Sign in to follow this  
Followers0
adda

konta oszczednosciowe

Recommended Posts

Ostatnio poprosilam o pomoc z Histori Banku i bardzo mi pomogliscie. Teraz znowu nie moge znalesc rodzaje kont osczednosciowych ( i kazdy krotko opisany). Jesli ktos mialby na ten temat informacje, to dorze by bylo gdyby mi je tutaj podal. Z gory dziekuje ; )

Co to jest konto oszczędnościowe?

Jest to rodzaj konta o podwyższonym oprocentwaniu. Konto takie, łączy zalety lokaty i rachunku bieżacego:

* nie określasz czasu utrzymywania pieniędzy na koncie

* masz możliwość dokonywania dopłat i wypłat w dowolnym momencie.

* odsetki naliczane są za każdy dzień utrzymywania środków na rachunku

* wypłacając pieniądze nie tracisz prawa do naliczonych odsetek

* wysokie oprocentowanie, porównywalne do oprocentowania lokat

* konto prowadzone jest bezpłatnie.

Należy pamiętać, że zwykle tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna za kolejną, w zależności od banku, trzeba zapłacić kilka a nawet kilkanaście złotych.

Konta oszczędnościowe to inny rodzaj rachunku w banku, bardzo użyteczne jeżeli mamy extra fundusze. Mają one możliwość samodzielnie zacząć zarabiać – po wpłaceniu pieniędzy na konto oszczędnościowe miesięcznie przelana kwota zostanie zwiększana o ustalone odsetki. Następnym plusem konta oszczędnościowego jest to, że często mamy możliwość jednej darmowej wypłaty w miesiącu bez utraty odsetek – odwrotnie niż w przypadku lokaty, gdzie odsetki przepadają przy wypłacie.

każdy bank ma inne konta oszczędnościowe i na różnych zasadach, ogólnie jest jeden rodzaj kont oszczędnościowych. Ewentualnie są też lokaty.

A konta oszczędnościowe różnią się np. oprocentowaniem, ilością darmowych wypłat i przelewów z kont.

Następnym plusem konta oszczędnościowego jest to, że często mamy możliwość jednej darmowej wypłaty w miesiącu bez utraty odsetek – odwrotnie niż w przypadku lokaty, gdzie odsetki przepadają przy wypłacie.
to zależy od banku w niektórych bankach można więcej razy w innych mniej

Do tego jeszcze są konta z miesięczną kapitalizacją odsetek inne z codzienną :)

Pomyśl może o lokacie a nie o koncie oszczędnościowym? Według mnie jest to lepsza opcja, ze względu na oprocentowanie, a przede wszystkim dlatego, że nie można wypłacać środków z konta. Pamiętajmy, że w przypadku kont oszczędnościowych wpłaty i wypłaty są swobodne, jednak na ogół tylko pierwsza jest darmowa, a każda kolejna ma naliczany odpowiedni procent i zamiast zyskać, możemy jeszcze stracić uzyskane odsetki.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

• Who's Online (See full list)

• yiliyane
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 2 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
      Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
      W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
      W godzinie – nieskończoność czasu.
      ["how the universe ends is how it begins"]
      · 0 replies
    • Kerosine
      Najpiękniejsze dueciki
      Aż dziw, że ani razu nie pojawiła się jeszcze w temacie:  
    • yiliyane
      Na czym byłeś/aś ostatnio w kinie?
      Imperium kontratakuje. Nigdy nie sądziłam, że będzie mi dane zobaczyć ten film w kinie, a jednak  
    • Panda mała
      Sen o zostawieniu przez chłopaka i lęk przed ponownym porzuceniem
      Hej wszystkim Normalnie nie wierzę w znaczenie snów ale tej nocy śniło mi się że mój chłopak z którym jestem 2 miesiące mnie zostawia a ja bardzo po tym cierpiałam. Może wynika to z mojej niepewności, jak chyba każdy mam parę kompleksów nad którymi pracuje ale jestem już po 2 niedawnych związkach gdzie moje uczucia zostały po prostu wykorzystane i teraz jestem pełna obaw że chłopak rzeczywiście mnie zostawi. Zapewnia mnie ciągle ze mnie kocha i że mu się bardzo podobam, ciągle uczę się jak
    • mw2
      Wzywam Cię do odpowiedzi!
      @Kerosine, dziękuję za nominację   Zapraszam do zabawy @dannonka  "Trudne" tematy przed obroną     i/lub  
    • mw2
      Maski - nie w kontekscie karnawałowym
      Każdy ma swoje maski, które zakłada w różnych sytuacjach. W moim przypadku wynika to m.in.: z typu relacji i stopnia ich zażyłości z różnymi środowiskami (rodzice, dalsza rodzina, przyjaciele, znajomi itd). Co więcej uznaję to jako coś normalnego, a nie zjawisko o wydźwięku pejoratywnym. Sam motyw przedstawienia życia jako teatru obecny jest od dawna w literaturze. Jako podsumowanie przytoczę słowa W. Shakespeare'a "Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wychodzą i znikają".