ksiuunek

Hity i Kity Kosmetyczne

Recommended Posts

- GARNIER Mineral deodorant - INVISIclear - przyjemny zapach i super skuteczność. poprzednio przez długi czas używałam NIVEA deodorant DOUBLE effect, ale zniknął on z Rossmann'owskich półek więc zniknął też z mojej toaletki - również polecam.

- ZIAJA nuno żel myjący antybakteryjny - ładnie pachnie, skóra jest po nim gładka ale nie przesuszona. używam go krótko ale wydaje mi się, że dobrze oczyszcza twarz jak na żel.

- Clean&Clear shine control tonik - mój ulubiony tonik, choć z alkoholem. wyjątkowo dobrze matuje cerę, oczyszcza ją. świetny na lato. bardzo wydajny.

Uwielbiam wszelkie kosmetyki formy Ziaja, zwłaszcza kremy (masło do ciała z masłem kakaowym i płyn pod prysznic z tej serii, mmmm <3 ), i te pachnące Blubelowe kremy do kąpieli <333

Bardzo lubię też podkłady z Maybelline i Miss Sporty, te w tubkach, dobrze mi się sprawdzają ;)

Polecam też szamponetki Delii, zwłaszcza osobom, które chcą żeby kolor naprawdę się zmył (też rudy!) - zmywa się, i to nawet szybciej niż bym chciała ;) A przy tym dobrze się rozprowadza, ładnie pachnie i włosy są później mięciutkie :)

Ja niestety też przejechałam się na odżywce Syoss (chociaż szampony lubię) - włosy jeszcze szybciej mi się przetłuściły :/ Nie sprawdził mi się też podkład w tubce Synergen z Rossmanna.

PLUS

-Seria kosmetyków z Yves Rocher Les plaisirs nature - Owies.

Dostałam cały zestaw- krem do rąk, mleczko, balsam do ciała i żel pod prysznic. Świetnie nawilżają i bosko pachną (niemalże narkotyzuje się tym zapachem:P)

Domyślam się, że cena nie musi być zbyt ciekawa bo to jednak Yves Rocher, całe szczęście mnie trafiło się jako prezent.

-Żel pod prysznic truskawkowy z Bodyshopu- mmmmm!

-Nivea Double Effect Shower and Shave - jedno z niewielu 2w1 które faktycznie działa

-Eyeliner z Inglota - czarny z tych- bardzo mi odpowiada

-Dwukolorowa kredka z Rimmela - jedyne jakie mi przypadły do gustu ever. Mam czarno-białą i brązowo- złotą ale zapewne wypróbuje i inne kolory.

MINUS

- Nivea Visage Young "Be beautiful"- szajs.

-Eyeliner Miss Sporty- szajs

wg mnie są świetne:

* NIVEA VISAGE tonik matujący,

* NIVEA VISAGE głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy,

* UNDER TWENTY aktywny krem kuracja,

* mgiełki do ciała z AVONU naturals,

* tusz do rzęs EVELINE volume show extra fast efekt sztucznych rzęs- cudo!

* ziaja tonik ogókowy mmmm, albo produkty do opalania. polecam!

natomiast do d*py:

* AVON mascara- super shock, dziwna szczoteczka, za duża, wkładam ją sobie w oczy :roll:

+

-szampon i odżywka L’oreal Elseve nutri-blask (te różowe) – używam ich nieprzerwanie od 3, 5 roku. Włosy są po nich bardzo miękkie, lśniące, nie przetłuszczają się jak wcześniej, no i jest wydajny. Dla mnie po prostu ideał. Nie wiem co zrobię jeśli wycofają je z produkcji ;)

-maska do włosów też z tej linii (biała z czerwoną nakrętką) nabyłam ją przez przypadek, bo w rossmenie mieli promocję- za zakup mojego szamponu i odżywki można było sobie wybrac dowolną maskę tej firmy z pułki, wzięłam pierwszą lepszą i jestem zachwycona

-mleczko wygladzające Selective Professional- dzieki niemu nie muszę używać prostownicy- wystarczy, że wetrę je wilgotne jeszcze włosy

- krem do rąk Johnson’s – szybko się wchłanie, nie pozostawia tłustych śladów, ładnie pachnie i jest tani ;)

- krem do stop Nautrogana- właściwie to nie wiem jakiema mieć działanie, bo na opakowaniu wszystko po niemiecku jest napisane, ale nawilża, zmiękcza i jest bardzo wydajny.

-lakiery do paznokci Bell – wytrzymałe, szybko schną i nie śmierdzą jak niektóre.

-krem Bambino

-drożdżowa maska Soraya, używam jej od roku i nie planuję zmiany, działa tak jak producent napisał na opakowaniu.

-antyperspiranty adidasa – żaden z tych, które wyprobowałam do tej pory mnie nie zawiódł

- własnoręcznie zrobiony peeling kawowy

-

-nawilżający balsam z Sorayi z Minerałami morskimi – kicha, za szybko się wchłania, za rzadki, więc mało wydajny

-cienie Bell- strasznie się osypują, troche mdłe kolory

+

- lakiery do paznkoci z joko i inglota. jeden lakier z inglota mam już z 5 lat jak nie lepiej a maluje tak jakbym go kupiła wczoraj! świetna konstystencja no i trwały kolor.

- cienie do powiek również z joko. no ogólnie wszystko co z joko polecam :D

- wszyystkie i to bez wyjątku produkty ziaji!!!!

- żele pod prysznic z avonu. ładnie pachną i na długo starczają.

- bibułki matujące z wibo. świetne.

- żel do mycia twarzy z Clean&Clear. wspaniale odświeża, nie wysusza skóry, nie zatyka porów, z lekką formułą. dobry właściwie do każdej cery.

- peeling do ciała z joanny(polecam truskawkowy!!)

- tusz do rzęs z essence[ ten pomarańczowy] dobrze rozdziela rzęsy i świetnie wydłuża.

- mleczko do ciała z avonu- skin so soft. świetne!

-

- błyszczyki z bell. strasznie lepkie no i ogólnie beznadziejne. zawiodłam się co do tej firmy.

- lakiery z sensique. beznadziejne.

noo całkiem dużo + :))

Polecam:

-Szampon, odżywkę i balsam prostujący włosy NIVEA. Naturalnie mam loczki, szczególnie przy użyciu pianki. Ale ostatnio ścięłam włosy, że mi się nie chcą kręcić. Ten zestaw sprawia, że po wysuszeniu nie mam szopy, a włosy nadają się do zwykłego rozpuszczenia po wysuszeniu, co bez jego użycia jest niemożliwe. A na dodatek włosy świetnie pachną, są bardzo miłe w dotyku, super się rozczesują. Co prawda po dwóch dniach koniecznie trzeba umyć włosy, bo się przetłuszczają, ale warto.

-Zestaw Garnier czysta skóra: żeł/maseczka/peeling, tonik, krem na dzień, krem na noc + żel punktowy. Świetny zestaw, odmienił moją cerę i zlikwidował część przebarwień, a z opalenizną sprawił, że nie muszę używać pudru/podkładu, bo i bez tego skóra wygląda całkiem dobrze.

-Podkład i puder sypki w pędzlu, Giordani, Oriflame. Rzeczy warte wydania 80zł. Podkład dostosowuje się trochę do kolorytu cery, sprawia, że skróa jest świetna (ujędrniający), świetnie się trzyma, nie tworzy maski, skróa wygląda zupełnie naturalnie, co jest rzadkością. Puder super matuje i również się trzyma, a w połączeniu te kosmetyki... są chyba nie do zastąpienia.

Ostanie moje nabytki które polecam:

Używam od 2 tygodni więc wiem co wartają.

Seria Ziaja Masło Kakaowe - mam z niej:

- Spray Przyspieszający Opalanie --> działa tak jak producent obiecał, zastosowany na noc wysuszoną słońcem skórę nawilża i natłuszcza, wyrównuje kolor oplonej skóry tzn: nie ma żadnych przebarwień, opalenizna jest jednolita, brązowa, widoczna.

Spray zastosowany przed opalaniem powoduje szybsze pojawienie się efektów opalania. Jest w formie płynnej.

- Balsam do ciała --> kremowa forma która daje się łatwo rozsmarować, ma te same właściwości co spray, bardzo dobrze nawilża.

- Krem do twarzy --> też zasługuje na polecenie: cera po jego użyciu jest odżywiona, miękka i posiada jednolity koloryt.

Polecam masło kakowe z firmy ziaja.

Polecam:

PIELęGNACJA

- oliwke Johnson Baby

- chusteczki nawilzajace dla dzieci tez z Johnson

- lakier do wlosow Joanna

- szampon do wlosow garnier 2w1 wzmacnia wlosy

- krem do rak Garnier czerwony

- marke DAX perfecta

- błyszczyki mrozace z rossmana

- krem bambino z tlenkiem cynku boski super wchlania sie w skore nie jest tlusty

Pora na małą aktualizację. Dziś skupię się tylko na produktach, które polecam.

1. Calvin Klein Tempting Glance cień do powiek - długo trzymają się na powiece, wiele kolorów do wyboru, no i elegancko się prezentują (pudełeczko z małym lustereczkiem).

51GEkNk5JDL._AA300_.jpg

Ja mam aktualnie taki kolor i szczerze go polecam:

calvin-klein-tempting-glance-eyeshadow-aqua-shimmer-770-p.jpg

2. Natural Collection puder prasowany - zdecydowanie mój numer jeden wśród kosmetyków tego typu. Solidny i lekki, nie sprawia wrażenia maski. Tutaj zaprezentowano kilka pozycji tej marki:

DSCF2758.JPG

3. Claire's cosmetics cienie do powiek - długo rozglądałam się za jakąś paletką cieni, aby nie musieć ciągle kupować pojedynczych, no i skusiłam się na promocyjną cenę w Claire's. Nie żałuję swojej decyzji. Mnóstwo kolorów i odcieni, które ładnie prezentują się na powiece.

1348e580af607cf4.jpg

4.Max Factor dip-in eye shadow - gdy zobaczyłam to cudo na sklepowej półce, to byłam pewna, że musi być moje. Intensywne kolory, które dodają świeżości, ogromny plus.

813_2.jpg

109DRLF_xl.jpg

mój ulubiony podkład. zazwyczaj kupuję go w cenie promocyjnej za 35 złotych. warto, bo potrafi idealnie się dopasować, nie spływa, trzyma się cały dzień i można czuć się komfortowo.

krem do rąk:

151167187.jpg?AWSAccessKeyId=0ZRYP5X5F6FSMBCCSE82&Expires=1283703774&Signature=KyojWmI9ioBOKXmGEx9zLVWsx2A%3D

dostałam go. świetnie pachnie, ręce są po nim gładkie, świeże. mam zamiar sobie zamówić ale nie mogę go nigdzie znaleźć. ; <

no i moje ukochane mydło do kąpieli:

blubel-mydlo-pod-prysznic-jagoda-porzeczka-ziaja_17436_4.jpg

mam w szafie całą serię oprócz wiśniowego lizaka, którego również nie mogę nigdzie kupić.

Polecam:

Silikonowa baza pod makijaż DAX Cosmetics. Twarz jest po niej cudownie gładziutka, miękka jak u dziecka i tak przyjemna w dotyku, że początkowo łapałam się na tym, że przesuwam palcem po twarzy tylko po to, by poczuć tę gładkość.

cashmere-secret-3d-silicone-micro-net-baza-wygladzajaca-dax-cosmetics_1359_3.jpeg

Szampon i odżywka Herbal Essences, ten różowy, "Ignite my colour" (nie wiem, jaki jest polski odpowiednik - zdaje się, że "Niech kolor będzie z tobą"). Pięknie pachną, nie musiałam tak często myć po nich włosów i po myciu były tak cudowne w dotyku, że brak słów. (;

533688_l.jpg

Płyn micelarny Bioderma Sensibio. Dowiedziałam się o nim z wywiadu z Anją Rubik, z tym, że ona mówiła o jego francuskim odpowiedniku - Créaline. Po jakimś czasie udało mi się dotrzeć do polskiego. Jest to najlepszy kosmetyk tego typu, jakiego używałam. Nie jest zbyt tani, ale czasem w Superpharmie można trafić na jego dużą promocję. Mój absolutny niezbędnik, nie umiem bez niego żyć.

bioderma-sensibio_83464375.jpg

Żelowy eyeliner MAC. Kupiłam go w Anglii, żeby nie przepłacać, bo w Polsce maleńki słoiczek z tym cudem kosztuje prawie 100 zł. Na początku nie byłam przekonana do żelowego, bo ciężko mi znaleźć odpowiedni pędzel - nie umiem posługiwać się tymi "giętkimi", wolę taki z włosiem krótkim i sztywnym jak mazak. Jednak sam kosmetyk zdecydowanie godny polecenia. Jest to moje pierwsze opakowanie, ale już wiem, że będzie bardzo wydajny. I trwały.

mac-fluidline-eyeliner-lrg_83946120.png

Błyszczyk L'Oreal Glam Shine - odcień 400, Juicy Rose. Uwielbiam go. Niestety, w Polsce już nie ma tego odcienia.

31RkHVmPk-L._SL500_AA300_.jpg

Pojedyncze cienie do powiek Sensique Paradise Island. Staram się nie kupować tych kosmetyków za grosze, bo przeważnie jakość jest gówniana, ale tego lata skusiłam się na Sensique, bo miał przepiękny matowy odcień jasnego turkusu. Jakość też niczego sobie. Niestety, seria limitowana. ;/

35968.jpg

Krem La Roche-Posay Hydreane Legere. Niby ma zmniejszać wrażliwość skóry i świetnie nadawać się jako baza pod makijaż. Zmniejszenia wrażliwości nie zauważyłam, ale pod makijaż się nadaje, podoba mi się jego zapach i konsystencja, jest bardzo wydajny, przy codziennym stosowaniu używam go już naprawdę długo. Nie podrażnia. Minusem jest cena. Udało mi się go kupić trochę taniej, więcej bym za niego nie dała.

25369.jpg

Eyeliner Eveline. Mój pierwszy eyeliner. <3 Ma świetny pędzelek, bardzo żywy kolor, jest trwały i niewprawnej ręce dość łatwo go używać. Nie podrażnia oka. Przerzuciłam się na lepsze jakościowo kosmetyki, ale do niego mam nadal sentyment.

237179b1.jpg

Nie polecam:

L'Oreal True Match foundation roll-on. Konsystencja podkładu mi odpowiada, natomiast koncepcja tego małego wałeczka wyglądającego jak urządzenie do malowania ścian - NIE. Efekt prezentuje się właśnie tak - jakbym malowała ścianę, musząc wielokrotnie poprawiać to samo miejsce. Spróbuję nakładać go palcami, może wtedy będzie lepiej.

598046_l.jpg

No i żadnych kosmetyków Miss Sporty. Jak dla mnie gówniana jakość.

Więcej grzechów nie pamiętam.

Coś z plusów:

1. Mój ostatni zakup, który pokochałam po pierwszym użyciu i wiem, że będzie nieodłącznym elementem w mojej torebce, a mówię tu o Carex Hand Gel. Nie mam hopla na punkcie czystości ale podróżując często pociągami wiem, że ten produkt jest jak znalazł.

d5a3edf335354b9emed.jpg

2. Maseczki z Garniera do twarzy - jedynym minusem jest to, że jedna porcja jest tak duża, że spokojnie starczy na 2-3 razy, jednak mam malutki słoiczek gdzie przeciskam maseczkę i nakładam kiedy chce bo nie wysycha. Jednak maseczki nawilżająca i matująca jest ekstra. Ostatnio zaopatrzyłam się w odżywczą (komfort suchej skóry) ale jeszcze nie zdążyłam jej użyć.

3. Puder transparentny z Miss Sporty antybakteryjny. Nie obciąża cery, bardzo dobrze matuje ale nie sprawia, że skóra zupełnie się nie świeci. Dodaje skórze zdrowego blasku.

6896df5d1954e4cc.jpg

4. Tonik i żel-peeling Clean&Clear przeciw błyszczeniu się. Faktycznie pomaga. Bardzo mi się podobają efekty tych kosmetyków.

9f4dedd3f9126090.jpg

5. Olejek do ciała lawendowy z Yves Rocher - nie przepadam za zapachem lawendy, zazwyczaj jest zbyt intensywny ale tu po wchłonięciu w skórę zapach ten staje się bardzo przyjemny, delikatny i skóra jest naprawdę świetna po tym olejku.

a106e81feb946b49.jpg

6. Balsam do ciała La Roche - delikatny zapach, wydajny no i skóra jest cudowna w dotyku.

1c7080f6cc843bc1.jpg

7. Krem do twarzy, nawilżający Lancome Hydro Zen - zapach i skuteczność powalające:)

a4bbb9c3294b89d9.jpeg

Czego nie polecam:

1. Krem do rąk Ziaja, kokosowy. Zapach zniewala ale krem nie działa. Smarując nim ręce po chwili miałam uczucie nie nawilżenia tylko wysuszenia - jakbym wysmarowała ręce kredą szkolną, coś okropnego...

d23fc48d4daefee4.jpeg

2. Pomadka odżywcza Garnier, zielona. Była ona dodawana w zestawach świątecznych. Jest do niczego... Nie ma nic wspólnego z odżywianiem czy poprawianiem kondycji ust. Nie są jednak dostępne w normalnej sprzedaży.

+

1. Mleczko do demakijażu Soraya Kolagen i Elastyna

soraya_kolagen_mleczko.jpg

świetnie zmywa puder, szminkę, pozostałości podkładu, ma genialną konsystencję, piękny zapach, oczyszcza cerę nie tylko z makijażu ale też z zanieczyszczeń, odżywia skórę.

2. Żelowa kredka do oczu Avon superSHOCK czarna

1566.jpg

jak dla mnie, laika co do kresek na powiekach jest świetna, łatwo się ją nakłada, ma świetną żelową konsystencję, dość łatwo się koryguje, problem trochę z całkowitym zmyciem ale efekty zniewalające, kolor intensywny i trwały.

3. Balsam i Żel pod prysznic Avon "Himalajskie Jagody Goji"

226.jpg

zapach nieziemski, balsam szybko się wchłania, dobrze nawilża, żel wydajny, ładnie się pieni. jak najbardziej na plus.

POLECAM : Nivea - żel, peeling do codziennego mycia twarzy ! ubóstwiam !

jestem także zachwycona szamponem ZIAJA z czarnej rzepy. Jest rewelacyjny !

Moje włosy miały skłonność do puszenia się, przetłuszczały się już po 1 dniu a teraz ? 2,3 dni włoski są w wspaniałym stanie :) mięciusie, błyszczące, więc gorąco polecam ten szampon ! a co najlepsze kosztuję ok 5 zł. Próbowałam już wielu szamponów jednak ten sprawdził się najlepiej ! a do tego mgiełka do włosów RADICAL ze skrzypu polnego do włosów wypadających i zniszczonych. zakup w rossmannie za jedyne 7zł ;) osobiście jestem bardzo zadowolona :)

NIE POLECAM : szamponów z nivea.

Polecam :

-krem na blizny NoScar jest go tylko 30 ml a kosztuje ok 40 zł lecz efekty są świetne,cera po nim robi się porcelanowa i to dosłownie,

-szampon i mgiełkę do włosów wypadających Radical po tych kosmetykach włosy przestały mi wypadać cena obu ok 19 zł

-maść na wypryski Duac 20g kosztuje ok 40 zł ale naprawdę się opłaca stosowałam go na noc rano nie było śladu po pryszczu,

Nie polecam:

-podkład kryjący soraya, otóż nie kryje

-jakiekolwiek kosmetyki do stóp z avonu- mi żaden nie pomógł

POLECAM:

- Guerlain Kiss Kiss: leciutkie, wystarczy jedno maźnięcie na ustach i cieniutka warstewka kosmetyku, by usta wyglądały tak, jak wyglądać powinny; przez to są bardzo wydajne i wystarczają na długo. Używam mojej stosunkowo często, a mam ją już jakiś czas; naprawdę BARDZO długo się trzymają na ustach, mimo kontaktu ze szklanką/papierosem/innymi ustami ;]

- podkład Rimmel Recover: drobinki jakiegoś świetlika korzystnie wpływają na wygląd twarzy ;]

Moimi hitami kosmetycznymi są:

-Nivea :

*Tonik;

*Zel peling;

*Krem matujący;

Razem dają efekt powalający rano i wieczorem ujżyję i po problemie ;d

Nie mam klopotów z cerą natomiast moje usta są strasznie wymagające..więc używam nawilzających pomadeg gdzyż zwykłe błyszczyki, pomadki wysuszają moje usta nie wiem czemu ;/

czyli pomadka : Issana (w rossmanie) to jest mój fenomen the best najlepsza !...Do rączek używam ziaji kremu oliwkowego do paznokci i dłoni...a avangardą jeżeli chodzi o antyterspirant to nivea energy fresh...mi pomaga ;)

Nie polecam, wręcz przestrzegam by nie kupować:

- wosk do włosów Styling Wax z Rossmana - czarne opakowanie z fioletowym napisem. Kupiłam go na szybko bo potrzebowałam czegoś do utrwalenia, postawiłam na niską cenę bo nie chciałam wydawać za dużo na kilka użyć ale to co znajduje się w opakowaniu to na pewno nie wosk. Nakładając go na włosy jedyne czego można się spodziewać to efektu strasznie tłustych włosów, po użyciu go nawet ręce się nie lepią i nie kleją a podobno to ekstra utrwalający wosk. Nigdy nie spotkałam się z tak badziewnym kosmetykiem do włosów jak to.

Zdecydowanie hitem dla mnie jest

prod-P74010-big.png

Nie ma dla mnie lepszego antyperspirantu, niezależnie czy jest w kulce czy w sprayu

No i dodatkowo polecam ten tusz za całe 14 zł ;)

a97efd86001067e64aa2be42

Dla mnie totalnym hitem są pigmenty MAC, nie jest to polska firma, ale w internecie nie są trudnodostępne. Można nimi wyczarować nieziemskie cuda na oczach są bardzo trwałe. Jednak trzeba byc ostrożnym i uważać na podróbki,

aaa56m9506000000000d27e.jpg

Kity... hmm... Całą linia Syoss. Nie dość że śmierdzą, to przesuszają włosy...

syossartikel1.jpg