Jump to content

Dziewictwo...

madwoman

Recommended Posts

Posted

Postanowiłam założyć ten temat ponieważ chcę poruszyć temat dziewictwa.

Pojawia się wiele tematów na temat współżycia w których wypowiadają się 15-16 letnie dziewczyny jakoś już "doświadczone panny". To nie jest tak, że je potępiam! W końcu każdy robi to co chce i jeśli one są gotowe na to, aby oddać się NIEKIEDY pierwszemu lepszemu to ich sprawa... Mimo, że sama mam 18 lat to z dumą mogę powiedzieć, że jestem dziewicą. Po prostu nie trafiłam jeszcze na faceta którego bym aż tak pokochała, a pójście do łóżka z chłopakiem z którym jestem np. miesiąc czy dwa jest dla mnie totalnym dnem... A w środowisku w którym się obracam wiele dziewczyn w moim wieku albo i starszych jest dziewicami, nie jesteśmy jakimiś cnotkami, kujonami, zagorzałymi katoliczkami czy coś w tym stylu, ale żyjemy raczej według własnych zasad.

Dlatego chyba tak trudno mi zrozumieć 15latki które idą do łóżka z chłopakiem po miesiącu bycia razem. Dla mnie moje dziewictwo jest czymś ważnym, zwłaszcza w tych czasach kiedy to dziewczyny już w gimnazjum zachodzą w ciążę. Jakie Wy macie do tego podejście? W jakim wieku straciliście dziewictwo/przestaliście być prawiczkami? Wyśmiewacie się z osób które nie poszły z nikim jeszcze do łóżka?

A co sądzicie o parach np. które są ze sobą 2 lata i jeszcze się nie kochały? (osobiście znam takie)

Wypowiadajcie się :)

Posted

w dzisiejszych czasach takie pary zasługują na podziw... osobiście przyznaję ze nie znam zadnej pary która by jescze tego nie robiła... :? nie mogą bez tego wytrzymać i zawsze "jakoś tak wychodzi"...

szczerze przyznam że nie jestem zwolenniczką czekania z współżyciem do ślubu-chcialabym wcześniej poznać partnera i przekonać się ze pasujemy do siebie w 100 procentach...

jeśli chodzi o dziewictwo-czytalam interesujacy artykuł -ze chłopakom nie przeszkadza gdy dziewczyna nie jest juz dziewicą i cieszą sie gdy zna sie trochę na rzeczy-ale gdzieś tam w głębi marzą o tym aby być tym pierwszym... jednak wiemy jakie czasy nastały... 13latki w ciąży... cóż....

Posted

[fquote=madwoman]Jakie Wy macie do tego podejście?[/fquote]

Dziewictwo mi imponuje. Widać, że kobieta czy też mężczyzna ma jakieś określone zasady, których się trzyma i to z całą pewnością pozytywnie zaskakuje.

[fquote=madwoman]Wyśmiewacie się z osób które nie poszły z nikim jeszcze do łóżka?[/fquote]

Nie. Dla mnie czystość jest powodem do dumy i podziwiam takowe osoby.

[fquote=madwoman]A co sądzicie o parach np. które są ze sobą 2 lata i jeszcze się nie kochały?[/fquote]

Kwintesencja związku, godna pozazdroszczenia.

Posted

Znam parę starszych od CIebie dziewic. I o.k.

Ja mając piętnaście lat wstydziłam się rozmawiać o całowaniu ;P a o seksie nawet nie myslałam. Nie wiedziałam jak smakuje wódka czy piwo bądź wino i byłam grzeczną harcereczką. Dlatego byłam w szoku jak zaczęłam "rozmawiać" ze znajomymi piętnastolatkami, które już od x lat nie były dziewicami...

:/

dla mnie to dziwne, przecież 15-letnia kobieta, nawet nie odczuje w pełni satysfakcji...

ale co tam

każdy robi to co lubi.

Posted

ja tez jeszcze jestem dziewica,ale dopiero mam 15 lat

dla mnie pójście do łózka z pierwszym lepszym kolesie jest mało ambitne.

Sorry jeżeli tym kogos uraziłam,no ale takie jest moje zdanie.

Już kilka dziewczyn z mojej szkoły jest w ciazy.A to dopiero gimnazjum !

