Jump to content

Środki na uspokojenie dla kota


Nineku

Recommended Posts

Posted

Witam i proszę o poradę, mój czteroletni kocurek bardzo źle znosi wszelakie zabiegi pielęgnacyjne, o myciu czy podcięciu pazurków nie ma mowy. U weterynarza w tym kierunku dochodzi do istnej tragedii. Próba ujęcia go w dwie osoby,tez nie wchodzi w rachubę,tym bardziej już że podczas licznych prób zwierzę tylko stresuje się.

Co innego ,gdyby ścierał je na dworze, niestety moja Myszka jest typowym kanapowcem, a zabawy z nim przestają być miłe,kiedy jest się całym podrapanym, o meblach nie wspomnę.

Myślałam o zaaplikowaniu mu czegoś na sen, może na uspokojenie, by takiej kłodzie podciąć pazury, nie robiąc przy tym krzywdy.

Jeśli macie kota, czy wiecie może jak pomóc w takiej sytuacji,piszcie, zapraszam do dyskusji miłośników mruczków.

Link to comment
Posted

Nikt tutaj nic ci nie poradzi. Nawet jeśli to go nie słuchaj. Nie wiem czy ktoś tutaj jest weterynarzem, nie sądzę.

Tylko weterynarz powinien podawać coś na uspokojenie twojemu kotu. Wyważy go/ją , wymierzy, sprawdzi w karcie czy jest na coś uczulona i zadecyduje lek oraz jego dawkę. Mówiłaś o tym weterynarzowi?

Jeśli już to jakieś ziołowe na uspokojenie, choć i tak jestem przeciwna temu pomysłowi

Link to comment
Posted

Nie wiem czy to odnosi się do wszystkich kotów, ale moja przyjaciółka swojemu daje walerianę na uspokojenie. Jej kocur bardzo boi się huku petard i dostaję ją właśnie w Sylwestra.

Link to comment
Posted
Mówiłaś o tym weterynarzowi?

Weterynarz owszem siłą zaciągnął, we dwóch kazał przytrzymać i biedne zwierzę przez 20 minut odchodziło od zmysłów, co graniczyło z cudem,by wyrywającemu się podciąć pazurki bez uszkodzenia. Z gabinetu sama wyszłam na trzęsących się nogach.

September, mam kota z bidula, który nie am zbyt zdrowej psychiki, chciałabym jak najdelikatniej potraktować go.

Link to comment
Posted

Nineku, ja akurat mam psa. Ze schroniska i też miała problemu ze zdrowiem, a ja odchodziłam od zmysłów. Na Twoim miejscu zmieniłabym weterynarza, choć w moim przypadku po prostu wzięłam ją na ręce (pomimo, że bała się strasznie - czułam bicie jej serca [ sama bym na jej miejscu pewnie umierała ze strachu]), postawiłam na tym hmm.. stole, przytrzymałam, żeby nie próbowała zeskoczyć. Akurat w moim przypadku nie wymagało to środków uspokajających.

Link to comment
Posted

Mam kota od pół roku i my do naszego podchodzimy sposobem - obcinanie pazurów tylko po spaniu kiedy jest przymulony... Robimy to sami dlatego łatwo nam sie dostosować do kota:) Na dodatek robi to osoba do której kot ma największą słabość i zaufanie - moja mama. Myślę, że kot lepiej czuje sie kiedy ktoś robi mu tą "krzywdę" komu ufa i kogo zna.

Co do mycia to odpuszczamy mu tą katuszę - jedynie czasem łapy myjemy gdy mu sie porządnie zabrudzą ale na to nie ma sposobu - po prostu musi przecierpieć tą chwile. Koty są na tyle czyste, że chyba jakieś większe mycie nie ma sensu.

Próbowaliście sami wykonać mu ten zabieg? Może lepiej by to przyjął. A jeśli nie to weterynarz (inny od dotychczasowego) może cos zaradzi:)

Link to comment
Posted

Moja mama ma hodowle kotów rasowych i dyskutuje na forach o tej tematyce. Mówiła, że w tych kwestiach nie należy być łaskawym dla kota. Chcesz obciąć pazury, łapiesz, kładziesz grzbietem do siebie, przytrzymujesz nogami, rękoma blokujesz ruch jednej łapy i obcinasz drugą. Niech warczy, niech ryczy, ale ma wiedzieć kto tutaj rządzi, to ty masz panować nie kot. Nie rób mu łaski, ma się przystosować, koty mojej mamy (mamy ich 8...) na początku się rzucały, teraz żaden jej się nie przeciwstawi podczas mycia.

Pazury najlepiej obcinać jak leży na kolanach, prosisz kogoś, aby Ci przyniósł obcinaczki i kot chcą nie chcą, nie poczuje ;P

Jest dużo for o tym. Wpisz, poszukaj, jeśli chcesz wiedzieć więcej, wielu hodowców zna się na lekach, przyjaciółka mojej mamy jest przy okazji farmaceutą.

Co do samych leków, to spytaj lekarza, bo nazw nie pamiętam.

Link to comment
Posted

Dziad waży swoje, i problem jest z przytrzymaniem go, potrafi boleśnie podrapać, niezależnie, od tego,jak bardzo kogoś lubi, odstawia po prostu histerię.

Myślę, że wzięcie siłą nie było by złe, ale fakt faktem, boję się,że kogoś może też skaleczyć.

Próbowałam nie raz sama, czy nawet weterynarza,jedna osoba nie potrafiła go przytrzymać. Chciałam oszczędzić mu tego , chyba na śpiącego jest o wiele mniejsze ryzyko.

Dzięki wam za porady ;), coś muszę wymyślić, tym bardziej, ze to dopiero drugi raz,odkąd mam go, gdy będziemy podcinać pazurki.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • wardrum
  • Gloria
  • dannonka
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   8
  2. 2
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   3
  3. 3
   Kerosine
   Kerosine
   3
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   2
  5. 5
   LaFleur
   LaFleur
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  9 posts
  wardrum
  wardrum
  9 posts
  Gloria
  Gloria
  5 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  fotograf1981
  fotograf1981
  3 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  LaFleur
  LaFleur
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  wardrum
  wardrum
  29 posts
  yiliyane
  yiliyane
  20 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  448 posts
  yiliyane
  yiliyane
  369 posts
  Gloria
  Gloria
  118 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up