Jump to content

Ja i język obcy :/ co radzicie?

aniolek

Recommended Posts

Posted

Witam wszystkich. Chciałam się Was poradzić ponieważ sama już niewiem czemu tak jest... Otóż jestem w Austrii, niemiecki z nam można powiedzieć w stopniu podstawowym (i to i tak chyba nie w pełni :/ )Ciężko jest mi się tu dogadać, ciężko jest mi zrozumieć austriaków ( to napewno tez przez brak słówek). Mimo, że jestem tu już 7 m-cy to nadala boję sie iść coś załatwić. W sumie od tych 7 m-cy nie pracowałam za dużo, bo nic stałego nie moge znaleźć, więc siedze w domu - no własnie siedze w domu i nie potrafie się zmobilizować do nauki!! :( naprawde musze się uczyć niemieckiego ale sama niewiem jak sie do tego zmobilizować... Jest też tak, że uczę się jakiś słówek np. ze słownika a później okazuje się że w Austrii wcale się tego słówka nie używa tylko jakiegoś innego, które mA to samo znaczenie. Więc pomału tracę wiare w to że się naucze kiedyś tego języka POPRAWINIE. Bo ja chcę go umiec dobrze, a nie tylko po to "żeby się dogadać". Może nie odrazu , ale naprawde chcę go umieć tak żeby sie nie wstydzić jak mówię. Was proszę tylko o rade jak się zmobilizować????? :(

Posted

ja tez chce wyjechac do jakiegos kraju niem-jezycznego bo mysle o zdaniu matury z niemieckiego i chce sie nauczyc tego jezyka do konca... na twoim miejscu jak bym byla to bym tego tak nie brala do serca ze nie mozesz sie nauczyc! przeciez nie wszystko od razu, wydaje mi sie ze zeby sie dobrze nauczyc to potrzeba min 2 lat.. najlepiej-rada mojej mamy-wychodzic na miasto,wziac swoja odwage w rece i slowniczek,albo kartke papieru i dlugopis, i to czego nie rozumiesz-zapisywac... moja mama tak robila we wloszech i nauczyla sie wloskiego przez 6 miesiecy:)) glowa go gory :D

Posted

Myślę, że wyszukiwanie słówek w słowniku nie na wiele się zda. Radziłabym zapisać się tam na jakiś kurs niemieckiego dla obcokrajowców, to napewno pomoże. A czy nie masz tam nikogo znajomego kto dobrze mówi po niemiecku? może mógłby Ci troche pomóc.

I nie siedź w domu, przebywając między ludźmi wiecej sie nauczysz. A może lepiej niż z niemieckim idzie Ci z angielskim lub znasz trochę jakiś inny język?jeśli tak to na początek możesz spróbować tak się dogadać.

Dasz radę :wink: pomimo tych kłopotów z językiem zazdroszczę Ci troche-zawsze chciałam zobaczyć Wiedeń a nigdy nie byłam jeszcze w Austrii.powodzenia

Posted

[fquote=aniolek]Ciężko jest mi się tu dogadać, ciężko jest mi zrozumieć austriaków[/fquote]

Bo chyba austriacki język różni się od niemieckiego

[fquote=aniolek]no własnie siedze w domu i nie potrafie się zmobilizować do nauki!![/fquote]

Może potraktuj to jako przyjemność, a nie przymus?

[fquote=aniolek]jak się zmobilizować?????[/fquote]

Hm. Możesz np: Posłuchać piosenek austriackich, ze słuchu pisać ich tekst i później tłumaczyć na polski, może pomóc

Posted

Jeżeli naprawde ci na tym zależy to powinnaś zapisać się na kurs niemieckiego. Ze słowniczka trzeba pare lat żeby wykuć...

Posted

Dzięki za rady. Na kurs już chodziłam 3 m-ce - ale naprawde nic mi on nie dał, był bezpłatny i beznadziejny - nawet książek nie mielismy na tym kursie. Innego języka niestety nie znam, więc to odpada. Co do znajomych to niemam tu nikogo takiego kto móglby mi pomóc, dlatego ja sama chce znaleźć sposob na nauke. Niewiem ale kiedyś przed maturą uczyłam się tego języka bo musialam, a teraz nie mam nawet ochoty siąść ze słowkami i uczyć się :( Piosenek niemieckich nie słucham, oglądam telewizje, bo w telewizorze mam tylko kanały niemieckie - ale uwierzcie to też nudzi. Nie sama nie wiem co o tym myśleć, czy ja jestem jakiś leń czy naprawde to nie jest takie proste??!

A co do Wiednia effeel to faktycznie jest bardzo ładny, warto kiedyś go zwiedzić :)

Posted
A co do Wiednia effeel to faktycznie jest bardzo ładny, warto kiedyś go zwiedzić

farciara z Ciebie :)

no to może...traktuj nauke niemieckiego bardziej jak zabawe?wychodź z domu, zmuszaj sie żeby mówić po niemiecku.nauka języka napewno nie jest prosta ale tam napewno pójdzie Ci szybciej, w każdym bądź razie będziesz umiała mówić, co napewno jest bardziej przydatne niż gramatyka. jeszcze parę miesięcy tam pomieszkasz i zaczniesz myśleć po niemiecku :D powodzenia

Posted

kup sobie SITE :P

najlepiej wychodzić do ludzi i próbować z nimi rozmawiać, wiem wiem, łatwo tak powiedzieć, ja jak byłem w Czechach i tam większość mówi po niemiecku, mało znają angielski, nie lada wyzwanie miałem żeby się dogadać z kelnerką. Język niemiecki jest cholernie trudny do nauki i może się trcohe różnić od tego jakim się posługują Austriacy, oni mają swój dialekt i niektóre słówka mają inne. Nie ma słownika Polsko-Austraickiego ? :P hehe :)

Posted

postaraj się wyjść do ludzi. musisz tam w końcu kogoś poznać. Masz super warunki żeby się nauczyć tego języka. zagadaj może na początku sąsiada, wybierz się do biblioteki staraj się ciągle przebywać z ludźmi. taki żywy kontakt z językiem jest dużo lepszy niż wkuwanie książek i słowników. A najważniejsze to musisz się odblokować. Więc odwagi, głowa do góry i działaj! :)

Posted

Zaczni wychodzić do ludzi, przysługuj się ich rozmowie, otwórz się, nie bój się, że popełnisz błąd. Człowiek uczy się na błędach.

Zapisz się na jakiś kurs, może już troszeczkę porządniejszy niż ten którego byłaś uczestniczką. Poproś kogoś znajomego, aby podszkolił Twój niemiecki. Wkuwanie słówek ze słownika jest bezsensowne i nie przynosi wielkich efektów.

Naukę traktuj jako zabawe, przyjemność i nie trać wiary, że Ci się nie uda nauczyć.

Pozdrawiam i powodzenia :)

Ps. A jak znalazłaś się w tej Austrii?

Posted
Bo chyba austriacki język różni się od niemieckiego

nie ma języka austriackiego :!: :roll:

Sama się nie nauczysz, musisz isc na jakieś korepetycje , na kurs, nie ucz się ze słownika , lepiej kupić kurs

A pozatym musisz umieć akurat niemiecki? Z tego co wiem to w Austrii mozna ise poslugiwac jeszcze innymi językami, niektore latwej NAm się przyswajają moze jestes stworzona do angielskiego a nie niemieckiego czy jakiegoś tam innego jezyka

Sama wiem , bo mi francuski trudno whcodzi nie to co niemeicki czy angielski, ale musze sie uczyc ..

Musisz sama wiedziec czego chcesz , a wierz mi że wiesz tylko w to nie wierzysz ;)

JEżlei chodzi o kursy to ja ucze się trzech jezykow z ponsa i polecam, z francuskiego jest taki se ale z angielskiego jest bardzo dobry ..

Musisz popytac

Może zlap kontakt przez neta z kimś kto mial taki sma problem jak Ty i zapytaj sie jak sobie z tym poradził

Posted

szczerze mowiąc nie mam pojecia jak możesz się zmobilizowac do nauki bo nigd nie mialam problemów z jezykami (uczę się niemieckiego i angielskiego obydwa po 8 lat na rozszerzonych poziomach). Tam gdzie przebywasz raczej nie ma czegos takiego jak kursy niemieckiego, bo to tak jakby w polsce zorganizwoac kury języka polskiego. Może poproś ciocię, wujka, kogokolwiek o pomoc bo chyba sama nie jesteś w Austrii nie znając dobrze języka. Powodzenia życzę, zresztą niemiecki to wcale nie jest taki trudny język :wink:

Posted

Uczenie się ze słownika jest chyba największą głupotą jaką można zrobić. Jeżeli możesz, zapisz się na jakiś kurs, a jeżeli nie, załatw sobie jakieś źródła, z których sama będziesz mogła się uczyć, np. kurs wysyłkowy.

Posted

Niemiecki w Austri jest trochę inny, ale zobaczysz będzie taki moment , kiedy pewnego dnia, zoriętujesz się , że potrafisz rozmawiać bez problemu . Najgorzej jest się przełamać. Oglądaj dużo telewizji po niemiecku, najlepiej z napisami po polsku, to Ci pomoże. Ja jak byłem w niemczech miesiąc to nie powiedzialem nic na początku, a jak raz się przełamałem to już reszta poszla jak po maśle :)

Posted
Niemiecki w Austri jest trochę inny,

ciesz się, bo Austriacy mówią lepiej po niemiecku niż Niemcy(w Niemczech to nawet czasy przeszłe z przyszłymi plączą, a wymowy to już kompletnie nie zrozumiesz). Są szybkie kilkumiesięczne kursy, a w samouczka nie radzę się bawić. Jak zrobisz kurs, potem tylko wystarczy rozmawiać z Austriakami, to załapiesz język i będziesz płynnie mówić.

Posted
ciesz się, bo Austriacy mówią lepiej po niemiecku niż Niemcy(

Z tym się nie zgodzę akurat, ale wszyscy kaleczymy gramatykę naszego ojczystego języka, czy to Polak , czy Niemiec , czy Rusek.

Kursy na których uczą zasadą naturalną są najlepsze , ale długo trwają :) I dużo kosztują , zresztą jak każde kursy.

___MiLuTkI___
Posted

Jeżeli chcesz to się nauczysz :wink: . Cierpliwości. Jedni uczą się szybciej a drudzy troszeczke wolniej. Z tego co słyszałem od kilku moich znajomych to najlepiej się uczy języka rozmawiając z obcokrajowcami. Może spróbuj się z kimś zapoznać. Z początku na pewno nie będziecie się rozumieć zbyt dobrze, ale z czasem sama zobaczysz jakie postępy zrobiłaś i jak świetnie potrafisz się z ludźmi dogadywać.

Powodzenia :)

Posted
Jeżeli chcesz to się nauczysz . Cierpliwości. Jedni uczą się szybciej a drudzy troszeczke wolniej

To może nie jest zbyt optymistyczne i pocieszające , ale moja ciocia uczy się niemieckiego 7 lat i nadal slabo go zna, choc ma męża niemca. Reguly nie ma, a każda glowa nie jest taka sama :)

Ale Tobie się uda ... Powodzenia

Posted

Tak bardzo wam dziękuje za te liczne odpowiedzić, naprawde miło mi :)