Posted

Jesli ja będę miala 18 lat i będe dziewica to nie bede uważala tego za cos wielkiego. Wg mnie dziewczyna ktora ma 15 lat i idzie do lozka nie robi tego dlatego z milosci tylko prawdopodobnie dlatego, że chce zobaczyc jak to jest lub facet tego chce.

Posted

[fquote=anomaliaa]i byłam grzeczną harcereczką[/fquote]

Może bez takich ? Jeste harcerką od 7 lat co nieznaczy że nie ide na wagary czy nie przeklne czasem. Harcerze to ludzi ktrozy robią cos dla innych ! Takie podjeście jest żałosne ..

Co do tematu.

Takie osoby jak Ty mi imponuja sama chce poczekac na tego jedynego ..

Słowa uznania dla ciebie

Posted

Wiem jacy są harcerze bo sama byłam harcerką przez pięć lat i nie musisz mi uświadamiać istoty tej organizacji.

Posted

ja tam żadnym harcerzem nie byłem, więc mi to lotto

ale do tematu

to, że ktoś zachowuje czystość jest dla mnie przejawem szacunku wobec siebie

sam jestem prawiczkiem i dobrze mi z tym

jeśli miałbym spotkać kobietę mojego życia to to czy miałbym pójść z nią do łóżka przed czy po ślubie zależałoby od jej decyzji, bo ja się z tym nie spieszę

Posted

Cóż... świat seksu pociąga, interesuje... Nie uważam siebie za zbyt młodą na uprawianie seksu. Mam 17 lat - od roku jestem ze swoim facetem, uprawiamy seks oralny. Szczerze powiedziawszy nasz pierwszy raz planujemy już od pół roku (a tak na serio serio to od jakichś 2-3 miesięcy). Tak jakoś wyszło, że zawsze jak chata jest wolna to albo mam okres, albo dni płodne a my mimo antykoncepcji chcemy dmuchać na zimne... No a jak są rodzice to tak jakoś... nie chciałabym się stresować, że rodzice wejdą do pokoju.

Nie spieszy mi się, choć nie ukrywam - chciałabym już się kochać. Dlaczego? Dlatego, że bardzo kocham mojego chłopaka, wiem że to ten, nawet jeśli nie miałabym z nim spędzić całego życia. To co teraz do niego czuję jest piękne i po prostu chciałabym, żebyśmy zbliżyli się do siebie jeszcze mocniej.

Jakie Wy macie do tego podejście?

Normalne. Nie interesuje mnie kto kiedy i z kim. Chce sobie jakaś naiwna 15-stka popsuć młodość? Niech robi co chce - jej życie, to ona będzie tego żałować.

Wyśmiewacie się z osób które nie poszły z nikim jeszcze do łóżka?

Nie? A dlaczego milibyśmy się wyśmiewać? Tylko lekko irytuje mnie podejście ludzi, którzy sami się nie kochają, a wytykają palcami tych którzy już to robią (najczęściej to oczywiście plotki) i mówią, że "tacy źli jesteście, kochacie się? kto to widział się kochać! seks jest dla dorosłych!dla małżeństw!"...

A co sądzicie o parach np. które są ze sobą 2 lata i jeszcze się nie kochały? (osobiście znam takie)

Podziwiam, bo wiem, że ja tyle nie wytrzymam nie kochając się z moim facetem. To silna pokusa. Po prostu wiem, że chcę to zrobić już teraz... Nie wiem jak takie pary to robią, że tak im się udaje.

Po prostu nie trafiłam jeszcze na faceta którego bym aż tak pokochała, a pójście do łóżka z chłopakiem z którym jestem np. miesiąc czy dwa jest dla mnie totalnym dnem...

Dokładnie. Nie rozumiem, nie mogę tego pojąć jak można stracić dziewictwo z osobą, której prawie nie znam. Przecież to byłby wstyd przez dym kolesiem...

Ja mając piętnaście lat wstydziłam się rozmawiać o całowaniu ;P a o seksie nawet nie myslałam. Nie wiedziałam jak smakuje wódka czy piwo bądź wino i byłam grzeczną harcereczką.

Bez przesady. Ja w wieku 15 lat myślałam o seksie... marzyłam o tym, że spotkam chłopaka i pokocham go na tyle, żeby przeżywać z nim cudowne chwile (również w łóżku) jak na komediach romantycznych. Ale miałam (i mam) też olej w głowie. Nie wskoczyłam nikomu do łóżka tylko z tego powodu, aby ucieleśnić swoje marzenia.

