Jump to content

chwila słabości, co mam teraz zrobic?

zywy_trup

Recommended Posts

Posted

Wczoraj wieczorem miałem chwile słabości. Za którą moge zapłacić surową kare.

Patrzyłem w lustro, widziałem kogos obrzydliwego, kiedy patrzylem sobie w oczy, czulem nienawisc, kiedy zwracałem uwage na swoje ciało i figure, czułem obrzydzenie. Nachodziły mnie złe myśli. Problemy w szkole, problemy w milosci, nic sie nie uklada, wszystko zaczyna sie sypac. Poszedłem do kuchni, wziąłem 2 różne opakowania środków przeciwbólowych. W ciągu 30 moze 40 minut, zeżarłem 21 tabletek które zapiłem jakimś sokiem (szkoda ze alkoholu nie bylo). Położyłem się i czekałem. Zrobiłem się senny, czułem stan "błogości", do momętu kiedy przeczytałem skutki przedawkowania: wymioty, bóle łowy, bóle brzucha... <-- przy jednym leku przeciwbólowym. Przy drógim nie pamiętam... Z rana, kiedy wstałem, praktycznie nie mogłem chodzić, rytm serca nabrał niemożliwych obrotów (czegos takiego nie mialem przy biegach na dlugie dystanse) i nie moglem oddychac. W internecie, przeczytałem o przedawkowaniu srodków przeciwbólowych.

16 tabletek na 24h jest dawką śmiertelną. Ja zażyłem 21 w ciągu 30 minut. Czuje się fatalnie, dopiero po jakims czasie doszlo do mnie, ze moge umrzeć. A przecież tego chciałem, ręce tak mi się trzesa, ze ledwo pisze. Próbowałem jakoś samemu coś zrobic. Na siłe wymiotowałem itp. Ale to chyba nic nie da, na ulotkach pisało, że skutki przedawkowania mozna odczuc juz po 2 godzinach po zazyciu tabletek. Złamałem wszystkie zakazy które były na ulotkach, prawie wszystkie... Najgorszy z nich, to chyba ten, że zmieszałem 2 bardzo silne leki... 12 tabletki jednego + 9 tabletek drugiego

Nie wiem co robic. Powinienem iść do lekarza?

ps. nagle świat zrobił się piękny, wystarczy, że zdałem sobie sprawe, ze moge wszystko stracic...

Posted

Czasmi głupstwa które popełniamy pod wpływem impulsu z jakiejś perspektywy czasu lub pod wpływem strachu wydają nam się banalne, ale wystarczy chwile posiedzieć, porozmawiać z kimś bliskim, albo obcą osobą wtedy chyba łatwiej jest nam się wygadać. Poprostu nie możemy podejmować pochopnych decyzji które mogą zaważyć na naszym życiu. Tak wiem co czujesz chyba każdy miał takie jakieś słabości ja też jakiś czas temu chciałam ze sobą skończyć po stracie bliskiej mi osoby, ale żyłam jak w letargu szkoła, dom, dom szkoła i wytrwałam tak pół roku i teraz zaczynam zauważać to co jest piękne, że świeci słońce, że śpiewają ptaki, że wszystko budzi się do życia to jest coś pięknego, dlatego musimy żyć i musimy mieć chwile słabości by to docenić i zrozumieć.

P.S powinieneś iść do lekarza, chociaż jeżeli mu powiesz co się stało a nie jesteś pełnoletni to powiadomi rodziców i skieruje Cię do poradni psychologicznej

Agnieszka1991
Posted

Najlepiej skontaktuj się z lekarzem.

Każdy ma czasami chwile słabości. Popełniamy jakieś głupstwa, a potem tego żałujemy. Najważniejsze, aby w porę zrozumieć swój błąd...

Posted

dla rodziców nie powiem, nigdy... a dla lekarza nie wiem czy moge ufac, w tym znaczeniu, ze wygada wszystko rodzicom ;p ale chyba nie mam wyboru, jak chcem dalej zyc...

Posted

a tak właściwie jak można wiedzieć ile masz lat??

Posted

Do lekarza natychmiast!

Następnym razem..co ja piszę następnego razu nie będzie.Wyciągnij wnioski z tego co się stało i zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz :wink: Jedno masz życie pamiętaj o tym.I pamiętaj również,że jesteś jedyny w swoim rodzaju,tak jak każdy człowiek, i po coś jesteś na tym świecie, nie bez przyczyny :wink: Przeżyj swoje życie jak najpiękniej potrafisz i nie rób więcej takich głupstw. :wink:

Posted

idz do lekarza a potem zacznij robic cos co naprawde lubisz lub sprobuj czegos nowego. GL

Posted
Patrzyłem w lustro, widziałem kogos obrzydliwego, kiedy patrzylem sobie w oczy, czulem nienawisc, kiedy zwracałem uwage na swoje ciało i figure, czułem obrzydzenie. Nachodziły mnie złe myśli. Problemy w szkole, problemy w milosci, nic sie nie uklada, wszystko zaczyna sie sypac.

Typowe objawy depresji, bardzo glebokiej , jeżeli wchodza w to halucynacje. Udaj się nie tyle do lekarza co do psychologa. On stwierdzi czy potrzebujesz szpitalnej obserwacji, czy terapii itp.

16 tabletek na 24h jest dawką śmiertelną. Ja zażyłem 21 w ciągu 30 minut.

Wlasnie dlatego na opakowaniu jest napisane tylko 12 np. tabletek (dawka śmiertelna) , bo zażyjesz tyle aby popelnic samobójstwo, a prawdziwa dawka smiertelna jest o wiele wieksza. Zależy jeszcze jaki kto ma organizm.

ps. nagle świat zrobił się piękny, wystarczy, że zdałem sobie sprawe, ze moge wszystko stracic...

Ten stan może być tylko chwilowy , sam mialem depresje i wiem jak to jest, osobiscie nie próbowalem sie zabic , bo to ostatecznosc. Ale moja przyjaciólka dopiero co wyszla ze szpitala psychiatrycznego , bo nalykala sie tabletek i prawie umarla.

Posted

Ankh mi nie potrzeba psychologa, tylko księdza.

Lady black pytalas o wiek, mam prawie 17 lat

ps. czuje swoją wątrobe, serce bije jak szalone, ciekawe czy jutra dozyje

jedynie co chciałbym zrobić, to.. zobaczyć swoja ukochaną... ;p ale ona nie moze mnie zobaczyc w takim stanie

Posted

Ja niewiem czy w dzisiajeszych czasach ludzie maja nasrane w glowie czy tylko swiat sie stal taki okrutny ze nie maja innego wyjscia i podejmuja sie drastycznych srodkow, mam nadzieje ze nic ci nie bedzie a sadze ze nie poniewaz jak mial bys umrzec to juz by cie nie bylo, zapewne jednak uszkodziles sobie zoladek i jelita ktore sa podatne na zrace wlasciwosci nadmiernej ilosci lekow przciwbolowych/przeciwzapalnych, a takze uklad moczowy a w szczegolnosci nerki, chlopie teraz cierpisz ale zapewne potem nie bedzie lepiej poczekaj troche a zobaczysz ze sobie cos uszkodziles, a tak na marginesie masz swoja ukochana i dlaczego robisz takie glupstwa? :|

Posted
ps. czuje swoją wątrobe, serce bije jak szalone, ciekawe czy jutra dozyje

jedynie co chciałbym zrobić, to.. zobaczyć swoja ukochaną... ;p ale ona nie moze mnie zobaczyc w takim stanie

Jesli cos przeczuwasz powinienes natychmiast z nia porozmawiac! Naprawde szczera rozmowa. Moze uda sie jej przekonac cie do wyjscia do lekarza. Pamietaj ze zycie, milosc i rodzina przede wszystkim! Otrzymales dar zycia, ktory stracic latwiej niz sadzisz, wiem co mowie, poniewaz sam otarlem sie o smierc(nie bede wnikal w szczegoly), lecz wiedz, ze wyszedlem z tego odmieniony i z innym pogladem na swiat, a przedewszystkim silniejszy psychicznie. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Powodzenia!

