dusia124

Przez ile lat można zdawać mature ?

10 postów w tym temacie

Chciałabym się dowiedzieć przez ile lat można zdawać maturę i z jakich przedmiotów. Tzn. jeśli w tym roku zdaję mature z j.polskiego, angielskiego i matematyki to czy mogłabym w następnym roku napisać maturę z rozszerzonej biologi i chemii ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przez 5 lat (chyba co pol roku czyli 10 podejsc) mozesz poprawic niezdany przedmiot albo wszystko.

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35596,3381313.html

tu tez jest napisane

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przez 5 lat można poprawiać maturę.

Jeśli zdawałaś przedmioty podstawowe, a chcesz je poprawić - możesz to zrobić na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym [to znaczy jeden do wyboru].

Jeśli chcesz zdawać inne przedmioty, niż te, które zdawałaś za pierwszym razem - możesz je zdawać jedynie na poziomie rozszerzonym. Czyli jeśli decydujesz się dodatkowo zdawać biologię i chemię - możesz je zdawać tylko na poziomie rozszerzonym, nie masz możliwości wybrania poziomu podstawowego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli chcesz zdawać inne przedmioty, niż te, które zdawałaś za pierwszym razem - możesz je zdawać jedynie na poziomie rozszerzonym. Czyli jeśli decydujesz się dodatkowo zdawać biologię i chemię - możesz je zdawać tylko na poziomie rozszerzonym, nie masz możliwości wybrania poziomu podstawowego.

Eee, na serio? Bo przecież jeśli dodatkowe przedmioty mogę pisać na poziomie jaki chcę, to dlaczego niby nagle musiałabym zdawać tylko na rozszerzeniu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wala, możliwe, że zasady się zmieniły. W moim informatorze są te zasady, które przedstawiłam. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Claudynka, sama z ciekawości sprawdzę, bo póki co orientuję się tylko w tej majowej, no i wiem, że dodatkowe można pisać i na rozszerzeniu i na podstawach, choć w poprzednich latach było inaczej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
możesz je zdawać jedynie na poziomie rozszerzonym.

a to nawet dobrze się składa bo i tak chciałabym właśnie zdawać te przedmioty na poziomie rozszerzonym... A to trzeba jakoś wcześniej się zdeklarować czy poprostu w tym samym terminie donieść deklaracje co kolejni maturzyści ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee, na serio? Bo przecież jeśli dodatkowe przedmioty mogę pisać na poziomie jaki chcę, to dlaczego niby nagle musiałabym zdawać tylko na rozszerzeniu?

Tak jest - każdy następny przedmiot, którego nie zdawałeś za pierwszym razem możesz tylko i wyłącznie zdawać na poziomie rozszerzonym. Moja kumpela teraz podjęła decyzje, że zda sobie jeszcze matematykę - niestety podstawy już wybrać nie może.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to nie trzeba pisać od nowa matury, tylko wystarczy jak napiszę tylko z tych przedmiotów co jeszcze chcę ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A to nie trzeba pisać od nowa matury, tylko wystarczy jak napiszę tylko z tych przedmiotów co jeszcze chcę ?

Oczywiście że nie trzeba pisać od nowa całej matury. Piszesz tylko z tym przedmiotów, z których chcesz jeszcze zdawać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz