Sign in to follow this  
Followers0
skate666_

niskokaloryczne przekąski

Recommended Posts

hej. tak jakby się odchudzam ;)

ale czasami jestem głodna i nie chce zjeść ciastek czy czegoś .. znacie jakieś dietetyczne przekąski ?

tylko proszę nie piszcie że mam zjesć marchewke czy coś takiegi ;)

to własnie ma być smaczen :)

hm. suszone są wysoko kaloryczne ;)

owoce również mają użo cukrów ale je czasami jem, ale lubie tylko melony, arbuzy, jeden gatunek jabłek, truskawki i w ogóle 'letnie' owoce wiec jak na razie raczej to odpada ..

; <

nie powinno się "przekąsać" przy jakiejkolwiek diecie ; d

ale jeśli już to może takie chrupkie pieczywo? wafle ryżowe? kisiel? ; )

hm. mam tak, ze jeśli nawte zjem takie chrupkie pieczywo to i tak jestem głodna ; O

a wafle ryżowe dobry pomysł miałam je [zjadłam niedawno] ale ograniczam bo są dobre a jeden ma 30kcal wiec lepiej z nimi nei przesazać

kisiel oO. musze sobie zorbić .. ;)

PS czy to prawda że taka zupka np. Vifon złoty kurczak czy rosół,nudle z makaronem [ mówie o zupce z paczki- chińskiej] ma aż prawie 400kalori!! ????? :crazy:

nie wiem , bo na ogol nie jadam, ale to możliwe ; D

kup sobie chrom + witamina b3 naturkaps , nie jest drogie, a pomaga, z tego, co zauważyłam

Myślę, że musisz przyzwyczaić swój żołądek do tego, że jesz mało, ale cześciej, żeby wiedział, że nie można się napychać tak na raz ; D

Twoja dieta nie będzie efektywna jeśli będziesz chrupać cokolwiek między posiłkami. Posiłki je się co 2-3h, jeśli jesteś głodna po 1-1,5h od posiłku to znak, że szamka do pupy. Trzeba sobie skomponować jadłospis i dostosować ilościowo, żeby nie chodzić z pustym żołądkiem. Ehh... ja już sobie wyobrażam jak ten Twój jadłospis wygląda... :roll:

kup sobie chrom + witamina b3 naturkaps , nie jest drogie, a pomaga, z tego, co zauważyłam

pomaga na co ? :)

Miszcz_ chyba dobzre sobie wyobrażasz mo=ój jadłospis ;)

nie umiem sie odchudzać xd

albo jem co chcesz albo głodówka ;x

a teraz już nie chce głodówki bo to kolejna zmiana metabolizmu itd.

ale musze shcudnąc wiec pewnie i tak na tym skończę xd

ale jak na razie staram sie jeść z 4-5 posiłków dziennie ale jak na razie ciężko . chyba moja ulubiona "dieta" to 2 posiłki dziennie wiem że to głupi i nie skuteczne chyba że posiłki są małe i nieskokaloryczne ale moje ulubione xd

zmniejszaja apetyt, hamuja przemiane weglowodanow w tluszcze, reguluja poziom stezenia cukru we krwi, pomagaja w utrzymaniu dobrej kondycji podczas diety ; )

:) Oj rozumiem twój dylemat - odchudzam się od 3 miesięcy tylko przez zmianę sposobu żywienia i wiem, że nie ma sensu się strasznie katować i czasem warto pozwolić sobie na jakąś przekąskę, bo psychicznie nie czuje się wtedy przymusu żeby nie jeść słodyczy cały czas. Normalnie jem dużo owoców, bo lubię :) suszone też i orzechy czy pestki, a nawet owsianki ale z błonnikiem profibry i paluszki słone, albo wafelki dla dietetyków (bo czekolada jest okropna), w końcu "nie samą marchewką się chudnie" nie dajmy się całkowicie zwariować, a jak masz potem wyrzuty sumienia to 50 brzuszków w ramach wyrównania kalorii :) ja tak robię i chudnę 2 kg na miesiąc tylko jedząc i brzuszkując :)

Przede wszystkim spożywaj od czterech do pięciu małych posiłków dziennie oraz staraj się wypijać dużo wody. Jednak i te posiłki mogą przybrać formę przekąsek, niekoniecznie dań. Unikniesz wtedy niezdrowego podjadania między posiłkami.

Przykładowe przekąski:

PRZEKĄSKI - 100 kcal

1. duże jabłko

2. grejpfrut lub duża pomarańcza

3. mały banan

4. truskawki, maliny, borówki amerykańskie,

agrest - 4 garście (300 g)

5. ¼ melona (250 g)

6. 4 plastry ananasa z puszki

7. szklanka kisielu owocowego lub galaretki

8. mały batonik Fitness

9. 4 kostki gorzkiej czekolady

10. duża kulka lodów mlecznych

11. 9 małych ogórków kiszonych

12. 10 sztuk migdałów lub orzechów

laskowych

13. 2 łyżki łuskanych pestek z dyni

14. kefir lub jogurt naturalny małe

opakowanie (150g)

15. niecała puszka tuńczyka w sosie własnym

16. mała parówka drobiowa

17. jedno duże jajko gotowane

18. 4 kromki pieczywa chrupkiego pszennego

19. 3 wafle ryżowe

20. 200 g mizerii ze śmietaną 12% tłuszczu

(cały długi ogórek i trzy łyżki śmietany)

21. 3 szklanki różyczek brokuła (300 g) z

łyżeczką oliwy

22. pełna szklanka marchewki z groszkiem

(200 g) z łyżeczką masła

23. szklanka fasolki szparagowej lub kalafiora (100 g) z łyżką bułki tartej podsmażanej na

łyżeczce masła

PRZEKĄSKI – 200 kcal

1. Mały owocowy serek homogenizowany

plus kiwi

2. Jogurt z rzeżuchą (koperkiem)

szklanka jogurtu naturalnego light

2 łyżki otrąb pszennych

2 garście rzeżuchy, koperku lub

szczypiorku

sól morska

Składniki wymieszać i doprawić solą.

Poczekać chwilę, aż otręby zmiękną.

3. Kanapki lub toasty z szynką drobiową i

musztardą

2 pełnoziarniste kromki posmarować

musztardą, położyć na nich po kawałku

sałaty, plasterku polędwicy drobiowej

(lub wędzonego fileta z kurczaka lub

indyka) oraz plasterek pomidora i krążek

czerwonej papryki.

4. Serek pomidorowy

2 małe pomidory pokroić na cząstki,

wymieszać z 100g (5 łyżek) chudego

twarogu. Dodać łyżkę śmietanki 12%

tłuszczu. Doprawić do smaku solą morską i pieprzem z młynka (lub zwykłą solą i

pieprzem.

5. Sałatka owocowa z sezamem.

Obrać i pokroić gruszkę, kiwi oraz mango. Owoce wymieszać, zalać sosem z łyżeczki

miodu i soku wyciśniętego z pomarańczy. Sałatkę posypać łyżeczką sezamu. Sezam

można wcześniej uprażyć na patelni bez tłuszczu)

6. Malinowy kefir z płatkami kukurydzianymi:

Małe opakowanie kefiru i garść świeżych lub mrożonych malin (jagód, borówek,

truskawek agrestu do wyboru) i zmiksować z łyżeczką miodu. Całość posypać 3

łyżkami płatków kukurydzianych.

slow, chyba wyczerpała temat :) Dodam tylko, że sama gdy byłam na diecie często jadłam jabłka (mają dużo błonnika, są smaczne, można się nimi nasycic i są oczywiście niskokaloryczne) lub kisiel, który dość dobrze zapycha i jest bardzo smaczny :)

Jedna sztuka [oraz przeciętny / mały rozmiar] owoców typu jabłko czy banan, garść mniejszych w rodzaju truskawki czy jeżyny oraz kilka sztuk suszonych; chipsy warzywne [buraczane i marchewkowe wymiatają; te drugie (przynajmniej w wersji od Crispy Natural) są przyprawione tak, że smakują zupełnie jak paprykowe]; batoniki typu raw [od Dobrej Kalorii, Ewy Chodakowskiej / Anny Lewandowskiej, nawet lidlowe Alesto ma je w ofercie].

Przekąska może także być płynna - z powodzeniem sprawdzi się w tej roli buteleczka soku bezpośrednio tłoczonego czy smoothie wyłącznie z naturalnych składników i bez dodatku cukru.

O 7.05.2010 at 15:11, Miszcz_ napisał:

Twoja dieta nie będzie efektywna jeśli będziesz chrupać cokolwiek między posiłkami.

Bullshit.

O 7.05.2010 at 15:11, Miszcz_ napisał:

Posiłki je się co 2-3h

Tylko jeśli jesteś osobą, której metabolizm z natury wymaga posiłków częstszych i zarazem niewielkich :laugh: