Vilen

Czym dla was jest sport?

Recommended Posts

kocham sport ale mam jedną wadę ,jak tylko się zapuszczę to ciężko mi wrócić do regularnych treningów tak jak teraz ,jestem po kontuzji i ciężko mi się zabrać. Przed treningiem mam lenia ,ale już w trakcie czuje się świetnie , a po treningu czuję się jak młody bóg

sport dla mnie na pewno pozwala odreagowac. moja najwieksza pasją jest narciarstwo-jezdzac czuje ze zyje :) moge sie odstesowac, milo spedzic czas na swiezym powietrzu robiąc to co kocham. no i przede wszystkim duzo ruchu :)

Sposobem na każdy dzień, sposobem na odstresowanie i odreagowanie

Ostatnio polubiłem nording walking. Spacer z kijami to dla mnie relaks i odpoczynek po ciężkiej pracy. W sumie po pracy przed komputerem. Polecam kijki dla zresetowania się. A kupić można pewnie już od 5 tych.

Dla mnie sport jest bardzo ważną częścią mojego życia. Jest sposobem na odreagowanie, na spędzenie wolnego czasu, na zabicie nudy, na polepszenie zdrowia....

To trochę taka odskocznia od normalnego planu dnia, zastrzyk energii i niezła dawka endorfin.

Lubię się zmęczyć i wyżyć. Lubię jeździć na zawody , bo dzięki nim pracuję nad koncentracją i opanowaniem.

Daje mi też wymówkę by często podróżować , poznawać ludzi z pasją.

Jedynym minusem jest to że jestem perfekcjonistką, zadowala mnie tylko pierwsze miejsce, jest to dość męczące bo konkurencja nigdy nie śpi.

Niczym ważnym. Obchodzę się bez niego, nie przepadam za oglądaniem w tv czy internecie, chociaż są wyjątkowe dyscypliny, które mnie aż tak nie nudzą. Sam nie uprawiam, nigdy nie lubiłem, męczy mnie to psychicznie, źle się czuję gdy ktoś mnie obserwuje i mogę coś źle zrobić, nie mam koordynacji ruchowej, zawsze szło mi to kiepsko. Nie lubię sportu i nie zanosi się na zmianę.

Mam ze sportem ostatnio dużo do czynienia, ale z tym w telewizji :-P Jednak od przyszłego tygodnia to się zmieni, bo wykupiłem karnet na siłownię. Cel jest taki aby zrzucić "oponkę" i zbudować troszkę mięśnia :-)

Dla mnie sport jest nieodłącznym elementem w życiu każdego człowieka. Każdy powiniec organizować sobie trochę ruchu. U mnie sport rozładowuje wszelkie napięcia więc jest dobrym lekarstwem na wszelakie nerwy i stresy.

Moment odreagowania, od codzienności i stresu. Potrzebuje jakiejś regularniej aktywności, bo przez ten rok ewidentnie brakowało mi tego.

Jest ruchem, dobrym samopoczuciem, eksplozją endorfin, a jak się uprę, to nawet odpoczynkiem.

Kiedyś uważałam się za nieudacznika w tej kwestii. Dobrze pływałam, ale nie miałam w pobliżu basenu więc nie mogłam tego robić tak często jakbym chciała. W grach zespołowych byłam zawsze najsłabszym ogniwem, ostatnia wybierana do drużyny. Przez to rosłam w przekonaniu, że do sportu się nie nadaję, że jestem niezdarą i zagrożeniem dla siebie i innych. Tak naprawdę moje nastawienie do sportu zmieniło się dopiero kiedy skończyłam szkołę średnią. Wcześniej sport oznaczał dla mnie siatkówkę. Siatkówka = zło konieczne i same przykrości. Potem zdałam sobie sprawę, że istnieje cały wachlarz innych dyscyplin i fakt, że na wf zawsze byłam słaba w grach zespołowych nie oznacza, że tak samo beznadziejna będę w innych. I się zaczęło. Najpierw rower, potem rolki, bieganie, joga, wielki powrót do pływania, które po prostu uwielbiam, trochę tam po drodze próbowałam chodzić na jakieś zajęcia typu zumba, aerobik, ale to mnie nie wkręciło. Teraz doszła siłownia. Chciałabym jeszcze się kiedyś nauczyć jeździć na nartach.

Lubię sport, bo dzięki niemu uczę się wiele o sobie. Pokonując swoje granice na basenie uświadamiam sobie, że wkładając odpowiednio dużo czasu i wysiłku będę wstanie pokonać i wiele innych granic. Kiedyś żyłam w bardzo zamkniętym świecie i może dla niektórych brzmi to śmiesznie, ale uprawianie sportu pokazało mi, że wcale tak nie jest.

Ruch dobrze działa też na moją psychikę. Lepsza figura to tylko pozytywny skutek uboczny, nie jest ona moim głównym celem, ani powodem dla którego ćwiczę.

Sport moim życiem! Sport odgrywa ważną rolę w moim życiu, zawsze tak było, lubię go w każdej postaci, oglądać jak i uprawiać. Zawsze spędzałam całe dnie na dworze grając w badmintona, koszykówkę, czy nożną. Jednak od 5 lat moją pasją jest kolarstwo i nie wyobrażam sobie życia bez sportu.. Gdyby mi tego zabrakło z różnych przyczyn..utrata nogi na przykład byłabym chyba najsmutniejszym człowiekiem na tejże ziemi. Lubię pływać, albo wziąć słuchawki i iść na stadion pobiegać. Zdecydowanie sport jest częścią mnie. 

Bardziej rozrywką. Coś co mnie resetuje i denerwuje jednocześnie. Chciałbym żeby to była nie tylko rozrywka, ale nie mam takiej możliwości.

O 21.01.2013 at 18:49, Kerosine napisał:

Czymś co a) przypadkiem napotkane w telewizji wywołuje u mnie niepowstrzymaną ochotę ziewnięcia i pragnienie natychmiastowej zmiany kanału, b) poza intensywnymi marszami i duuużą ilością chodzenia w zasadzie nie praktykuję. Na pewno nie potrafiłabym uczynić z niego swojego stylu życia, choć nie wykluczam, że przy odpowiedniej motywacji mogłabym nieco bardziej wkręcić się w jego uprawianie.

W zasadzie nadal aktualne, choć obecnie - biorąc pod uwagę przywiązywanie przeze mnie znacznie większej wagi do zdrowego stylu życia i zgrabnej sylwetki niż dawniej - nie jestem już tak bardzo pewna, czy mimo wszystko nie potrafiłabym uczynić z niego priorytetu przy odpowiednich warunkach :laugh: Z pewnością odczuwam potrzebę poszerzenia swej aktywności fizycznej o coś więcej niż tylko dotychczas praktykowane spacery / marsze*, aczkolwiek od idei do realizacji jest jeszcze kawałek drogi. Jeśli już jednak zdecyduję się wcielić ją w życie na pierwszy ogień pójdzie zdecydowanie jazda na rowerze [oraz / lub... profesjonalne domowe treningi którejś z dwóch wiodących polskich trenerek].

na których swoją drogą spalam przeciętnie 500 - 700 kcal dziennie (a bywa, że więcej), mają one zatem duże znaczenie

O 26.03.2007 at 21:11, Vilen napisał:

Czy jest czymś więcej, może życiową pasją, czy raczej dodatkiem?

Zdecydowanie jest czymś więcej.

Moją życiową pasją jest Taekwondo. Nie wyobrażam sobie tego, że mogę w przyszłości nie mieć styczności z tą sztuką walki. Fajnie jest trenować, spotykać się z nowymi osobami i nawzajem pokonywać własne słabości. Sport może mieć duże znaczenie w życiu człowieka, jeśli faktycznie to pokochamy.