astyle

Zawieszenie w prawach ucznia.

2 posty w tym temacie

Mam pytanie mianowicie chciałbym się dowiedzieć co się wiąże z takim pojęciem jak: "zawieszenie w prawach ucznia". Nie będę opisywał swojej sytuacji, bo to nie ma sensu. Po prostu wychowawca powiedział mi dzisiaj, że stara się o to aby zawiesili mnie w szkole. Jakie są tego konsekwencji ? jak się od tego odwołać ? Jakie jest wyjście z sytuacji ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
"Niedopuszczalne jest zawieszanie uczniów szkół (zarówno publicznych jak i niepublicznych) w ich obowiązkach. Powyższe pozostaje w sprzeczności z art. 15 ust. 1 i 2 ustawy, uniemożliwia bowiem realizacje obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.

Statut szkolny nie może być sprzeczny z polskim i międzynarodowym prawem w zakresie praw człowieka, obywatela, praw dziecka i ogólnymi normami państwa demokratycznego. Tak więc wszelkie zapisy w statutach szkół, które utożsamiają zawieszenie w prawach ucznia z ograniczeniem praw ucznia do uczęszczania do szkoły – jako niezgodne z prawem powinny zostać zmienione."

Myślę, że tylko Cię straszyl. Swoją drogą cóż za szczerość ze strony tego wychowawcy. A Ty lepiej się popraw.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz