Jump to content

czy mozna zakochac sie w kazdym?

marikss

Recommended Posts

Posted

tak jak w temacie. jak uwazacie ? jesli byl jzu taki temat to dostane kolejne upomnienie ale coz. ja mysle ze mozna bo w kazdym jest cos co nam sie spodoba tak jak i w kazdym jest cos co nam sie nie podoba. dlatego zaczynam watpic w to ze czlowiekowi jest przeznaczony ten jeden a nie ten ktorego sobie sami wybierzemy

wypowiadajcie sie

Posted

nie przyznam Tobie racji. sa osoby w ktorych nic a nic mi sie nie podba ani z wytgladu ani z charakteru choc znam je dosc dobrze. co z tego ze jedna rzecz moze nas olsniewac jesli druga odepchnie dwa razy dalej? czy zakochalabys sie w gfacecie bo podoba ci sie ze przepuszcza cie w drzwiach albo w drugim bo tak slodko sepleni? bo ja nie. nikt nie jest idealem ale idealy sa przeciez nudne. wystarczy sie tylko dopasowac.

dlatego zaczynam watpic w to ze czlowiekowi jest przeznaczony ten jeden a nie ten ktorego sobie sami wybierzemy
tutaj masz racje. tez nie uwazam ze jestem polowka jakiegos jablka pomaranczy czy moze banana. mozna zakochac sie wiele razy i nikt nie ma prawa powiedziec ze jakas z tych milosci byla nieprawdziwa. inna - fakt.
Posted

Nie,nie. Owszem, każdy ma jakieś pozytywy i negatywy i może nawet w każdym dopatrzymy się czegoś, co nas będzie ujmowało. Ale to jeszcze nie jest zakochanie. Trudno bowiem jest dotrzeć do serca, zawrócić w głowie.

Bywają na mojej drodze ludzie, z którymi nie chcę mieć do czynienia, budzą we mnie jedynie odrazę, a że życie to nie romantyczna komedia, nie mogłabym się w takiej osobie zakochać naprawdę.

Poza tym, kiedy znajdziemy już tą jedyną osobę i zakochamy się tak naprawdę , bez pamięci, inni bledną. Nikt już nie będzie wystarczająco dobry..

Posted

Zakochać się w każdym? Aż naszła mnie pewna metafora... przyjrzyjmy się światu jako galerii sztuki. Idąc przez korytarz (życie) widzisz różne obrazy, rzeżby itp. (poznajesz ludzi). Na jedne dzieła nie będziesz chciał nawet patrzeć (ludzie, których nie lubisz) chociaż, jednak jeden element ci się podoba, no ale on przecież należy do całości. Inne nie wywołają u ciebie żadnej reakcji - ani obrzydzenia, ani zachwytu - po prostu ot tak się na nie patrzysz (koledzy, znajomi). Jeszcze inne... tymi się zachwycasz, ale twierdzisz, że nie mają jeszcze tego "czegoś", by cię w pełni zachwyciły (przyjaciele, zachwyciły w sensie, że się zakochasz), byś mógł na nie patrzeć całymi dniami i nocami,i by dalej cię nie przestały urzekać. I ostatni typ, czyli te, które cię w pełni zachwycają, byś mógł na nie patrzeć całymi dniami i nocami,i by dalej cię nie przestały urzekać, jest ich mało, no ale jednak są. W tych ostatnich dziełach (ludziach) właśnie można się zakochać... Jakby można się było zakochać w każdym, to by nie było starych panien i starych kawalerów... Więc z jakiej beczki "można w każdym się zakochać"?!

Posted
w kazdym jest cos co nam sie spodoba

No właśnie - spodoba. To, że podobają nam się czyjeś cechy, czy też wygląd, wcale nie musi od razu oznaczać zakochania. Nie zgadzam się z tym, że można się zakochać w każdym. No bo z postu autora wychodzi na to, że zakochujemy się w każdym, kto czymś nas ujmie - ładnie się uśmiechnie, przytrzyma drzwi, ustąpi miejsca w tramwaju. Trochę bez sensu.

Posted

Ja uwazam , ze nie da sie zakochac w kazdym , mozemy sie co najwyzej zauroczyc jakas osobe , moze nam czyms zaimponowac , czasem moze to sie przerodzic w jakies glebsze uczucie no ale ? ale nie zawsze , nie umiem bardziej tego juz opisac , po prostu to wiem ; )

Posted

Oczywiście że można. To ze sie zakochujemy, nie zależy od obiektu naszych uczuć, ale od naszych wyobrażeń, po pierwsze na temat tego czego chcemy, po drugie na temat owej osoby i po trzecie na temat siebie samych. "ukochany" praktycznie nie ma na to wszystko wpływu, walka toczy się w naszych głowach.

A gdyby bajki o przeznaczeniu były prawdziwe, rodzaj ludzki przestałby istnieć zanim wyszliśmy z jaskiń.

Posted

Nie.

Nie ma reguł. Nie można zakochać się w każdym, nie można kochać prawdziwie tylko jednej osoby w życiu. Oba przypadki są jakieś nielogiczne.

Posted

Nie można.

Nie wyobrażam sobie, abym miał się zakochać w którymś z moich kolegów... Jest to zwyczajnie niemożliwe, nawet w 0,00001% ;P

Twoja hipoteza obalona, wybacz ;<

Posted

To ja odpowiem z naukowego punktu widzenia.

Miłość to wyzwolenie w ciele, mózgu, określonej ilości określonych endorfin w danym czasie. Zostało naukowo udowodnione, że w ciągu życia człowiek jest psychicznie gotowy zakochać się baaaaardzo mocno 4-6 razy. Mowa tu o "mega miłości" Dokładnie tyle razy ludzkie ciało jest w stanie uwolnić odpowiednio dużą ilość enzymów. Mowa tu o prawdziwej miłości, nie o uczuciu "upodobania" czy "zauroczenia".

Światłocień
Posted

Tylko że pan, panie mandarin, w ogóle nie odpowiedział na pytanie... :?

Szkopuł leży w tym, że nasze zakochanie często wcale nie ma większego związku z zachowaniem naszego partnera (jak trafnie zauważyła riddle). Idealizujemy go nie do końca zdając sobie sprawę tak by był "zdatny do zakochania" :mrgreen: . Wydaje mi się, że ogromną rolę odgrywa to co poza naszą jaźnią: instynktowna selekcja pod zwględem wyglądu (to że ktoś jest piękny obiektywnie rzecz ujmując nie znaczy że jesteśmy w stanie sami uznać go za ładnego), feromony i tym podobne. Wszystko po to, by w ostateczności dobrać się zgodnie z naturą, tworząc szeroki pakiet genów w celu spłodzenia zdrowego potomstwa. I stąd właśnie bierze się m.in. miłość od pierwszego wejrzenia czy teksty typu "fajna laska, ale nie w moim typie".

Także krąg ludzi w których możemy się zakochać jest IMO szerszy niż nam się wydaje. Ale to nie zmienia faktu, że "wiele" to zdecydowanie nie "każdy".

Posted
Nie można.

Nie wyobrażam sobie, abym miał się zakochać w którymś z moich kolegów... Jest to zwyczajnie niemożliwe, nawet w 0,00001% ;P

Twoja hipoteza obalona, wybacz ;<

jest to niemożliwe jedynie z tego względu, że obecnie nie widzisz siebie jako geja, a więc ze względu na twoje prywatne ograniczenia, oczywiscie kazdy ma jakies, ale nie są one niezmienne i mimo że zwroty o 180 stopni są rzadkie, niczego nie można w 100% wykluczyć ;) hipoteza stoi
Posted

Powiedziałabym, że jesteśmy w stanie zakochać się prawie w każdym.

Są pewne czynniki, które mogą skutecznie to zakochanie "w każdym" wyeliminować. Głównie mam na myśli płeć, radykalne poglądy bądź wyższość innych elementów w hierarchii wartości niż nielogiczna miłostka.

Miłość jest jednak zjawiskiem strasznie kapryśnym i nieprzewidywalnym. Często na nasz wybór nie ma wpływu żadna selekcja czy dogłębna analiza. Nie przywiązujemy początkowo wagi kim ten człowiek jest, jak się zachowuje, co nim kieruje, jakie ma wady i zalety. To się po prostu dzieje, a dopiero później zdajemy sobie sprawę, że z tą całą wiedzą, którą zyskaliśmy teraz - wcześniej nawet byśmy na niego nie spojrzeli. Wiele więc zależy od naszych urojeń, wyobrażeń i okoliczności, w jakich poznajemy daną osobę. Przypadkiem można się zakochać w bardzo nieodpowiednim człowieku.

Tym samym wykluczam wszelkie teorie przeznaczenia i połówek, istnienia jedynego w swoim rodzaju i innych pierdółek tego typu. Prędzej czy później przejrzymy na oczy. Wtedy pozostaje albo się odkochać "od prawie każdego" (nie wiem czy jasno się wyraziłam) i być ostrożnym na przyszłość, albo się męczyć tkwić w tym "każdym" (co w sumie brzmi podobnie jak w byle kim).