Dla mnie moje dziewictwo jest czymś ważnym, zwłaszcza w tych czasach kiedy to dziewczyny już w gimnazjum zachodzą w ciążę.

Dla mnie moje dziewictwo nie jest szczególną wartością. Jedynie boję się bólu fizycznego. Wiem, że zrobię to pierwszy raz z odpowiednim facetem. Jestem pewna swoich uczuć.

Wypowiadajcie się :)

Mam nadzieję, że wypowiedziałam się wyczerpująco.

Posted

[fquote=madwoman]Jakie Wy macie do tego podejście?[/fquote]

Dziewictwo jest czymś pięknym, jak i mało spotykanym w dzisiejszych czasach.

[fquote=madwoman]W jakim wieku straciliście dziewictwo/przestaliście być prawiczkami?[/fquote]

Jestem prawiczkiem, 19'stka na karku, czekam na tą jedyną. :)

[fquote=madwoman]Wyśmiewacie się z osób które nie poszły z nikim jeszcze do łóżka? [/fquote]

Kochać się z kimś idąc np. na balety, imprezy - domówki, dobra jak kto woli, ale wkurza mnie jeśli się tym ktoś wychwala, jaki to jest kozak, bo zaliczył dwie panny w ciągu jednej nocy.

Dlatego nie wyśmiewam, wręcz przeciwnie, inaczej patrzę na taką osobę (pozytywniej)

[fquote]A co sądzicie o parach np. które są ze sobą 2 lata i jeszcze się nie kochały?[/fquote]

Myśle że seks nie jest najważniejszy w związku, a takie pary tego dowodzą, priorytetem nie jest łóżko.

[fquote=madwoman]Wypowiadajcie się :)[/fquote]

Miło było się wypowiedzieć. :)

Posted

Czy uważasz że przesadzam?

Mając piętnaście lat miałam zorganizowane życie, nie miałam czasu na szlajanie się, faceta nie miałam i chociaż byłąm zakochana po same uszy naprawdę nie myślałam o seksie. Tak poprostu było. I nie to że robiłam z siebie cnotkę niewydymkę. W moim towarzystwie nie rozmawiało się o tym, bo cały czas były inne tematy do rozmów- naprawdę ciekawe.

Później zaczęłam prowadzić trochę inny tryb życia- bardziej wyluzowany, poznałam faceta na którym też bardzo mi zależało, ale mowy o seksie nie było i tyle.

Ja tam nikogo nie potępiam, każdy robi to co lubi, a jak to ostatnio moja kumpela stwierdziła; Nas od 15stego roku życia coś swędzi więc możemy się bzykać ile chcemy ;) :/

Posted

Ja osobiscie znam pare ktora jest ze soba 5 lat a zamierzaja wspolzyc dopiero po slubie;] no ja jestem troche inny;p Nie jestem prawiczkiem od 15 roku zycia :)

Posted

[fquote]Mam nadzieję, że wypowiedziałam się wyczerpująco.[/fquote]

Twoja wypowiedź wyczerpała mnie do reszty. 8)

Myślę, iż moje poglądy pokrywają się z poglądami Loly i ali-eNa.

Zapomniałem dodać, że ja również jestem prawiczkiem. :P

I zadam 1 pytanie.

Jedna osoba z mojej klasy, która jest rok młodsza w zeszłym roku na dyskotece uprawiał seks z dziewczyną, którą już znał niekrótko i po kilu tygodniach okazało się, że ona jest w ciąży, mało tego, On miał wtedy 15 lat (mówił jej, że ma 18 lat, rocznikowo 19), a Ona miała 21 lat. Co sądzicie o tym kolesiu i tej dziewczynie?

Posted

Myślę, że to często nie jest sprawa wiary, mocnego przekonania, że dopiero po ślubie itede... To kwestia charakteru, jedni wolnej, inni szybciej dojrzewają do takiego zaangażowania.

Niektórzy całują się na pierwszej randce - inni po kilku tygodniach - i wszyscy są całkiem normalni.

Znam wiele par, które zachwycają stażem (i 6 lat) ale nie zdecydowały się na seks - nie z jakiejś wielkiej ideologii. Po prostu. Tak czują i nic nikomu do tego...

Posted

Loly, jak ja Cie w tej chwili nie znosze :p czemu słowo w słowo sie zgadzam no!?! a nieznosze sie powtarzac.

