shoah

modyfikacje ciała

Recommended Posts

Te modyfikacje, to trochę swoiste przykłady ekspresji i wyrażenia własnego " ja " i siebie. Nie mam nic przeciwko ludziom z tatuażami, piercingiem. Te rzeczy wręcz lubie i sama mam kolczyk, tatuaż planuje, jeden, dyskretny. Ale reszta ? Reszte też akceptuje, nic mi do tego, co ludzi kręci i co im się podoba. Ja mogę lubić oldschoolowe buty a inni mogą mieć rozcięty język. Oczywiście, czasami nie jest to miłe dla oka ale ludzie w środku są piękniesi niż na zewnątrz.

Sam osobiście posiadam dwa kolczyki (brew i język), co do tatuaży - jestem za. Lecz dla mnie tatuaż musi coś znaczyć, coś wiecej niż po prostu 'fajny obrazek'

Nie oceniam ludzi po wyglądzie. Jeśli ktoś lubi mieć kolczyki w każdej możliwej części ciała, wytatuowane ciało, agrafki w rękach - proszę bardzo. Jednak szczerze mówiąc - okropnie mi się to nie podoba, wręcz obrzydza mnie. No, ale nie ingeruję w ludzkie gusty. Każdy może robić ze swoim ciałem, co mu się żywnie podoba, jednak ja jestem bardzo daleka od tego typu fascynacji.

Niestety żyjemy w społeczeństwie gdzie ktoś kto ma za dużo kolczyków lub inną fryzurę jest wytykany, bo jest inny od schematu. Zwracamy uwagę na opakowanie a nie na zawartość. Staram się nie oceniać ludzi po wyglądzie, niestety jestem tylko człowiekiem :)

Osobiście kolczyki, tatuaże itp rzeczy baaaardzo mi się podobają :D

piercing, tatuaże, skaryfikacje, wkładanie róznych implantów, rozcinanie jakiś częsci ciała (jezyk - tongue splitting, bądź też członka) i inne wszelakie modyfikacje jakie tylko ktoś sobie wymyśli.

Nie kapuję, że ktoś chce rozciąć sobie jakąś część ciała czy wytatuować siebie jak węża czy tygrysa.

Mnie przerażałoby to, ze to jest na stałe. Cytując klasyk, to tak jakby chodzić do konca życia z tą samą, kiepską fryzurą. :)

Nie mam nic przeciwko tatuażom czy piercingowi(pod warunkiem że jest robiony w miarę normalnych miejscach, a nie np. w sutkach), natomiast jeśli chodzi o różnego rodzaju operacje- jestem przeciwna takiemu ingerowaniu w naturę.

Nie mam nic przeciwko tatuażom czy piercingowi(pod warunkiem że jest robiony w miarę normalnych miejscach, a nie np. w sutkach), natomiast jeśli chodzi o różnego rodzaju operacje- jestem przeciwna takiemu ingerowaniu w naturę.

Ja mam kolczyki w sutkach i jestem z nich zadowolony jak cholera 8) :D

Co do sterydów i różnych implatów wszystkiemu zaprzeczam, lepiej żebyś

na stare lata jakoś wyglądała, a nie po 50 a wygląd mumii.

Sama chciałabym kiedyś mieć jakiś tatuaż :) Co do piercingu też jestem za, wiele przekłuć mi się podoba, ale nie zrobiłabym sobie większości z nich, trzeba znać granice. Tunele też są okej póki nie mieści Ci się w nich telefon, puszka coli i zestaw do manicure'u. A tak na serio to podobają mi się do jakiś 10mm. Dalej to już trochę przesadza, ale to tylko moje zdanie :D

Co do reszty to sama nie wiem po co komu rozdwojony język, albo implanty? Już o tatuowaniu swoich białek oczu nie wspominając...

A według mnie ludzie powinni zaakceptować się takimi jacy są... każdy ma w sobie coś pięknego... kolczyki i tatuaże mogą być ale z głową.. reszcie mówię stanowcze nie...

Ogólnie to niech sobie ludzie robią co chcą, nie ja się będę okaleczał.. :P

Ciało każdego jest jego własnością, pewne zachowania w kierunku zmian wyglądu są wg mnie śmieszne, ale dla osób praktykujących je, często jest to na wagę życia i złota.

Nie strój zdobi człowieka, to prawda, ale pozwala identyfikować go z określonymi zachowaniami czy grupą społeczną.

Jeśli ktoś lepiej poczucie się z penisem na środku twarzy, uszanuje to, dopóki penis ten nie będzie w żaden sposób obraźliwy czy dyskryminujący sposób.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Tym bardziej, że estetyczny wygląd jest swoistym ułatwieniem w życiu społecznym. I o ile nie zmieni się sposób dobierania fizycznych ideałów, tematem tabu będą zmiany wizualne ciał.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Tym bardziej, że estetyczny wygląd jest swoistym ułatwieniem w życiu społecznym.

Tylko co tak naprawdę dziś oznacza estetyczny wygląd?

Moim zdaniem, wszelkiego rodzaju modyfikacje wyglądają dużo bardziej estetycznie niż ciała spalone w solarium, tony tapety na twarzy, czy biusty powiększone do nienaturalnych rozmiarów.

Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, jeżeli o modyfikacje chodzi. Są ludzie, którzy dokonują takich przeobrażeń, które i nawet moje poczucie estetyki rażą. Przykładowo: jakiś czas temu głośno było o panu, który zapragnął zostać kotem, doczepił sobie to i owo.. wygląda teraz co najmniej przerażająco.

Parę tatuaży, kolczyków, jedna, czy dwie skaryfikacje, implanty - w porządku. Ale nie dajmy się zwariować. Przesadna ilość tychże rzeczy sprawia, że z biegiem czasu człowiek zaczyna wyglądać po prostu komicznie, czasem nawet strasznie.

Sama mam zamiar zrobić sobie tatuaż - ale tylko jeden, dokładnie przemyślany. Trochę kolczyków, trzy, może cztery. Reszta jednak odpada, zwyczajnie nie zniosłabym bólu, noi jak znam siebie, szybko znudziłabym się nowym wyglądem, a jak wiadomo - rozdwojonego języka nie da się naprawić.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Tym bardziej, że estetyczny wygląd jest swoistym ułatwieniem w życiu społecznym.

Tylko co tak naprawdę dziś oznacza estetyczny wygląd?

Moim zdaniem, wszelkiego rodzaju modyfikacje wyglądają dużo bardziej estetycznie niż ciała spalone w solarium, tony tapety na twarzy, czy biusty powiększone do nienaturalnych rozmiarów.

True...

Co do Piercingu to lajt sam mam tunel w uchu i dwa industriale xD

Tatuaze tez sa spoko ale wszystko z umiarem...

a co do reszty to juz według mnie czysta głupota xD

bo wyobrazam sobie jak bym wygladal po takich implantach lub innych wymyslach w wieku 40-50 lat ;/

Moim zdaniem wszystko może być fajne, ale zależy co i gdzie. Kolczyki? Super ale raczej tylko w uchu. Tatuaż? Fajne są małe motywy, a nie całe ramie. Reszta dla mnie jest fu!

Nie mam nic przeciwko takim modyfikacją ciała jak piercing czy tatuaże, ale liczy się UMIAR! Jak taki człowiek się cały wytatuuje to jestem ciekawa jak te tatuaże bd wyglądały na naciągniętej pomarszczonej skórze..

Nie mówię NIE dla tatuaży, wręcz czasem się sama zastanawiam. Piercing jakoś do mnie nie przemawia.

Każdy ma prawo decydować o swoim ciele, staram się być tolerancyjna, choć przesady nie popieram. :)

Jestem na nie tatuażom, kolczykom we wszystkich częściach ciała itp. Samemu mi się do tego typu głupstw nie spieszy, oraz rzadko kiedy podoba mi się to u innych. Ale myślę, że rozumiem zainteresowanie ludzi tego typu rzeczami, więc nie denerwuję mnie to. Wot, do pewnego stopnia oczywiście.

Dla mnie to wszystko jeszcze jest ok, ale co będzie na starość ?

60-latka z frezją na plecach? [takie było moje założenie:D]

Gdyby nie to byłabym baaardzo na tak. Taki tatuaż na... 2 lata. Byłby idealny:)

Wyznaję zasadę: 'Wszystko z umiarem' Nie przeszkadzają mi, a wręcz przeciwnie żadne 'udziwnienia'. Sama planuję kilka tatuaży, oraz większą liczbę kolczyków. Jeżeli ktoś ma ochotę zmieniać wygląd swego ciała poprzez takie zabiegi. Nie mam nic przeciwko.