Aglaja

Wiersze o muzyce

3 posty w tym temacie

Znacie może wiersze, których tematem jest muzyka? Szukałam już trochę w Internecie, przejrzałam kilka tomików, ale nie znalazłam nic ciekawego. Chodzi mi raczej o utwory bez rymów, nie infantylne, głębsze. No i przede wszystkim takie, które na Was wywarły jakieś wrażenie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Ech muzyka, muzyka" Gałczyńskiego

O, dajcie mi te małe skrzypce

Może na skrzypcach wygram

Wiatr i pochyłą ulicę

I noc, co taka niezwykła

Ech, muzyka, muzyka, muzyka

Spod smyka zielony kurz

Lecą gwiazdy zielone spod smyka

Damy karo, bukiety róż.

Uwzględnijcie mizerne granie

I nie bijcie, gdy wezmę źle

Jakiś ton na strunie baraniej

Na g, d, a, czy e.

Prowadzi muzyka za smykiem

Drzewa w niemej podzięce,

Oczami za smykiem suną

Zgrabiałe duże ręce

Na moście stoją. Przez liście

Światło na smyk sypie

Słuchajcie - to dziecko nuci

W czarodziejskim pudełku skrzypiec

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eirene, znam ten wiersz i bardzo mi się podoba (mimo że za Gałczyńskim nie przepadam), ale nie potrafię go jakoś wyrecytować przekonywująco, a potrzebuję na konkurs. Poniedziałkowy konkurs.

Mądra Milenka zabrała się za poszukiwania cztery dni przed terminem, grrr!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Ostatnie aktualizacje statusu

• Kto jest online? (Zobacz całą listę)

• Kto jest na czacie

• Gwałt
      Jestem ciekaw, gdzie w internecie można znaleźć wiarygodne źródło informacji nt. warunków życia gwałcicieli w zakładach penitencjarnych. Podasz, proszę, jakieś linki?
    • najbardziej chciałbym zwiedzić ....
      A ja będę chyba oryginalny, bo ciągnie mnie w rejony Mongolii, ogółem - za Ural. Kolej transsyberyjska, itp. A tak w ogóle, to marzę o tym, żeby mieć własne biuro podróży i profesjonalnie organizować wyprawy dla chętnych (finansowanie i utrzymanie bym miał z tego, tylko najpierw muszę być sławnym podróżnikiem, hehe ) Na razie uczę się języków (angielski, rosyjski) dorabiam w wakacje i dni wolne przy organizacji wycieczek, towarzyszyłem przewodnikowi np. tu, przy Krakow Auschwitz concentration camp tours. Ciężki temat ogółem, bo czasem trzeba emocjonalnie ogarniać grupę, ale dobrze się w tym czuję. @Maggie Byłem, polecam, aż się chce zostać:)  
    • Co Cię dzisiaj wkurzyło ?
      Poranny autobus, który mimo iż przyjechał o właściwej godzinie i miał odpowiedni numer okazał się kończyć trasę w zwykłym dla tej linii miejscu zamiast [jak zwykle w dwóch kursach po piątej] dojeżdżać do pętli niedaleko mojego zakładu. Na szczęście spóźniłam się do pracy tylko niecały kwadrans.
    • Kujonki
      Są straszne, wstydziłabym się w nich wyjść na ulicę. Generalnie tak czy siak jestem przeciwniczką okularów i uważam, że mało kto wygląda w nich naprawdę korzystnie, ale akurat te biją wszelkie rekordy szpetoty. Na dokładkę stanowią dla mnie doskonały przykład bezsensownej i lanserskiej strony mody.   
  • Statystyki użytkowników

• Użytkowników
      84358
    • Najwięcej online
      3188

Najnowszy użytkownik
    Salezy47

• Tematów
      57877