• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
adda

konta oszczednosciowe

Recommended Posts

Ostatnio poprosilam o pomoc z Histori Banku i bardzo mi pomogliscie. Teraz znowu nie moge znalesc rodzaje kont osczednosciowych ( i kazdy krotko opisany). Jesli ktos mialby na ten temat informacje, to dorze by bylo gdyby mi je tutaj podal. Z gory dziekuje ; )

Share this post


Link to post

Co to jest konto oszczędnościowe?

Jest to rodzaj konta o podwyższonym oprocentwaniu. Konto takie, łączy zalety lokaty i rachunku bieżacego:

* nie określasz czasu utrzymywania pieniędzy na koncie

* masz możliwość dokonywania dopłat i wypłat w dowolnym momencie.

* odsetki naliczane są za każdy dzień utrzymywania środków na rachunku

* wypłacając pieniądze nie tracisz prawa do naliczonych odsetek

* wysokie oprocentowanie, porównywalne do oprocentowania lokat

* konto prowadzone jest bezpłatnie.

Należy pamiętać, że zwykle tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna za kolejną, w zależności od banku, trzeba zapłacić kilka a nawet kilkanaście złotych.

Konta oszczędnościowe to inny rodzaj rachunku w banku, bardzo użyteczne jeżeli mamy extra fundusze. Mają one możliwość samodzielnie zacząć zarabiać – po wpłaceniu pieniędzy na konto oszczędnościowe miesięcznie przelana kwota zostanie zwiększana o ustalone odsetki. Następnym plusem konta oszczędnościowego jest to, że często mamy możliwość jednej darmowej wypłaty w miesiącu bez utraty odsetek – odwrotnie niż w przypadku lokaty, gdzie odsetki przepadają przy wypłacie.

Share this post


Link to post

każdy bank ma inne konta oszczędnościowe i na różnych zasadach, ogólnie jest jeden rodzaj kont oszczędnościowych. Ewentualnie są też lokaty.

A konta oszczędnościowe różnią się np. oprocentowaniem, ilością darmowych wypłat i przelewów z kont.

Następnym plusem konta oszczędnościowego jest to, że często mamy możliwość jednej darmowej wypłaty w miesiącu bez utraty odsetek – odwrotnie niż w przypadku lokaty, gdzie odsetki przepadają przy wypłacie.
to zależy od banku w niektórych bankach można więcej razy w innych mniej

Do tego jeszcze są konta z miesięczną kapitalizacją odsetek inne z codzienną :)

Share this post


Link to post

Pomyśl może o lokacie a nie o koncie oszczędnościowym? Według mnie jest to lepsza opcja, ze względu na oprocentowanie, a przede wszystkim dlatego, że nie można wypłacać środków z konta. Pamiętajmy, że w przypadku kont oszczędnościowych wpłaty i wypłaty są swobodne, jednak na ogół tylko pierwsza jest darmowa, a każda kolejna ma naliczany odpowiedni procent i zamiast zyskać, możemy jeszcze stracić uzyskane odsetki.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Filip

   Filip

   Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
 • Posts

  • Slipknot87
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   Do niej i tak pisac nie ma sensu dlatego juz zaprzestalem ponownie (wiem to stad ze kiedy mi odpisala zapytalem co slychac i nic juz nie odpisala) chociaz nie jestem typem czlowieka ktory nie zlozy zyczen urodzinowych a ona jak nie chce to odczytywac nie musi albo moze odczytac i to zlac. Nie odzywalem sie tyle czasu bo musialem sobie samemu dac czas na ogarniecie sie wiec musialem przestac sie odzywac i ograniczyc Internet. A do tego ludzie na forach troche mi pomogli. Ona sie nie odezwie bo du
  • Gloria
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   @Shady-Lane90 Pozwól, że jeszcze pociągniemy temat...  @Slipknot87 Może poczytaj o zasadzie zero kontaktu (no contact rule)?  Fajnie, że wytrzymałeś ponad miesiąc. Dlaczego nie pociągniesz tego jeszcze dłużej? Bo chyba już zrozumiałeś, że nie możesz wpłynąć na jej zachowanie? Jeżeli będzie chciała się skontaktować, to sama zainicjuje rozmowę. Co do bycia dobrym... bądź przede wszystkim dobry dla siebie.  Są różni ludzi. Niektórzy wolą po prostu zamknąć temat. Te dw
  • Kerosine
   Co Ci sprawiło dzisiaj radość?
   Poprawa stanu zdrowia mojego dziadka ♥
  • Kerosine
   Zlepek słów w jednym.
   Coś, co według niejednej osoby zapewne mi grozi w bliższej lub dalszej przyszłości, czyli wątroby marskość = Mars + kość   Pierścień = pierś + cień
  • Shady-Lane90
   Zlepek słów w jednym.
   Moi mili. Zapraszam do zabawy. Piszcie jakie znacie słowa, które składają się z 2 innych słów. Przykładowo: Rajstopy - Raj-Stopy Poduszka - Pod-Uszka Jeleń - Je-Leń  Czekam na Waszą inwencję twórczą! ;D