Jump to content

Tusk nie będzie kandydował na prezydenta

atlantyd

Recommended Posts

Posted

Jak oceniacie decyzję Tuska o pozostaniu premierem?

Moim zdaniem to była odważna i dobra decyzja dla gospodarki i nie tylko. W Polsce to premier ma władzę i możliwości, urząd prezydenta daje przede wszystkim prestiż. Teraz tylko jestem ciekaw kto będzie kandydował z ramienia PO. Nie macie wrażenia, że obecnie nie mamy ciekawego kandydata na prezydenta?

Posted

Nijak, w ogóle nie rozumiałem po co wcześniej się pchał na tamten stołek.

Moim zdaniem to była odważna i dobra decyzja dla gospodarki i nie tylko.

Najwyżej dla stabilności jakiegoś krótkoterminowego wskaźnika na giełdzie;]

Odważna? Kpisz?

Prędzej jej brak (bo bał się przegrać po raz kolejny z Kaczyńskim). :))))

E, tam Leszek Bubel pewnie wystartuje, może Korwin-Mikke, może są marni, ale na pewno ciekawi ;d

Osobiście dalej mam nadzieję, że Cimoszewicz wystartuje, w innym wypadku w drugiej turze wbrew sobie obawiam się, ze będę głosować na obecnego prezydenta.

Posted

Wolałabym, żeby kandydował w wyborach prezydenckich, byłaby nadzieja (mała, ale zawsze) na lepszego premiera. A tak, praca rządu jakoś specjalnie nie ruszy w ciągu tych następnych lat. Przynajmniej kampania będzie ciekawsza, bo zwycięstwo np. Komorowskiego nie jest już tak oczywiste, jak to było w przypadku Tuska.

Posted
rozsądna. Bo:

- Tusk skleja jeszcze jakoś tą partię, odszedłby do pałacu, zaczęłyby się boje o przywództwo. Prędzej czy później on straciłby wpływy, a partia mogłaby się zwyczajnie rozlecieć.

- brak jest dobrego kandydata na premiera, czego niemożna powiedzieć o kandydacie na prezydenta. Jest wielu którzy mogą pokonać Kaczyńskiego

- dziwnym byłoby gdyby urzędujący szef rządu bardziej zajmowałby się swoją kampanią niż rządzeniem

- zasmakowało mu rządzenie, a prawdziwe rządzenie jest w rządzie, nie w pałacu

- gdyby wystartował istniałoby ryzyko przegranej - wątpię by platforma podniosła się po tym do wyborów parlamentarnych.

Teraz tylko jestem ciekaw kto będzie kandydował z ramienia PO. Nie macie wrażenia, że obecnie nie mamy ciekawego kandydata na prezydenta?
Sikorski, Cimoszewicz?
Osobiście dalej mam nadzieję, że Cimoszewicz wystartuje
w końcu mówił, że wystartuje tylko wtedy gdy realna będzie reelekcja Kaczyńskiego ;]
byłaby nadzieja (mała, ale zawsze) na lepszego premiera.
tzn kogo?
Posted

Tak czułam, ze nie będzie chciał kandydować. Powód? Skłoniłabymk się do zdania Wulfa

(bo bał się przegrać po raz kolejny z Kaczyńskim)

Kaczyński ma bardzo duży elektorat, któremu chce się na wybory chodzić. Tusk aż taką wspaniałą alternatywą do L. Kaczyńskiego nie jest.

Kandydatem PO będzie zapewne Sikorski, bo jest popularny bardziej w dobrym kontekście niż złym (choć ja specjalnie za nim nie przepadam).

Posted

Cat to nie jest moje zdanie pt "dlaczego nie", tylko zdanie nt. uwagi o odwadze którą cytowana wczesniej osoba wysuneła.

Sikorski nie chce woli teczkę, czyli pewnie Komorowski.

Posted

sikorski nie zaprzeczal. ciekawe, co z tego bedzie. a co do tej alternatywy, mysle, ze teraz tusk ma wieksze poparcie niz przed ostatnimi wyborami. opozycja caly czas wypomina stagnacje i pozorne powodzenia, ale mimo wszytsko wokol niego jest jakas aura postepu. tak, z perspektywy zwyklego zjadacza chleba :wink:

Posted

cieszę się choćby z tego względu, że PiS nie bedzie próbowało go oczerniać do wyborów i nie będzie wiedziało na kogo szukać żałosnych haków

Posted

:byłaby nadzieja (mała, ale zawsze) na lepszego premiera.
tzn kogo?
Nie wiem, może np. Schetyna okazałby się lepszy? Nie dowiemy się, dopóki nie sprawdzimy.
Posted

Schetyna po wątku hazardowym i tak nie miałby szansy na zostanie szefem rządu, także nawet jakby Tusk kandydował nic by się w tej kwestii nie zmieniło. Bo jak wytłumaczyć opinii publicznej fakt, że osoba która została odsunięta ze stanowiska wicepremiera, zostaje po krótkim czasie premierem?

Gdyby wybory były w zeszłym roku, Tusk zapewne by wystartował, ale sytuacja się zmieniła..

Posted

Pirat, ok, Schetyna to nie był dobry przykład. Ale taki Boni? Najlepszy minister tego rządu, moim zdaniem. Bardzo, bardzo kompetentny - sprawdziłby się jako premier.

Posted

Boni premierem? To miałbbyś cały czas ataki pisu na agenta;]

I teczkową zabawe zamiast rządzenia. On się przyznał do współpracy.

Zresztą Tusk jest szefem partii niech więc siedzi na najważniejszym urzędzie puki może. Prezydencki gabinet choć może trochę przekolorował to faktycznie głównie prestiż.

Posted

Tia, a najlepsze jest to, że 5 lat temu myślał o systemie prezydenckim jak w USA ;] No, ale wtedy przegrał wybory^^

Kredka Na Baterie
Posted
Tia, a najlepsze jest to, że 5 lat temu myślał o systemie prezydenckim jak w USA ;] No, ale wtedy przegrał wybory^^

Dokładnie. Te zmiany w konstytucji wg mnie nie są rozpatrywane na dalsze lata, tylko na teraz. Kaczyński jako prezydent - ograniczona władza, Tusk jako prezydent - pełna władza.

Wracając do tematu, Tusk dobrze zrobił, rezygnując z kandydowania na prezydenta. Powody wymieniliście już wyżej.

jestem ciekaw kto będzie kandydował z ramienia PO.

Osobiście byłabym za Sikorskim, ale wątpię, żeby na niego postawili. Jest młody, ma swoje poglądy na pewne sprawy, a te nie zawsze podobają się Tuskowi, a przecież on chce prezydenta nieaktywnego. Sikorskiego z pewnością to by nie zadowoliło. Myślę, że postawią na Komorowskiego. Tradycjonalisty, nie wychyla się, nudny jak flaki z olejem, ale trudno. Cimoszewicz to byłoby to, ale nie ma się co łudzić.

Posted
Dokładnie. Te zmiany w konstytucji wg mnie nie są rozpatrywane na dalsze lata, tylko na teraz. Kaczyński jako prezydent - ograniczona władza, Tusk jako prezydent - pełna władza.
taka to już niestety przypadłość polityków, że wpierw patrzą na to jak będzie im wygodniej, a interes państwa schodzi na drugi plan. Tutaj te dwie kwestie (wg mnie) nakładają się na siebie - system kanclerski byłby lepszy dla Polski, dla Tuska też.
Posted

Zawsze się zastanawiałem co Polacy widzą w Cimoszewiczu ; startował więcej razy niż każdy i zawsze dostawał te 10% ; D

Ale do tematu....

