne.Staram sie tolerowac , a smiac sie z ludzi chorych to juz kolmpletna zenada...

Posted

świat był by do dupy ... nikt by z nas nie poznał fajnych ludzi itp...świat był by jednym wielkim złomowiskiem.... a młodzi sa nietolerancyjni nie dla tego ze tacy są tylko przystosowują sie do danego środowiska w którym żyją..zacznijmy akceptować samych siebie to tedy zaakceptujemy innych ... nikt nie jest inny od nas wszyscy są takimi samymi mieszkańcami planety jak my i mają takie same prawa...no cóż ten świat nigdy nie będzie doskonały.. :twisted: :twisted: :twisted:

Posted

Po prostu twoi koledzy koleżanki z klasy jej zazdroszczą ;p pewnie sami by chcieli być nieco innym . Do mojej klasy też chodzi taki lekko walnięty pacan… nic do nie go nie mam… prawie cala klasa mu dokucza.. czemu ? nie wiem może mu zazdroszczą tego że dobrze się uczy , paskudnie się ubiera , brzydko wygląda , jak cos powie to ma się mokro w gaciach… .Fajnie mieć taka osobie w klasie przynajmniej się ją zapamięta na bardzo bardzo długi czas .

Posted

ten kto naśmiewa się i szydzi z osób chorych jest... (normalnie sama łacina chodzi mi tylko po głowie) jakbym była świadkiem takiej sytuacji to nie ręczę za siebie

zacznijmy akceptować samych siebie to tedy zaakceptujemy innych ...

święte słowa Arti

większość osób które mają problem z akceptacją innych moją problemy z dowartościowaniem siebie

mi się zawsze podobała oryginalność

Posted

Cóż każdy ma swoje zdanie, nie ingeruję w opinie innych aczkolwiek nie lubię takich zachowań jak właśnie brak tolerancji etc.

Posted

temat rzeka...

każdy brak tolerancji był już chyba poruszony na forum w oddzielnym temacie... czy to wobec chorych ludzi, czy wobec ludzi o innej orientacji seksualnej...

odpowiedź na takie ogólne pytanie "jak to jest z tą nietolerancją?" to nie lada zadanie.

Historia, którą przytoczyłaś jest bardzo smutna i oby podobnych było w naszym życiu jak najmniej. Ale zawsze będą miały w naszym życiu miejsce podobne zdarzenia.

Są pewne zjawiska, które smucą, złoszczą, ale jednak są wpisane w nasze dzieje. No i nietolerancja siędo nich zalicza.

Gdyby wszyscy byli tacy sami to na pewno byłoby nudno.

Chociaż może rozwiązałby się problem nietolerancji :wink:

Posted

Wsrod młodziezy panuje wielka rywalizacja, jeden chce byc lepszy od kolejnego-tak bylo, jest i bedzie zawsze.Tworza sie osobne grupki i jedna głowna do ktorej nalezec to zaszczyt.Zaszczyt?Ale dlaczego?Po co?Właśnie...Za moich czasow nie było takiego zachowania jakie panuje teraz w szkołach,za moich czasow to moze zbyt drastycznie powiedziane..Ale jednak te 6 lat temu było zupełnie inaczej, owszem zdarzały sie jakies ewenwmenty,ktore nasmiewały sie z osoby gorszej klasowo.Ale nie zdajac sobie sprawy , ze osoba ktora jest np.niesprawna fizycznie moze byc madrzejsza od całego tuzinu kolezanek i kolegow.

W szkołach istnieje taka osoba jak "wychowawca" i "psycholog" ... owszem nie w kazdej jest na tyle dobry i skuteczny zeby pomoc.Jednak...Warto z nim porozmawiac i rozwiazac problem, jesli chodzi o Twoją kolezanke to Ty Molly, moze mogłabys jakos zareagowac?To zaden wstyd zwrocic uwage komus kto smieje sie ze słabszej osoby.Wrecz duma.

martusia232
Posted

Może nie przesadzajmy z tym, że w Polsce jest, aż taki brak tolerancji, bo to nie prawda. Ludzie chorzy, wyznający inna religie, innej rasy, itp. są powszechnie akceptowani. Zdarzają się pojedyńcze przypadki braku tolerancji należy o nich mówić, ale nie oceniajmy całego społeczeństwa.

Obecnie większy problem stanowi zaakceptowanie, tego, że ktoś ubiera się oryginalnie (często dziwnie), słucha innej muzyki, ma inne poglądy. I zgodze się z tym, że tacy ludzie są wyśmiewani w Polsce, bo jakoś w większych krajach nie ma takich problemów.

Dlatego pilnujmy swoich spraw, nie wtracajmy się w życie innych i nie wyśmiewajmy się jak ktoś lubi ubierać się na różowo lub słycha Tokio Hotel.

Posted

Ja jestem tolerancyjny dla osób "innych" niż zdecydowana większość społeczenstwa, nie toleruje jedynie homoseksualizmu.

Gdy zdarza sie że śmieje sie z kogoś i mu dokuczam (najczesciej nie jestem wtedy sam) to jest to człowiek zdrowy i nieodmienny od innych ale jakos mnie prowokuje. :P

Dowodem że jestem tolerancyjny to może to że mój najlepszy kolega z klasy to Świadek Jehowy a gdy widze kogoś chorego (po którym widać że taki jest) to staram sie nie przyglądać mu jak debil, tym bardziej nie wyśmiewać go.

A co do tolerancji ogólnej: jak dowiedziałem sie że do mojej klasy bedzie chodził Świadek Jehowy to myslałem że połowa ludzi w szkole bedzie mu dokuczać ale mile sie zaskoczyłem. Nawet ewenementy szkolne mu nie dokuczają.

martusia232
Posted
Ja jestem tolerancyjny dla osób "innych" niż zdecydowana większość społeczenstwa, nie toleruje jedynie homoseksualizmu.

Quita sam sobie zaprzeczasz. Na początku piszesz, że nie tolerujesz homoseksualizmu. To, że nie dokuczasz koledze, który jest świadkiem Jehowy nie oznacza, że jesteś tolerancyjny. Ja osobiście nie popieram homoseksualizmu, akceptuje ich poglądy i wiem, że żyją w mojej okolicy toleruje ich, ale nie popieram. Ciekawa jestem jak byś się zachowywał w stosunku do nich, gdybyś kogoś takiego spotkał?

Posted

Cóż...noszę grube szkła od kiedy skończyłam 2,5 roku i niestety, ponoszę konsekwencje. Co chwila słyszę obelgi, nie można spokojnie przejść po korytarzu. Za to chorobę koleżanki(na tle nerwowym, nic nie widać) klasa zaakceptowała i wszyscy wręcz się dziewczyną opiekują. U mnie to widać nie tak poważne, żeby się przejąć i na tyle widoczne, że przeszkadza.

Brak tolerancji po prostu mnie poraża. Jak czasem słyszę co mówią w szkole, to sama zaczynam się wstydzić, że jestem "inna", a to tylko pie****** okulary...

Odmienność powinna być zaletą, a nie wadą

masz rację- powinna.

Posted

ze mnie koledzy się smieją, bo słucham metalu. Mówią, że to gówno, a hip-hop to król. Pytają się czego słuchasz? Ja mówie: Sepultury A ci: A co to? no a ja: metal A ci: ale gówno. No i co z tego, że oni tak myślą? Dużo.

Bo śmieją się jak nie kołysze się gdy słysze hip-hop. Oni mogą sobie pocichu rapować, a ja growlować nie, bo już jest: Zamknij się!

Posted

[fquote=Molly]Rozumiecie takie zachowanie?[/fquote]

Nie rozumie takiego zachowania. Osobiscie znam takich "idiotow" ktorzy śmieją sie z byle czego. Znam dziewczyny ktore sie smieją ze przez 2 dni chodzisz w tych samych spodniach ... troche nie rozumie tego.

Co do Twojej koleżanki to naprawde musi jej być bardzo przykro. Jesli dogryza jej duza liczba osob to raczej nie da sie ich tak poprostu olać.

• 3 years later...
Posted

Staram się być konsekwentna i nie sprawiać komuś takiej przykrości. Wczuwam się w sytuację drugiej osoby i staram się ją zrozumieć.

Jeśli jednak ktoś jest np. tragicznie ubrany albo jakaś lala ma masakryczny makijaż to nie będę hipokrytką i przyznaję, że nie zawsze przechodzę obojętnie. Oczywiście, nie wołam za kimś ani nie zaczepiam, ale np. skomentuję to w gronie znajomych.

Posted

Ludzie lubią sobie szydzić z nieszczęścia innych. Zwyczajnie dodaje im to wiatru w skrzydła. Zresztą na odmienność chyba każdy reaguje z lekką drwiną, czy zdziwieniem. Świat jest brutalny.

Posted

Ja szanuję odmienność innych, gdyż kiedyś to mojej nie szanowano.

A jak człowiek podrósł i wygląda na chłopa na schwał, ściął się do łysa i zaczął nosić wojskowe podkute buty to się zamknęli.