[tu powienien byc cytat z Loly]

z poprawkami :

dadam ze mam rok wiecej na karku i zaliczyłam dwa lata z Lubym bez seksu. tzn broimy na swoj sposób. ale fizycznie jestem dziewica.

a. i jedna róznica- nie planujemy. tzn to juz zaczyna nad nami wisiec i chyba mamy swiadomosc ze za jakis zcas nastapi ale jeszcze nie spedza snu z powiek. umiemy sie bawic po swojemu ;) poki co

Posted
Osobiscie przestalem byc prawiczkiem w 1 klasie ponad gimnazjalnej. Nie szczyce sie tym, nie rozpowiadam [;

Ta jasne... Przecież tego nikt nie czyta...

Posted

Powiem szczerze, ze nie widze nic rewelacyjnego lub dziwnego w fakcie iz kobieta jest dziewica...to jest jej szczery wybór...świadczący o tym iż szanuje własną godnosc oraz cialo. Nie wiem co chca udowodnic 14,15,16 latki uprawiajace juz sex...chca pokazac jakie to są "trendy i spoko''?? Heh...sam jestem młody...wrecz młodziutki :D ale mimo iz rozne niecne mysli wpadaja do mojej glowy-jak kazdy facet mysle o seksie...i nie mam po co tego ukrywac lecz mimo to wiem iz na wszystko przyjdzie czas. Nie wolno robic z siebie szmaty...

Posted

CIESZY MNIE Wasze podejście i wypowiedzi większości osób :)

ja chodząc do 3 klasy liceum mam totalnie ześwirowane laski na punkcie seksu. Wszystkim rozpowiadają o swoich ekscesach łóżkowych i w sumie nie rozumieją tego, że mogą być na tym świecie jeszcze dziewice. Dlatego i mnie i moją przyjaciółkę i jeszcze parę osób z klasy po prostu wyśmiewają. Niestety. Ale my się nie przejmujemy i czekamy na tych odpowiednich, bo jak na razie ja miałam okazję spotkać i być z kolesiami którzy nie rozumieli słowa "długotrwałe związki z jedną osobą" :)

Posted

:lol:

Posted

ja mam 17 lat i stracilam dziewictwo wczoraj z chlopakiem ktorego kocham,moze nie jestem z nim dlugo bo pol roku ale wiem i jestem pewna swego uczucia.Nie zaluje tego co zrobilam...Moze teraz powiesz o mnie ze jestem za moda na to ale sama tego chcialam .

Posted
ja mam 17 lat i stracilam dziewictwo wczoraj z chlopakiem ktorego kocham,moze nie jestem z nim dlugo bo pol roku ale wiem i jestem pewna swego uczucia.Nie zaluje tego co zrobilam...Moze teraz powiesz o mnie ze jestem za moda na to ale sama tego chcialam .

hmm skoro jesteś na to gotowa i jesteś tego pewna to przecież Twoja sprawa :) i nie twierdzę, że jesteś za młoda bo wcale Ciebie nie znam, możesz mieć mało lat, ale być dojrzała psychicznie... ja też czekam na takiego odpowiedniego faceta którego chcę być pewna.

Btw mieszkasz w Częstochowie? Byłam tam wczoraj :D hehe... ale to tak na marginesie...

Posted
madwoman napisała:

A co sądzicie o parach np. które są ze sobą 2 lata i jeszcze się nie kochały?

uważam, że to jest prawdziwy zwiazek

Posted

hmm skoro jesteś na to gotowa i jesteś tego pewna to przecież Twoja sprawa :) i nie twierdzę, że jesteś za młoda bo wcale Ciebie nie znam, możesz mieć mało lat, ale być dojrzała psychicznie... ja też czekam na takiego odpowiedniego faceta którego chcę być pewna.

Btw mieszkasz w Częstochowie? Byłam tam wczoraj :D hehe... ale to tak na marginesie...

tak mieszkam w czestochowie :) a co Cie sprowadzilo do czestochowy jesli mozna zapytac??

Posted
Loly, jak ja Cie w tej chwili nie znosze :p czemu słowo w słowo sie zgadzam no!?! a nieznosze sie powtarzac.

[tu powienien byc cytat z Loly]

z poprawkami :

dadam ze mam rok wiecej na karku i zaliczyłam dwa lata z Lubym bez seksu. tzn broimy na swoj sposób. ale fizycznie jestem dziewica.

Otóż to ;)

Miło, że mamy bardzo zbliżone zdanie ;)

Pozdrawiam!

• Guest pinned this topic