Posted

Asadrian, to że mam ukochaną, nie znaczy ze jestesmy parą ;p I zapomniałeś dodać o wątrobie... Pewnie sobie cos uszkodziłem, masz racje, każdy kęs jakiegokolwiek jedzienia, każdy łyk jakiegokolwiek płynu, powoduje straszliwy ból brzucha. Wszystko musze zwymiotować po jakimś czasie... Znaczy, tak było wczoraj, dzisiaj staram się jak nadłużej utrzymać jedzenie w zolądku i jak narazie jest dobrze... :P

"chlopie teraz cierpisz" <-- nawet nie wiesz jak, ale powoli wszystko staje się piękne i błogie, nawet jeżeli wszystko mnie boli :)

Lestat89, dzieki... :)

Szczerze, nie boje się śmierci, boje się tego co będzie po... Tego, że tam ktoś na górze, podsumuje moje krótkie życie.

"Jesli cos przeczuwasz powinienes natychmiast z nia porozmawiac! Naprawde szczera rozmowa." <-- boje sie pogadac z nią, bo może mnie zabić na miejscu :P za to co zrobilem, no i... ehhh nie chcem zeby myslała, że to przez nią :P

Posted
boje sie pogadac z nią, bo może mnie zabić na miejscu za to co zrobilem, no i... ehhh nie chcem zeby myslała, że to przez nią

No wiesz, mysle, ze to jedyny sposob... nawet jesli sie boisz, to i tak musisz sprobowac... Jak lykales te tabletki to sie nie bales?? Nie myslales co bedzie??

Posted

zywy_trup jesteś jeszcze młody i nie raz zakosztujesz innych porażek, wierz mi całe zycie przed Tobą, a wiem że chcesz żyć tylko musisz to sobie uświadomić nie jest to proste, ale z czasem przyjdzie a przez to doświadczenie bedziesz patrzył na świat troche innym wzrokiem niź Twoi rówieśnicy. Pozdrawiam i wierze w Ciebie!!

Guest Anonymous
Posted
drógim nie pamiętam...

Drógim ? :roll: Drugim !

na ulotkach pisało

Było napisane :roll: po polsku nie możesz ?

A odnosząc się do Twojego problemu to powinieneś pójść do lekarza i to jak najszybciej... o co w ogóle pytasz to oczywiste, że lekarz powinien Cie zbadać, i teraz nie obraź sie, ale psycholog również... skoro przedawkowałes to taka rozmowa i krótkotrwała terapia dobrze Ci zrobi...

Posted

[fquote]Drógim ? Drugim ![/fquote]

[fquote]Było napisane po polsku nie możesz ?[/fquote]

A slyszalas kiedys o dysleksji i innych tego typu zchorzeniach? Nie powinnas rak tego "karcic". Jesli chodzi o mnie, odebralbym to wrecz za obelge.

A wracajac do tematu... Zgadzam sie oczywiscie w 100% z Leyla.

Guest Anonymous
Posted
[fquote]Drógim ? Drugim ![/fquote]

[fquote]Było napisane po polsku nie możesz ?[/fquote]

A slyszalas kiedys o dysleksji i innych tego typu zchorzeniach? Nie powinnas rak tego "karcic". Jesli chodzi o mnie, odebralbym to wrecz za obelge.

A wracajac do tematu... Zgadzam sie oczywiscie w 100% z Leyla.