Dobrze Tusek zrobił ; bo bez niego rząd się rozpaćka ; a kto będzie prezydentem ; ja bym wolał Olechowskiego ; ale wygra jakiś platwormiar ; co oczywiście nie jest złe ; lepsze to niż znowu kąpać się w wannie z kaczuszką.

Kredka Na Baterie
Posted
taka to już niestety przypadłość polityków, że wpierw patrzą na to jak będzie im wygodniej, a interes państwa schodzi na drugi plan. Tutaj te dwie kwestie (wg mnie) nakładają się na siebie - system kanclerski byłby lepszy dla Polski, dla Tuska też.

Zgodzę się z tym. System kanclerski usprawnił by działanie władzy wykonawczej.

jeżeli góra partii będzie podejmować decyzje - Komorowski jest pewniakiem. Jeśli cała partia będzie decydować - może być różnie, bo doły są bardziej przychylne kandydaturze Sikorskiego. Ostatnio coraz więcej mówi się, że Tusk chce postawić na Sikorskiego, więc jeżeli to on będzie podejmował decyzję to raczej szef MSZ miałby niewiele, ale jednak większe szanse. Choć kto wie, trochę czasu jeszcze minie zanim się zdecydują..

Zauważyłam ostatnio, że Sikorski tak jakby włączył się w kampanię, choć nie ogłosił tego oficjalnie. Spotkałam się z kilkoma jego wypowiedziami typu "gdybym został prezydentem..." Nadal uważam, że on mógłby wnieść coś nowego do polskiej polityki i z pewnością dobrze by reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej.

Co do Cimoszewicza, to zobaczymy ;> mówił, że nie dopuści do reelekcji Kaczyńskiego.

Posted
Zawsze się zastanawiałem co Polacy widzą w Cimoszewiczu ; startował więcej razy niż każdy i zawsze dostawał te 10% ; D

Medno chyba nie, bo z tego co pamiętam startował raz, i wycofał się po prowokacji nakręconej przez PO. Wczesniej 2 razy wygrał Kwaśniewski (wiec Cimo nie robił konkurencji), a jeszcze wczesniej na pewno tych 10 % nie mial, i pewnie nawet nie startował ;p

• 1 month later...
zelazny_janusz
Posted

Może to i dobrze, że Tusk pozostał premierem. Chociaż go nie lubie, to mam nadzieje że do końca swojej kadencji zdoła pchnąć Polskę chociaż troche w kierunku wolnego rynku, i zrobić jakiś tam porządek z naszym chorym prawem. Osobiście nie będę głosował na żadnego z tych pizdaków z TVN-u, tylko na Korwina- Mikke. Swoją drogą zastanawiam skąd oni biorą te sondaże, w których Kaczyński ma koło 30% poparcia? Działaczy partyjnych aknietują czy jak?

Posted

Mnie bardziej śmieszą sondaże, w których PSL nigdy nie przekracza progu wyborczego, a później okazuje się, że znowu są w sejmie, a Pawlak jest (wice)premierem :lol:

Sondaże są tylko sondażami i niczym więcej, nie odzwierciedlają dokładnie wyniku wyborów.

wolnaczeczenia
Posted

PSL to żenujący ewenement, polityczna prostytutka.

I tak bym nie głosowała na żadnego z przydupasów z PO, bardzo mi podpadła ta partia. Pewnych rzaczy nie powinno się zapominać, tym bardziej, jeżeli chodzii o politykę.

I jeszcze ta debata Komorowski-Sikorski... Cóż za lizodupstwo, powtarzanie poglądów, które jakimś niesamowitym zbiegiem okoliczności są zbieżne z poglądami tak zwanej masy... Przeciwni eutanazji, stryczkowi, aborcja niech zostanie, in vitro niech będzie z pewnymi warunkami.

Dno i flaki z olejem.

Posted

wolnaczeczenia, tak wygląda dzisiejsza polityka :D

Show w stylu tańca z gwiazdami, tyle że dużo droższe :P

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane