alegoria

Crystal Castles

35 postów w tym temacie

(III) jest bardzo dobrą płytą, bardziej surową niż wcześniejsza, ale to dalej CC. Przesłuchałem co prawda kilka razy, ale wiem, że ta płyta będzie mi towarzyszyć głównie w roku 2013 ; )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo długo nie czułam ich klimatu, ale to zmieniło się za sprawą Janka. Poprosiłam go, żeby mi podrzucił jakieś dobre kawałki bo jakoś podświadomie czułam, że nie mogąc się do nich przekonać bardzo dużo tracę. I tak trafili do czołówki moich ulubionych zespołów. Ciągle poznaję ich kawałki, chyba nie trafiłam na taki, który by mi się nie podobał.

Ogromnym marzeniem jest ich koncert, mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zawitają do Polski. Jestem w stanie sprzedać ostatnie buty z nóg, żeby tylko ich zobaczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nikomu już się nie uda trafić na koncert w Polsce ani gdziekolwiek, bo CC rozpadło się przedwczoraj - natrafiłem na tą informację przypadkiem, przeglądając teledyski na yt. Dorzucam wpisy Alice z Twittera.

I am leaving Crystal Castles.

My art and my self-expression in any form has always been an attempt towards sincerity, honesty, and empathy for others.

For a multitude of reasons both professional and personal I no longer feel that this is possible within CC.

Although this is the end of the band, I hope my fans will embrace me as a solo artist in the same way they have embraced Crystal Castles.

Dotknęła mnie ta informacja, bo rozdzielony skład utraci swój styl i tak naprawdę jest to koniec ery cc - teraz będę słuchał martwego dinozaura. Byłem bardzo napalony na nową płytę lecz zamiast tego doznałem bardzo dużego rozczarowania. Mam nadzieję, że coś dobrego wyniknie z solowej kariery Alice Glass :cry:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie będę płakał po nich, choć przyznam, że ich twórczość jest ciekawa i warto "spróbowania". Ja jakoś nie potrafiłem się przekonać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koniec Crystalsów. Koniec życia. Już nigdy nie pójdę na ich koncert. Boże, to jest straszne.

Trzymam kciuki za solową karierę Alice.

:(:(:( sad eyes :(:(:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakiś czas temu wyszły nowe kawałki produkcji Ethana z tajemniczym wokalem, czyli

Frail:

oraz

Decide:

Co o tym myślicie? Istnieje szansa na dobrą IV?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsze solowe nagranie Alice Glass nosi tytuł Stillbirth (

). Skłonna jestem twierdzić, że CC z tajemniczą wokalistką brzmi lepiej niż to, co zaprezentowała Alice.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za podrzucenie linka, nie wiedziałem, że Alice już coś zrobiła. Ta piosenka - nie wiem co o niej myśleć. Z pewnością jest ciekawa rytmicznie, ma ten charakterystyczny klimat delikatności połączonej z brzydotą, ale jest jakaś taka nijaka. Nie umiem tego opisać, po prostu jej nie czuję. Co do kawałków Ethana to według mnie wyglądałyby one podobnie z udziałem Alice. Mają one wiele wspólnego z utworami z III i brzmią jak ich ewolucja, a nie jak coś zupełnie nowego. Nie wiem, możecie sobie myśleć, że jestem ignorantem, ale pod taką warstwą przesterów nie ma dla mnie znaczenia czyj to jest głos. Alice była tylko (i aż) twarzą duetu, osobą robiącą show na występach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak chyba kończy się moja przygoda z CC:

Ta piosenka jest tragiczna, jeśli kolejna płyta będzie w tym stylu, to oficjalnie uznam CC za martwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowe CC muzycznie przypomina mi bardzo kawałki You Love Her Coz She's Dead, ale to jednak na minus wg mnie. Zdecydowanie bardziej podoba mi się singiel Alice od tego, co wypuszczają teraz CC. Poza tym nowa wokalistka... na temat głosu absolutnie się nie wypowiadam, bo to elektronika i właściwie brzmi pod tym względem niemal identycznie, ale mogłaby wnieść do zespołu coś nowego i świeżego. Na ten moment jej wizerunek za bardzo przypomina blond wersję Alice.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz