Jump to content

Co macie (mieliście) dzisiaj na obiad?

Kibol

Recommended Posts

O 11.08.2019 at 19:10, Kerosine napisał:

Pierwsze danie: Kalafiorowa zupa-krem obficie posypana [zasypana wręcz ;3] liofilizowanym koperkiem

Drugie danie: Pieczony filet z kaczej piersi przygotowany wstępnie metodą sous-vide w towarzystwie malutkich ziemniaczków w mundurkach i mieszanki ugotowanych czerwonych warzyw

• 2 weeks later...

Dziś było tradycyjnie i po polsku, choć mimo wszystko niezbyt domowo [ostatecznie bardzo rzadko autentycznie sobie gotuję i żywię się w zdecydowanej większości gotowymi daniami]. Na pierwsze danie krupnik z subtelnym akcentem suszonego borowika, na drugie kotlet mielony z purée ziemniaczanym i zasmażanymi buraczkami.

Zupa pomidorowa z makaronem i śmietaną sojową, natomiast na 2 danie robię spaghetti z wędzonym tofu, natką pietruszki, czerwoną fasolą i sosem pomidorowym

Pierwsze danie: Marchewkowa zupa-krem z dodatkiem ugotowanej na parze, pociętej fasolki szparagowej
Drugie danie: Kawałki piersi z kurczaka w sosie myśliwskim z kaszą bulgur i [symbolicznymi] warzywami

Kerosine

Pierwsze danie: Zupa szczawiowa z ziemniaczkami
Drugie danie: Kurczak jalfrezi z ryżem pilau - indyjski, pikantny, boski

dzisiaj miałem ochotę na makaron na słodko.
Wziąłem ugotowałem świderki arrighi posypałem cukrem i kakao. Zachcianka moja została zaspokojona :)

Pierwsze danie: Zupa w stylu indyjskim z ciecierzycą i curry
Drugie danie: Orientalny makaron typu nitki z pieczonymi kawałkami kaczego fileta, gotowanymi warzywami, grzybkami mun i sosem teriyaki - prawdziwe kulinarne objawienie i kolejny powód, aby kochać Żabkę

• 2 weeks later...

Pierwsze danie: Pomidorowa zupa-krem obficie posypana suszonym oregano
Drugie danie: Rumsztyk wieprzowy z sosem cebulowym i purée ziemniaczanym z koperkiem

--- Dopisano 10.06.2020 ---

Pstrąga upieczonego w pikantnych przyprawach z czarnym ryżem jaśminowym jako dodatkiem [który to ryż, nawiasem mówiąc, udało mi się poprawnie ugotować dopiero dzisiaj, czyli za drugim razem - ilość wody podana na opakowaniu okazała się bowiem kompletną abstrakcją]. Jako przegryzka i znakomite uzupełnienie rybnego smaku - dwa plasterki świeżej cytryny ^^

--- Dopisano 19.09.2020 ---

Warzywa z patelni [wersja ze szpinakiem] podane na dodatkowym talerzu z pszenno-żytniej, wieloziarnistej tortilli plus polędwica z mintaja upieczona w folii bez dodatku tłuszczu jako źródło białka plus duuużo przypraw[y] ^^

• 2 months later...

indyk_ze_sliwka_wolno_gotowane_4x2.jpg

114963.png

5902860470083.jpg

Naprawdę cieszę się, że nie muszę w te Święta [ani de facto w żaden inny dzień] stać przy garach i mogę pozwolić sobie na luksus gotowego - a przy tym całkiem niezłego pod względem jakości - jedzenia :rolleyes:

No i oczywiście, że nie obowiązuje mnie post.

• 2 weeks later...
Aśika

Łosoś w rozmarynie i czosnku, bataty i sałatka z sałatą, pomidorami, ogórkiem i oliwkami.

• 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

• Kalafior_Grozy
    • Wulf
  • Najnowsze posty

• Martusiaaaaaa92
      Dzieci dokuczające innym dzieciom poprzez powtarzanie plotek dotyczących rodziny. Najpewniej zasłyszanych od własnych rodziców, bo skąd niby dzieci w wieku 9-10 lat miałyby znać mój życiorys? Niestety dzisiaj w szkole trafiło na moją córkę. Nasłuchała się od dwóch kolegów.
    • Wulf
      Ten ma nawet swoją nazwę "kapitalizm", choć inny czasem nazywają go "wolnym rynkiem".   Gdyby szukać owych zaprzańców, i ich panów wedle metody Cui Bono (komu to przynosi korzyść), to sam Antoni by wyszedł na agenta Rosji. xD Zupełnie jakby to nie była normalna praktyka w kapitaliźmie. Termin dokończenia inwestycji się oddalał, a trzeba się było na sezon załapać. Owszem źle się podziało, ale pytanie brzmi, ilu Polaków poszło walczyć o swoje? Ilu wystąpiło o zwrot części pieniędzy, ilu poszło do UOKIKu? Do sanepidu? Nadzoru budowlanego? Zorganizowali się jakoś?   
    • Martusiaaaaaa92
      Prawda. Osoba pode mną lubi piłkę nożną.
    • Maggie
    • Martusiaaaaaa92
      Od niedawna jestem zafascynowana Camille Alexander. Natrafiłam na nią oglądając projekt Natural Beauty Bena Hoppera, Camille wystąpiła tam jako jedna z wielu modelek, ale szczególnie przykuła mą uwagę. Podziwiam Camille za odwagę w prezentowaniu naturalności swojego ciała. Parę lat temu był czas, że sama miałam owłosione pachy, potem wróciłam do ich golenia, ale szanuję że Camille wbrew schematom nie wstydzi się tego pokazać. W internecie jest więcej jej zdjęć różnych autorów (tu na przykład jej profil na PurplePort) na wielu z nich wzrok przykuwa właśnie jej naturalne owłosienie, a na innych równie ciekawa piegowata twarz. I ma też u mnie plus za kolczyk w sutku. Choć sama jestem fanką piercingu, to nie wiem czy kiedyś się odważę na kolczyk w sutku, tym większy szacun ma u mnie
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Kerosine

Myślę, że ten podcast też Cię zainteresuje.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Kerosine

· 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak bardziej...

· 1 reply
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak poniedziałkowo, choć podobno czwartek
      · 1 reply