Swoją drogą ciekawe, jak byśmy traktowali innych gdyby wszyscy ludzie wyglądali tak samo. Może wtedy zauważalibyśmy wewnętrzne piękno?

Posted
Znam dziewczyny ktore sie smieją ze przez 2 dni chodzisz w tych samych spodniach ... troche nie rozumie tego.

Ale puste ! :crazy:

Nie wiem, gdzie tacy ludzie się rodzą, ale zaczyna mnie to bardzo irytować. To, że ktoś jest inny nie jest wcale złe ! Mi się tam podoba, bo wyróżnia się z tłumu i nie ejst taki sam jak reszta. Ale niestety zdarzają się coraz więcej takich pustaków, którzy aby wyśmiewają się z ludzi, którzy mają swoją pasję i nie kryją się z tym lub co gorsza są chorzy. A to nie jest ich wina ! :evil:

To jest strasznie przykre jak ludzie potrafią być wredni. Naprawdę przykre.

Posted

Często nasz brak akceptacji wynika z tego, że się boimy. Nie akceptujemy ludzi chorych, bo boimy się ich choroby. Nie chodzi nawet o to czy jest zaraźliwa, chodzi o to, że nie wiemy jak się w towarzystwie tej osoby zachować. Czy mamy jej współczuć czy traktować tak jak każdego zdrowego ludka. Nie wiemy też jak się zachować w razie ataku choroby, nie wiemy jak pomóc, więc wolimy przejść obok, czasami wyśmiać i czuć, że jesteśmy ponad tym.

Sama nie raz odczułam brak tolerancji z racji choroby, jednak jakoś szczególnie mnie to nie zabolało, ważne, że mam dookoła siebie ludzi, którzy wiedzą co mi jest, a traktują mnie normalnie. Bo ja jestem normalna - tak się czuję i tak chcę być odbierana.

Jeśli o oryginalność chodzi. Gdy widzę kogoś ubranego śmiesznie/żałośnie/dziwnie to mimo, że chce mi się z niego śmiać, chce mi się to głośno skomentować, nie zrobię tego, bo wiem, że mogę sprawić tej osobie przykrość. Pomyślę coś sobie, ewentualnie powiem znajomemu, ale tamtej osobie nie dam tego odczuć. Przecież dla innych osób to mój strój może wydawać się śmieszny/żałosny/dziwny. Każdy ma swój gust, a o gustach się raczej nie dyskutuje. Co innego jak to mój znajomy jest tak ubrany. Wtedy skomentuje na głos, bo wiem jak zareaguje, znam go.

Tak jak wspomniałam, staram się nie naruszać. Czasami jest ciężko, ale gdy nietolerancji doświadcza się na własnej skórze, to potem łatwiej jest być tolerancyjnym w stosunku do innych, obcych ludzi.

katoliczka666
Posted

Najbardziej mnie boli gdy slysze obelgi do innyc orientacji seksulanych lub koloru skury. Nie potrafie nie stanac w czyjes obronie poprostu nie potrafie zawsze sie odszczekne. I wtedy widze zdziwienie w oczach dresow(bo od nich najczesciej slychac takie obelgi) z mojej szkoly, bo mysla ze sa silniejsi i moga pomiatac innymi.

O takk.. Ja czesto spotykam sie z krytyka mojego stroju czy zachowania, bo nie jestem jak wiekszosc. Najwiekszy problem mialam z kolczykami, tatuazami i ciemnym ubraniem. Nawet moja pani od religi myslala ze jestem satanistka..xD Na poczatku roku uslyszalam brudas.. zapytalam w prost czemu ta osoba tak mysli? Odpowiedz mnie zaskoczyla "bo masz dredy" ze co .. okazalo sie ze wiekszosc mojej klasy myslala ze dredow sie nie myje bo robi sie je na cukier:)OMG xD

Mnie sie wydaje ze nie toleranica wychodzi z tego ze nie rozumiemy tego czego nie doswiadczylismy. I czego nie ma w naszym najblizszym otoczeniu. To czego nie tolerujemy nie jest nam bliskie. Nie wiem czy dobrze mysle...

Posted

"Tolerancja i wyrozumiałość mają swoje granice. Podobnie jest, gdy ktoś stara się być zanadto oryginalny... "

No właśnie. Świat NIE oczekuje od nas prawdy, NIE powinniśmy mieć własnego zdania, własnych upodobań, szukać własnej drogi. ALE. Ale do pewnego stopnia. Każdy z nas POWINIEN być "interesujący", "mieć własne marzenia", ale tak, by NIE łamać przy tym pewnych schematów. "Założę dzisiaj do szkoły dzwony -pokaże, że mam W