Posted

Jeśli chodzi o mnie to wiernie wierzę w coś takiego jak przeznaczenie. Gdzieś na świecie istnieje ta właściwa osoba, w której to będziemy w stanie się tak zupełnie, prawdziwie i szczerze zakochać, i która podobnie mocno odwzajemni naszą miłość. Za nim znajdziemy tę osobę, na swojej drodze oczywiście spotkamy wiele innych ludzi, z którymi będziemy chcieli się związać...ale w końcu nic z tego nie wychodzi. Może istnieje pewna przyczynowość zdarzeń, że wszystko co się dzieje wokół nas, że każda napotkana osoba ma nas w końcu doprowadzić do tej drugiej połówki. Wyboru ostatecznie i tak dokonamy sami... wybierzemy kogo zechcemy, ale pytanie czy jeżeli oszukamy przeznaczenie to czy odnajdziemy szczęście?

To kto jest nam przeznaczony, sądzę, że będziemy po prostu wiedzieć, gdy już spotkamy tę osobę.

Posted

Myślę, że nie. Przynajmniej u mnie jest to niemożliwe. To jak każdy z nas zrozumie miłość i proces zakochania jest indywidualne. Jeden może kochać każdą napotkaną osobę a druga pokocha tylko jedną. Aby sie zakochać to druga osoba musi spełnić nasze jakieś oczekiwania czy to w wyglądzie czy to w charakterze albo w kwestii wieku. A nie każdy to spełni i dlatego chyba nie da sie zakochać w każdym.

Posted

Ludzie mają dziwną tendencję do zadawania głupich pytań.

Oczywiście,że nie.Nie wyobrażam zakochać się w kimś,do kogo przez całe życie czuje złość i na sam widok takiej osoby marszczy mi się czoło.

Posted

Indywidualna sprawa.

Posted

moje zdanie brzmi ; nie , nie można zakochać się w każdym. Otóż dlaczego ? proste wyjaśnienie. Może i jest w każdym coś , co przyciąga nasz wzrok, jakaś cecha charakteru czy coś z wyglądu jak napisałaś. Jednak czy można zakochać się w kimś polegając tylko na jednej max dwóch cechach, które jesteśmy w stanie zaakceptować ? hm wątpię. Ale jak to już zostało wyżej zaznaczone to indywidualna sprawa, :)

Posted

heh, jakby cie zamkneli w lochach na trzy lata z jedynym facetem na ziemi (nie wiem po co te lochy) to prawdopodobnie czulabys cos do niego. pytanie czy to dalej jest milosc?

Posted

czy ja wiem.. moim zdaniem nie mozna sie zakochać w każdym. nie wyobrażam sobie wielkiej miłości z osoba, do której po wielu latach znajomości (nikłej) nie poczułam żadnej sympatii.

uwazam, że do każdego ktoś pasuje, i nie móie tu tylko o jednej osobie, połowce jabłka, ale nie sadze, żeby każdy potrafił doprowadzić danego człowieka do miłości, pożadania, szalństwa.

Posted

Nie, nie uważam, że można zakochać się w każdym. Być może nie ma dla nas tylko jednej najlepszej osoby, ale jednak tych pasujących do nas jest stosunkowo niewiele. Jeśli nie czuje się takiej iskry, "czegoś", co może się przerodzić w zakochanie - to go nie będzie i tyle, a tą iskrę czuje się w życiu tylko co jakiś czas i tylko wobec nielicznych osób. Nawet osoby bardziej "kochliwe", które często zmieniają obiekt uczuć, nie zakochają się w każdym.

Czarodziejka719
Posted

Zupełnie indywidualna sprawa jak tutaj już ktoś napisał,na miłość nie ma reguły

Posted

Nieee, nie da się pokochać każdego. Zawsze znajdzie się taka osoba, której nie można zdzierżyć choć bardzo się chce, i znajdzie się też osoba, która od razu zdobędzie nasza sympatię.

Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma ludzi idealnych - są tylko najbardziej odpowiedni i myślę, że to zdanie jest w tym kontekście trafne, aczkolwiek nie odnosi się do ogółu ludzi.

Posted

Nie no nie da rady zakochać sie w pierwszym lepszym. Coś okropnego. To dla kazdego indywidualna sprawa.

Posted

Uważam, że nie można zakochać się w każdym. Ta osoba, która zgarnie Nasze serducho ma w sobie to "coś", czego nie ma drugi człowiek. Nie każdy człowiek ma te cechy, które uważamy za priortetowe u potencjalnego partnera, a - moim zdaniem - nie można zakochać się w kimś, kto jest przeciwieństwem Naszego wyimaginowanego "idealnego" partnera. To w tym "ideale" doszukujemy się cech, które są dla Nas podstawą do zbudowania trawego związku z tymże człowiekiem.