Kasiula218

Jak się opalić ?

40 postów w tym temacie

nie umiem się opalić.

:shock:

Jak Wy się opalacie?

Leżę na słońcu po prostu wysmarowana kremem z filtrem. Mam bardzo wrażliwą skórę.

Ile czasu musicie leżeć na słońcu żeby się opalić?

Kilka dni z rzędu ok. po pół godziny na przód i tył. Nie służy mi leżenie plackiem kilka godzin.

I tak najczęściej opalam się na czerwono ;<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja sie wolno bardzo opalam, ale przy tym nigdy sie nie spalam, wiec po prostu sie przemecze kilka dni, przewaznie jak jade na wies, poleze po kilka godzin dziennie z filtrem 2 i przyspieszaczem i jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja sie dosyc latwo opalam bo mam srednio ciemna karnacje , w sumie to nawet nie potrzebuje kremow , stosuje tylko czasami dla ochrony .

nie umiem się opalić.

A ja nie mam gdzie .

Nie narzekaj , poprostu cierpliwosci , trudno oby po zimie wyjsc pierwszy raz na słonce i byc czekoladka .

Ile czasu musicie leżeć na słońcu żeby się opalić?

podobniez najbardziej bezpieczne slonce jest po godzinie 14 , cos w tym prawdy jest , kiedys to sprawdzilam , lezalam na sloncu ok 4 godziny ( w intensywnym sloncu) i zadnego zaczerwienienia nie bylo , jesli mnie cos zlapalo to na brazowo , ale kazda skora reaguje inaczej , nie ma na to reguly.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spryskuję się mleczkiem do opalania bądź oliwką. Staram się leżeć plackiem pół godziny przód, to samo tył. Nie opalisz się jednorazowo,wiadomo.

Grunt to nasmarowanie się jakimś specyfkiem,zakrycie głowy , opalanie z głową- nie siedenie cały dzień na słońcui będzie okej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jak Wy się opalacie?

1. Pakuje rzeczy do plecaka (ręcznik, krem, napój)

2. Ubieram plecak i wychodzę z domu nad wodę

3. Witam znajomych

4. Rozkładam rzeczy ( ręcznik daje na piasek, krem stawiam obok, napoju nie wyciągam w celu nie ogrzania go)

5. Smaruje się kremem

6. Kładę się i leże

7. Idę do wody

Punkty 6 i 7 - powtarzam w zależności od czasu przebywanego nad wodą

Jak stosujecie kosmetyki?

1. Wyciągam krem z plecaka, jeśli już leży obok ręcznika - podnoszę go

2. Nakładam go na rękę (najczęściej lewą)

3. Smaruje się, tam gdzie potrzeba

4. Zamykam krem

5. Odkładam go do plecaka

to proste, wystarczy poćwiczyć :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kup sobie olejek przyśpieszający opalanie.mnie też słońce szybko nie łapie,ale staram się nie siedzieć za długo na słońcu,ostatnio siedziałam 4 godziny i efektem było pieczenie a teraz skóra schodzi ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak masz możliwość koszenia lub innych prac domowych to rozbierz się do stanika w ciepły dzień i pracuj.Mi osobiście wystarczą 2 godziny przy cięciu rzywopłotu i mam brązowe plecy 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po zimie gdy słońce jeszcze nie zdążyło mnie musnąć to idę się poopalać na trawie za domem. Leże z godzinę, po pół godziny na przód i tył. Choć to zależy jaka pogoda jest, jak nie ma chmur to wystarczy krócej.

Zazwyczaj robię sie czerwona, potem zbrązowieje i stwierdzam, że na ten rok opalania starczy:) Ewentualnie jak po jakimś miesiącu jest znowu ładnie to idę się troche doprawić jeszcze. Nie lubie opalania zbytnio, męczy mnie to.

Nie używam żadnych kremów na całość skóry tylko na znamiona z wysokim filtrem i tyle. Przy moim natężeniu i podatności na opalanie to z kremem z filtrem leżałabym cały dzień i nie opaliłabym się nic. Mam jasną karnacje dosyć i opalam się na jasny brąz, nigdy nie będę ładnie opalona na ciemny kolorem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja akurat nie mam problemu z opalaniem.Od razu opalam się na brązowo.Stosuję krem z filtrem lub właśnie tak jak w tym roku przyspieszasz :P

Czasu za duzo nie potrzebuje,nie lubię leżeć plackiem i tak sie opalać,więc najlepiej opala mi się w wodzie lub,gdy cos robię np. na działce :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję łykać Belissę Sun - zawiera potężną dawkę betakarotenu, dzięki czemu opalanie przychodzie szybciej, łatwiej i opalenizna utrzymuje się dłużej.

Wypad nad jeziorko/rzekę to najlepszy sposób na opalanie. Tyle, że w takiej sytuacji niezbędne jest zadbanie o krem z wysokim filtrem. Nad rzeką/nad jeziorem nie konkrolujemy opalania, więc nie trudno o poparzenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi nie osłabiła ;) Belissa Sun zawiera również skrzyp polny, który poprawia kondycję włosów, więc wątpię, by działał przeciwnie, niż powinien.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuje Ci bardzo :) I faktycznie dają te tabletki dobre efekty ? A oprócz tych tabletek co stosujesz do opalania i po?

A o to czy nie szkodzą włosą pytałam dlatego że beta-karoten osłabia włosy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, Belissa Sun daje efekty. ;) Nawet sama w sobie delikatnie przyciemnia cerę przed opalaniem.

Do opalania stosuję olejek Kolastyna z filtrem 3. A po opalaniu zwykły balsam nawilżający [po wzięciu prysznica oczywiście].

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jaką masz karnacje? Miałaś jakieś problemy skórne ?

Bo czytałam na necie że nie ktorym dziewczyna wyskakiwaly rozne krostki na twarzy i nawet na szyi.Miałaś tak? Albo że jednej bardzo włosy wypadały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam jasną karnację. Nie mam problemów skórnych. Żadnych skutków ubocznych nie odczuwałam; nie wyskoczyły mi krostki, nie wypadały mi włosy. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja to robię tak:

przebieram się w strój, używam kremu z filtrem (50+), czekam ok.10-30 min aż zacznie działać, biorę okulary przeciwsłoneczne i na leżak.

Jeśli długo leżę, smaruję się drugi raz. Natomiast po używaj kosmetyków po opalaniu, łagodzą ewentualne podrażnienia skóry. Żeby się lepiej opalić warto mam dodatkowo olejek do opalania (kupiłam taki na plażę i do solarium), przyspiesza opalanie. Ale żeby być opalona nie musisz się opalać. Kup dobry samoopalacz i po sprawie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

alex007-mozesz jakis polecic? A taki samoopalacz do twarzy moge uzywac ten sam co do ciala ? Wszystkie samoopalacze jakie mialam pozostawialy smugi na ciele.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie lubię leżeć plackiem na słońcu. Po chwili robi mi się duszno i taka z tego zabawa.

Najlepszy, według mnie, i najbardziej skuteczny sposób na opalanie, to woda! Jeździsz czasem ze znajomymi na kąpieliska, nad jeziorka itd? Pograjcie w piłkę wodną, pogońce się, cokolwiek, byle być w wodzie. :) Potem można na 5 minut wyjść żeby słońce Cię wysuszyło i znowu.

a jeżeli już nie woda, to ruch, jakikolwiek. Samym spacerem na słońcu możesz sobie spalić ramiona, więc grając w siatkówkę na plaży, biegając i itp. też się ładnie przyrumienisz. (;

Tylko oczywiście nie należy zapominać o ochronie. Krem z filtrem czy olejek jest niezbędny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz