Prezydentka_16

wybieg+szkielet? / wybieg+kraglosc?

wybieg+szkielet, czy wybieg+kraglosci?  

43 members have voted

1. 1.

• szkielet
      6
    • kragÅ?osci
      37

Recommended Posts

:wink: witam wszystkich.....chcialam poruszyc temat agencji modelek i praw jakimi one rzadza. otoz przyjmuja one jedynie wychudzone dziewczyny.ogladalam pewien program, w ktorym pokazywano jak wyglada kasting na modelke- przychodzily mlode dziewczynki(z podstawowki i gimnazjum)....zadziwilo mnie to, ze te dziewczynki wcale nie cieszyly sie z tego, ze beda modelkami- o czym marzy kazda maloletnia....wg. mnie swoje niezrealizowane marzenia spełniaja ich matki....ale nie o tym chciałam mowic.

co myslicie o 'ustawie' mowiacej o zatrudnianiu na modelki kobiet o kraglejszych, pelnych ksztaltach?to pytanie kierowane jest do wszystkich-zarowno kobiet , jak i mezczyzn.

telewizja namacila w naszych glowach...te wszystkie retusze specjalne oswietlenia i operacje plastyczne gwiazd utworzyly nowy kanon mody. wymagania dzisiejszych czasow(mowa oczyw. o sylwetce) sa nie na nasza kieszen, bo to co widzimy na ekranie telewizora, to nic innego jak tandeta ,sylikon i sterydy.

jakie jest wasze zdanie na ten temat?moze wg was obsesyjne dbanie o sylwetke zapobiega otylosci w kraju, ale umiar potrzebny jest we wszystkim....

Według mnie to te wszystkie dziewczyny odchudzające się, żeby im tylko żebra było widac i wszystkie kości są lekko potrącone. Nie wiem jak człowiek może widzieć coś ładnego w szkielecie obwleczonym skórą...To obsesyjne dbanie o sylwetkę, to teraz nic innego jak moda, bo już napewno nie propagowanie zdrowego stylu życia. A te agencje modelek to pewnie też takie szkieletory zakładają.

[fquote=Prezydentka_16]o myslicie o 'ustawie' mowiacej o zatrudnianiu na modelki kobiet o kraglejszych, pelnych ksztaltach?[/fquote]

Ameryki nie odkryłaś. Już w Mediolanie, Madrycie zakazano wieszaków na wybiegach ;)

"Wychudzone modelki stały się ostatnio plagą na wybiegach. Niektóre przy wzroście 175 cm nie ważyły nawet 50 kilogramów.

Wiele dziewczyn, chcąc wyglądać szczupło, głodziło się,

co doprowadzało do anoreksji.

Pierwszym miastem,

który zakazał pojawiania się na wybiegu modelek ważących mniej niż 57 kg, był Madryt.

Teraz okrąglejsze kształty promuje Mediolan.

Oprócz wymaganej wagi, którą modelka musi uzyskać przy wzroście 175 cm, ważny jest także wiek dziewczyny.

16 lat to dolna granica, młodsze mogą zapomnieć o rozpoczynaniu kariery. Taka jest decyzja władz miasta Mediolanu

oraz specjalistów z agencji modelek. "

źródło: http://www.e-lama.pl/artykul.php?id=1779

Uważam, że piękna kobiety nie mierzy się w kilogramach ani centymetrach... Jednak jeszcze na wielu wybiegach (jakie to okropne słowo, "wybieg") dominują chuuuuuude, chorobliwie chude dziewczyny....

Otóż to. Kobieta nie ma ważyć ileś tam, czy mierzyć ileś tam. Jeżeli już jej zadaniem jest pokazywanie się i prezentowanie czegoś tam, to musi jakoś wyglądać i mieć co pokazać! I tu nie chodzi o to czy ma być chuda, gruba, prosta, czy krzywa. Modelki zazwyczaj są po prostu brzydkie. Nie tylko figury, w których zero widać przejawów kobiecości, ale urodą wcale nie grzeszą, widać, że są wyniszczone i zmarnowane.

A "kobieca" kobieta to esencja piękna, a tak często postrzega się to jako wadę.

[fquote=monia_xD]dominują chuuuuuude, chorobliwie chude dziewczyny....[/fquote]

moglbym rzec, ze niekiedy anorektyczki wychodza sie pokazac... bleee

Zdecydowanie kraglosci sa najlepsze!!

a dla mnie anoreksja jest największym przekleństwem dzisiejszego świata. a najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że cała wuchta kobiet chce wyglądać jak anorektyczki. to jest smutne, niestety.

i oczywiście krągłości! :twisted:

jak wg mnie u naprawdę dobrej modelki liczyć się powinny krągłości(czy raczej ich brak) tylko uroda, urok osobisty i sylwetka(kobieca, po prostu ładna, bez przesady w obie strony). We Włoszech Giorgio Armani zaprotestował przeciw anorektycznym modelkom i teraz jest jakby "prawo" wśród naujwiększych włoskich projektantów zapobiegające anoreksji u modelek, które zapowiada początek kariery modelek o bardziej kobiecych kształtach :)

a dla mnie anoreksja jest największym przekleństwem dzisiejszego świata. a najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że cała wuchta kobiet chce wyglądać jak anorektyczki. to jest smutne, niestety.

i oczywiście krągłości! :twisted:

oczywiscie nie popieram anoreksji, ale musimy sobie postawic pytanie, wychudzenie czy nadwaga? bo przeciez z nadwaga spotykamy sie coraz czesciej , juz u malych dzieci. najlepiej byloby tak zeby dziewczyny byly "srednie" ale my jakos zawsze popadamy w skrajnosci :wink:

dziewczyny odchudzajac sie nie stawiaja sobie celu "chce wygladac jak anorektyczka", czy "chce byc anorektyczka" tylko po prostu "chce schudna" dopiero pozniej staje sie to choroba

co do tematu to robia to na pewno przez oszczednosc, albo raczej skapstwo ,ale wlasciwie chude dziewczyny(nie anorektyczki) sa pewnym rodzajem walki z nadwaga

Nie powinniśmy stawiać pytania: gruba czy chuda? Nie można przecież rozdzielać ludzi w ten sposób. Modelka też zawód. Ale uważam, że aby zostać modelką wybiegową dana dziewczyna powinna mieć ukończone osiemnaście lat, być świadomą swojego wyboru i by decydowała za siebie. Teoretycznie taka dorosła dziewczyna nie powinna być już sterowana przez rodzinę itp. itd.

Poza tym modelki nie powinny mieć narzucone ważenia tyle ile szczypiorek. Kierujący nimi ludzie chyba zdają sobie sprawę, że oni też przyczyniają się do śmierci tych kobiet, które czasem w pewnym momencie po prostu tracą kontrolę nad dbaniem o idealną sylwetkę, która została im narzucona. Trzeba by w jakiś sposób zabronić firmom dla modelek doprowadzania dziewczyn do takiego zdania.

Ale to wszystko to zbyt dobra wizja i nigdy z pewnością nikt się za to w ten sposób nie weźmie. Modelki o takiej mizernej posturze będą podejrzewam zawsze. Chyba, że w przyszłości rozwiniemy się o kolejne prawie dwa tysiące lat i zrozumie się to co się dzieje z modelkami.

Przecież to też zawód.

Ale modelka sama wybrała sobie taki zawód ze świadomością warunków utrzymania się na wybiegu. Co innego, że wypadałoby zatrzymać epidemię odchudzających się do patyczka panien.

Ani jedno ani drugie, a ustawa takowa ktora bedzie wprowadzona w kilku krajach, nie mowi o zadnych kraglejszych (bo to zdecydowanie za duzo powiedziane), tylko o minimalnej masie ciala, ale nadal bardzo chudych.

krągłości.

wszyscy piszą krągłości, a ciekawa jestem, kto by te krągłości wybrał, gdyby miał decydować, chudzinka, czy okrągła ;) i nie mówię o teorii, tylko jakby to wyglądało w praktyce.

Bo co innego hipotetyczna sytuacja, co innego życie.

ja wyboru nie mam, mam krągłości. I dobrze mi z tym.

A anoreksja jest straszną chorobą. Epidemią. Chwila sławy za jaką cenę? Nawet śmierci. Ktoś ma poprzestawiany system wartości.

fajne jest coś większego niż tylko kości.. strach sie dotknąć "tego czegoś" - jeszcze sie połamie. precz z tą chorobą! nie mówie że otyłość jest fajna, wręcz przeciwnie. złoty środek, to jest to!

nie przesadzajmy z krągłościami. Niektóre dziewczyny po prostu są szczupłe(np. ja :D ). Poza tym nie chodzi, żeby miały obfite kształty, tylko żeby zapobiegać anoreksji. Ważne jest też, żeby przy doborze nie liczyła się waga czy wzrost, tylko uroda i sylwetka dziewczyny i żeby uzyskać kompromis.

[fquote]wszyscy piszą krągłości, a ciekawa jestem, kto by te krągłości wybrał, gdyby miał decydować,[/fquote]

ja. Tylko bez przesady :wink:

"krągłości" to nie jest nadwaga, tylko figura prawdziwej kobiety, a nie pięcioletniej dziewczynki.

hmm...jasne, ze takie szkielety sa nieapetyczne i niezdrowe. Kobieta powinna byc proporcjonalna jak juz ktos napisal. I najwazniejsze, to powinna akceptowac siebie taką jaka jest (i dobrze by bylo, zeby jej facet tez akceptował). Media tak lansuja te chudosc, ze wiekszosc dziewczyn sie odchudza, zeby wygladac tak jak na jakims zdjeciu. Pytanie po co? To chore moim zdaniem. Jezeli ktos prowadzi zdrowy tryb zycia (normalne, zdrowe posilki o stalych porach, sport i duuuuzo swiezego powietrza) to nie bedzie ani otyly ani jakis szkielet (te modelki chyba jedza tylko salate i niskotluszczowe kefirki :roll: ). Ja tam ststystycznie mam niedowage, ale nie dlatego, ze sie katuje dietami, tylko odziedziczylam figure po ojcu, wcale nie wygladam jak wykalaczka, bo kraglosci tez mam (prawie 177 wzrostu i 55 kilo). A jem co mi wpadnie w rece =D , niczego sobie nie zaluje. Kazda kobieta jest inna i nie nalezy figury wrzucac do jednego worka.

jak widze jak te modelką widać te kości to aż sie płakać chce..maskra... :evil: obrzydlistwo....

[fquote]wszyscy piszą krągłości, a ciekawa jestem, kto by te krągłości wybrał, gdyby miał decydować,[/fquote]

ja tutaj wybieram Horacego. Nie maxymalnie chuda(175 cm 50 kg) czy okągła(175 80 kg). A umierakowanie 175 i i 60-65 kg ;) Pewnie kazdemy chodzi o to w okragłych.

hm... tak :D i zakazali rozmiaru XS ;) w Mediolanie of course. ;)

Ja sama jestem chudziutka, [ale anoreksji nie mam :D bez przesady :D] ale na wybieg sie nie wybieram ;P

Mam jednak znajoma modelke. Widac jej wszystkie kosci, a przed pokazem caly dzien zyje o wodzie . Ze slodyczami pozegnala sie juz dawno, a od swojego przelozonego i tak ciagle slyszy ze jest za gruba. ze jeszcze kilo musi schudnac..:/ oj.. glupota. Ale przeciez to dziewczyny sie na to decyduja... Pogon za pieniadzem i slawą kosztem swojego zdrowia i wygladu....

Szkietety sa paskudne, zadne kreacje ktore one pokazuja nie wygladaja na nich ladnie. Moim zdaniem modelka nie powinna byc ani szkieletem, ani nie miec kraglosci, byc szczupla ale nie chuda :roll: Wiecie, plasciutki brzuch ale wieksze piersi itp.

[fquote=^Kasia^]Wiecie, plasciutki brzuch ale wieksze piersi itp.[/fquote]

O tak! To jest naprawde fajowe:) A nie takie worki kosci...

Nie wiem jak można się zachwycać tym, że jest sie workiem kości i kawałkiem skóry :roll: ... Niektóre na prawdę wyglądają okropnie; zupełnie jak z obozu koncentracyjnego :/ .

Wszystko ma swoją granicę, lecz one wychodzą poza nią...

Tylko i wyłącznie krągłości :|

trzeba powiedzieć jasno szczupłe jest piękne i nic tego nie zmieni przynajmniej u mnie bo kocham wysokie i chude dziewczyny i lepiej się patrzy na szczupłe babki niż na wieloryby

[fquote]Wychudzone modelki stały się ostatnio plagą na wybiegach. Niektóre przy wzroście 175 cm nie ważyły nawet 50 kilogramów[/fquote]

moja dziewczyna ma 177 i waży mniej niż 50 kg i wygląda świetnie nie jak szkielet a te wszystkie "wieszaki i szkieletory" wymyślają zazdrosne grube babki albo faceci co właśnie takie partnerki maja

Niektóre na prawdę wyglądają okropnie; zupełnie jak z obozu koncentracyjnego

Masz na mysli chyba to, ze te w obozach wygladaly znosniej.

moja dziewczyna ma 177 i waży mniej niż 50 kg i wygląda świetnie nie jak szkielet a te wszystkie "wieszaki i szkieletory" wymyślają zazdrosne grube babki albo faceci co właśnie takie partnerki maja

Ciagle ta zazdrosc... naprawde swiat schodzi na psy(przepraszam za wyrazenie lecz to jednak prawda) Dzis juz tylko sasiad chce wkopac sasiada i kazdy tylko czeka, kiedy tylko przytrafi sie okazja do obsmarowania sie,

Co do tematu, zostaje dalej przy tym co powiedzialem, tylko i wylacznie kraglosci.

Masz na mysli chyba to, ze te w obozach wygladaly znosniej.

zastanow sie zanim cos powiesz

kazdy jest inny, niektorzy wola byc chudsi niektorzy wola kraglosci, ale nie mozemy przesadzac, ani w jedna, ani w druga strone :wink:

przede wszystkim muszą być proporcjonalne-biust/talia/biodra-bez tego ani rusz-inaczej źle sie patrzy na takie panny...

byle sie tłuszcz ze spdni nie wylewał jak niektórym-uhhhh :shock: :? :roll: a kości to do pudła albo dla chemików :D [oczywscie chodzi mi o takie typowo skrajne laski:/]

wszyscy piszą krągłości, a ciekawa jestem, kto by te krągłości wybrał, gdyby miał decydować, chudzinka, czy okrągła ;)

I tu byś się zdziwiła :P :D :)

Krągłości są atrakcyjniejsze. Nie widze nic atrakcyjnego z takich "kościotrupach" :?