Jump to content

Katalogi wysyłkowe: Halens, Bon prix itp

Lalunaa

Recommended Posts

Nie takowego tematu a do mnie on powraca jak bumerang...

Robicie zakupy za pośrednictwem takowych katalogów? Macie jakieś doświadczenia z tym związane?

Można zaufać takim wyborom?

martuśka.

Czasem zamawiam coś z Bon Prix. Lubię rzeczy z tego katalogu, dobre gatunkowo są tylko rzadko jest mój rozmiar. Rozmiary są trochę zawyżone. Moja mama normalnie nosi 36/38 ale z tego katalogu wszystko na niej wisi jak zamówi 36. Mają czasem dziwne i jakieś tandetne rzeczy ale podążają ogólnie za modą i na prawdę czasem jakieś fajne perełki można wyszukać. Choć ceny są podobne jak w sklepach to wiadomo, że koszt przesyłki to zawyża. Nie zdarzyły mi się problemy z tą firmą. Zawsze wszystko przychodzi, jak czegoś nie ma to dosyłają później.

Moja mama zamówiła kiedyś jakąś sukienkę z Bon Prix- ale to było z 10 lat temu...

W sumie założyłam wątek, bo chciałam coś zamówić z katalogu Halens. Więc jeśli miałaś doświadczenia z tym katalogiem, to też będę wdzięczna za info

martuśka.

Nawet nie słyszałam o tym katalogu więc niestety ale nie posiadam nawet znikomych informacji na ten temat:)

Incomprehensible

Halens to byłe Quelle. Nie polecam. Zamówiłam tam rok temu buty, które przyszły z PÓ

yncydent

Ja w zeszłym roku zamówiłam sobie w BP sweterek i nie przyszedł. Moja mama buty, które okazały się o wieeele za duże.

Ja ogólnie sceptycznie podchodzę do takich katalogów, a też mało jest rzeczy stricte uderzających w mój gust. jeśli już, to bardzo nieliczne rzeczy.

Zamawiam czasem coś z Bon Prixa. Generalnie ubrania są dobrej jakości, ale trzeba czekać około miesiąca. Za długo jak dla mnie. Z kolei w Quelle wielu rzeczy zwykle nie mają w magazynach, choć w katalogach można je znaleźć. Wolę jednak pójść do zwykłego sklepu niż miesiącami czekać na bluzeczkę.

Zamawiam czasem w Bon prix, ale sporadycznie, tylko w tedy jeśli coś naprawdę przyciągnie moją uwagę. Bo jednak uważam, że gdy zamawiam wysyłkowo tracę przyjemność euforii zakupowej. Ale jeśli naprawdę nie mam ochoty biegać po sklepach to chętnie przeglądam katalogi. Materiał bardzo dobry, szybka przesyłka, a i opłaca się być chudym bo mniej się płaci za ciuszki w Bon prix-sie.

Bulan, sugerujesz że w Bon Prixie mniejsze rozmiary są tańsze niż reszta? :P

Ja niestety nie należę do filigranowych dziewczyny. jestem raczej grubokoścista.

Moja przesyłka doszła po niecałym tygodniu od złożenia zamówienia i wszystko było zgodne z opisem na stronie. Z czystym sumieniem moge polecić katalog Halens.

Teraz spodobały mi się kolejne sandałki i czekam na wypłatę.

PS0062YZ_A_600_QPL.jpg

Halens kiedyś znałam z katalogów Quelle:D często dostawałam je przesyłką do domu. Teraz oglądam w internetowej wersji i zdecydowanie widzę, że gama produktów jest o wiele większa. Mają wiele markowych ubrań np. Next, Bon'a Parte i to w cenach bardzo przystęponych. Ostatnio zerkam często na dział Bon'a Parte Outlet.. ceny już od 25zł. znacie tą markę?

martuśka.
sugerujesz że w Bon Prixie mniejsze rozmiary są tańsze niż reszta?

No tak jest:) Rozmiary od 32 do bodajże 38 są w jednej cenie, potem cena rośnie wraz z rozmiarem.

Dla mnie jako bardzo chudej osoby zawsze było to dobre, mam trochę tańsze ciuchy chociaż gdzieś:)

pfff- co za bzdura...

W Halensie tak nie ma, w stary Quelle chyba też nie było. Dobre jest to, że można też kupić inne marki: mustang, nike, puma itp, co nie jest typowe dla katalogów wysyłkowych. Albo się mylę?

Będę się zastanawiać nad zakupami.

Z tego co czytałam na stronie Halens to przesyłka trwa od 7 do 21 dni.

A co do sukienek chyba musisz sama przejrzeć... bo jest ich tysiące, z każdej marki więc ciężko tak trafić :D

nie przepadam za katalogami wysyłkowymi. wolę przejść się do zwykłego sklepu, przymierzyć, pomacać materiał, a nie tak w ciemno. poza tym na bon prixie juz się przejechała moja mama i przyjaciółka. materiał nie jest specjalny, ubrania wyglądają nieco inaczej niż na zdjęciach i ogólnie kicha. tak więc - jestem na nie.

do końca miesiąca - czerwca

Dodano 20 Lip 2010, 13:17:34:

Halo Forumowicze, czy ktoś zamawiał takie ubranka z katalogu? Za chwilę będzie promocja i chciałabym coś zamówić, ale jakoś tak...

Czy jak przyjdzie przesyłka to mogę odmówić jej przyjęcia np?

• 1 year later...

Jeżeli chodzi o katalogi wysyłkowe to najbardziej podoba mi się oferta Stilago. Teraz na przykład można tam kupić torebki Calvina Kleina 60% taniej. W innych klubach wysyłkowej takich okazji nie spotkałam.

Moja mama kiedyś zamówiła kilka rzeczy, ale był to raczej niewypał. Nie lubię ich rozmiarówek bo wszystko jest na mnie za duże :D i myślę, ze w takich cenach można kupić jednak coś lepszego, lub coś co wcześniej można po prostu zmierzyć.

• 1 year later...

Odpada u mnie opcja kupowania ubrań przez internet, jakieś katalogi etc. Ja muszę sama wybrać się do sklepu, zobaczyć daną rzecz, dotknąć jej. Inaczej nie kupię, bo co, jeżeli w katalogu reklamują co innego, a jeszcze co innego mi przyślą?

Co innego kosmetyki, tu już jestem w stanie wybrać jakieś z katalogu, choć nadal wolę wybrać się do sklepu. Zakupy są dla mnie, zwyczajnie, przyjemnością.

Hard Candy

Pamiętam, ze jak byłam mała, to moja mama często robiła zakupy za pośrednictwem bodajże Bon Prix. Zawsze zafascynowana porywałam katalog jak tylko przyszedł i oglądałam z zachwytem te wszystkie piękne panie na tle plaży czy włoskiego miasteczka. No ale wtedy nie wiedziałam jeszcze, co to jest obróbka graficzna zdjęcia :mrgreen:

Przechodząc do meritum: moja mama często robiła tam zakupy i była mniej, bądź bardziej zadowolona. No ale wiadomo, to były trochę inne czasy, realia sklepów stacjonarnych też inaczej wyglądały.

No i trzeba uważnie czytać opisy. Raz była jakaś tam wielka, letnia wyprzedaż i ubłagałam moją mamę, żeby kupiła mi piękną, chyba plisowaną spódnicę. Przy otwieraniu paczki okazało się, że przyszła jakaś potworna, kraciasta mini długości przepaski na biodra. Okazało się, że na dole była mała gwiazdka - zdjęcia są tylko poglądowe, a oni maja Ci prawo wysłać to, co tam im zostało na magazynie :mrgreen:

Black Haze

Okropnie mi się nie podobają rzeczy z tych katalogów. Co prawda ostatni widziałam jakieś 3 lata temu,ale nie sądzę, by do dziś dużo się zmieniło. Poza tym często podoba mi się coś na kimś, natomiast ja wyglądam w tym beznadziejnie, dlatego bez przymiarki nigdy nie kupuję.