Sign in to follow this  
Followers0
zebra_

lustrzanka - jaka najlepsza dla amatorki?

Recommended Posts

Witajcie ;)

Uwielbiam robić zdjęcia, ale na razie mam tylko zwykłą cyfrówkę, która, jak wiadomo szałowych zdjęć nie zrobi.. Postanowiłam, że skoro jestem przy kasie, to dobra okazja sprawić sobie lustrzankę cyfrową. Nie znam się jednak zbyt mocno na rodzajach aparatów, nie wiem, które są mniej, które są bardziej zaawansowane w funkcjach itd.. Może Poradzicie mi, jaką lustrzankę wybrać na sam początek? i jeszcze jedno pytanie: czy warto kupować używaną?

Pozdrawiam ;)

Jasne, że warto używaną, trzeba tylko być ostrożnym i wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie.

Ze swojej strony mogę na początek polecić Ci zakup jakiejś dobrej książki foto, aby zakup lustra był świadomy, a zdjęcia robione z głową.

Inaczej nie będzie wielkiej różnicy pomiędzy zdjęciami z kompaktu a z lustra, pomijając samej obecności lustrzanki ;)

Hmmm.. co do robienia zdjęć lustrzanką, to miałam taką kiedyś w ręce na parę dni, robiłam zdjęcia i wydaje mi się, że szybko się uczę. Z resztą nauka z książki to nie dla mnie, wolę praktykę od teorii :) Może jednak doradzisz jakiś model?:)

ale na razie mam tylko zwykłą cyfrówkę, która, jak wiadomo szałowych zdjęć nie zrobi.. Postanowiłam, że skoro jestem przy kasie, to dobra okazja sprawić sobie lustrzankę cyfrową.

Po co? Zostaw pieniądze rodziców w spokoju.

To nie aparat robi zdjęcia, to ty robisz zdjęcia.

jeszcze jedno pytanie: czy warto kupować używaną?

warto

Poradzicie mi, jaką lustrzankę wybrać na sam początek?

Jeśli chcesz robić zdjęcia amatorsko i nie masz zamiaru zagłębiać się nigdy w ten temat, co to przysłona i po co to jest i tak dalej, zostań przy kompakcie. Wyjdzie ci na zdrowie.

Jeśli koniecznie chcesz kupić lustrzanke możesz kupić 350d albo z innej beczki d90

o moich rodziców się nie martw, od dawna na siebie zarabiam. pff

Jeśli chcesz robić zdjęcia amatorsko i nie masz zamiaru zagłębiać się nigdy w ten temat, co to przysłona i po co to jest i tak dalej, zostań przy kompakcie. Wyjdzie ci na zdrowie.

a kto powiedział, że nie chcę się zagłębiać? To, że na razie niewiele o tym wiem, nie znaczy, że nigdy się nie nauczę, prawda?

poza tym, to nie jest temat o czym, czy mam kupić lustrzankę, czy zostać przy kompakcie, tylko o tym, jaka kupić.

a po trzecie, nie pisz tak, jakbyś Ty od początku wszystko wiedziała i nigdy nie musiała się uczyć. ja oczekiwałam porady, nie wymądrzania się.

co do 350D - fakt, słyszałam już o nim dużo i podobno jest dobry na początek.

Dodano 15 Cze 2010, 00:54:27:

o moich rodziców się nie martw, od dawna na siebie zarabiam. pff

a kto powiedział, że nie chcę się zagłębiać? To, że na razie niewiele o tym wiem, nie znaczy, że nigdy się nie nauczę, prawda?

poza tym, to nie jest temat o czym, czy mam kupić lustrzankę, czy zostać przy kompakcie, tylko o tym, jaka kupić.

a po trzecie, nie pisz tak, jakbyś Ty od początku wszystko wiedziała i nigdy nie musiała się uczyć. ja oczekiwałam porady, nie wymądrzania się.

co do 350D - fakt, słyszałam już o nim dużo i podobno jest dobry na początek.

To, że na razie niewiele o tym wiem, nie znaczy, że nigdy się nie nauczę, prawda?

uczysz się, a jak się uczysz to nie jest Ci potrzebna lustrzanka. Poczytaj trochę książek popatrz w necie i zdecyduj samodzielnie.

Dałam ci radę, nie denerwuj się tak misiek :*

Cytując znanego fotografa Bretta Harknessa " Practice, practice, practice and when you think you know it all, practice again."

Więc Ci podałam dwa modele

Zawsze mnie zastanawia jak ludzie mogą prosić obcych o wydanie za nich swoich cieżko (?) zarobionych (?) pieniędzy... Równie dobrze możesz zaczepić przechodnia na ulicy i zapytać na co masz wydać oszczędności....

Z takim podejściem... możesz sobie kupić jakąkolwiek, i tak nie zauważysz różnicy.

Cytując znanego fotografa Bretta Harknessa " Practice, practice, practice and when you think you know it all, practice again."

no to jak mam praktykować nie mając tej lustrzanki? ;] zonk.

Zawsze mnie zastanawia jak ludzie mogą prosić obcych o wydanie za nich swoich cieżko (?) zarobionych (?) pieniędzy... Równie dobrze możesz zaczepić przechodnia na ulicy i zapytać na co masz wydać oszczędności....

nie proszę o wydanie pieniędzy, tylko o wydanie opinii.

Z takim podejściem... możesz sobie kupić jakąkolwiek, i tak nie zauważysz różnicy.

ahaha z jakim podejściem? zrozum, że ja chcę tylko zaczerpnąć opinii, a i tak zrobię, co będę uważała za słuszne, tak ciężko to pojąć? czepiaj się tych, co tu gorsze bzdury wypisują, np. pytają, kiedy stracić dziewictwo, a mnie już zostaw w spokoju, Pani wszystkowiedząca ;]

Najlepsza na początek byłaby lustrzanka Canon EOS 350D, ale tego modelu już się nie produkuje, więc musiałabyś kupić używaną, a jeśli chcesz nowy to proponuję Canon EOS 400D lub Canon EOS 450D :)

Akurat September, ma racja, nie znając się na lustrzankach wszystko jedno jaką kupisz. Dla amatora wszystkie są jednakowe. Jednak lustrzanka to aparat, w który musisz inwestować. Czyli musisz zbierać na kolejne obiektywy, lampy, osłonki itd. (nie czepiać się słownictwa, nie jestem nawet fotografem-amatorem).

Jeśli rozpracujesz "najprostszą" lustrzankę to szybko będziesz chciała zmieniać obiektyw, dokupywać sprzętu... Wiem to po mojej siostrze, po kilku miesiącach używania lustrzanki to co miała, przestało ją zadowalać i chce więcej.

Choć z drugiej strony z tego co mi wiadomo rozpracowanie lustrzanki tak, by samemu ustawiać każde parametry nie zajmuje wcale mało czasu.

Najlepiej idź do sklepu z takim sprzętem, popatrz sobie, potrzymaj lustrzanki w ręce, popatrz na rozmiary obiektywów (ile milimetrów), popatrz na to jak wyglądają body, co zawiera obiektyw bo wiem, że jakieś tam funkcje są wbudowane w obiektyw albo w body (jak się mylę to poprawiajcie).

Jednak najlepiej kupić coś nowszego a nie te starsze modele. I myślę, że Canon byłby najlepszy z uwagi na to, że to firma specjalizująca się głównie w aparatach.

kompaktem nei można robić zdjęć?

o matko, ale ja nie chcę robić zdjęć kompaktem.

jak idziesz do sklepu i mówisz "poproszę czerwoną sukienkę", to Pani ekspedientka Ci mówi "ta różowa, którą ma Pani na sobie, wygląda prawie, jak czerwona" ?

Najlepsza na początek byłaby lustrzanka Canon EOS 350D, ale tego modelu już się nie produkuje, więc musiałabyś kupić używaną, a jeśli chcesz nowy to proponuję Canon EOS 400D lub Canon EOS 450D :)

dziękuję, rozpatrzę, pooglądam je w sklepie, bądź u znajomych, którzy mają aparaty i wybiorę coś niedługo ;)

Canon EOS 450D

Dla amatora w sam raz, w 1500 powinnaś się zmieścić. Canony to straszne plastiki, ale Nikony o wiele lepsze nie są. Za taka sumę pieniędzy dostaniesz kitowy obiektyw 18-55(czyli nie najwyzszych lotow, choc i takim mozna zrobic świetne zdjęcia;)) raczej bez VRu (stabilizatora), lecz jeżeli chcesz rozwijac swoje umiejetnosci fotografa, nastaw sie na dokupowywanie obiektywow -> inwestowanie pieniędzy. Bo istotą jest obiektyw, nie body. Canony nadają się idealnie - szeroki wybór. A zdjęcia robione 450D widziałam - bardzo apetyczne w dłoni kreatywnego i pewnego (niekoniecznie doświadczonego) fotografa:)

Za taka sumę pieniędzy dostaniesz kitowy obiektyw 18-55(czyli nie najwyzszych lotow, choc i takim mozna zrobic świetne zdjęcia;)) raczej bez VRu (stabilizatora)
dostanie z VR nówkę D3000 ;)

to jest to co lubię u klientów nie umieją dobrze robić zdjęć kompaktem a pchają się w lustrzanki, bo wszyscy mają to ja też chce

do 1500zł możesz kupić Sony A330 od Canona i Nikona będzie lepsze ze względu na to, że ma Live View (przyda się ze względu na to, że na początku nie będziesz przyzwyczajona do wizjera) dodatkowo jest uchylny wyświetlacz co się przydaje np na koncertach, stabilizacje obrazu i silnik autofocusa w body czyli jeśli kupisz obiektyw używany np. Konica minolta z przed 5 lat to będzie miał on te wszystkie funkcje. Jeśli chodzi o Canona i Nikona to do tej ceny i tak nie zobaczysz różnicy, a kupisz słabszy aparat, bo sporo płacisz za markę.

I niech nikt nie zaczyna, że Sony nie robi aparatów itd.

bo po 1 Sony to Konica Minolta jeśli chodzi o lustra

po 2 Sony kupuje matryce od Nikona

po 3 w internecie są praktycznie tylko fani Nikona i Canona ;)

Nikona do tej ceny w ogóle bym nie brał, a jeśli już usilnie chcesz Canona do 1000D lub 450D jeśli dołożysz do nówki

to jest to co lubię u klientów nie umieją dobrze robić zdjęć kompaktem a pchają się w lustrzanki, bo wszyscy mają to ja też chce

fakt, takie podejście jest śmieszne, ale niestety - nie pij do mnie, bo ja nie z tych :)

Kupuję aparat za 2 tygodnie, umówiłam się już z pewnym miłym Panem, który sprzedaje mi Canona EOS 350D z obiektywem Sigma za 1000 zł :) używany, ale sprawny i zadbany.

a jaki obiektyw? Ogniskowa? Światło?

Powiem szczerze, że 1000zł za tak stary model to trochę dużo ;p

kompaktem nei można robić zdjęć?

o matko, ale ja nie chcę robić zdjęć kompaktem.

jak idziesz do sklepu i mówisz "poproszę czerwoną sukienkę", to Pani ekspedientka Ci mówi "ta różowa, którą ma Pani na sobie, wygląda prawie, jak czerwona" ?

To w takim razie polecam pentax k-x , można sobie dobrać pod kolor butów i sukienki.

http://www.foto-kurier.pl/aktualnosci/s ... x-k-x.html

Może trochę przekracza założoną kwotę, ale dla lepszego samopoczucia kobieta ma prawo sobie na to pozwolić.

Mając męża o bardziej zasobnym portfelu można pomyśleć o lustrzance pentax k-m z kryształkami Swarovskiego.

http://www.idg.pl/news/173826/Lustrzank ... kiego.html

Jednak nie ważne, jakie lustro się kupi, w rękach nieświadomego fotografa robiącego na AUTO, zdjęcia niczym nie będą się różnić.

Pozdrawiam.

teleobiektyw Sigma 70-300

dużo? jak na aparat z dwoma obiektywami, całym wyposażeniem i plecakiem przystosowanym do aparatu z wieloma obiektywami to nie jest dużo ;]

właśnie jaki drugi ? ;) i czy ta Sigma ma stabilizację i jakie światło? :)

całe wyposażenie to co masz na myśli? aparat i obiektywy? ;] czy też statyw, zestaw filtrów, zestaw do czyszczenia? jaka karta w zestawie?

co do Pentaxa K-X bardzo dobry aparat tylko nie w jej zakresie cenowym, bo kosztuje powyżej dwóch tyś. chyba, że jakaś używka

btw dla amatorki na początek proponowałbym porządny kompakt z pełnym manualem ;) np. Fuji HS10 lub S200EXR jeśli sobie z tym poradzisz to można się brać za lustra

Chyba nie sądzisz, że S 70-300 OS warty (nówka) niewiele poniżej 1500 zł jest dołączany w zestawie z body i drugim obiektywem w cenie 1000 zł za zestaw :P

Chyba nie sądzisz, że S 70-300 OS warty (nówka) niewiele poniżej 1500 zł jest dołączany w zestawie z body i drugim obiektywem w cenie 1000 zł za zestaw :P

nie, nie myślę - wiem ;] facet chciał się pozbyć sprzętu, bo kupił inny. Drugi obiektyw to ten zwykły od Canona kit-owy 18-55.

Do tego karta 4 giga, 4 soczewki do makro, 3 akumulatory, ładowarka, kable, nakładki na obiektyw przeciwsłoneczne.. plecak. To chyba tyle. Dzisiaj do mnie to wszystko kurierem przyjedzie :)