Więc co do kursu to chciałabym iść po raz drugi na jakiś porządny, ale w tym momencie jest to nie możliwe, oczywiście chodzi o $ :/ ale jak tylko znajde prace i "wypełnie" moje problemy to napewno znowu pójde. Oczywiście, że mam tu kilka osób mi bliskich w tym faceta, ale oni nie znają tak niemieckiego żeby mi go "wykładać", a zresztą może wiecie jak to jest jak każdy żyje swoim życiem. Chodzą do pracy, wracają wieczorami, więc komu chciałoby się jeszcze mnie uczyć - zresztą oni bardziej podchodzą do tego,żeby tylko się dogadać i już. A ja jak już wcześniej pisałam chce poprostu umieć ten język - słówek chyba też jednak musze się uczyć - bo bez słówek ani rusz :( Jeszcze co do tego niemieckiego, to jeśli rozmawiałabym z kimś np o rodzinie, zainteresowaniach to jakoś bym sie dogadała ( bo miałam taką sytuacje kiedyś) ale jeśli już ktoś zaczyna do mnie mówić na bardziej "konkretny temat" i nie zwracając uwagi na to, że mam problemy z tym językiem to się poprostu gubię. Innego języka nawet niechce się uczyć bo musiałabym zaczynać znowu od podstaw --->SAMA więc wole się już chyba pomęczyć z niem. Strasznie boję sie tego, że jak pójde do pracy to mnie wyleją za to, że poprostu wszystkiego nie rozumiem... To wszystko zaczyna się kumulować we mnie, a ja nic nie potrafie zrobić - dziękuje, że przynajmniej wy mnie rozumiecie.

Guest Anonymous
Posted

Jesteś zmobilizowana! skoro mówisz, że chcesz dobrze znać ten język to znaczy, że jesteś ambitna. Na pewno nauczysz się! Wiadomo - nowe państwo, nie tak łatwo o pracę z plączącym się językiem, ale z czasem będzie coraz łatwiej, nabierzesz wprawy, pewności i motywacji, którą masz już teraz, ale za jakiś czas będziesz pełna pozytywnej energii i dumy, że zdołałas podołać tak trednumu zadaniu jak życie w innym kraju!

Pozdrawiam!

*nareszcie jakiś ambitny post*

Posted

Nie bój żaby ja sie ucz niemieckiego już 6 rok, a jak jakiś niemiec zaczyna coś do mnie mówić to ni w 5 ni w 10 nie mogę go zrozumieć :P ale napisać coś czy przeczytać cokolwiek to wszystko rozumiem. Planuje zdawać rozszerzoną maturę z J.niemieckiego bo mnie to kręci i ogólnie fajny język :P

jak się zmobilizować?????

chyba jesteś zmobilizowana bo jeśli się chce DOBRZE nauczyć jakiegoś języka to znaczy tylko o twojej ambicji i uporze :) . Ja na przykład robiłem tak że jeśli nie wiedziałem co oznacza jakieś słówko to brałem kartke i długopis i pisałem potem tłumaczyłem w domu przepisałem potem pare razy i już umiałem, ale każdemu pasują inne metody.

Posted

Zapisz się na kurs. Przy okazji poznasz nowych ludzi.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• yiliyane
      Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
    • Kerosine
      ... mnie m. in. dostać się w końcu do mecenasa [choć zapomniałam wziąć dla niego czekoladę, ech, musi poczekać do przyszłego tygodnia] oraz wysiać czekający już na to od nieprzyzwoicie długiego czasu jęczmień dla kotów [mam tylko nadzieję, że poprawnie zastosowałam się do instrukcji na opakowaniu i nie zalałam nasion zbyt dużą ilością wody ].
    • Kerosine
      ... żeby lato trwało wiecznie. Nawet jeśli oznaczałoby to konieczność pogodzenia się z nieodłącznie towarzyszącymi mu burzami.
    • Kerosine
      @Nieprzenikniona, zapraszam Cię do wzięcia udziału w naszej zabawie w zastępstwie @patolove [zapomniałam, że wyjechała spędzać wakacje bodajże przez miesiąc na Bawarii ]. Oto moje propozycje tematów dla Ciebie:
    • Kerosine
      Oj tak, to zdecydowanie jeden z najczęstszych [wręcz "ulubionych"] przypadków naruszania przeze mnie prawa  Jestem królową czerwonego światła [i przeprawiania się przez asfaltowe rzeki w, ekhem, nieoznakowanych miejscach], jednak póki co mam na koncie tylko jeden mandat z tego tytułu [wlepiony, muszę przyznać, w głównej mierze przez moją własną głupotę / nieuwagę i zlekceważenie mocy wystawienniczej straży miejskiej]. Natomiast całym sercem jestem za zmianą przepisów i pójście przez nas w ślady Anglików.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane