• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Kenny.

Kieszonkowe

Recommended Posts

Ile otrzymujecie kieszonkowego od rodziców i co jaki czas? O ile takowe otrzymujecie, może już sami zarabiacie :) i podawajcie swój wiek. Chciałbym porównać :wink: Bo, uważam że ja dostaje zdecydowanie za mało :wink: Jeśli podobny temat był to sorki i ten do śmietnika :wink:

Ja mam 16 lat i dostaje zdecydowanie za malo :? 60-70 zl na miesiac :cry: Ale da sie przezyc :wink:

Tja... To ja cie zaskoczę :!:

Nie dostaję kieszonkowego... Straszne, wiem...

Po prostu kiedy potrzebne mi są pieniądze pytam rodziców i to wszystko. Układ sie sprawdza, bo nigdy nie pamiętaja ile już dostałam :wink:

Ja mam prawie 18 lat ale od 2 lat samam zarabiam nauką ponieważ dostaję Stypendium dla najlepszych uczniów więc raczej nie wyciągam kasy od rodziców.D@rton, 60-70 zł to jest majątek i moim zdaniem młodzież w Twoim wieku powinna dostawać połowe mniej!

Ja od rodziców nie dostaje pieniedzy wogole. Tzn. jak powiem mamie: "daj 2 zł" to mi daje. Dostaje jednak od babci ok. 30 PLN na miesiac. Jak dobrze pójdzie to moze niedługo zarobie własne pieniadze...

Moze nie odrazu majatek... ale troche kasy jest :D A i Lady Black szacunek stypendium dla najlepszych uczniow nonnono niezle :wink:

Hmmm kieszonkowego jako takiego nie mam. Od czasu do czasu dostane od ojca 100zł, a jeśli na coś potrzebuje to po prostu mówię.

Lady Black, szacunek za stypendium.

Ja nie dostaje od rodziców kieszonkowego i jeśli mam pieniądze (które sam muszę zarobić) to sam płace za wszystko od miesięcznego po ciuchy i "słodycze" :D ...a w zimie to można zarobić tylko nauką :) Ale idzie lato i może cos wpadnie :)

[fquote=Lady Black]D@rton, 60-70 zł to jest majątek i moim zdaniem młodzież w Twoim wieku powinna dostawać połowe mniej![/fquote]

upsss... to klopot:/ Ja mam 14 lat i dostaje 120 miesiecznie, i to wychodzi mi na wszystko, karta do komorki itp... po polowie miesiaca zawsze trace.... :D

Lestat89, nie odbierz tego źle co powiedziałam wcześniej ale im młody człowiek dostaje mniej od rodziców kasy tym bardziej umie się gospodarować i oszczędzać to tylko ku waszemu dobru :) Vin, dzięki za szacunek bardzo mi miło

o, uważam że ja dostaje zdecydowanie za mało Wink

a ile dostajesz?

ja nic nie dostaje i nigdy nie dostawałem a mam 22 lata;)

nie dostaję kieszonkowego.

jeśli potrzebuję to proszę.

czasem też jakaś kasa wpłynie od dziadka.

no i juz od dłuzszego czasu przymierzam się do pracy.

[fquote=Lady Black]Lestat89, nie odbierz tego źle co powiedziałam wcześniej ale im młody człowiek dostaje mniej od rodziców kasy tym bardziej umie się gospodarować i oszczędzać to tylko ku waszemu dobru[/fquote]

Nie ma co tu zle odbierac:) Wiem, ze to naga prawda, bo rzeczywiscie tak jest :) Mam z tym duzy problem, prosilem rodzicow, zeby dozowali mi jakos to na tygodnie czy cos, to powiedzieli ze nie, bo ich oszukam hehe :)

Lestat89, to każ im założyć zeszyt i zapisywać to co dostajesz po rozbiciu np. na tydzień no to chyba wtedy Ci nie wmówią, że bierzesz więcej i oszukujesz bo sami bedą wiedzieli ile Ci dali :)

Ja nie dostaje miesiecznego kieszonkowego. Co miesiac dają mi na karte do telefonu i jak potrzebuje kasy żeby sobie cos kupić to zazwyczaj dostaje. W sumie są tego plusy i minusy. Minus jest taki, że rodzice zazwyczaj chcą wiedzieć na co nam ta kasa a plus to taki, że można wyciągnąc nawet troche kasy :D

Dla mnie 60-70 zł to duzo. Mi czasem na moje potrzeby wystarczy 20zl.

Od rodzicow to 30 zeta miesiecznie + karte do fona mi kupuja i jeszcze 20 zeta od babci, wiec raczej starcza ;)

Nie otrzymuję kieszonkowego, jeśli chce sobie coś kupić muszę sobie sam zarobić, jedynie rodzice płacą za internet bo jest na 2 komputery (Mój i siostry) i płacą rachunek za komórkę. Mam 17 lat, rocznikowo 18.

Ja nic nie dostaje i nie dostawałem hajs sam zarabiam 8)

Czasem coś mi dadzą na jakieś ubranko, jestem w wieku osoby wyżej.

niegdy nie dostawałam stałego kieszonkowego. dopiero od ukonczenia osiemnastki dostaje juz w łape swoja czesc renty rodzinnej po ojcu co wynosi ok 490. ( z groszami).ale za to utrzymuje sie praktycznie sama. oplata zajec( no czasem dołozy matka na to), ksiązki, ubrania, buty, karta miejska i telefon. ewentualne wyjscia na pizze czy kino. sprzet malarsko rysunkowy-a to mnie wykańcza czasem.wydaje sie byc duzo a wcale nie jest. bywa najczesciej ze nic nie zostaje a rozrzutna przesadnie nie jestem. w wakacje czeka mnie praca. "koniec tego dobrego młoda panno." zreszta sama chce.

Teraz dostaję około 50zł miesięcznie. Plus 20 od dziadków, które idą na kartę do telefonu. Wystarcza mi na moje wydatki.

Jeśli chcę sobie kupić coś 'większego', albo odkładam pieniądze, albo umawiam się jakoś z rodzicami...

Kiedyś dostawałam pieniądze na poszczególne rzeczy, potem kilka złotych tygodniowo... Na szczęście z moimi rodzicami można się dogadać, biorą pod uwagę moje 'potrzeby' (biorę w cudzysłów, bo wiadomo, że mogłabym bez wielu rzeczy, jakie kupuję, przeżyć).