A co ma powiedzenie "Tam pisało, tu pisze..." do poprawnego powiedzenia "Tu jest napisane" ? dysleksja nie ma tu nic do rzeczy...

Posted

[fquote]A co ma powiedzenie "Tam pisało, tu pisze..." do poprawnego powiedzenia "Tu jest napisane" ? dysleksja nie ma tu nic do rzeczy..[/fquote]

No dobrze a "Drugim"?? To juz chyba cos w tym sensie... A teraz wybacz, odchodzimy od tematu:)

Guest Anonymous
Posted
[fquote]A co ma powiedzenie "Tam pisało, tu pisze..." do poprawnego powiedzenia "Tu jest napisane" ? dysleksja nie ma tu nic do rzeczy..[/fquote]

No dobrze a "Drugim"?? To juz chyba cos w tym sensie... A teraz wybacz, odchodzimy od tematu:)

No odchodzimy, ale z tym "drógim" to mnie poraziło wyjątkowo...

Jestem ciekawa czy ten chłopak już poszedł do lekarza i psychologa... potrzebne jest mu to ne cito...

Posted

[fquote]Jestem ciekawa czy ten chłopak już poszedł do lekarza i psychologa... potrzebne jest mu to ne cito...[/fquote]

Ja mam nadzieje ze udalo nam sie przekonac go, do lekarza i szczerej rozmowy z kims bliskim.

Posted

[fquote]Było napisane Rolling Eyes po polsku nie możesz ? [/fquote]

A tu moja groga pani polonistko ci rozczruje, bo dwie wersje sa uznawane za poprawne. Trzeba byc na bieżąo, jesli chcesz się madrzyc.

Masz co miec chciałeś. Teraz zastanów się czy naprawde tego chciałeś, a w trakcie zastanawiania sie udaj sie do lekarza.

Posted

ta, sorry za błędy, jak człowiek się czegoś nałyka, to nie zawsze trzeźwo myśli lub pisze... dyslekcji nie mam, zapewniam, byłem na "badaniach".

"No odchodzimy, ale z tym "drógim" to mnie poraziło wyjątkowo... "

~Leyla, nałykaj się świnstw, tak zebyś później nic nie mogła zjeść, zebyś nie mogła oddychac, chodzić i myśleć to wtedy poczujesz się jak porażona.

Posted

tez kiedys wziałam tabletki....

Posted
~Leyla, nałykaj się świnstw, tak zebyś później nic nie mogła zjeść, zebyś nie mogła oddychac, chodzić i myśleć to wtedy poczujesz się jak porażona.

eh, nie o tym temat.

dostałeś to, czego sam chciałeś. Skoro nie zadowoliło cię to, to mam nadzieję, że nie powtórzysz takiego występu. Bo zawsze jest wyjście inne niż samobójstwo... Trzeba tylko je znaleźc, to nie jest takie trudne, jak się wydaje.

mała czarna
Posted

Czasem dopiero wizja śmierci otwiera nam oczy na to, jaki świat jest piękny i że nie warto życia marnować przez głupią chwilę słabości.

Ja jednak zostałabym przy samych wyobrażeniach.

Próbowałeś popełnić samobójstwo. Szczyt głupoty (przepraszam, ze tak prosto z mostu ;) )

Teraz masz dwie opcje: albo wyciągniesz naukę i raz na zawsze zapamiętasz, że życie jest cudowne, albo załamiesz się, jaki to jesteś beznadziejny, bo sobie ze sobą nie radzisz.

Ja jestem za opcją pierwszą ;) Nie masz co żałować, bo stało się. Nie dopuść do tego następnym razem po prostu. Dopiero stojąc na krawędzi zobaczyłeś, że warto żyć. I dobrze, że zobaczyłeś. Niektórzy po nieudanej próbie walczą do skutku o śmierć.

A w sprawie ukochanej. Załatw to. Sam widzisz, jutra może nie być.

Carpe diem.

Nie masz nic do stracenia ;)